Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο; (Νο2)


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

1.230 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      217
    • BlackBerry
      28
    • HTC
      295
    • LG
      20
    • Motorola
      21
    • Nokia
      309
    • Samsung
      154
    • Sony Ericsson
      128
    • ...άλλον κατασκευαστή
      12
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      46


Recommended Posts

Πλέον τα κινητά όλων μας είναι προέκταση του υπολογιστή μας και με βάση τα κριτήρια που αγοράσαμε αυτούς διαλέγουμε και κινητό! Π.χ. αν κάποιος έχει Mac το θεωρώ πολύ δύσκολο να μην πάρει iphone οποιασδήποτε γενιάς γιατί πολύ απλά έχει συμβατότητα με τα πάντα! Εγώ είχα ericsson έβαζα τον Phone explorer έκανα την δουλειά μου και ξεμπέρδευα μέχρι που πήρα C905 απο τα πρώτα κινητά με java λειτουργικό wifi gps κλπ πολύ καλό κινητό με 2 όμως προβλήματα καμία συμβατότητα με τις νεες λειτουργίες smartphone (περιήγηση στο ίντερνετ με χειριστηριο ταλαιπωρία ) και μετά προβλήματα hardwre με τον σερβο μηχανισμο, port handsfree- φορτιστη κλπ. Χωρίς να ξέρω τιποτα απο προγραμματισμό πήρα ενα HTC Magic(130€ ) και αναγκαστικα έμαθα Linux!Συμπέρασμα όλες οι εταιρίες περνανε φάσεις ανόδου και καθόδου ( HTC - NOKIA ) αλλά πάντα επιλέγουμε με βάση τι μας ταιριάζει και πόσα χρήματα διαθέτουμε.Π.χ. για μένα iphone χωρίς mac και προγραμμα με mb μέσω 3g= πεταμενα λεφτα,SE με wats up ήVF απεριοριστα = δεν χρειαζεσαι φορτιστη,BB χωρις να εχεις mail= πεταμενα λεφτα κλπ κλπ

Υ.Γ. Ημουν ενα βημα πριν το πολυ καλο 5800 σε πολυ λογικη τιμη μεχρι που εμαθα οτι θα πεθανει το symbian κριμα γιατι ήταν το ενδιαμεσο της χρηστικοτητας και των smart phone.

Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ!

Edited by tsak612
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@dimitra_ath κάνεις πλάκα για το πλήθος των εφαρμογών σε νόκια, και οτι δεν χρειάζεται να προσφύγεις σε "ειδικά" καταστήματα. Το ovi store είναι πραγματικά ανύπαρκτο μπροστά στα app store & android market.

 

Ποιος μίλησε για το OVI Store.? Ούτε καν το Ovi Suite δεν εχω κατεβάσει. Μια βόλτα από τα γνωστα και μη εξαιρετέα site (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω ονόματα και δεν το κάνω) και έχω γεμίσει την κάρτα εφαρμογές και παιχνίδια. Τους κάνω αν δεν είμαι σίγουρη και ένα σκανάρισμα, εγκατάσταση με το Νοκια Suite και όλα ωραία, καλά και απλά. Άσε που αν βάλουμε και τα java παιχνίδια θέλω 2 με 3 κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Νόκια

επειδή προτιμώ αυτή την κατασκευάστρια εταιρεία για πολλούς και διάφορους λόγους.

Αυτή την στιγμή έχω και χρησιμοποιώ κινητό τηλέφωνο της Samsung επειδή η Nokia δεν έχει κυκλοφορήσει (ακόμα τουλάχιστον) Dual Sim τηλέφωνο στην Ελληνική αγορά.

Στο παρελθόν βέβαια πέρασαν αρκετές μάρκες κινητών τηλεφώνων από τα χέρια μου με την εξής σειρά από το παλαιότερο προς το νεότερο(Ericsson GF768, Nokia 3210, Motorola T190, Benefon Dragon, Ericsson T66, Nokia 3510, Nokia 6600 (smartphone), Qtek S100, Nokia 6131, Nokia 6500c, Toshiba G810 Portege 3G, Nokia 5530XM, Nokia 1616, Samsung GT-E2152).

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΚΙΑ δαγκωτήηηη!!!! Τοπ κατασκευάστρια, πολυετής εμπειρία! Σιγουριά! Ένα όνομα μια ιστορία!! :Ρ

 

Θα ψήφιζα Apple, αλλά το iPhone είναι υπερτιμημένο... Υπολογίσιμη συσκευή, αλλά την έχουν δει κάπως από εκεί ψηλά... και μας τσεκουρώνουν!!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Περασαν απο τα χερια μου στο παρελθον Ericsson νοκια.Τα 2 τελευταια κινητα που ειχα ηταν ενα νοκια ν79 κ htc hd.Οταν ηρθε στα χερια μου το iphone κολλησα με δαυτο.Δεν ξερω αυτο το κινητο ειναι μεγαλη αρρωστια.....:D.Apple δαγκωτο απο εμενα.:)
Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλει η NOKIA ένα E55 με πιο δυνατό επεξεργαστή και δεν πρόκειται να αλλάξω ποτέ την συσκευή!

 

Μακάρι η NOKIA να καταφέρει στα επόμενα κινητά της να βάλει και κάτι σαν trackpad όπως έχουν τα BLACKBERRY!

 

Σκέψου Ε55 με δυνατό επεξεργαστή και trackpad αντί του κενρτικού πλήκτρου επιλογών.

Το πληκτρολόγιο είναι πολύ καλό για μένα!

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα HTCδαγκωτό.Με διαφορά τα τελευταία κινητά της πάρα πολύ μπροστά

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ΗΤC για πραγματικο smartphone πηρε την ψηφο μου.

Αλλα παντα υπαρχει κ ενα "σκυλι" Νοκια ετοιμοπολεμο σαν 2ο κινητο.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Moυ κανει εντυπωση το ποσοστο της HTC.Σιγουρα ομως αυτο δεν συμβαδιζει και με τις πωλησεις της εταιρειας.Oι περισσοτεροι εχουν Νokia,SE και Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Να μη σου κανει εντυπωση γιατι οι χρηστες του φορουμ ειναι ψαγμενοι.Αυτοι που αγοραζουν χωρις να ειναι ψαγμενοι (nokia , s/e feature phones) δεν ξερουν καν οτι υπαρχει εταιρια HTC

 

Εμενα οι ασχετοι που βλεπουν το κινητο μου το μονο που εχουν σχολιασει ειναι "το iphone ειναι αυτο?" αχαχααχαχχα

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον icy20. η HTC είναι πολύ καλή εταιρία και ταχύτατα αναπτυσόμενη τα τελεθταια χρονια. μπορει να μην ειναι τοσο πολυ γνωστη στο ευρη κοινο αλλα όσοι ειναι απαιτητικοι απο ενα smartphone την γνωρίζουν καλα. Ακομη και τα win7 phone που κατασκευασε ειναι πολύ καλά. (σαν hardware τουλαχιστο)
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον icy20. η HTC είναι πολύ καλή εταιρία και ταχύτατα αναπτυσόμενη τα τελεθταια χρονια. μπορει να μην ειναι τοσο πολυ γνωστη στο ευρη κοινο αλλα όσοι ειναι απαιτητικοι απο ενα smartphone την γνωρίζουν καλα. Ακομη και τα win7 phone που κατασκευασε ειναι πολύ καλά. (σαν hardware τουλαχιστο)

 

 

 

ποίος σου ειπε δεν ειναι

γνώστη

άπλα είναι στην κουλτούρα κάθε λάου εδώ βλέπεις πόλοι αγόραζαν se μόνο και μονο γιατί ???

για να αλαζουν θέματα στο τηλέφωνο

htc τώρα μου αρέσει οτι είναι μια εταιρία από την taiwan με έδρα εκεί όπως και msi,acer.benq,asus

και όχι αμερικάνικες ότι η γιαπωνέζικες έμειναν πίσω και πριν 7 χρονιά λέγαμε made in taiwan τα ψεύτικα

 

άλλα η ποιότητα της samsung δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι ασχετοι που βλεπουν το κινητο μου το μονο που εχουν σχολιασει ειναι "το iphone ειναι αυτο?" αχαχααχαχχα

 

Αυτο συμβαίνει σε Τηλέφωνα των οποίων οι κατασκευαστές βαρεθηκαν να πρωτοτύπησουν και αντεγραψαν αβέρτα το iPhone :)

 

Είναι πολλά αυτά, ίσως μόνο τα android phones Είναι πρωτότυπα.

Link to comment
Share on other sites

το να εχει καποιος πολυπλοκο κινητο, σε σημαινει οτι ειναι 'ψαγμενος', σημαινει οτι εχει πολυ ελευθερο χρονο.. Εγω ειμαι επαγγελματιας και εχω πολυ λιγο ελευθερο χρονο και πιστευω οτι η επιλογη συσκευης μου (samsung 6112 dual sim) ειναι πολυ πιο ψαγμενη απο το να αγορασω htc η apple, γιατι πολυ απλα δε χρειαζομαι να κουβαλαω 2 συσκευες, ουτε να αγχωνομαι για τη μπαταρια, ουτε να καθομαι με τις ωρες για αναβαθμισεις και να μου βγαινουν τα ματια στη μικρη οθονη (εχω λαπτοπ που δε συγκρινεται με κανενα 'smart' phone). Εαν αγοραζα i-phone, δε θα ημουν 'ψαγμενος', αλλά τελειως τρελος..

 

ο καθενας αγοραζει τη συσκευη που τον ικανοποιει, ομως η λεξη 'ψαγμενος' δεν εχει καμμια σχεση με το τι συσκευη εχει.. ξερω 3-4 ατομα που εχουν το 4 μονο και μονο για μοστρα, μηπως και αυτοι ειναι ψαγμενοι? ουτε τις μισές λειτουργιες του τηλεφωνου δε ξερουν.. τους παραδεχομαι ομως, γιατι μου λενε οτι το εχουν για μοστρα, ουτε το παιζουν 'ψαγμενοι' ουτε τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστός.

 

Όπως παραδέχτηκα γνωστό μου επαγγελματία που έδωσε το 4 γιατί δεν τον έβγαζε η μπαταρία. Αυτο Είναι όντως πρόβλημα και το αναγνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαίνει σε Τηλέφωνα των οποίων οι κατασκευαστές βαρεθηκαν να πρωτοτύπησουν και αντεγραψαν αβέρτα το iPhone :)

 

Είναι πολλά αυτά, ίσως μόνο τα android phones Είναι πρωτότυπα.

 

Συγνώμη αλλά ποιο κινητό της νοκια είναι αντιγραφή από το μηλόφωνο? (και όχι μόνο νόκια)

 

Εχει καταντήσει καραμέλα αυτό...

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

από τότε που βγήκε το iphone μόνο αυτό με καλύπτει προς το παρόν,αν βγει κάτι άλλο στο μέλλον από άλλη εταιρεία δεν έχω κόλλημα για να μην την τιμήσω :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά ποιο κινητό της νοκια είναι αντιγραφή από το μηλόφωνο? (και όχι μόνο νόκια)

 

Εχει καταντήσει καραμέλα αυτό...

 

ακομη και το SE P-800 ειναι αντιγραφη του i-phone. (το οτι το SE βγηκε πολλα χρονια πριν το i-phone, δεν εχει καμμια σημασια, ειναι αντιγραφο του i-phone..).

 

πιστευω οτι πρεπει να αφησουμε την ατελειωτη κοντρα και οι πιο ψυχραιμοι να παραδεχτουμε αυτα που λενε οι lovers και να συνεχισουμε τη ζωη μας με συσκευες που εχουν ελευθερο ΒΤ, δε χρειαζονται δωρεαν θηκη για το σημα, κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Samsung Galaxy S

ψηφίζω μηλαράκι δαγκωτό και όποιος είναι νηφάλιος πρέπει να κάνει το ίδιο

ποιότητα κατασκευαστική και δεν μιλάω για το άμα είναι ωραίο το κινητό..

υποστηρίζουν το κινητό(το αν έχει 4 τηλέφωνα σύνολο και είναι εύκολο δε λέει κάτι) σε θέμα hardware/software.

ότι πληρώνεις πέρνεις, my 2 cents.

Edited by saliez
ορθογραφία

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μίλησε για το OVI Store.? Ούτε καν το Ovi Suite δεν εχω κατεβάσει. Μια βόλτα από τα γνωστα και μη εξαιρετέα site (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω ονόματα και δεν το κάνω) και έχω γεμίσει την κάρτα εφαρμογές και παιχνίδια. Τους κάνω αν δεν είμαι σίγουρη και ένα σκανάρισμα, εγκατάσταση με το Νοκια Suite και όλα ωραία, καλά και απλά. Άσε που αν βάλουμε και τα java παιχνίδια θέλω 2 με 3 κάρτες...
ακόμα κι έτσι να το δείς, στα ios &android κατεβαζεις εφαρμογές και παιχνίδια με το κιλό... απο το κινητό, ουτε κάν χρειάζεται να μπαίνει σε site/forum.

Και ευτυχώς για μας, έχουνε ξεφύγει πλέον απο τα παλια πασπαρτου java. Έτη φωτός όμως.

Link to comment
Share on other sites

HTC και για εμένα.Πέρα απο την εκπληκτική δουλειά που έχουν κάνει με το Sense UI -το οποίο σε Android (φαντάζομαι και στα WM το ίδιο θα είναι) δίνει πραγματικά απίστευτες δυνατότητες στον χρήστη- έχουν ποιοτικότατα κινητά τηλέφωνα και συνεχή υποστήριξη (βλέπε FroYo και Desire).Εάν μπορούσα να επιλέξω δεύτερη καλύτερη κατασκευάστρια θα ήταν η Samsung.Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,πολύ όμορφες συσκευές με δυνατό hardware (πχ Galaxy S) αλλα ελλειπή υποστήριξη (θεωρώ απαράδεκτο να πλησιάζει το Gingerbread και το Galaxy να μην έχει πάρει FroYo)...
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα ημουν φανατικος SE.

Τωρα και μετα την παρελευση ατελειωτων μοντελων απο NOKIA, SE, HTC, BB, APPLE, SAMSUNG, SIEMENS, LG και διαφορων αλλων ειμαι φανατικος του Ν900..... και μιας και το βγαζει η ΝΟΚΙΑ ψηφισα ΝΟΚΙΑ.....

 

 

Απλα η εννοια του πιο πολυχρηστικου κινητου που μπορει και να ονομαστει smartphone.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...