Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο; (Νο2)


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

1.230 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      217
    • BlackBerry
      28
    • HTC
      295
    • LG
      20
    • Motorola
      21
    • Nokia
      309
    • Samsung
      154
    • Sony Ericsson
      128
    • ...άλλον κατασκευαστή
      12
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      46


Recommended Posts

Δε προτιμώ κανέναν ιδιαίτερα, όποιος μου δίνει την καλύτερη απόδοση προς τιμή και απόδοση θα ακολουθήσω... Λεφτά για πέταμα δεν υπάρχουν και η προσκόλληση σε μια μόνο εταιρία πιστεύω βλάπτει τον υγιή αναταγωνισμό!

 

Σωστός και σοβαρός καταναλωτής και έτσι πρέπει να κάνουν όλοι, αλλά δεν υπάρχει κάτι που να σε εξέφραζε περισσότερο ή μία εταιρία από την οποία έχεις κάνει περισσότερες αγορές ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia. Γιατί πολύ απλά μετά από 20 συσκευές στην φαμίλια μόνο 1-2 ήταν ελαττωματικές... Και φυσικά γιατί γουστάρω Symbian...:O:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
νομιζω οτι ολοι,οσο και να βριζουν την Νοκια η το symbian οταν χαλασει το ανδροιδ κινητο τους, το χασουν, τους το κλεψουν κτλ παλι σε νοκια θα γυρισουν :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα αρκετα νοκια και απο τοτε που εφυγαν τα παλια καλα νοκια και βγηκαν το Ν80 Ν95 και κ.τ.λ οσες φορες ειχα τρωγανε πολυ κολληματα..πριν 3 χρονια ξεκινησα με htc wm και τωρα με htc des hd και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος..
Link to comment
Share on other sites

Δε προτιμώ κανέναν ιδιαίτερα, όποιος μου δίνει την καλύτερη απόδοση προς τιμή και απόδοση θα ακολουθήσω... Λεφτά για πέταμα δεν υπάρχουν και η προσκόλληση σε μια μόνο εταιρία πιστεύω βλάπτει τον υγιή αναταγωνισμό!

 

+1000.Θα συμφωνήσω απόλυτα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επρεπε να μπορουσαμε να αλλαξουμε ψηφο μιας οταν εβαλα την ψηφο μου 7 μηνες πριν ημουν υπερ της Nokia αλλα τωρα δεν θελω να την δω μπροστα μου :D και θελω να ψηφισω HTC.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινητά μου ήταν Sony Ericsson και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Πολυ καλα και σταθερά με καλη λειτουργικότητα, το μονο μου παραπονο είναι αυτο το proprietary λειτουργικό που έχουν όσα δεν είναι Android το οποίο δεν έχει εξελιχθεί απο το 1990s...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Είχα κινητά σχεδόν από όλες τις εταιρίες και ψηφίζω σαν λειτουργικότητα και ευκολία την ΝΟΚΙΑ και σαν αξιοπιστία και αντοχή την SAGEM.Βασικά η κάθε εταιρία έχει τα δικά της πλεονεκτήματα και ανάλογα τι ανάγκες έχει ο καθένας πάει εκεί. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι η ΝΟΚΙΑ πρόκειται ποτέ να καταφέρει να φτάσει την Apple στην απλότητα χρήσης. Μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει apple αλλά το γεγονός ότι όσες φορές χρειάστηκε να κάνω κάτι με iphone απλά το έπαιρνα και ήταν σα να ήταν δικό μου εμένα μου λέει πολλά. το blade που έχω ακόμα το ψάχνω και βρίσκω πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

i am back! φυσικά κανένας κατασκευαστής....όπου φυσάει ο άνεμος....φαίνεται και απο την υπογραφή μου.....απο ποιότητα κατασκευής apple και nokia αν και δε την βάζω σε πρώτη μοίρα(την κατασκευή)
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινητά μου ήταν Sony Ericsson και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Κι εμενα αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.

Τα συχνά κολλήματα και τα προβλήματα στην φόρτιση ήταν μόνιμο πρόβλημα για κάθε κινητό που είχα.

Δεν θα ξαναπάρω Sony - Ericsson.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Από τότε που απέκτησα το πρώτο, Ericsson-197 αν εξαιρεθεί μια παρασπονδία σε Panasonic-87 μέχρι και το Ν82 είχα την Ericsson "ψωμί και αλάτι".

Έπειτα στη Nokia τη σειρά Ν, και από τότε που "έπαιξα" με android το έριξα στη Samsung.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αpple αν και τους τελευταιους μηνες μας εχει απογοητευσει γι αυτο και ειμαι με το samsung galaxy s2!
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου, αλλά από τη στιγμή που έπιασα το πρώτο μου LG πριν μερικά χρόνια (LG Renoir), ένιωσα ποιά είναι η πραγματικά καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία από κάθε άποψη (τιμές, ποιότητα,service): LG με διαφορά :happy:

 

Ακολουθούν Sony Ericsson και Apple.

Link to comment
Share on other sites

Αν κι έχω πάρει συσκευές από πολλές εταιρείες ( εκτός Apple ! , lg, htc από μεγάλες εταιρείες ), πάντα ξέρω ότι, αν ψάξω στις συσκευές τις Nokia, θα βρω αυτό που θέλω, χωρίς πολλές " ιστορίες ".. Οπότε, Nokia ψηφίζω!!! Για την ελευθερία που σου δίνουν, για την ποιότητα κατασκευής ( μου έχει πέσει με διάφορους τροπους το Ν8 και λειτουργεί ακόμα τέλεια! ), όπως επίσης και για την ποιότητα στις κλήσεις... Είμαι λίγο fanboy, το παραδέχομαι... :lol: Επίσης, αν μπορούσα να βάλω και 2η επιλογή, θα ψήφιζα Motorola... Μπορεί για καιρό να είχε χαθεί, αλλά αυτές οι συσκευές της είναι πανέμορφες.. ( v9 razr2, το νέο razor... ) Κι αυτή για την ποιότητα κατασκευής και κλήσης... Τέλος, το ότι είμαι κάπως fanboy των παραπάνω εταιρειών, δε με εμποδίζει να δω κάτι το διαφορετικό..

 

P.S.: Μη με πάρετε για άτομο που παίρνει τα κινητά μόνο για κλήσεις και μηνύματα, ονόματα δε λέμε.. Το N8 μου έχει αγκομαχήσει κάθε μέρα με τα κατεβάσματα... :p Απλά, δεν είμαι της άποψης ότι η υπερπληθώρα από κάτι ( π.χ. εφαρμογές.. ) είναι κάτι που " πρέπει " να έχω... Εμένα η απλή πληθώρα μου φτάνει και μου περισσεύει... ;)

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σχεδον ολα μου τα κινητα εκτος ενος(Nokia) ειναι Sony Ericsson,οποτε δεν μπορει να ειναι αλλη η πρτιμηση μου!Αν και θελω διακαως να δοκιμασω την Samsung(Galaxy Sii)
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω τωρα και LG ψηφισα Samsung γιατι εχω και αλλα δυο κινητα και ειμαι ευχαριστημενος!
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

ΠΑρόλο που ψήφισα (και έχω) Samsung, είμαι λίγο επιφυλακτικός με την ποιότητα κατασκευή τώρα τελευταία.

Νομίζω ότι τα Νόκια είναι πολύ καλά κινητά αλλά υστερούν στο λογισμικό τους. Αν έπαιρναν Android θα ήταν κάτι σαν Iphone με Android.

Επίσης αν η Sony Ericsson αποφασίζει να βγάλει τα ανάγλυφα κουμπιά από τα κινητά της (έλεος, χρειάζεται κανονικό πάτημα "κλικ" για να παίξει) τότε μπαίνει στην ίδια κατηγορία με την Nokia.

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάντα κινητά της se αλλά με βλέπω να πηγαίνω προς samsung μεριά τώρα..

 

Sent from my E15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...