Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην goodbye rfs αν απενεργοποιηθει απο τις ρυθμισεις του browser το java, οπως αναφερθηκε σε προηγουμενες σελιδες, ανοιγουν οι σελιδες του browser γρηγοροτερα. Η διαφορα απο τις eclair ειναι μικρη κατα την αποψη μου.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιία πως μπορώ να μην έχω μόνιμα ανοιχτό το internet;

Στο Htc Wildfire είχα κανονικά διακόπτη widget και μπορούσα να το απενεργοποιήσω/ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις

Στον γαλαξία ούτε διακόπτη έχει ούτε απο τις ρυθμίσεις γίνεται

αυτό που μπορώ να κάνω είναι να σβήνω και να ξαναφτιάχνω το APN(προφανώς θέλω να κάνω τη ζωή μου εύκολη)

αυτά που έχει ο γαλαξίας (δεν ξέρω άμα είναι σχετικά)

rooted/lagfix 512/Vodafone branded

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιία πως μπορώ να μην έχω μόνιμα ανοιχτό το internet;

Στο Htc Wildfire είχα κανονικά διακόπτη widget και μπορούσα να το απενεργοποιήσω/ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις

Στον γαλαξία ούτε διακόπτη έχει ούτε απο τις ρυθμίσεις γίνεται

αυτό που μπορώ να κάνω είναι να σβήνω και να ξαναφτιάχνω το APN(προφανώς θέλω να κάνω τη ζωή μου εύκολη)

αυτά που έχει ο γαλαξίας (δεν ξέρω άμα είναι σχετικά)

rooted/lagfix 512/Vodafone branded

 

Apn on off widget στο maket ψαξε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια και θα σας ημουν ευγνωμων αν μου την λυσετε.

εχω αγορασει ολα τα hd παιχνιδια της gameloft.

δυστηχως ομως,λογω προβληματος στο γελοιο site τους,τα αγορασα με quick purchase και οχι με τον λογαριασμο μου.με αποτελεσμα,αν φλασαριστη και φορμαριστη η εσωτερικη μνημη,να χασω την προστασια των παιχνιδιων που εχει κλειδωσει με το κινητο και αμα τα ξανακατεβασω θα ειναι trial!!!

επικοινωνησα μαζι τους και μου λενε μετα απο εβδομαδες που αξιωθηκαν να απαντησουν,ξερεις,ναι,τα χανεις...

φυσικα τους εβρισα και φυσικα θελουν πειρατεια μεχρι να πατησουν μαυρο χιονι.

αν μεταφερω με app2sd τα παιχνιδια στην εξωτερικη 16αρα τα σωζω?

γιατι ειδα οτι θα μεταφερει μονο το apk,δηλαδη 4-5 mb και οχι το data file που για καθε παιχνιδι ειναι 100 mb περιπου...

δεν εχω μεταφερει ποτε τιποτα σε sd και δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια και θα σας ημουν ευγνωμων αν μου την λυσετε.

εχω αγορασει ολα τα hd παιχνιδια της gameloft.

δυστηχως ομως,λογω προβληματος στο γελοιο site τους,τα αγορασα με quick purchase και οχι με τον λογαριασμο μου.με αποτελεσμα,αν φλασαριστη και φορμαριστη η εσωτερικη μνημη,να χασω την προστασια των παιχνιδιων που εχει κλειδωσει με το κινητο και αμα τα ξανακατεβασω θα ειναι trial!!!

επικοινωνησα μαζι τους και μου λενε μετα απο εβδομαδες που αξιωθηκαν να απαντησουν,ξερεις,ναι,τα χανεις...

φυσικα τους εβρισα και φυσικα θελουν πειρατεια μεχρι να πατησουν μαυρο χιονι.

αν μεταφερω με app2sd τα παιχνιδια στην εξωτερικη 16αρα τα σωζω?

γιατι ειδα οτι θα μεταφερει μονο το apk,δηλαδη 4-5 mb και οχι το data file που για καθε παιχνιδι ειναι 100 mb περιπου...

δεν εχω μεταφερει ποτε τιποτα σε sd και δεν ξερω.

 

Βασικά νομίζω ότι τα χάνεις...κάτι τέτοιο είχα κάνει και εγώ..ναι μεν σε αφήνει να κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι μόλις όμως πας να παίξεις δεν σε αφήνει...από την άλλη όμως εμένα με άφησε όταν τα είχα περάσει για δεύτερη φορά στην sd...δοκίμασε το εξής..κατέβασε το onthefly από μάρκετ και πέρασε μέσω της εφαρμογής τα παιχνίδια στην sd...επίσης άνοιξε ένα νέο φάκελο στην sd με το όνομα gameloft και κάντα copy εκεί...όταν χρειαστεί να τα ξαναβάλεις είτε ξανακατεβάζεις το onthefly και μέσω αυτού τα ξαναφορτώνεις είτε πας στο φάκελο gameloft και τα φορτώνεις από εκεί...ίσως ένας από τους δύο τρόπους να πιάσει...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια γρηγορη ερωτηση: μπορουμε να αλλαζουμε τις σελιδες με τις εφαρμογες οπως στην home screen? Δηλαδη να βαλω την οθονη 2 πχ στην θεση της 10.

Καπου ειχα διαβασει πως γινεται αυτο με το froyo, αλλα δεν βρηκα κατι...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια γρηγορη ερωτηση: μπορουμε να αλλαζουμε τις σελιδες με τις εφαρμογες οπως στην home screen? Δηλαδη να βαλω την οθονη 2 πχ στην θεση της 10.

Καπου ειχα διαβασει πως γινεται αυτο με το froyo, αλλα δεν βρηκα κατι...

 

οταν εισαι στις εφαρμογες κανε zoum out θα δεις ολες τις σελιδες εφαρμογων πιο μικρες πατα πανω σε μια μεχρι να μαυρισει και μετα σειρε την εκει που ειναι αυτη που θελεις να κανεις την αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι στις εφαρμογες κανε zoum out θα δεις ολες τις σελιδες εφαρμογων πιο μικρες πατα πανω σε μια μεχρι να μαυρισει και μετα σειρε την εκει που ειναι αυτη που θελεις να κανεις την αλλαγη

 

 

zoom out???

 

τι εννοει ο ποιητης???

 

το κλασσικο zoom out με τα δαχτυλα???

 

δεν ειδα να αλλαζει κατι???

Link to comment
Share on other sites

zoom out???

 

τι εννοει ο ποιητης???

 

το κλασσικο zoom out με τα δαχτυλα???

 

δεν ειδα να αλλαζει κατι???

 

με τον αντιθετο τροπο που ζουμαρεις μια φωτογραφια

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

με τον αντιθετο τροπο που ζουμαρεις μια φωτογραφια

 

πως δηλαδή? φέρνοντας κοντά τις διαγώνιες? δουλεύει σε enclair? γιστί το δοκιμάζω και δεν πετυχαίνει....

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

πως δηλαδή? φέρνοντας κοντά τις διαγώνιες? δουλεύει σε enclair? γιστί το δοκιμάζω και δεν πετυχαίνει....

 

ναι

αλλα δε δουλευει σε εκλαιρ ο φιλος ειχε ρωτησει για το γιαουρτακι αν το κανει

Link to comment
Share on other sites

ναι

αλλα δε δουλευει σε εκλαιρ ο φιλος ειχε ρωτησει για το γιαουρτακι αν το κανει

 

Σωστοοος! Ευχαριστω. Πολυ πρακτικο ετσι, γινεται ευκολοτερη κατανομη!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι βάλατε froyo έχετε τώρα stereo ραδιόφωνο;
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

δεν μου μεταφερει καμμια εφαρμογη απο την εσωτερικη μνημη στην microsd.

με 2 εφαρμογες app2sd μου βγαζει οτι δεν γινεται η μεταφορα.

μηπως χρειαζεται να ενεργοποιησω καποια ρυθμιση?

ειμαι με goodbye rfs

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Δοκίμασε κανείς να βάλει την JPM ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818556 από ότι διάβασα είναι official! Αυτή είναι η έκδοση που πήρε πίσω η samsung?Αν ξέρει κάποιος....

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να διαλεξει διαφορετικο δορυφορο για το gps η τα galaxy χρησιμοποιυν μονο το a-gps? Edited by kokora
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!θελω να ρωτησω τι γινεται με τα gameloft παιχνιδια?μπορουμε να τα βρουμε καπου χωρις να πληρωσουμε?και ποσο κοστιζει καποιο αν το αγορασει κανεις?

 

http://www.gameloft.com/download-games/android-games/most-recent/

 

Καταλαβαίνεις ότι ρωτάς σε δημόσιο φορουμ πως μπορείς να κλέψεις έτσι? ..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το 2.2 ποτε 8α ειναι δια8εσιμο?

 

λογικα θα εχει ξαναειπωθει ~ αλλα υπαρχει ενα χρονοδιαγραμμα (~αορατο που λεει και ο Σημιτης) για νοεμβριο!

 

http://www.engadget.com/2010/10/21/samsung-comes-clean-with-galaxy-s-froyo-upgrade-dates-all-carri/

 

google and rapidshare are our friends!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μου μεταφερει καμμια εφαρμογη απο την εσωτερικη μνημη στην microsd.

με 2 εφαρμογες app2sd μου βγαζει οτι δεν γινεται η μεταφορα.

μηπως χρειαζεται να ενεργοποιησω καποια ρυθμιση?

ειμαι με goodbye rfs

 

Αν προσπαθείς να κάνεις αυτό που λέγαμε πριν δοκίμασε copy-paste, και οχι move to..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το 2.2 ποτε 8α ειναι δια8εσιμο?

 

Καλημέρα παίδες.Δοκίμασε κανείς να βάλει την JPM ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818556 από ότι διάβασα είναι official! Αυτή είναι η έκδοση που πήρε πίσω η samsung?Αν ξέρει κάποιος....

 

Καλημέρα.Το έγραψα 2 posts πιο πάνω.Τώρα το official για Ελλάδα από ό,τι διαβάζω και εγώ κάποια στιγμη το Νοέμβριο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες θελω ενα μετρο συγκρισης να μου δωσετε, σχετικα με την κατανάλωση της μπαταρίας, γιατι έχω ψιλοτρελλαθει με το πόσο γρήγορα αδειάζει !!:mad:

 

1.ανοιγω το τηλ στις 07.30 κάθε πρωί με 100% μπαταρία

2.στις 12.00 το μεσημέρι η μπαταρία είναι στο 70-75% με την εξής χρήση : 2-3 διαβάσματα στο Tweetdeck, 5λεπτα προβολή ταινίας (μεσα στο μετρο, όσο προλάβω δλδ), 2-3 mp3 αναπαραγωγή (περπατώντας), ένα γρήγορο σερφάρισμα κυρίως στο tromaktiko και τέλος.

3.τηλέφωνο δεν μιλάω πολύ...καθημερινά γ'υρω στις 5-6 φορές όλες κι όλες (εκτος συγκεκριμένων ημερων λογο δουλειας που το σκίζω)

4.στις 5-6 το απόγευμα η μπαταρία είναι γύρω στο 40-30%

5.μετα τις 9.00 το βράδι ειναι στο 15-20% max....και επειδη εκεινη την ώρα το σκιζω στο twitter τα φτηνει και θέλει επαναφόρτιση

ΣΥΝΟΛΟ 14 ώρες max με ελάχιστη χρήση

να σημειώσω ότι : αυτόματος συγχρονισμός λογαριασμών ειναι απενεργοποιημένος, wifi μονίμως κλειστό (εκτός σπιτιού που εχω), φωτισμός στο χαμηλο-μέτριο, gps σχεδόν ποτε, παιχνιδια δεν πάιζω...κλπ

ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ:blink: ????

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το twitter for android και το tweetdeck μου λειτουργουν μονο μεσω wifi ενώ το seesmic παιζει κανονικα (και μεσω wifi και μεσω δικτυου). Εχει τυχει σε κανενα αυτο??

 

ρε παιδες θελω ενα μετρο συγκρισης να μου δωσετε, σχετικα με την κατανάλωση της μπαταρίας, γιατι έχω ψιλοτρελλαθει με το πόσο γρήγορα αδειάζει !!:mad:

 

1.ανοιγω το τηλ στις 07.30 κάθε πρωί με 100% μπαταρία

2.στις 12.00 το μεσημέρι η μπαταρία είναι στο 70-75% με την εξής χρήση : 2-3 διαβάσματα στο Tweetdeck, 5λεπτα προβολή ταινίας (μεσα στο μετρο, όσο προλάβω δλδ), 2-3 mp3 αναπαραγωγή (περπατώντας), ένα γρήγορο σερφάρισμα κυρίως στο tromaktiko και τέλος.

3.τηλέφωνο δεν μιλάω πολύ...καθημερινά γ'υρω στις 5-6 φορές όλες κι όλες (εκτος συγκεκριμένων ημερων λογο δουλειας που το σκίζω)

4.στις 5-6 το απόγευμα η μπαταρία είναι γύρω στο 40-30%

5.μετα τις 9.00 το βράδι ειναι στο 15-20% max....και επειδη εκεινη την ώρα το σκιζω στο twitter τα φτηνει και θέλει επαναφόρτιση

ΣΥΝΟΛΟ 14 ώρες max με ελάχιστη χρήση

να σημειώσω ότι : αυτόματος συγχρονισμός λογαριασμών ειναι απενεργοποιημένος, wifi μονίμως κλειστό (εκτός σπιτιού που εχω), φωτισμός στο χαμηλο-μέτριο, gps σχεδόν ποτε, παιχνιδια δεν πάιζω...κλπ

ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ:blink: ????

 

Φίλε σε εμένα κρατάει τόσο οταν το σκίζω με internet mails κτλ

Edited by mirrorofsorrow
Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι ή την "Πολλαπλή Παράθεση" για να απαντήσεις σε πολλά μηνύματα χρηστών.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια σχεδον μερα χρησης της Goodbye Rfm rom, μπορω να επιβεβαιωσω πως ολα λειτουργουν ρολοι. Δεν ειναι κατι το σουπερ ντουπερ εντυπωσιακο βεβαια (ή μπορει εγω να περιμενα τρελα πραγματα με βαση αυτα που διαβαζα), απλως ειναι μια ρομ αρκετα γρηγορη, σταθερη (πολυ πιο σταθερη απο την jp6) και με πολυ καλη διαχειρηση της ενεργειας.

Αυτα ως πρωτες εντυπωσεις.

Βρηκα τι φταιει και εμφανιζονται διπλες οι φωτογραφιες, δημιουργουνται εξτρα thumbnails στον φακελο DCM/.thumbnails της microSd. Λογικα θα πεταξω ενα .nomedia αρχειο και θα δω αν βλεπει τις φωτο η gallery.

 

Παρεμπιπτοντως, εχει παρατηρησει κανεις πως μετα απο factory reset δεν χανονται οι ρυθμισεις? Το ειχα παρατηρησει και στην JF3. Αναρωτιεμαι γιατι.

 

εχω την συγκεκριμενη rom περιπου 3 βδομαδες!εγω δεν εχω προβλημα με διπλες φοτο αλλα εχω "προβλημα" με την μπαταρια.

δεν μπορει ρε παιδια με ανοικτο wifi το πρωι να εχω 100%(με φωρτηση εννοω) και το βραδυ να ειμαι 20%

αν αυτο το θεωρητε καλο πειτε το μου να το ξερω!

χωρις παιχνιδι και ψαχουλεμα!

για παραδειγμα σημερα:ξυπνησα το πρωι και το εβγαλα απο το φωρτηστη 9.30 εχω παρει 3 τηλεφωνα απο 5' το καθενα χρεισημοποιησα τον πλοηγο(navigon) για 7' στις 12 ανοιξα το wifi και τωρα που μηλαμε εχω 70%

goodbye rom

και απο εφαρμογες....seepu,goodmorning,good night,advanced task killer,watchdog lite και animated weather pro

α και mini imfo

ειναι λογικο το πεσημο της μπαταριας?

Edited by kavoukoglouE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...