Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω 3 απορίες και όσο και να έψαξα στο thread αυτό και στο google δέν λέω να βρώ άκρη.

 

2. Υπάρχει δυνατότητα να γράψουμε video σε mp4 με κάποια εφαρμογή?

3. Γιατί τα βίντεο που τράβηξα σε HD 720p (σε 3gp format) δέν μου τα στέλνει με bluetooth απο το κινητό στο PC, μου γράφει δέν είναι δυνατή η αποστολή αυτού του αρχείου και αποτυχία, ενώ ταινίες mp4 που έχω στο κινητό τις στέλνει μια χαρά?

 

Kαμιά απάντηση για το 2 και 3 βρε παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε Strategist, για τη sim την οποια δεν σου αναγνωριζει το κινητο ειναι επειδη ειναι παλια. περνα απο την cosmote να σου βγαλουν μια καινουρια και δεν θα εχεις κανενα προβλημα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει αγοραστεί από το Γερμανό. Ελπίζω αυτό να απαντάει στην ερώτησή σου για το αν είναι γνήσιο.

 

 

Δεν έχω περάσει τη ζωή μου στη Βλαχοστέρνα Καρπενησίου, ούτε είμαι 90 ετών. Ευχαριστώ.

Αν έχει κάποια ασυμβατότητα με την εν λόγω τηλεφωνάρα, θα το διαπιστώσω Δευτέρα first thing. Πάντως στο άλλο μου κινητό (Sony Ericsson W995) λειτουργεί μια χαρά.

 

 

Μάλιστα. Το GPS το έχει λοιπόν για τα ωραία ματάκια της γκόμενας που τα τρώει από τον CEO της HTC.

Θα περίμενα ότι τα Google Maps ανοίγουν με το GPS και δε χρειάζονται ίντερνετ. Αλά εσύ ξέρεις σίγουρα καλύτερα.

 

 

 

 

Τελικά ο CEO της HTC είσαι προφανώς εσύ. Λυπάμαι που σου έθιξα την τηλεφωνάρα.

Aυτά τα Ελληνικά συμπερισμάτα είναι ότι πρέπει για να γνωρίσεις μια κοινότητα όπως αυτή του myphone...

Ούτε CEO της HTC ούτε τίποτα και αν έμπαινες στον κόπο να δεις, έχω το Milestone...

Eίπα την αλήθεια και αυτό που κατά γενική ομολογία ισχύει. Ότι δηλαδή είναι τηλεφωναρα.... Αν εσένα δεν σε βολεύει αυτό δε σημαίνει κάτι...

Επίσης σε όλα μα όλα τα κινητά οι Google Maps θέλουν internet για να δουλέψουν, άρα δεν είναι θέμα κανενός CEO της HTC και ούτε το Gps το έχει για τα μάτια της γκόμενας...

Υπάρχουν πολλά προγράμματα που δεν χρειάζονται internet και έχουν χάρτες έτοιμους (όπως σου απαντήσανε και άλλα παιδιά σε προηγούμενα posts)...

Μάλλον λοιπόν δεν είσαι έτοιμος για Android... και επίσης σε ενοχλεί όταν κάποιος άλλος σε συμβουλεύει να διαβάζεις πριν βγάζεις συμπεράσματα....

Λέω αυτό που λέει όλος ο κόσμος που ασχολείται...

Όσο για την κάρτα SIM σου μπορεί να είναι παλιά δε ξέρω, αλλά το κινητό πρόβλημα αναγνώρισης Sim δεν έχει σε καμία περίπτωση...

Σου προτείνω να αφιερώσεις καμία εβδομάδα διάβασμα στο Google για να δεις τι είναι το Android και επίσης πόσο τυχερός είσαι με το τηλέφωνο που έχεις στα χέρια σου...

 

Υ.Γ. Αν εσένα το να σου λένε την αλήθεια (ότι δηλαδή πριν ποστάρεις πρέπει να διαβάζεις και λίγο, ώστε να μην βγάζεις συμπερισμάτα για κάτι που ούτε καν μπήκες στον κόπο να δεις πως λειτουργεί) σου φαίνεται εχθρικό,αγενες κλπ τότε τι να σου πω???

Καλή καρδιά...

Πάντως χωρίς να εχω σχέση με την HTC κρατάς ένα από τα κορυφαία κινητά που έχουν βγει πότε, και θα έπρεπε να διαβάσεις λίγο πριν αρχίσεις να το κραζεις...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το ξεχειλώνουμε σιγά σιγά ...:

1) μιλάμε όλοι όμορφα χωρίς ειρωνίες, εκνευρισμούς και χαρακτηρισμούς.

2) όποιος ξέρει και θέλει βοηθάει τους άλλους. Αν δε θέλει, ή δε μπορεί, απλά δε γράφει και παρακολουθεί την κουβέντα.

3) πείστε τους άλλους με επιχειρήματα και όχι με ''μπηχτές'' και άκυρα σχόλια

4) για πολλοστή φορά υπενθυμίζω ότι κάποιοι μπαίνουν από κινητό ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ για να δουν νέα ποστ στα τόπικς που έχουν βάλει να ενημερώνονται...Είναι αν μη τι άλλο κρίμα να μπαίνουν για να δουν άσχετα σχόλια (τύπου πχ χρόνια πολλα - έχουμε ειδικό τόπικ στο chat and fun και γι'αυτά)!

 

thanks και συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα OTA version 1.72.405.3 βλέπω μέχρι στιγμής πολύ σημαντική βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας. Βλέπω φαντάσματα ή το παρατηρήσατε και εσείς?
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος απο που μπορω να κατεβασω την μαμα ελληνικη-αγγλικη ρομ που ειχε το τηλεφωνο μας out-of-the-box?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω downgrade στη 2.2 απο 2.2.1?

 

Απ'όσο έχω διαβάσει στο xda o μόνος τρόπος για να κάνεις downgrade είναι αν είχες radio S-OFF και είχες πάρει nandroid backup πριν κάνεις την αναβάθμηση. Αν δεν τα έχεις κάνει αυτά δε νομίζω να μπορείς.

 

Αν μιλάς για ένταση ήχου κλήσης και ακουστικου ομιλίας καμία σχέση.Αν έχεις πρόβλημα με το 4αρι ούτε να το σκεφτεσαι για το hd.

 

O ήχος του ακουστικού ομιλίας τι πρόβλημα έχει ρε παιδιά???:blink:

Εμένα μια χαρά δυνατός μου φαίνεται. Και έρχομαι από το magic που όταν σου μιλούσαν στο τηλέφωνο άκουγε τη συνομηλία όλο το δωμάτιο...:X

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Strategist, για τη sim την οποια δεν σου αναγνωριζει το κινητο ειναι επειδη ειναι παλια. περνα απο την cosmote να σου βγαλουν μια καινουρια και δεν θα εχεις κανενα προβλημα:rolleyes:

 

Eυχαριστώ φίλε. Τη Δευτέρα το πρωί θα κάνω την αλλαγή.

 

Το google maps απαιτεί χρήση internet και αυτό ίσχυε πάντα και για όλες τις πλατφόρμες. Αν θέλεις αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης υπάρχουν άλλες επιλογές.

 

Αν μπορούσες να προτείνεις κάποιο αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης θα το εκτιμούσα.

Πιθανά έχει γραφτεί ήδη κάτι τέτοιο, αλλά επειδή το thread για το DHD είναι μεγαλύτερο από τη Βίβλο, θα με βοηθούσες πολύ, έστω κι αν κουράζαμε λίγο τους παλιότερους users.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να προτείνεις κάποιο αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης θα το εκτιμούσα.

Πιθανά έχει γραφτεί ήδη κάτι τέτοιο, αλλά επειδή το thread για το DHD είναι μεγαλύτερο από τη Βίβλο, θα με βοηθούσες πολύ, έστω κι αν κουράζαμε λίγο τους παλιότερους users.

 

Υπάρχει ήδη στο κινητό το locations στο οποίο κατεβάζεις δωρεάν τους χάρτες και μετά υπάρχουν μόνιμα στο κινητό σου. Εμένα δεν με βολέψανε και θεωρώ το google maps μακράν καλύτερο. Αν όμως θες κανονικό πλοηγό (με καθοδήγηση) υπάρχουν πολλοί και φυσικά το αντίστοιχο νήμα με τις απόψεις των χρηστών εδώ.

Εγώ χρησιμοποιώ το Sygic Aura.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δήαδη τωρα εχω δε θα λαμβανω ειδοποιησεις για τα μηνυματα με τη νεα εκδοση που περασα?

 

Εκανα και επαναφορα αλλα τιποτα...

 

:(

Edited by anesperos13
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε. Τη Δευτέρα το πρωί θα κάνω την αλλαγή.

 

 

 

Αν μπορούσες να προτείνεις κάποιο αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης θα το εκτιμούσα.

Πιθανά έχει γραφτεί ήδη κάτι τέτοιο, αλλά επειδή το thread για το DHD είναι μεγαλύτερο από τη Βίβλο, θα με βοηθούσες πολύ, έστω κι αν κουράζαμε λίγο τους παλιότερους users.

 

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει Sygic Aura και copilot live 8 professional.

Καλύτερο για μένα είναι το aura. Χρησιμοποιεί και τον επεξεργαστή γραφικών του DHD και σου δείχνει τα κτίρια 3διάστατα!

:)

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο παρά δύο να κάνω το update, αλλά με κολλάνε λίγο τα αντιφατικά μηνύματα των χρηστών... :confused:

 

Πρώτη φορά δεν κάνω αμέσως update σε htc και μου φαίνεται περίεργο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα OTA version 1.72.405.3 βλέπω μέχρι στιγμής πολύ σημαντική βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας. Βλέπω φαντάσματα ή το παρατηρήσατε και εσείς?

 

Ναί όντως υπάρχει αρκετή βελτίωση θα έλεγα:)

Αν και εγώ μετά το update μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug παρα μόνο θετικά,όπως αυτό της μπαταρίας,της βελτίωσης του σήματος WiFi αλλά και του τηλεφώνου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναί όντως υπάρχει αρκετή βελτίωση θα έλεγα:)

Αν και εγώ μετά το update μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug παρα μόνο θετικά,όπως αυτό της μπαταρίας,της βελτίωσης του σήματος WiFi αλλά και του τηλεφώνου:rolleyes:

 

Με έψησες να την κάνω... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και χρονια πολλα. Εχω στην κατοχη μου το DHD εδω και 10 ημερες. Το προηγουμενο τηλεφωνο μου ηταν ενα Iphone 3g. Φυσικά δεν μπαινω στον κοπο να το συγκρινω με το DHD. Το DHD ειναι κλασεις ανωτερο! Το μονο θεμα που αντιμετωπιζω ειναι το ακουστικο του που δεν εχει πολυ ενταση ακομη και οταν βαζω τα ακουστικα παραμενει σε χαμηλα επιπεδα και οταν ειμαι σε χωρο με θορυβο υπαρχει ενα θεμα. Η μπαταρια του αν το ζοριζεις πεθαινει γρηγορα και φυσικο ειναι. wifi και gps ειναι αψογα και κουμπωνουν ακαριαια. ηχος απο μουσικη αψογος, οχι πολυ δυνατος αλλα φοβερα ποιοτικος μπορω να πω καλυτερος απο του 3g. το ραδιο πιανει φοβερο σημα επισης. Περασα την αναβαθμιση και ακουω οτι καποιοι εχετε προβληματα. Εγω απολυτως κανενα μεχρι τωρα. Αν παρουσιασει κατι θα το ποσταρω. Εβαλα και τη original μεμβρανη στην οθονη η οποια ειναι πολυ καλη. Αν καταφερω και βρω και μια θηκη ζωνης θα ειμαι αψογος αλλα δεν βρισκω πουθενα στην Αθηνα.

 

Χρονια Πολλα και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και χρονια πολλα. Εχω στην κατοχη μου το DHD εδω και 10 ημερες. Το προηγουμενο τηλεφωνο μου ηταν ενα Iphone 3g. Φυσικά δεν μπαινω στον κοπο να το συγκρινω με το DHD. Το DHD ειναι κλασεις ανωτερο! Το μονο θεμα που αντιμετωπιζω ειναι το ακουστικο του που δεν εχει πολυ ενταση ακομη και οταν βαζω τα ακουστικα παραμενει σε χαμηλα επιπεδα και οταν ειμαι σε χωρο με θορυβο υπαρχει ενα θεμα. Η μπαταρια του αν το ζοριζεις πεθαινει γρηγορα και φυσικο ειναι. wifi και gps ειναι αψογα και κουμπωνουν ακαριαια. ηχος απο μουσικη αψογος, οχι πολυ δυνατος αλλα φοβερα ποιοτικος μπορω να πω καλυτερος απο του 3g. το ραδιο πιανει φοβερο σημα επισης. Περασα την αναβαθμιση και ακουω οτι καποιοι εχετε προβληματα. Εγω απολυτως κανενα μεχρι τωρα. Αν παρουσιασει κατι θα το ποσταρω. Εβαλα και τη original μεμβρανη στην οθονη η οποια ειναι πολυ καλη. Αν καταφερω και βρω και μια θηκη ζωνης θα ειμαι αψογος αλλα δεν βρισκω πουθενα στην Αθηνα.

 

Χρονια Πολλα και παλι!

 

Έχει αρκετές universal το πλαίσιο και το public...

Πήγαινε και διάλεξε όποια σου αρέσει;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλυτερα να μην την κανεις.. ξερω γω..εμενα ολα αυτα χωρις λογο συμβαινουν.. το μετανιωσα πικρα..
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

αν λες για μενα εχω κανει restart και ολα οκ. Για θηκη πηγα και πλαισιο και public και παντου αλλα τιποτα, δεν κανει καμια. τελος παντων κατι θα βρω πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

για θηκες ψαχτε καλυτερα στα online μαγαζια

τα τυπου public plaisio και λοιπα ειναι δυσκολο να στοκαρουν θηκες

για συσκευες που σε 2 μηνες θα εχει βγει νεοτερη

οταν ειχα το dhd ειχα παρει απο την brando 2η μπαταρια και θηκη σιλικονης

με δωρεαν μεταφορικα, σε 5 μερες ηταν στην πορτα μου και σε τιμη μιση απο τα ελληνικα μαγαζια

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει κανένα restart το τηλ μετά το update?

 

και ρεσταρτ και hard reset εκανα αλλα τιποτα! να την ξαναπερασω δεν γινεται..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Επισης και εγω εβαλα την Revolution HD 2.0.0 που ειναι βασιζμενη στο νεο update,και οντως η μπαταρια ειναι πολυ καλυτερη.

Μονο θετικα ως τωρα..

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update. Δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι τώρα. Η ειδοποίηση μηνυμάτων παίζει μια χαρά...

 

Στο βασικό μου θέμα με το wifi όμως, δεν είδα κάποια βελτίωση... :(

Link to comment
Share on other sites

αν λες για μενα εχω κανει restart και ολα οκ. Για θηκη πηγα και πλαισιο και public και παντου αλλα τιποτα, δεν κανει καμια. τελος παντων κατι θα βρω πιστευω.

 

Εγω παρηγγειλα αυτην http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31648&cs_cookies* με αντικαταβολη και εχει και προστατευτικο οθονης.

Οταν την παραλαβω θα σας πω αν αξιζει..

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...