Jump to content

Xperia X10 / mini / pro : Διαδικασία root για συσκευές με 2.1


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα αλλάξει και pc στην χειρότερη περίπτωση...:wink:

 

+1

 

ναι δεν το σκέφτηκα καθόλου! Μπορεί να δοκιμάσει και σε κάποιο άλλο pc γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα με το setup του.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο τελος θα με αλλαξει η γυναικα μου...:D:lol:...με τετοιο κολλημα που εχω φαει....!!!:blink:(200 ωρες in P.C + 18 λιτρα καφε + 300 καμερες,,οχι αυτο ειναι απο αλλου...:p:D).........(Ανυπαντρος,,χιουμορ κανω..!!!!)

 

Υ.Γ. Θα το δοκιμασω και αυτο ρε ΜΟΡΤΕΣ...!! να δω τι θα καταφερουμε.....) Μολις εχω νεα θα postaro.....!!!

 

Υ.Γ κυριε --ΖXR-- (παρακαλεισθε για την διαγραφη του...!!!)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ gorgiosalon ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΛΑΣ...!!Εγραψα ποιο πανω ενα Tutorial για το usbSEMC και τωρα δινω ενα λινκ με ενα rar. για να βοηθησω αυτους που εχουν το προβλημα!!http://www.megaupload.com/?d=UF14RIQT
Link to comment
Share on other sites

Αρε ΜΟΡΤΕΣ...!!!! Ουτε με αλλο P.C τα καταφεραμε....ουτε με αλλο Ο.S.........

 

ΤHANKS...!!! και σε σενα --geoxraslap--να εισαι καλα...!!!(DARKARE..εννοειτε...)

 

Φιλε darkstan7 να εισαι καλα για την προθυμια σου....και την παραθεση σου.....σ'ευχαριστω...!!!

 

Μεχρι εδω φτανουμε,,με αυτο το version που εστειλες...(δες συνημμενο...) εκει σταματαει στο --flashing amss.sin...--...μιας και δεν μπορει να βρει το αρχειο....:blink: καμια προταση-βοηθεια...(????)

 

Υ.Γ (Τα καταφερα σε αλλη συσκευη με την αλλη εδοση new version flashtool του Βιn4y.....οποτε οπως καταλαβαινω καποια compla με την συσκευη αυτην παιζει......Αλλα τι......????? και να φανταστειτε οτι με το SEUS-PC COMPANION,,FORMAREI ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ NEW UPDATE..........:blink::blink:)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Αρε ΜΟΡΤΕΣ...!!!! Ουτε με αλλο P.C τα καταφεραμε....ουτε με αλλο Ο.S.........

 

ΤHANKS...!!! και σε σενα --geoxraslap--να εισαι καλα...!!!(DARKARE..εννοειτε...)

 

Φιλε darkstan7 να εισαι καλα για την προθυμια σου....και την παραθεση σου.....σ'ευχαριστω...!!!

 

Μεχρι εδω φτανουμε,,με αυτο το version που εστειλες...(δες συνημμενο...) εκει σταματαει στο --flashing amss.sin...--...μιας και δεν μπορει να το προσπελασει....:blink: καμια προταση-βοηθεια...(????)

 

Υ.Γ (Τα καταφερα σε αλλη συσκευη με την αλλη εδοση new version flashtool του Βιn4y.....οποτε οπως καταλαβαινω καποια compla με την συσκευη αυτην παιζει......Αλλα τι......????? και να φανταστειτε οτι με το SEUS-PC COMPANION,,FORMAREI ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ NEW UPDATE..........:blink::blink:)

 

ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FLASHTOOL!!! Με την καινούρια εκδοχή που είναι σε java! (είναι κανονικά σαν εφαρμογή και όχι σαν αρχείο για γραμμή εντολών!)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

POWER DARKARE...!!! Kαι με τις δυο version(NEW-OLD,,απο Bin4ry..) το εχω προσπαθησει....:blink::blink:

(δες συνημμενο..)

 

Υ.Γ.(Η συγκεκριμενη συσκευη,,δεν λεει να flasharei με κανεναν τροπο.....!!!)

 

:mad:....................................ΤΕΛΟΣ................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΣΥ ΓΙΩΡΓΑΡΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟΝ LOADER ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑ !!ΜΠΕΣ loader/minipro/loader παρε τον loader και κανε αντιγραφη επικολληση στον φακελο firmware...Και εισαι ετοιμος...Α ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΛΛΟ FIRMWARE ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΤΟ rar.

Υ.Γ Τωρα το πως φλασαρες το αλλο ...ανεξυγητο??

Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιαααααα πέρασα το Ζ4ροοτ κατεβασα και το τιτανιουμ,πριν 100 ωρες μου βγαζε όλο σφάλμα παροτι παταγα προβληματα να κατεβασει το busy..και συνέχει τα ίδια,τελικά ξανάκανα ροοτ permanant τη 2η φορα=ά και πάτησα τιτανιουμ και άνοιξε σχετικά πάτησα busy κατέβασε εκεί κάτι έκανε και μετά πέταξε μήνυμα ζητά άδεια το superuser και πάτησα αποδοχή και ο θεός βοηθός!!Μετά πήγα στο super user έχει μέσα το τιτανιουμ μονο..Καλό είναι αυτό??ΑΧ τι πρέπει να κάνω μετά..οδηγός για ροοτ είναι αυτο αλλά αναλυτικά οδηγίες δε βλεπω εγώ..δηλαδή επακριβώς τι πατάμε για το Ζ4 ,θεωρείτε ότι επειδή γίνεται με το πατημα ενός κουμπιού απ'το κινητό ότι τα επόμενα είναι αυτονόητα..Ουφ
Link to comment
Share on other sites

--ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ FLASHARA TO --Xperia 10 mini pro-- ΕΧΩΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ --DOWNGRADE-- ΑΠΟ ΕΚΔΟΣΗ 2.0.2.Α.0.24 ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ 2.0.Α.0.504....!!!

 

Φιλε darkstan7 ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες σου,,καταφερα να επιλυσω το προβλημα που αντιμετωπιζα με την συσκευη μου....!!!!

 

μαζι με εσενα θα ηθελα να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ...!!! και τα μελη--DARK_DOG--,,,geoxraslap,,,zxr,,,που διεθεσαν τον χρονο τους παρεχωντας με,,με τις πολυτιμες

 

συμβουλες και οδηγιες τους....!!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...!!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ...!!!!

 

=========================================ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΗ MATBEL===============================================

 

Τα εκανες ολα καλα.....και τωρα η συσκευη σου ειναι routarismeni.......To z4root(αρχειο) δεν το χρειαζεσαι πια......Μπορεις να το διαγραψεις απο την συσκευη σου,, αφου πρωτα το αποθηκευσεις στον υπολογιστη σου για να το εχεις,αν το ξαναχρειαστεις......!!

 

Αυτο που --ΔΕΝ--πρεπει να κανεις ,,αν δεν θελεις να χασεις το root που εκανες στην RΟΜ σου.......Ειναι Up Date με SEUS και ειδικα με το Pc Companion.....!!!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!.......

(εκτος και αν αυτο το επιθυμεις...)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ερωτηση---ΜΟΡΤΕΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ--....DARKARE,,,,ΕΣΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ....!!!

 

Μπορεις καποιος να παραθεσει ενα -link- για να κατεβασω το ακριβες firmwhare που ειχε -το mini prο- μου πριν περασω στην εκδοση 2.0.2.A.0.24...

Αλλα να ειναι η ακριβες εκδοση 2.0.Α.0.504 ....!!!!(Η να μου πει ποια ειναι...)

 

Σιγουρα ειναι καποια απο αυτες που εχει στους -xda- απο τους κυριους που ειναι απο,,NORDIC,,U.K,,SINGAPORE και τα σχετικα,,αλλα ποια????????

Αυτη που ειχα επιανε ακριβως 148 mb στην internal με την εγκατασταση της και οχι 150 η 149 η146,,,εκει,(-xda-) υπαρχουν διαφορες εκδοσεις firmware...

Θα μου ΠΕΙΤΕ..<<Αφου ολες ιδιες ειναι,(με καποιες μικροδιαφορες)παρε μια να κανεις την δουλεια σου..>>

 

Σας το γραφω αυτο γιατι σε δυο διαφορετικα flasharismata που εκανα με δυο διαφορετικα firmware,απο τους κυριους που ειναι απο U.K και NORDIC....παρατηρησα οτι στην δευτερη,υπηρχε ενα θεματακι με το qwerty πληκτρολόγιο και κατι χαζοεφαρμογες επιπλεον που ειχε η καθε μια,αναλογα με την χωρα προελευσης του firmware,,,ενω με την αλλη,,δουλευε αψογα.......

 

Αν και ο DARKAROS εχει παραθεση οδηγο που στο 5 βημα επιλυει το προβλημα με το qwerty πληκτρολόγιο.....

 

TΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ site ΤΩΝ (-xda-) ΙΔΙΕΣ....????(εκτος απο την χωρα προελευσης..)(και κατι μικροδιαφορουλες-εφαρμογες..)

 

Στην U.K σε μενα δεν χρειαστηκε να γινει η μετατροπη στο αρχειο keyprint.xml με τον rootexplorer,,το qwerty δουλευε αψογα και English και Ελληνικα... (τωρα παρατηρησα οτι υπαρχουν και κατι αλλες μικροδιαφορουλες,,απο firmware σε firmware σε καποιους κωδικες...)....

 

Υ.Γ.(το minipro ειχε αγοραστει απο Ελλαδα,,καταστημα Wind..)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ....!!!!!

Edited by gorgiosalon
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

------------------ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΗ MATBEL--------------------

 

Τα εκανες ολα καλα.....και τωρα η συσκευη σου ειναι routarismeni.......To z4root(αρχειο) δεν το χρειαζεσαι πια......Μπορεις να το διαγραψεις απο την συσκευη σου,, αφου πρωτα το αποθηκευσεις στον υπολογιστη σου για να το εχεις,αν το ξαναχρειαστεις......!!

 

Αυτο που --ΔΕΝ--πρεπει να κανεις ,,αν δεν θελεις να χασεις το root που εκανες στην RΟΜ σου.......Ειναι Up Date με SEUS και ειδικα με το Pc Companion.....!!!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!.......

(εκτος και αν αυτο το επιθυμεις...)

Nαι,ναι δεν θα κάνω update δεν υπάρχει λόγος την 2..504 έχω οπότε μια χαρά είμαι σιγά...Οκ θα το σβήσω το ζ4 ότι άλλο θέλω να σβήσω το κάνω με το τιτανιουμ ε??Το σουπερυσερ τι κάνει?αφου μέσα και αυτό μονο το τιτανιουμ εχει δεν εχω καταλαβει....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Nαι,ναι δεν θα κάνω update δεν υπάρχει λόγος την 2..504 έχω οπότε μια χαρά είμαι σιγά...Οκ θα το σβήσω το ζ4 ότι άλλο θέλω να σβήσω το κάνω με το τιτανιουμ ε??Το σουπερυσερ τι κάνει?αφου μέσα και αυτό μονο το τιτανιουμ εχει δεν εχω καταλαβει....:blink:

 

Οπως και να διαγραφεις ,,,εισαι Ο.Κ,,,αλλα εγω προσωπικα κανω τις διαγραφες μου με το -Titanium-.....

Το superuser ειναι αυτο που σου εδωσε και θα σου δινει την δυνατοτητα,να εισαι ο γενικος διαχειριστης της συσκευης σου....(δλδ. root rom-superuser) ....

 

Προς το παρον αστο εκει να κανει την δουλεια του,,μεχρι να μαθεις περισσοτερα για αυτο,απο εδω..(Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ)...

 

Αλλα και να θελησεις να του κανεις κατι του -superuser-:D..δεν θα μπορεσεις...!!!!!...χιουμορ κανω.....:lol:)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

[...]

Ερωτηση---ΜΟΡΤΕΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ--....DARKARE,,,,ΕΣΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ....!!!

 

Μπορεις καποιος να παραθεσει ενα -link- για να κατεβασω το ακριβες firmwhare που ειχε -το mini prο- μου πριν περασω στην εκδοση 2.0.2.A.0.24...

Αλλα να ειναι η ακριβες εκδοση 2.0.Α.0.504 ....!!!!(Η να μου πει ποια ειναι...)

 

Σιγουρα ειναι καποια απο αυτες που εχει στους -xda- απο τους κυριους που ειναι απο,,NORDIC,,U.K,,SINGAPORE και τα σχετικα,,αλλα ποια????????

Αυτη που ειχα επιανε ακριβως 148 mb στην internal με την εγκατασταση της και οχι 150 η 149 η146,,,εκει,(-xda-) υπαρχουν διαφορες εκδοσεις firmware...

Θα μου ΠΕΙΤΕ..<<Αφου ολες ιδιες ειναι,(με καποιες μικροδιαφορες)παρε μια να κανεις την δουλεια σου..>>

 

Σας το γραφω αυτο γιατι σε δυο διαφορετικα flasharismata που εκανα με δυο διαφορετικα firmware,απο τους κυριους που ειναι απο U.K και NORDIC....παρατηρησα οτι στην δευτερη,υπηρχε ενα θεματακι με το qwerty πληκτρολόγιο και κατι χαζοεφαρμογες επιπλεον που ειχε η καθε μια,αναλογα με την χωρα προελευσης του firmware,,,ενω με την αλλη,,δουλευε αψογα.......

 

Αν και ο DARKAROS εχει παραθεση οδηγο που στο 5 βημα επιλυει το προβλημα με το qwerty πληκτρολόγιο.....

 

TΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ site ΤΩΝ (-xda-) ΙΔΙΕΣ....????(εκτος απο την χωρα προελευσης..)(και κατι μικροδιαφορουλες-εφαρμογες..)

 

Στην U.K σε μενα δεν χρειαστηκε να γινει η μετατροπη στο αρχειο keyprint.xml με τον rootexplorer,,το qwerty δουλευε αψογα και English και Ελληνικα... (τωρα παρατηρησα οτι υπαρχουν και κατι αλλες μικροδιαφορουλες,,απο firmware σε firmware σε καποιους κωδικες...)....

 

Υ.Γ.(το minipro ειχε αγοραστει απο Ελλαδα,,καταστημα Wind..)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ....!!!!!

 

Οι σοβαρές διαφορές εστιάζονται στα εξής 2 σημεία:

 

Στο localization (δλδ την γεωγραφική καταχώρηση) γιαυτό και είδες με Nordic να γίνεται αλαλούμ με το qwerty και τέλος με την εφαρμογή μηνυμάτων (αν δεις δεν έχει την επιλογή για εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα)

 

Κατά τα άλλα οι υπόλοιπες διαφορές σε +/- εφαρμογές, φρου φρου και αρώματα είναι μονο :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι σοβαρές διαφορές εστιάζονται στα εξής 2 σημεία:

 

Στο localization (δλδ την γεωγραφική καταχώρηση) γιαυτό και είδες με Nordic να γίνεται αλαλούμ με το qwerty και τέλος με την εφαρμογή μηνυμάτων (αν δεις δεν έχει την επιλογή για εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα)

 

Κατά τα άλλα οι υπόλοιπες διαφορές σε +/- εφαρμογές, φρου φρου και αρώματα είναι μονο :D

 

Ποια μου προτεινεις να κρατησω...???Αν δεν μπορουμε να βρουμε αυτην που ειχαμε απο -ΜΑΜΑ-,,(U.K λοιπον αφου ειναι ολες το ιδιο????)....

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Ποια μου προτεινεις να κρατησω...???Αν δεν μπορουμε να βρουμε αυτην που ειχαμε απο -ΜΑΜΑ-,,(U.K λοιπον αφου ειναι ολες το ιδιο????)....

 

UK γιατί όπως είπες είναι συμβατή με το πληκτρολόγιο σου. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να διαγραφεις ,,,εισαι Ο.Κ,,,αλλα εγω προσωπικα κανω τις διαγραφες μου με το -Titanium-.....

Το superuser ειναι αυτο που σου εδωσε και θα σου δινει την δυνατοτητα,να εισαι ο γενικος διαχειριστης της συσκευης σου....(δλδ. root rom-superuser) ....

 

Προς το παρον αστο εκει να κανει την δουλεια του,,μεχρι να μαθεις περισσοτερα για αυτο,απο εδω..(Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ)...

 

Αλλα και να θελησεις να του κανεις κατι του -superuser-:D..δεν θα μπορεσεις...!!!!!...χιουμορ κανω.....:lol:)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ gorgiosalon εννοείται πως τα έχω κοιτάξει ήδη τα FAQ!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ gorgiosalon εννοείται πως τα έχω κοιτάξει ήδη τα FAQ!!

 

Να εισαι καλα ρε matbel..........;)(Exω καλο δασκαλο...!!!:cry:)

 

DARKARE...!!! Kαλα το παω...????:D:p)

 

UK γιατί όπως είπες είναι συμβατή με το πληκτρολόγιο σου. :D

 

Αρε DARKARE...!!! ΠΟΣΑ ΞΕΡΕΙΣ...........!!!!

 

(Στο localization (δλδ την γεωγραφική καταχώρηση) γι αυτό και είδες με Nordic να γίνεται αλαλούμ με το qwerty και τέλος με την εφαρμογή μηνυμάτων (αν δεις δεν έχει την επιλογή για εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα)

 

U.K λοιπον προτεινεις,,και θα συμπληρωσω και εγω σαν νεος ...U.K και οχι μονο επειδη είναι συμβατή με το πληκτρολόγιο μου ....Αλλα και για αλλους ψιλολογους...;)

 

Υ.Γ.(Και η απο -SIΝGAPORE- εχει τον δυναμισμο της,,αλλα θελει και αυτη τις μικροδιoρθωσεις της ,,με τον rootexplorer....!!!)

 

.................................................THANKS......................!!!!!!!!!!!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις βασικές γνώσεις εντολών adb, repair με το SEUS ή το PC Companion.

 

Εννοείται πως τα περνάει όλα από την αρχή.

 

 

Αυτό ακριβώς έπαθα και εγώ. Είχα κάνει το root me to z4root v1.1.0. Τα πέρασα πάλι όλα με το pc companion αλλά τώρα δεν μου γίνεται rooted. :mad:

Έχω δοκιμάσει τις z4root v1.1.0, v1.3.0 και τα UniversalAndroot και X10Root και έχω προσπαθήσει με όλα τα SuperOneClickv (που είμαι σίγουρος οτι το κάνω λάθος) αλλά ΤΊΠΟΤΑ. Καμιά ιδέα ρε παιδιά? Τι μπορεί να φταίει?

Edited by sonim
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έπαθα και εγώ. Είχα κάνει το root me to z4root v1.1.0. Τα πέρασα πάλι όλα με το pc companion αλλά τώρα δεν μου γίνεται routed. :mad:

Έχω δοκιμάσει τις z4root v1.1.0, v1.3.0 και τα UniversalAndroot και X10Root και έχω προσπαθήσει με όλα τα SuperOneClickv (που είμαι σίγουρος οτι το κάνω λάθος) αλλά ΤΊΠΟΤΑ. Καμιά ιδέα ρε παιδιά? Τι μπορεί να φταίει?

 

Διαβασε σε αυτο το thread τις 3 προηγουμενες σελιδες και εδω ειμαστε και εμεις.......:!:

 

 

Y.Γ (Εχει αναπτυχθει σε αυτες απο διαφορα μελη το --ΘΕΜΑ-- αυτο.....και το τι πρεπει να κανεις...)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Χθες το απογευμα προσπαθησα να κανω root το x10 mini pro και πετυχε κανονικα,μεσω του z4 root.Προς το βραδυ,αφου το ειχα κανει αυτο,ειδα απο το pc companion οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση για το κινητο.Ε την εκανα λοιπον,το κινητο εγινε 2.0.2.Α.0.24,προφανως χαθηκε το root,αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να το ξανακανω!Ειτε με τα superoneclick,ειτε με το z4root.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Χθες το απογευμα προσπαθησα να κανω root το x10 mini pro και πετυχε κανονικα,μεσω του z4 root.Προς το βραδυ,αφου το ειχα κανει αυτο,ειδα απο το pc companion οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση για το κινητο.Ε την εκανα λοιπον,το κινητο εγινε 2.0.2.Α.0.24,προφανως χαθηκε το root,αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να το ξανακανω!Ειτε με τα superoneclick,ειτε με το z4root.Καμια ιδεα?

 

Δες το ακριβως προηγουμενο ποστ απο το δικο σου:)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτά?

 

27/002/2010 20:02:27 - INFO - Flashing loader.sin ...

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file amss_fs.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file cache.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file amss.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file fota0.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file fota1.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file dsp1.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file kernel.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file system.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file userdata.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - Flashing finished.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτά?

 

27/002/2010 20:02:27 - INFO - Flashing loader.sin ...

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file amss_fs.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file cache.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file amss.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file fota0.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file fota1.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file dsp1.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file kernel.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file system.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - file userdata.sin not found. skip..

27/002/2010 20:02:29 - INFO - Flashing finished.

 

Στο ίδιο μέρος που κατέβασες τo flashtool έχει και firmware

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο μέρος που κατέβασες τo flashtool έχει και firmware

 

αν εννοείς εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9067949&postcount=1 κατέβασα το αρχείο που έχει και μου ζητάει και τα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9067949&postcount=1 κατέβασα το αρχείο που έχει και μου ζητάει και τα παραπάνω

 

Δεν έχει ένα αρχείο έχει 3. Το πρώτο είναι το flashtool και τα άλλα 2 είναι link για το Generic UK. Το κατεβάζεις και αυτό και βάζεις τον φάκελο μέσα στον φάκελο του flashtool.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...