Jump to content

Blackberry Bold 9780


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γλώσσα του μενού δεν επηρεάζει τη γλώσσα γραφής.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 437
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτες τις μερες προκειται να το αγορασω αλλα εχω μπει σε διλλημα με το 9800 torch...Δεν ειχα ξανα ΒΒ και δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα εδώ http://greekberry.com/2010/12/29/cosmote-leaked-news/ κάτι ενδιαφέρον για το 9800.

Για το 9780 έχω ακούσει από το νέο χρόνο...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν ετοιμος να παω να τσιμπησω το 9780 και τελευταια στιγμη δεν πηγα γιατι με επηρεασε ενας απο μαγαζι κινητων που ρωτησα μια γνωμη, λεγοντας μου οτι δεν αξιζει να παρω ΒΒ γιατι "Δεν ειναι και τοσο για Ελλαδα". Αμα εμενα Αμερικη θα μου το προτεινε :P Edited by anavarakos
Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν ετοιμος να παω να τσιμπησω το 9780 και τελευταια στιγμη δεν πηγα γιατι με επηρεασε ενας απο μαγαζι κινητων που ρωτησα μια γνωμη, λεγοντας μου οτι δεν αξιζει να παρω ΒΒ γιατι "Δεν ειναι και τοσο για Ελλαδα". Αμα εμενα Αμερικη θα μου το προτεινε :P

 

To πιθανότερο είναι ότι ήθελε να πουλήσει κάτι άλλο.

Πάντως το μόνο επιχείρημα του "δεν είναι για Ελλάδα", αφορά μόνο τη μή δυνατότητα χρήσης του AppWorld για όσους έχουν το OS 6, καθώς για το 5άρι υπάρχει τρόπος.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

To πιθανότερο είναι ότι ήθελε να πουλήσει κάτι άλλο.

Πάντως το μόνο επιχείρημα του "δεν είναι για Ελλάδα", αφορά μόνο τη μή δυνατότητα χρήσης του AppWorld για όσους έχουν το OS 6, καθώς για το 5άρι υπάρχει τρόπος.

 

Βασικα η αληθεια ειναι οτι στο 9780 μου δουλευα κανονικα AppWorld με το γνωστο κολπο Wi-Fi μεχρι που το εκανα update και εγκατεστησα την τελευταια εκδοση :S

 

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να κανω downgrade τωρα η καποιο αλλο τρικ για να παιξει...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος οτι το έκανες με το 9780; Αυτό έρχεται με προεγκατεστημένο το ΟS6 και είναι αδύνατον με αυτό το λογισμικό να μπεις στο AppWorld από χώρα που δεν υποστηρίζεται. Μήπως είναι άλλο μοντέλο Bold;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος οτι το έκανες με το 9780; Αυτό έρχεται με προεγκατεστημένο το ΟS6 και είναι αδύνατον με αυτό το λογισμικό να μπεις στο AppWorld από χώρα που δεν υποστηρίζεται. Μήπως είναι άλλο μοντέλο Bold;

 

Και εγω με το 9780 white pearl (πανεμορφο λεμε) της T-mobile (απο αμερικη το εφερα) μπαινω κανονικα μεσω wifi στο bb app world. Εχει βγει επισημη καινουρια εκδοση λογισμικου απο την τουρκικη εταιρια AVEA αλλα δεν κανω αναβαθμιση γιατι δεν θα μπορω να μπω στο app world. Αυτος ειναι και ενας λογος που πουλησα το 9800 γιατι δεν εμπαινε ουτε με την μαμισια εκδοση που ειχε πανω στο app world. Οφειλω να πω οτι σε σχεση με το 9800(το οποιο δεν αργουσε) , το 9780 αργει στα μενου πιο πολυ (ειδικα εγω που το φορτωσα απο το app world με τοσες εφαρμογες).

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το 9780 από Expansys και την μαμίσια εκδοση .294 δεν μπορώ να μπω με το WiFi στο AppWorld....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εμπαινα κανονικοτατα φιλε μου μεχρι το update. Απλα εκανα το λαθος του update χωρις να το ψαξω πριν.

 

Οσο για το αν ειναι το 9780 πιστεψε με ειναι, γιατι δουλευω σε εταιρια ηλεκτρονικων και εβαλα τον product manager να το κανει εισαγωγη απο εξω για να το παρω :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου το λάθος, μπορείς και μπαίνεις στο AppWorld με την .294

Το έκανα κι εγώ το πρωϊ, με το WiFi και κατέβασα 2-3 free apps....

Απλώς το είχα δοκιμάσει μόλις το είχα πρωτοπάρει χωρίς να έχει ενεργοποιηθεί το BIS και δεν έμπαινε......

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ποιο μαγαζι στο ειπανε?εχοθν φερει το 9780 στην ελλαδα?

 

Καλησπερα και χρονια πολλα !! Αργησα να απαντησω γιατι ελειπα διακοπες :)

Λοιπον για το κινητο ηταν να το αγορασω αλλα πριν παω, εκανα μια σταση στον γερμανο να ρωτησω αν υποστηριζει την cosmote 2in1 γιατι κατι μου ελεγαν πως θα εχεις προβλημα κτλ. Και λεγοντας αυτα μου ελεγαν ταυτοχρονα οτι θα ηταν καλυτερα να παρω android κινητο..και οτι το ΒΒ δεν ειναι κ τοσο για Ελλαδα...Και οτι τελος παντων με αυτα κ αυτα με εκαναν κ δεν πηγα να το αγορασω :(

Link to comment
Share on other sites

οταν εχουμε την εφαρμογη whatsapp τρωει πολυ ιντερνετ? δηλαδη εγω με τα 150 mb μου φτανει η να την σβησω καλυτερα ?

 

κανεις δεν ξερει να μου πει?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Σου φτάνει (αν δε στέλνεις συνέχεια βίντεο κλπ) - μπορείς να κοιτάς και μέσα από την εφαρμογή την κατανάλωση δεδομένων για να βεβαιωθείς.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γνωρίζει κανείς πότε περίπου θα το φέρει η Vodafone;

 

Υπάρχει στον κατάλογο Φεβρουαρίου της Vodafone στα 499 Ευρώ! Σχετικά χαμηλή τιμή είναι σε σχέση με τα 500+ που κόστιζε ο προκάτοχός του, το 9700. Δεν αναφέρει κάποια διευκρίνηση σχετικά με την διαθεσιμότητα οπότε θεωρητικά είναι ήδη διαθέσιμο αλλά λογικά σε κάθε περίπτωση θα είναι διαθέσιμο μέσα στο Φεβρουάριο.:)

Link to comment
Share on other sites

Άψογα! Γιατί τα 700€ του Torch, μου φένονται πολλά. Άντε να δούμε και τί επιδότηση θα πάρουμε φέτος.
Blackberry 9780 Bold | Blackberry Playbook 16gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θέλω να μου πείτε σε ποιές απο τις παρακάτω περιπτώσεις μου "τρώει" ΜΒ

 

1)Έχω συνδεσει λογαριασμο e-mail έχω εισερχόμενα και τα ανοιγω(αν δεν τα ανοίξω?)

2)Μπαίνω σε facebook,msn,περιήγουμε στο internet,youtube application

3)Μπαίνω στο blackberry app world

4)Μπαίνω στο maps

 

Γενικά,πότε δεν "τρώει" MB?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θέλω να μου πείτε σε ποιές απο τις παρακάτω περιπτώσεις μου "τρώει" ΜΒ

 

1)Έχω συνδεσει λογαριασμο e-mail έχω εισερχόμενα και τα ανοιγω(αν δεν τα ανοίξω?)

2)Μπαίνω σε facebook,msn,περιήγουμε στο internet,youtube application

3)Μπαίνω στο blackberry app world

4)Μπαίνω στο maps

 

Γενικά,πότε δεν "τρώει" MB?

Ευχαριστώ :)

 

Καλημερα

 

Οπως καταλαβαινεις σε ολες τις παραπανω περιπτωσεις το τηλεφωνο σου συνδεεται με τους blackberry servers της Vodafone για να σε εξυπηρετησει οποτε σου τρωει απο το προγραμμα των MB

 

Φυσικα αν εισαι συνδεδεμενη σε WiFi δικτυο δεν σου τρωει ΜΒ.

 

Οταν ενα mail ερθει στο κινητο σου, εχει ξοδεψει λιγο απο το προγραμμα σου, ειτε το ανοιξεις εσύ ειτε όχι. Απλως αν το mail εχει attachment καποιο αρχειο και επιλεξεις να ανοιξεις το αρχειο αυτο τοτε θα σου φαει παραπανω απο το προγραμμα σου αναλογα με το μεγεθος του αρχειου

 

Οταν το δουλευεις σαν απλο τηλεφωνο (κλησεις, sms, να ακους μουσικη, να τραβας φωτο κ.τ.λ) τοτε δεν σου τρωει απο τα MB

 

Απο ολα αυτα που περιγραφεις μονο το youtube και το υπερβολικο blackberry maps, μπορουνε να σου ξοδεψουνε το προγραμμα χωρις να το καταλαβεις.

 

Ολα τα αλλα και μερα νυχτα να τα κανεις δεν θα εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω η τιμη του να ειναι χαμηλοτερη απο αυτη του 9700. Προσφερει παραπανω (διπλασια μνημη , καμερα 5mp , os6 ) και ειναι δυσκολο να ειναι φθηνοτερο απο το 9700. Επισης περιεργεια εχω να δω την τιμολογηση του 9800 το οποιο καταφθανει απο τη vodafone σε λιγο καιρο.

 

υ.γ. Αγορασα σημερα απο ebay to 9780 white pearl unlocked για 560€. Αντε να ερθει...Εχω ηδη το 9800 αλλα ειναι θεριο και βαρυ.Με το που ερθει το 9780 το 9800 παει για πωληση..

 

τελικά ειχαν δικιο αυτοι που είχαν πει οτι θα εχει χμηλότερη τιμή απο το 9700 (για cosmote vodafone μιλάω)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν η μπαταρία από το 9700, μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο 9780? Είναι απολύτως συμβατές οι ίδιες μπαταρίες και για τις 2 συσκευές?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...