Jump to content

Δίαιτες - Διατροφή - Τροφές


anipsios1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ coca-cola. Μακροχρόνια μπορεί να προκαλέσει λευχαιμία πέραν των άλλων.

Γενικά μακριά από αεριούχα. Στην συσκευασία αντί για τα Ε πλέον αναγράφουν την ονομασία της ουσίας.Το διαβάζεις και δεν ξέρεις τι είναι.

Αποφέυγετε χοιρινό για τα κόκκαλα γιατι περιέχει πολλές οξύνες και ανεβάζει χοληστερίνη, τριγλυκερίδια κτλ.

Ποτέ μα ποτέ ζαμπόν με τυρί ταυτόχρονα.

Αποφεύγετε νες καφέ.Πιείτε οτι αλλο καφε θέλετε και σε οσες ποσοτητες θελετε.

Ποτέ ξυνό με άμυλο μαζί. π.χ μακαρόνια με σαλάτα που έχει ξύδι ή λεμόνι.

Όχι νερό με το φαγητό

 

Και τι θα πινουμε με το φαγητο? Ουτε νερο ουτε αναψυκτικα τιποτα? Συγγνωμη αλλα ολα αυτα που εγραψες δεν μου φαινεται οτι πολυστεκουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου τα έχει πει γιατρός. Δεν ξέρω εγώ αν στέκουν αλλά για να τα λέει αυτός κατι θα ξέρει.

Εγω παντως πιστευω ότι λίγο και απ΄αυτά δεν βλάπτει

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολλές ανακρίβειες σου είπε ο...."γιατρός"!!!

 

-Για την λευχαιμία και την Coca-cola.....ΕΛΕΟΣ!Τι άλλη βλακεία θα ακούσουμε.Σίγουρα δεν είναι και ότι καλύτερο και έχει κάποιες επιπτώσεις αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό!

 

-Ναι καλά...αν το πάμε έτσι θα πρέπει να αποφύγουμε πάρα πολλά είδη φαγητών που...και καλά.....κάνουν κακό,σε ποσοστό 60%-80%!

 

-Αποφυγή ζαμπόν με τυρί και χημική αντίδραση;Σίγουρα!Και μετά "βγαίνει στην επιφάνεια" ο Mr Hyde!!!

 

-Το μόνο σωστό που σου είπε είναι αυτό για τον καφέ!

 

-Για το ξυνό με άμυλο....δεν έχει καμιά σχέση η γεύση με το άμυλο!!!

 

-Αυτό δεν ισχύει ακριβώς έτσι!!Απλώς δεν πρέπει να πίνεις πολύ νερό αφότου φας αλλά λίγη ώρα μετά!

 

Συγγνώμη φίλε μου αλλά ή έπεσες σε κομπογιαννίτη ή σε κάποιον υπερβολικό ή σε κάποιον που απλώς του αρέσει να τρομάζει τον κόσμο με τέτοιες βλακείες!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τη βοηθεια σας.

ειμαι καπου στα 95 κιλα και θελω να παω ξανα στα 80 πειτε καμια ευκολη διαιτα.

επισης εχω κι ενα κακο,φρουτα δε μπορω να φαω με τιποτα και μονο που τα βλεπω σιχαινομαι,τι μπορω να κανω γι αυτο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

den ksero an einai kompogiannitis alla ayta mou eipe.tora an einai alitheia i psemata ,ti na po. esy pou to ksereis omos oti einai moufes?

 

Το ξέρω γιατί απλούστατα με αυτό ασχολούμαι!Η' καλύτερα να πω για την ακρίβεια ασχολούμαι και με αυτό στον κλάδο μου.

 

Για να σε βοηθήσω και να μην έχεις αμφιβολίες(για να δεις ότι δεν λέω βλακείες) είμαι αθλητής από τα 7 μου και όπως ξέρεις όταν ασχολείσαι επαγγελματικά με τον αθλητισμό τόσα χρόνια μαθαίνεις εμεπιρικά κάποια πράγματα είτε τα εφαρμόζεις είτε όχι!Ταυτόχρονα τελειώνω ΤΕΦΑΑ και μία από τις 2 ειδικότητες που τελειώνω έχει να κάνει με την ιατρική πλευρά της γυμναστικής και μέσα σε αυτή υπάρχουν μαθήματα όπως διατροφή κ.α.!!Τώρα αν τα συνδυάσεις όλα αυτά και με ψάξιμο που έχω κάνει και μόνος μου γιατί μου αρέσει αυτό που κάνω τότε...καταλαβαίνεις!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για σένα ταξιδιωτης22.........το έχω πει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ φορές σε πολλά topics!Από εδώ μόνο καμιά απλή συμβουλή δίνουμε!!Δεν είναι δυνατόν να βγει πρόγραμμα διατροφής ή δίαιτας χωρίς να πας σε έναν διατροφολόγο-διαιτολόγο να σου κάνει τις κατάλληλες εξετάσεις κ.α.!!!Για αυτό καλύτερα μην ακολουθείτε δίαιτες μέσω ίντερνετ ή δίαιτες του "αέρα"(οι δίαιτες που περνάνε από στόμα σε στόμα δηλαδή) γιατί μπορεί να κάνετε ζημιά στην υγεία σας ή στην αρχή μεν να δείτε μια απώλεια του βάρους και ξαφνικά να τα ξαναπάρετε και να μείνετε....!!!Μετά θα αρχίστε να αναρωτιέστε τι κάνατε λάθος και θα χτυπιέστε!Άσε που σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο λίπος δεν χάνετε!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τη βοηθεια σας.

ειμαι καπου στα 95 κιλα και θελω να παω ξανα στα 80 πειτε καμια ευκολη διαιτα.

επισης εχω κι ενα κακο,φρουτα δε μπορω να φαω με τιποτα και μονο που τα βλεπω σιχαινομαι,τι μπορω να κανω γι αυτο?

 

απλα πραγματα

 

κοβεις αλκοολ, κοβεις γλυκα, κοβεις, γυρους, κοβεις λιπαρα, κοβεις τηγανιτα, κοβεις λαδερα

τρεχεις καθε μερα (βαδην βασικα για να καψεις λιπος , αλλα αμα καταφερνεις και τρεχεις ακομη καλυτερα)

τρως ψαρια , πουλερικα , γαλοπουλα , τονο , πινεις νερο αρκετο , προσοχη ομως δεν θα πινεις μιση ωρα πριν απο το φαι και μια ωρα μετα το φαι..........

το θεωρω αυτονοητο οτι την τροφη θα την μασας μεχρι να λιωσει και παντα θα συνοδευεται το οποιο γευμα σου με σαλατα .

προσπαθησε να εχεις 5 γευματα την ημερα και να μην τρως τρεις ωρες πριν πας για υπνο......

αυτα σε γενικες γραμμες......και πολυ απλα πραγματα

παντως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ενα διαιτολογο / διατροφολογο , να σου μετρησει την μυικη μαζα/λιπος και να σου φτιαξει ενα προγραμμα........

Α μην περιμενεις να χασεις πανω απο τα 4 κιλα το μηνα......αν γινει τοτε καπου εχεις κανει πατατα........

Link to comment
Share on other sites

οταν επινα αλκοολ ημουν μια χαρα απο θεμα σωματος,μετα που το εκοψα γιατι αρχιζε να με πειραζει αρχισα τα αναψυκτικα,πινω καπου στις 7-9 κοκα κολες τη μερα και 5 καφεδες με 3 κουταλιες ζαχαρη ο καθενας,το φαγητο μου παντως ειναι λιγο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά ο ένας φραπές με 2 ζάχαρες και γάλα, πόσες περίπου θερμίδες έχει;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ coca-cola. Μακροχρόνια μπορεί να προκαλέσει λευχαιμία πέραν των άλλων.

Γενικά μακριά από αεριούχα. Στην συσκευασία αντί για τα Ε πλέον αναγράφουν την ονομασία της ουσίας.Το διαβάζεις και δεν ξέρεις τι είναι.

Αποφέυγετε χοιρινό για τα κόκκαλα γιατι περιέχει πολλές οξύνες και ανεβάζει χοληστερίνη, τριγλυκερίδια κτλ.

Ποτέ μα ποτέ ζαμπόν με τυρί ταυτόχρονα.

Αποφεύγετε νες καφέ.Πιείτε οτι αλλο καφε θέλετε και σε οσες ποσοτητες θελετε.

Ποτέ ξυνό με άμυλο μαζί. π.χ μακαρόνια με σαλάτα που έχει ξύδι ή λεμόνι.

Όχι νερό με το φαγητό

file mou 6 xronia pou spoudazw sauti tin poutana ti sxoli pou legetai iatriki den exw xanakousei kati tetoio...poios sou eipe tetoia M A L A K I A????kamia sxesi...i leuxaimeia einai kakoitheia twn lemfokittarwn(analoga me ton tipo bebaia--min se zalizw me auta)pes autou pou sou to eipe na ferei ena biblio aimatologias pou to leei mesa auto na to doume kai emeis..egw pantos pou exw diabasei 8 tomous pathologias den iexw dei kati tetoio... (to mono pou mborei na kanei i coca-cola einai diabrwsi tou toixwmatos tou stomaxou-elkos diladi-kai isws kai gastroisofagiki pallindromisi SPANIA omws....:O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και γω φιλε . Αν το βρω στο τραπέζι το τρωω αλλιώς ...το μηνα που δεν εχει σάββατο

 

το ιδιο και εγω αν βρω φρουτα τροω αν δεν βρω οποτε θυμηθω την σημασια τους η οταν αρρωστησω και μου πει ο γιατρος κανενα φρουτο να τρως

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

file mou 6 xronia pou spoudazw sauti tin poutana ti sxoli pou legetai iatriki den exw xanakousei kati tetoio...poios sou eipe tetoia M A L A K I A????kamia sxesi...i leuxaimeia einai kakoitheia twn lemfokittarwn(analoga me ton tipo bebaia--min se zalizw me auta)pes autou pou sou to eipe na ferei ena biblio aimatologias pou to leei mesa auto na to doume kai emeis..egw pantos pou exw diabasei 8 tomous pathologias den iexw dei kati tetoio... (to mono pou mborei na kanei i coca-cola einai diabrwsi tou toixwmatos tou stomaxou-elkos diladi-kai isws kai gastroisofagiki pallindromisi SPANIA omws....:O

Μπορείς να μας εξηγήσεις στο περίπου πόσο καιρό χρειάζεται για να γίνει αυτό; Και επίσης με ποια συχνότητα κατάποσης coca cola; Περιστασιακή; Συχνή; Καθημερινή; Φαντάζομαι ισχύει και για τα υπόλοιπα ανθρακούχα ε; :rolleyes:

 

 

υ.γ: Καλύτερα να μη βρίζεις. ;) Όσο δίκιο και να έχεις το χάνεις. :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

τρωω σαλατες και φρουτα,οχι μονο για τις βιταμινες,αλλα γιατι μου αρεσουν αρκετα κιολας.οταν το φαγητο ειναι κρεας,ψαρι ή μακαρονια,ρυζι κλπ,νιωθω στεγνο τελειως το φαγητο αν δεν το συνοδεψω με σαλατα.αν βεβαια το φαγητο ειναι σπανακορυζο η πρασσοσουπα δεν υπαρχει λογος να φαω και σαλατα με αυτο...

πιστευω οτι ειναι καλο να τρωει κανεις απο ολες τις ομαδες τροφιμων...και να απολαμβανει αυτα που του αρεσουν με μετρο,να μην καταπιεζεται...για αυτο το λογο ειναι καλυτερο να πηγαινει κανεις στο γυμναστηριο η να κανει οποιο αθλημα τον ευχαριστει,ωστε να επιταχυνει το μεταβολισμο του,παρα να καθεται συνεχως και να μετραει θερμιδες...

ειμαι κι εγω οπαδος των πολλων και πιο μικρων γευματων,παρα των 2-3 και μεγαλων.. :) σημασια εχει πιστευω η ποιοτητα των τροφων και οχι τοσο η ποσοτητα...και η ποικιλια...

ακομη πολυ βασικος συμμαχος για τη διατηρηση σωστου βαρους ειναι το νερο...εχω ακουσει οτι χρειαζονται 30 ml/kg βαρους,δηλαδη εναμισι λιτρο για ενα ατομο 50 κιλων...

ποτε δεν ασχοληθηκα με συνδυασμους,γιατι ξερω εκ των προτερων οτι δε μπορω να τους τηρησω...αμυλο με υδατανθρακα μου αρεσει πολυ να συνδυαζω,και ας λενε οτι ειναι καταστροφικο...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τν βοηθεια σας.

θελω να κανω διαιτα γιατι εχω παρει καποια παραπανισια κιλα (α,ρε μανα με τα ψητα σου και με τα τηγανιτα σου).

τι προτεινετε να τρωω?προσοχη σε κατι,φρουτα δεν μπορω να φαω καθολου,τα απεχθανομαι,οπως επισης απεχθανομαι το καθε τι που εχει σχεση η μυρωδια φρουτου.

υπαρχουν τιποτα βιταμινες που να δινουν καποιο καλο και σωστο αποτελεσμα στο προβλημα αυτο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να μην παραλειπεις να τρως πρωινο,γιατι στην αντιθετη περιπτωση θα νιωθεις υπερβολικα πεινασμενος το μεσημερι και θα τρως ασυναισθητα...να τρως σαλατα μαζι με το γευμα σου,ισως και πριν απο αυτο,ωστε να καταναλωσεις καπως λιγοτερο κυριως φαγητο...

για τις βιταμινες που δεν παιρνεις απο τα φρουτα δεν ξερω απο που αλλου μπορεις να τις βρεις...

παντως να αποφυγεις τις διαιτες τυπου γιο γιο,δηλαδη τη μια περιοδο τρωω λαιμαργα και παχαινω,την αλλη τρωω σαν πουλι και τα χανω,γιατι μακροπροθεσμα χαλανε το μεταβολισμο..να τρως τοσο ωστε να χορταινεις αλλα να μη νιωθεις το στομαχι σου υπερ-πληρες :cry:

λενε πολλοι οτι το βραδυ δεν πρεπει να τρωει κανεις πολυ...εγω τρωω βραδυνο οπως και το μεσημερι,σαλατα,φαγητο,ψωμι,κανονικα,και δεν εχω κανενα προβλημα με τα κιλα μου(πρεπει να παρω 1-2 για την ακριβεια)..αρα μαλλον καθε ανθρωπος πρεπει να βρει τι ειναι αυτο που φταιει για τα παραπανισια κιλα του,αφου καποιες συνηθειες που για αρκετους ειναι καταστροφικες,για αλλους δεν εχουν καποια αρνητικη συνεπεια...

νερο πινω κι εγω μετα τα γευματα συνηθως,και μαλιστα αρκετο(2 λιτρα κατα τη διαρκεια της μερας)αλλα πινω σπανια αναψυκτικα,που οχι μονο δε δινουν βιταμινες,αλλα φορτωνουν με συντηρητικα και ζαχαρη τον οργανισμο :O

προτιμω στη θεση τους να φαω ενα νοστιμοτατο προφοτερολ :D

ο,τι και αν κανεις παντως,μη βαλεις στον παραμικρο κινδυνο την υγεια σου... :)

Link to comment
Share on other sites

Paidia otan eimoun 14 eixa ipsos 1.76 k eimoun 76 kila.Meta ekana dieta k sta 15 m eimoun 1.80 k 55 kila :blink: (eimoun sta prothira anorexias).Eftasa mexri ekina ta kila epidi eixa stomaxaki k ithela na figei.Telika dn efige k piga se dietologo.M egrapse diatrofi k eimai tora 65 kila alla pali exw to stomaxaki.Ti na kanw gia na figei?(paw k gimnastirio edw k 3-4 mines)
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορείς να καταφέρεις έναν άνθρωπο να αλλάξει διατροφικές συνήθειες;

Να τον πείσεις πως αυτά που τρώει και πίνει του κάνουν κακό;

Δεν υπάρχει πρόβλημα παχυσαρκίας, αλλά μακροπρόθεσμα ίσως να συμβεί και αυτό, μεταξύ άλλων κινδύνων που διατρέχει.

Προσπάθησα να τον πείσω, έστω να πάρει συμπληρώματα διατροφής. Πήρε για 2-3-4 μέρες και μετά τα αμέλησε.

Κατά καιρούς με πλάγιο τρόπο του λέω διάφορα που ίσως να τον κάνουν να σκεφτεί ότι πρέπει να αλλάξει συνήθειες, αλλά δεν βλέπω να κάνει κάτι.

Έχει πολύ συχνούς πονοκεφάλους και μια διαρκής ατονία που είμαι βέβαιη πως ωφείλονται στην κάκιστη διατροφή του. :(

Ανυσηχώ πολύ... :(


Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορείς να καταφέρεις έναν άνθρωπο να αλλάξει διατροφικές συνήθειες;

Να τον πείσεις πως αυτά που τρώει και πίνει του κάνουν κακό;

Δεν υπάρχει πρόβλημα παχυσαρκίας, αλλά μακροπρόθεσμα ίσως να συμβεί και αυτό, μεταξύ άλλων κινδύνων που διατρέχει.

Προσπάθησα να τον πείσω, έστω να πάρει συμπληρώματα διατροφής. Πήρε για 2-3-4 μέρες και μετά τα αμέλησε.

Κατά καιρούς με πλάγιο τρόπο του λέω διάφορα που ίσως να τον κάνουν να σκεφτεί ότι πρέπει να αλλάξει συνήθειες, αλλά δεν βλέπω να κάνει κάτι.

Έχει πολύ συχνούς πονοκεφάλους και μια διαρκής ατονία που είμαι βέβαιη πως ωφείλονται στην κάκιστη διατροφή του. :(

Ανυσηχώ πολύ... :(

Προσπάθησε να τον πείσεις, όχι να κόψει αυτά που ήδη τρώει, αλλα να προσθέσει κάτι υγειινό στην καθημερινή του διατροφή. Κάτι όμως που να του αρέσει, όχι για παράδειγμα να τον πείσεις να τρώει φρούτα άν τα σιχαίνεται.

Ας επιλέξει απο στερεά τροφή ή ρόφημα αρχικά κι όταν του γίνει συνήθεια, ας προσθέσει και ένα δεύτερο.

Δυστυχώς αν δεν θέλει ό ίδιος να αλλάξει τη διατροφή του, δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει για χατήρι κανένός! Τουλάχιστον όμως, ας πίνει καθημερινά ένα ποτήρι γάλα ή μια πορτοκαλάδα, ας τρώει μια σαλάτα ή κάτι παρεμφερές. Απο τα ολότελα, κάτι είναι κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σπάνια τρώει λαχανικά και φρούτα. Δεν είναι ότι δεν του αρέσουν, απλώς δεν έχει μάθει έτσι. Επίσης καταναλλώνει πολύ Coca Cola.

Όλα αυτά που μου λες, τα έχω δοκιμάσει... Του τα έχω πει, τον έχω παρακαλέσει...

Να υποθέσω πως δεν υπάρχει σωτηρία...; :worry:


Link to comment
Share on other sites

Kοίταξε, αν έχεις χρόνο και διάθεση, μπορείς να τον αντιμετωπίσεις όπως κάνω εγώ στα παιδιά μου: δεν πίνει γάλα? δεν πειράζει, του κάνεις ένα παγωτό με φρέσκο γάλα ή ένα ρυζόγαλο με μαύρη ζάχαρη ή μία κρέμα, όλα αυτά με φρέσκο γάλα και όσο γίνεται χαμηλή θερμοκρασία.

Γενικά, "κουκουλώνεις" τα υγιεινα σε νόστιμες "αηδιούλες".

Δίπλα σ' ένα πιάτο με πατάτες τηγανιτές (τηγανισμένες με ελαιόλαδο και μια φορά τηγάνισμα το λάδι και πέταμα), βάζεις κι ένα μπιφτέκι. Το αλάτι το παίρνεις απο τις υγιεινές τροφές, δεν έχει τα χημικά που κάνουν τη ροή του γρήγορη, αλλά έχει ακριβώς την ίδια γεύση και δεν βλάπτει. Αντί μαύρο πιπέρι, άσπρο που δεν πειράζει. Αντί άσπρης ζάχαρης, μαύρη ή καφέ ακατέργαστη, σε κύβους (που είναι πολύ καλή λύση για τον καφέ) ή σε πακέτο, είναι σαφώς προτιμότερη απο την άσπρή.

Είμαι σίγουρη πως δεν έχεις τον χρόνο να τα κάνεις όλα αυτά, αλλά εν καιρώ, μερικά ίσως μπορέσεις να τα εφαρμόσεις. Δοκίμασε την coca cola χωρίς καφείνη. Δοκίμασε ένα ανθρακούχο νερό με λίγο λεμόνι μέσα για να αντικαταστήσει ένα ποτήρι coca.Υπομονή θέλει και χρόνο. Ολα γίνονται. Μόνο που θέλουν πολλές πολλες μέρες. :)

Link to comment
Share on other sites

παντα πρεπει νατρωμε πρωινο ενα ενδιαμεσο κατα τις 11 (φρουτο η σνακ) 2 γευμα 7 προ δυπνου(γιαουρτι) 3 ωρες πριν κοιμηθεις γευμα ελαφρυ χωρις υδατανθρακες.

 

 

μικρα και ελαφρια γευματα ετσι ωστε να μην δημιουργειται η αισθηση πεινας και ο οργανισμος να μην αποθηκευει λιπος!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καθετος με τις διαιτες αλλα ειμαι υπερ της καλης διατροφης...

καλο ειναι να τρωμε ενα καλο ή μετριο πρωινο οπως το παρει κανεις..

το μεσιμεριανο και ενα γευμα πριν τις 7 το βραδυ κλασικα γιαουρτακι..

εγω παλι μια φορα την μερα τρωω και δυστυχως μες την βδομαδα 2ή3 φορες και βραδυ..:(

αλλα εχω κοψει αρκετα την ζαχαρη..βαζω μια κουταλια στον καφε και αποφευγω κοκα κολα και επειδη λιγο δυσκολα στην δουλεια θα φαω φρουτο..οοοταν θυμηθω περνω ενα χυμο να πιω..

το χειροτερο ειναι η ζαχαρη!! σταματαει τον μεταβολισμο..χωρια και τα κιλα που βαζεις.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε ότι θέλουμε!!!Χρειάζεται ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ Η ΖΑΧΑΡΗ στον οργανισμό μας απλώς όχι σε υπερβολικές ποσότητες!!!

 

Για τα υπόλοιπα που λέτε παιδιά......είναι ΟΛΑ ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ!Απλές συμβουλές καλό είναι να δίνουμε ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ είναι να πηγαίνουμε σε έναν ειδικό ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΥΣΙΕΣ Κ.Α.!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε ότι θέλουμε!!!Χρειάζεται ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ Η ΖΑΧΑΡΗ στον οργανισμό μας απλώς όχι σε υπερβολικές ποσότητες!!!

 

Για τα υπόλοιπα που λέτε παιδιά......είναι ΟΛΑ ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ!Απλές συμβουλές καλό είναι να δίνουμε ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ είναι να πηγαίνουμε σε έναν ειδικό ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΥΣΙΕΣ Κ.Α.!

Εννοείται ότι ο διατροφολόγος είναι η μόνη σωστή λύση!

Η ζάχαρη πάντως (και αυτό λενε όλοι οι γιατροί, δεν είναι δική μου άποψη) περιέχεται σε όλες τις τροφές, φρούτα κλπ, οπότε σαφώς δεν χρειάζεται πρόσθετη ποσότητα ο οργανισμός μας. Η κατανάλωση ακατέργαστης ζάχαρης, δεν βλάπτει σε αντίθεση με την ασπρη, που είναι καταστροφική, όχι μόνο στα δόντια, αλλα γενικότερα.

Με μια σωστή διατροφή, (και δεν χρειάζεται να πας σε ειδικό για να σου πει να τρως φρούτα, λαχανικά κλπ), μπορείς άνετα να αποκλείσεις τη ζάχαρη απο τις διατροφικές σου συνήθειες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...