Jump to content

Xperia X10 / mini / pro : Διαδικασία root για συσκευές με 2.1


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά προσπαθώ να το κάνω root το ρημάδι με διάφορους τρόπους..ειλικρινά δεν νομίζω να έχει πετύχει κανείς αλλά δεν είμαι σίγουρος..Μπορεί να μου πει κάνεις πως ελέγχω αν το τηλέφωνο έγινε root? superuser εικονίδια και τέτοια δεν μου βγάζει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

γιατι δεν μπορώ να βρω την έκδοση superoneclick1.5.1? πρεπει οπωσδήποτε να είναι αυτή ή μπορώ και την superoneclick2.3 που βρίσκω?:O

 

EDIT:

βρήκα τελικά την 1.5.3. και το έτρεξα. Ολα πήγαιναν καλά μέχρι που πήγα να κάνω την γρήγορη κίνηση για τον εντοπισμό σφαλμάτων. Αμέσως μετά το πρόγραμμα έλεγε ότι δεν αποκρίνεται. Προσπάθησα να το ξανακάνω και τώρα μου λέει ότι δεν αποκρίνεται από την αρχή πριν προλάβω να κάνω σχεδόν τίποτα... ???????????????????????????????????

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

άκυρο..το έκανα xD

ήθελε να πατήσω σύνδεση,και όχι φόρτιση!

edit-

οι αρχικές pics του thread,καλό θα ήταν να αναβαθμιστούν με την νέα έκδοση..

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια δοκιμασα να το ροοταρω με το z4root και το μονο φορτωνει και επειτα με πεταει εξω απο την εφαρμογη,τι λετε να φταιει?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα να το ροοταρω με το z4root και το μονο φορτωνει και επειτα με πεταει εξω απο την εφαρμογη,τι λετε να φταιει?

 

Το z4root είναι πανάρχαιο πλέον, δε δουλεύει. Δοκίμασε το SuperOneClick ή το Flashtool.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ SUBSCRIBE ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ..;;

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου στην ουσια το flashtool κανει root and xrecovery και εγω μετα μονο την ROM περναω για να κανω την συσκευη μου gingerdx 2.3?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου στην ουσια το flashtool κανει root and xrecovery και εγω μετα μονο την ROM περναω για να κανω την συσκευη μου gingerdx 2.3?

 

Root κάνει, xrecovery δε θυμάμαι, αλλά και πάλι για να μπει η gingerdx χρειάζεται cwm. Δες στην υπογραφή μου που έχω έναν οδηγό για το ClockworkMod recovery.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
παιδιά το αρχείο για απευθείας root της 1ης σελίδας δεν υπάρχει/ δεν λειτουργεί. Μπορείτε να μας πείτε ποιό είναι για να το βρούμε από αλλού; Η' να το ανεβάσει κάποιος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα...Αν και βλεπω οτι εχει αρκετο καιρο να κουνηθει το νημα θα κανω την ερωτηση μου και πιστευω να απαντηση καποιος!!!!!!

Μπορουμε να κανουμε ρουτ μια συσκευη sonny που φοραει την icecream η' ακομα το ψαχνουμε?????

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
καλησπερα!!εχω το εξης προβλημα.εκανα το root σε xperia x10 mini κατεβασα titanium και ολα τα συναφη.διεγρψα ολες τις σαβουρες αλλα καταλαθως διεγραψα και το gtalk με αποτελεσμα να μην μπαινει στο market.μπορει καποιος να με καθοδηγησει τι ακριβως πρεπει να κανω μιας και δεν εχω ιδεα!!κατι διαβασα σε προηγουμενα ποστ για pc companion.τι ακριβως πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Εδώ βρίσκεις το Talk. Το περνάς στο κινητό και το εγκαθιστάς.

Αν ωστόσο δεν λυθεί το πρόβλημα κατεβάζεις το SEUS, το εγκαθιστάς, το τρέχεις και κάνεις ότι σου λεει. Υπόψιν ότι σβήνονται όλα οπότε backup.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Εδώ βρίσκεις το Talk. Το περνάς στο κινητό και το εγκαθιστάς.

Αν ωστόσο δεν λυθεί το πρόβλημα κατεβάζεις το SEUS, το εγκαθιστάς, το τρέχεις και κάνεις ότι σου λεει. Υπόψιν ότι σβήνονται όλα οπότε backup.

 

Να σαι καλα φιλε , με το SEUS εκανα αναβαθμιση και ολα απο την αρχη σε ΑΥΤΟ το θεμα .

Ευχαριστώ

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...