Jump to content

Xperia X10 / mini / pro : Διαδικασία root για συσκευές με 2.1


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι το έκανα με το SuperOneClick, και μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Το z4root στην 0.6 δεν μου λειτουργεί και δεν ξέρω γιατί ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω!!! θα προσπαθησω να δω με το z4root τωρα αν μου μου κολληση το κινητο παραδειγμα κανω κατι λαθος εχεις καμια ιδεα μετα τι κανουμε επειδη θα το κανω πρωτη φορα και δεν εχω ιδεα τι θα γινει:D

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να σου κόλληση, αν δεν κάνεις κάτι δοκίμασε το άλλο πρόγραμμα που σε εμένα έκανε δουλεία !!!
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως δεν αναγνωριζει το z4root file εσυ αυτην εδω την διαδικασια εκανες? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054 το πρωτο ?

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως δεν αναγνωριζει το z4root file εσυ αυτην εδω την διαδικασια εκανες? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054 το πρωτο ?

 

Ναι με την 1.6.5 έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την 1.6.5 έκδοση

 

Πατησα να κανει ροοτ στο Superoneclick 1.6.5 αλλα μου κολλαει στην πρωτη εικονα εδω http://img37.imagefra.me/i3b1/dark_dog/uykf_761_u92ct.jpg μηπως πρεπει να βαλω τιποτα αλλο μεσα στο κινητο κανενα αρχειο ? Ή πρεπει να περιμενω ?

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μου βγαζει οτι το προγραμμα δεν ανταποκρινεται εχω win7 και κολαει δεν συνεχιζει

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχτές έκανα update κανονικά το κινητό με το τελευταίο firmware και με το superoneclick 1.6.5 έκανα root, με ρώτησε τη γνωστή ερώτηση περί 2.0, απάντησα ναι και το rootαρε κανονικά.

 

Πλέον το κινητό έχει τα πάντα πάνω του (και ένα theme περασμένο πάνω του) και δουλεύει άψογα..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη δεν βγαζω ακρη εχω προσπαθησει και με το Superoneclick 1.5 και το 1.6 αλλα μου κολλαει στο πρωτο waiting for device http://img37.imagefra.me/i3b1/dark_dog/uykf_761_u92ct.jpg και μετα αμεσως μου λεει οτι δεν ανταποκρινεται στον υπολογιστη. Εχω δοκιμασει και με το z4root τιποτα και αυτο το ειχα σχεδον 2 ωρες :( Το κινητο μου x10 mini pro εχει u20i 2.1update1 build 2.1.1.A.0.6. Mηπως χρειαζεται να κανω downgrade αν γινεται που δεν ξερω:wacko: Αν μπορει να με βοηθησει κανενας παρακαλω... :(

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχει η συσκευη σου και θες να το πας για εγγυηση?

Μηπως και μπορουμε εμεις να βοηθησουμε σε κατι...:D

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη δεν βγαζω ακρη εχω προσπαθησει και με το Superoneclick 1.5 και το 1.6 αλλα μου κολλαει στο πρωτο waiting for device

 

Πριν κάνεις τη διαδικασία ξανά ακολούθησε τα παρακάτω βήματα:

 

Μενού--> Ρυθμίσεις--> Εφαρμογές--> Κλικάρεις στο "Άγνωστες πηγές"--> Μπαίνεις λίγο παρακάτω στο "Ανάπτυξη"--> Κλικάρεις στο "Εντοπισμός σφαλμάτων"

 

Τώρα με το SuperOneClick όλα θα πάνε καλά.:)

 

Παθών!!:p

Link to comment
Share on other sites

Το μινι στο μεντια μαρκτ 149 ευρω!

εδω και πολυ καιρο ειναι στα 149 ευρω στα περισσοτερα καταστηματα...;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πωϛ μπορω να είμαι σίγουροϛ ότι είμαι rooted;

 

Θα εχεις μια καινουργια εφαρμογη που λεγεται Superuser...θα δουλευει το Titanium Backup...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Κάνώ την διδικασια με το zroot λεει απο κατο aquiring shell και μετα κληνει και η σησκευη εξακολουθη να μην ειναι ροοτεντ τι φταιη?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν μπορω να δω τις φωτο με την διαδικασια στην πρωτη σελιδα?? μεχρι και εγγραφη εκανα σε αυτο το imagefra.me αλλα τπτ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Έχω την έκδοση λογισμικού 2.1.1.Α.0.6

Είπα και εγώ ο νέοπας να κάνω root το x10 mini μου με το z4root...

Το έκανα install στο κινητό, πάτησα το 'root' αλλά έκανε πάρα πολύ ώρα που είχε κολήσει και έγραφε "running exploit in order to obtain root access" ή κάπως έτσι και το έκλεισα μόνος μου! (εννοείται είχα κάνει τις ρυθμίσεις που γράφει το 1ο post)

Του έκανα format μέσω του SE companion γιατί φοβήθηκα μην έγινε καμιά βλακεία...

 

Τέσπα ξέρετε αν είναι φυσιολογικό να πάρει τόση ώρα, αν είναι να το ξαναπροσπαθήσω!

 

Επίσης το titanium backup το κατεβάζω από το market? (ρωτάω επειδή βλέπω ότι έχει να αγοράσεις την 'donate' έκδοση)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by Ghostakis
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το super one click , ενεργοποίησε το debuging από ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη, και σύνδεσε το τηλ με το υπολογιστη και πάτα φόρτιση και άνοιξε το super one click και πάτα root..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

θα δοκιμάσω αυτό τώρα γιατί με το z4root που δοκιμασα 2η φορά πριν λίγο μετά από κανένα 10λεπτο μου έβγαλε σφάλμα...!

Link to comment
Share on other sites

Eχω την .06 σε προ και xp sp3 τι πρεπει να κανω για root?

 

Μπαινω στο λινκ που υπαρχει στην αρχη ειναι η εκδοση 1.7

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682 την κατεβαζω αλλα δεν την ανοιγει καν λεει θελει framework 3.5 ή νεωτερο , του βαζω 4 κανω restart τα ιδια (απαιτει 3.5 SP1 ή νεωτερο) 4 του εβαλα και δεν κανει? Μηπως σε xp δεν γινεται root?

 

ποια εκδοση χρησιμοποιησατε εσεις?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησα το SuperOneClick v1.7 και έγινε πανεύκολα!

Το laptop τρέχει σε windows 7 home premium 64bit...

 

Προσπάθησε και με το z4root μήπως τα καταφέρεις, αν και εμένα δεν έγινε!

Link to comment
Share on other sites

superoneclick δεν ανοιγει καν, z4root 1.1.0 και 1.3.0 εγκαθυστονται στο κινητο αλλα οταν τις τρεχεις δεν ολοκληρωνουν το root.

 

Μηπως τελικα σε xp δεν μπορεις να κανεις root?

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις. Το εχω κανει. Περιεγραψε ακριβως την διαδικασια που κανεις με το SuperOneClick.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...