Jump to content

Blackberry Bold 9780


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η λύση ειναι να έχεις bis, pay as you go. Αυτό θα σε χρεώνει με τα bytes που καταναλωνεις. Αν λοιπόν εσυ μπαίνεις email, internet κτλ μεσω wifi και μονο, δεν θα έχεις εξτρα χρεώσεις.
BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 437
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη για να καταλαβω βρε παιδια για να μπορεσει να ενεργοποιηθει ασ πουμε το wifi δεν χρειαζεται αυτο το registered στην RIM απο την κοσμοτε? θελει μονο να πω στην κοσμοτε βαλτε μου bis as you go..και εγω μετα να εχω τα δεδομενα παντα κλειστα και θα μπαινω μεσω wifi χωρις να χρεωνομαι δεδομενα?

 

και απο οτι ειδα μολις τωρα στο σαιτ της κοσμοτε....το κατηργησαν το as you go απο τον περασμενο ιουνη...

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες βρίσκει το wifi αλλά "δεν", τι εννοείς; Παίρνει IP; Συνδέεται κανονικά αλλά δεν μπορείς να ανοίξεις σελίδα;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εννοω δεν παιρνει καν ιp...σε επικοινωνια που ειχα με τεχνικο τμημα μου ειπαν οτι αυτο που πρεπει να κανω ειναι να παω σε καποιο καταστημα τους (κοσμοτε-γερμανο)..να μπει μεσα μια ενεργη sim με bis-bes...να παρει τα service books και μετα να βαλω εγω την δικη μου sim....και ετσι θα λυθει το θεμα....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. ΜΙα ερώτηση θέλω να σας κάνω. Έφερε φίλος από Αμερική ένα 9780 αλλά είναι κλειδωμένο στη tmobile. Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω για Ελλάδα;
:D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορα site που σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα με online αγορά του κωδικού. Κοίτα και σε αυτό το θέμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας ένας φίλος μου πήρε το blackberry 9780 bold απο εξωτερικό και θέλει να περάσει εφαρμογές δωρεαν. Ξέρει κάποιος που υπάρχουνε;
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να φτιαξει απο το κινητο του blackberry ID (υπαρχει επιλογη στα settings νομιζω για να το κανει) και μετα να μπει με αυτο το ID στο blackbery world που ειναι ηδη προεγκατεστημενο στο κινητο του. Απο εκει μπορει να κατεβασει εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδιά, συμβαίνει το εξής:

Έχω το κινητό ΄περίπου δύο χρόνια και λειτουργεί ρολόι. Πέρα από κάποιες ανώδυνες τούμπες, το προσέχω.

Σήμερα, όμως, άρχισε να μου κάνει νούμερα η οθόνη, κάθε φορά που τερματίζω μια κλήση βγάζει άσπρη οθόνη ή άσπρη με πολύχρωμες γραμμές. Και κανα-δυο φορές συνεχίζει να το κάνει και αφού τερματίσει μια κλήση και αναγκάζομαι να βγάλω την μπαταρία. Κάποια φορά έβγαλα και μπαταρία και κάρτα για κάνα 5λεπτο, αλλά και πάλι μόλις τερμάτισα μια κλήση πάλι τα ίδια.

Τώρα πάλι έχω βγάλει μπαταρία και κάρτα και θα τα έχω έξω κάνα δεκάλεπτο.

Πάντως δεν μου έχει πέσει νερό ή κάτι τέτοιο.

Τι νομίζετε ότι μπορεί να φταίει; Μπορεί απλά να τα έφτυσε;

Link to comment
Share on other sites

δες εδω

και διαβασε στο crackberry http://forums.crackberry.com/blackberry-bold-9780-f219/fixed-my-white-screen-693450/ .

ή κανε αναζητη white screen of death on bold 9780.

τα καλα νεα ειναι οτι δεν εισαι ο μονος.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ, θα τα δοκιμάσω όλα όταν ξανασυναντήσω το πρόβλημα (ελπίζω όχι σύντομα), γιατί, τουλάχιστον αυτή τη στιγμή, δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που θα σου εγραφα αρχικα ειναι οτι και εγω ειχα κατι παραξενα προβληματα με bb.πχ σε 2 διαφορετικα bb ξαφνικα δεν μπορουσα να ακουσω τον συνομικητη μου και οπως ηρθε το προβλημα ετσι εφυγε.και επισης μια φορα ειχα προβλημα με την κεραια δεν ειχα σημα..το εστειλα για φτιαξιμο και μου ειπαν τι μας το στειλατε ειναι ενταξει και οντως οταν το πηρα πισω ηταν οκ.

του διαολου μηχανηματα τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Τα δοκίμασα όλα και παρότι, πότε με τον έναν πότε με τον άλλον τρόπο, επανέρχεται η οθόνη, με κουράζει πολύ μέχρι να γίνει. Ορισμένες -ευτυχώς όχι πάντα- φορές με έχει παιδέψει μέχρι και ένα τέταρτο για να έρθει η οθόνη στα ίσια της. Είναι πολύ κουραστικό. Και θέλει πολύ πασπάτεμα.

Ελπίζω να φτιάξει, έστω κι από μόνο του, γιατί δεν είμαστε για καινούργια κινητά τώρα...

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...