Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω μιλαω για το προεγκατεστημενο πληκτρολογιο που εχουν ολες οι συσκευες android , αυτο δεν ειχε ελληνικα ουτε στη 2.1 ουτε στη 2.2 και ουτε στη 2.3 εχει

 

τα διαφορα "gingerbread" πληκτρολογια , ειναι στην ουσια αλλα πληκτρολογια που εχουν το skin του στοκ gingerbread και εχουν ο,τι γλωσσα θες

 

κανονικα τα ελληνικα , αν και υπαρχουν σαν επιλογη στα μενου, δεν υπαρχουν ως επιλογη σε κανενα στοκ πληκτρολογιο :dizzy:

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πως ξεκολλαει απο το emergency mode? κολλησε εκει. το κινητο δεν κανει απολυτως τπτ.

 

εγω μετα απο πολλα retry να πιασει συνδεση εβγαλα usb, εβγαλα μπαταρια τα ξαναβαλα ξανασυνδεω τη συσκευη και παλι δε γινοταν τιποτα..

 

την αποσυνδεω και οταν πηγα να την ανοιξω , απλα ανοιξε (στη 2.2.2 )

 

μαλλον δεν ειχε ξεκινησει να σβηνει τη προηγουμενη rom και να περναει τη νεα , λογικα θα υπαρχει ενα σημειο και μετα οπου το κινητο γινεται τουβλο αν κολλησει στο emergency, εμενα μου εκατσε σε σημειο οπου δεν ειχε γινει το κακο, γιατι δεν εκανα κατι ιδιαιτερο για να το επαναφερω

 

παντως τρομαξα λιγακι, γιατι στη 2.2.2 δεν ειχα κανενα προβλημα

εχω να αναβαθμισω και της κοπελας μου και ψιλοφοβαμαι μην τρεχουμε στα service να σας πω την αληθεια

αργα ή γρηγορα παντως θα ξαναρθω αντιμετωπος με τη διαδικασια

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκα με ενα αλλο ρουτερ wifi και μπηκα νετ...πρασινισε....αλλα στο σπιτι μου παλι προβλημα....τι φταει? μηπως δεχεται ορισμενους τυπους ρουτερ μετα την αναβαθμιση? δεν ξερω...εχω απελπιστει...

 

 

λες γιαυτο στο γραφεο να μην μπαινει? χθες σπιτι κανονηκα ηταν ολα!! με το rooter εδω τιποτα..

 

μπα ρε παιδια τιποτα δε δουλευει καλα σε μενα.. αμα συνδεσω με usb στο pc ακομα και να το αποσυνδεσω ακομα θα ειναι η ενδειξη οτι ειναι συνδεμενο(πανω στην bar) μετα σταματα η περιστρωφη να δουλευει και ολα αυτα επανερχονται με reboot ..η συνδεση με το wifi rooter δεν ειναι εφικτη..με 3g μπαινω στο νετ.. ασε χαλαστηκα.. 6 ημερων κινητο ειναι..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

τελικά το flash δουλεύει η όχι?

μπαίνω p.x. μετά την εγκατάσταση του 10.3 η και του 10.1 από το link για ARM6 στις σελίδες http://www.whatismyflash.com/ η στο http://www.wechoosethemoon.org/ αλλα flash δεν έχω από ότι δείχνει.

ξέρει κάποιος κάτι να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα δουλεύει, και έκανα επανεκκίνηση. Για δες μήπως στον browser έχει καμία επιλογή και είναι off μετά την εγκατάσταση του flash; γιατί δεν το πρόσεξα, πριν κάνω απεγκατάσταση αφού δεν δούλευε.
Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκα με ενα αλλο ρουτερ wifi και μπηκα νετ...πρασινισε....αλλα στο σπιτι μου παλι προβλημα....τι φταει? μηπως δεχεται ορισμενους τυπους ρουτερ μετα την αναβαθμιση? δεν ξερω...εχω απελπιστει...

 

 

Μπηκα σπιτι και προσπαθησα να κανω συνδεση..και πραγματη καταφερα να συνδεθω στο νετ.. Τελικα καποια ρουτερ δεν τα "θελει" το νεο 2.3.3..

Το ρουτερ μου που δε δουλευει ειναι speedtouch με την conex που πηρα..

Ας μου πουνε και οσοι αλλοι εχουν το ιδιο θεματακι..

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

μπα, δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση.

τελικά μάλλον δέν παίζει flash.

απλά απορώ όλοι αυτόι που γράφουν και εδώ και στα άλλα forum οτι p500 ok με το flash, απλά το κρίνουν από την ολοκλήρωση της εγκατάστασης και όχι από το άν πραγματικά ανοίγει σελλίδα με flash?

αποκλείεται να είναι όλοι τόσο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

ο opera εχει ρυθμιση για το flash, αλλα και παλι δεν αλλαζει κατι

 

παιδια πώς σας φαινεται το 2.3.3 στη διαχειριση της μνημης?

 

εμενα μου φαινεται οτι εχει μια μανια να τα κλεινει ολα ειμαι ολη την ωρα πανω απο 250 MB ελευθερη μνημη, αν και μερικες φορες ειναι λιγο σπαστικο που πρεπει να περιμενεις να ανοιξουν παλι οι εφαρμογες

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το flash player αραξτε λιγο να περιμρνουμε και ροοτ να δουμε μπας και φτιαξει.σε πολλα site αναφερετε οτι δουλευει σε p500 αλλα μπορει να εχουν custom rom... anyway θα δειξει

 

Τωρα για το update για μενα το κινητο εγινε πολυ ανωτερο

καλυτερη αποκριση

εφυγε το lag με το touch κατα 85%

Ελαχιστα καλυτερα γραφικα

Μια μαυρη notification bar (αχρηστο)

εφυγε twitter facebook kai layar

Η μπαταρια λογικα εγινε καλυτρη αλλα δεν ιναι και σιγουρο μιας και το πειραζω συνεχια μετα το update.

Και στην μνημη παρατηρησα αυτο που ειπρ ο qsis μονο π εμενα ειναι στα 200 μονιμα

Link to comment
Share on other sites

εμενα τελικα το κινητο πεθανε. Δεν κανει τπτ, εχει κολησει στο emergency mode

πηρα τηλ στην LG και θα ερθουν να το παρουν και να δουν τι στην ευχη εχει.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το flash player αραξτε λιγο να περιμρνουμε και ροοτ να δουμε μπας και φτιαξει.σε πολλα site αναφερετε οτι δουλευει σε p500 αλλα μπορει να εχουν custom rom... anyway θα δειξει

 

Τωρα για το update για μενα το κινητο εγινε πολυ ανωτερο

καλυτερη αποκριση

εφυγε το lag με το touch κατα 85%

Ελαχιστα καλυτερα γραφικα

Μια μαυρη notification bar (αχρηστο)

εφυγε twitter facebook kai layar

Η μπαταρια λογικα εγινε καλυτρη αλλα δεν ιναι και σιγουρο μιας και το πειραζω συνεχια μετα το update.

Και στην μνημη παρατηρησα αυτο που ειπρ ο qsis μονο π εμενα ειναι στα 200 μονιμα

 

συμφωνω απολυτα με αυτα που λες, με εξαιρεση το notification bar, ειναι πιο ομορφο/ποζερικο :p

θελει λιγη ωρα να δεις τις διαφορες , αλλα τελικα τις βλεπεις

 

η μπαταρια παντως υποπτευομαι οτι εχει βελτιωθει , οχι τοσο πολυ οσο το χρησιμοποιω, αλλα οσο ειναι idle

το βραδυ δηλαδη επεσε πολυ λιγοτερο σε σχεση με πριν (εγω το βαζω και airplane mode οταν κοιμαμαι )

παντως απο αλλους φιλους μου με αλλες συσκευες εχω ακουσει οτι η 2.3.3 καποιες στιγμες εχει τρελο battery drain, αλλα αυτο ειναι ισως και θεμα των rom που ειχαν οι συγκεκριμενοι

 

οσο για τη μνημη, μου χει κανει τρομερη εντυπωση, γιατι οτι ειχα πριν απο προγραμματα εχω και τωρα, δεν εχει αλλαξει κατι , προφανως εσυ θα εχεις καποια παραπανω πραγματα ή παραπανω widgets οποτε δεν ειναι συγκρισιμα τα μεγεθη κι ας μιλαμε για την ιδια συσκευη

ποτε δεν εμεινα απο μνημη, αλλα μετα απο καποια ωρα επεφτα στα 120-150 και αμα το χρησιμοποιουσα αρκετα εφτανα μεχρι τα 70-80, πιο κατω δεν εχω δει

 

αλλα πλεον εχω αυτο συνεχεια (το χω 19 ωρες ανοικτο)

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/20110707162950.png

 

βεβαια ωρες ωρες μου τη δινει γιατι τον opera πχ , τον κλεινει πολυ γρηγοροτερα απο οτι πριν και μου τη σπαει να ξαναβλεπω το λογοτυπο καθε φορα περιμενοντας να φορτωσει

 

το ιδιο παραπονο που εκανε και φιλος μου με galaxy s (2.3.4 ) και σκεφτοταν μηπως του το κλεινει το λειτουργικο επειδη μενει απο μνημη (στο galaxy δε ξερω τι παιζει , αλλα η διαθεσιμη μνημη ειναι συνεχεια πολυ λιγη)

απο χθες ομως που εβαλα κι εγω gingerbread , παρατηρω οτι συμβαινει το ιδιο, οποτε ειναι θεμα της συγκεκριμενης εκδοσης του λειτουργικου οτι προσπαθει να κλεινει οτιδηποτε "αχρηστο"

 

αυτο θα βοηθουσε πολυ αλλες συσκευες με λιγη μνημη, αλλα για μας δεν ξερω, αν κατι εχουμε σε αφθονια (για τα κυβικα μας) , αυτο ειναι μνημη

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση εγινε χωρις προβληματα και σε εμενα (: Καλο θα ηταν οπως ειπε και ενας φιλος να εχει αφαιρεθει η sim.
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια ειμαι σιγουρος οτι ειναι τρομερα καλυτερη η καταναλωση! Εχω 3 android και το optimus ηταν το πιο λαιμαργο..τωρα ειναι το πιο καλο σε αυτο! Με τα rooter που δεν μπορει να συνδεθει εχουμε τιποτα νεα παρατηρηση; Μονο στο σπιτι μου εχω προσβαση στο νετ.. :blink:
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σπιτι και προσπαθησα να κανω συνδεση..και πραγματη καταφερα να συνδεθω στο νετ.. Τελικα καποια ρουτερ δεν τα "θελει" το νεο 2.3.3..

Το ρουτερ μου που δε δουλευει ειναι speedtouch με την conex που πηρα..

Ας μου πουνε και οσοι αλλοι εχουν το ιδιο θεματακι..

 

δεν θα το πιστεψεις φιλε μου και εγω το speedtouch εχω της conxx...axaxa..απιστευτο δεν το δεχεται....ειναι τρελοι οι κορεατες...

σε αλλα μπαινω κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το πιστεψεις φιλε μου και εγω το speedtouch εχω της conxx...axaxa..απιστευτο δεν το δεχεται....ειναι τρελοι οι κορεατες...

σε αλλα μπαινω κανονικα...

 

 

 

Ειδες καλα το ψιλιαστικα και ειπα τι εχω... Πωπω μια τρομαρα που πηρα.. Τι μ@λ@κια ειναι αυτη τωρα; Παλι καλα που στο γραφειο δεν το πολυ χρειαζομαι το νετ,και στο σπιτι εχω αρκετα ρουτερ πρικα... Τωρα εσυ τι θα κανεις αν θες να μπαινεις με το κινητο σου στο νετ; Κολληματα με αλλα πραγματα σου εβγαλε;

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

και εγω χτες εκανα αναβαθμιση ολα πηγαν καλα σε 8 λεπτα χωρις καρτα σιμ μεσα. πολυ καλη η ρομ, αν επαιζε και φλας θα ηταν σουπερρρ........
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το πληκτρολόγιο slideit και λειτουργει πάρα πολλή καλά,ειναι άψογο!

Το εβαλα προσφατα, αντικαθιστωντας το swype, αλλα ειναι λεει demo. υπαρχει free version?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει την 2,3,3 με το stock θέμα χωρίς να λείπει καμία εφαρμογή αλλά με πειραγμένο κέρνελ

( overclock), root, a2sd, recovery κτλ να κατεβάσει την GINGERCRIME .

 

ΠΡΟΣΟΧΗ να ακολουθηθουν όλες οι διαδικασιες που αναφέρονται καθώσ η lg έχει αλλάξει το Baseband και άν δεν το κάνετε αυτό με το προγραμμά THUNDER LG http://www.multiupload.com/YS1779K019 δέν θα έχετε σήμα. Δυστηχώς δέν έχει βρεθεί τρόπος ακόμα να αλλαχτεί το baseband μεσω recovery. Μόνο με αυτόν τον τρόπο..ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ. Εάν διαβάσετε προσεχτικά τισ οδηγίεσ δέν θα έχετε κανένα πρόβλημα. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1149530

 

Την ρόμ μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ.

 

http://www.multiupload.com/8AL6MRLLLT

 

ΠΗΓΗ http://www.androidworld.it/forum/modding-e-firmware-lg-optimus-one-114/%5Brom%5D-v20c-gingercrime-v20c-aggiornare-sbrandizzare-nuova-rom-21336/

Edited by BOYKIOY
Link to comment
Share on other sites

εμενα τελικα το κινητο πεθανε. Δεν κανει τπτ, εχει κολησει στο emergency mode

πηρα τηλ στην LG και θα ερθουν να το παρουν και να δουν τι στην ευχη εχει.

 

Κάντους 2 παρακαλώ !!!!!!!!!!!! Και εμένα τα ίδια. Θα το πάω αύριο το πρωϊ τελικά στο service (Αμπελόκηπους), μήπως και κάνουν κάνα τρελό και μου το δώσουν αυθημερόν (!!!!!!!!!!!!). Δεν πολυπαίζει, αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία !!!!!

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που πεθανε το κινητο. μηπως χρησιμοποιειτε windows xp χωρις περασμενους τους drivers; εμενα ειχε κολλησει στο emergency στην προηγουμενη αναβαθμιση, αλλα εβγαλα την μπαταρια και ολα οκ.μετα εμαθα οτι φταιει που δεν ειχα περασει τους drivers. Τωρα εχω τα windows 7 και θα δοκιμασω το βραδυ.αυτοι που εκαναν αναβαθμιση ας πουν τι windows χρησιμοποιουνε. οι drivers πρεπει να περαστουν στα windows 7;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά windows 7 με περασμένους drivers κτλ. Μια χαρά επικοικωνούσε μέχρι τώρα... Μέχρι που έγινε η μακ.... Τέσπα ούτε βγάλσιμο μπαταρίας, ούτε τίποτα , ούτε Hard reset για να λέμε. Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

εχω win7 και οι δυο αναβαθμησεις γινανε κανονικα χωρις παρενεργειες.επισης δεν εκανααναβαθμηση με lgpc suite,αλλα με το lg mobile update,ισως ναειναι το ιδιο προγραμμα,αλλα ανοιγει σαν ξεχωριστο προγραμμα. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδες το ολο θεμα εγινε σε windows 7 με περασμενους τους drivers κανονικοτατα. Εβγαλα μπαταρια, ξαναεβαλα, ξανασυνδεσα το usb αλλα τιποτα. Εχει κολλησει και δεν δεν δεν κανει τιποτα. Τι hard reset, τι να περιμενω 15λεπτα αφου βγαλω την μπαταρια και να την ξαναβαλω, οτι και να κανω ενα μηδενικο. Το κινητο χωρις υπερβολες ΠΕΘΑΝΕ.
TCe
Link to comment
Share on other sites

εχω win7 και οι δυο αναβαθμησεις γινανε κανονικα χωρις παρενεργειες.επισης δεν εκανααναβαθμηση με lgpc suite,αλλα με το lg mobile update,ισως ναειναι το ιδιο προγραμμα,αλλα ανοιγει σαν ξεχωριστο προγραμμα.

Ναι με το mobile update το ειχα κανει και εγω. εσυ εχεις περασει τους drivers; αν και αλλους εχει εργοστασιακα η καρτα μνημης και αλλους κατεβαζεις αν μπεις στη σελιδα της lg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...