Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το κινητο κανει 2++ ωρες για να φοτησει ειναι φυσιολογικο αυτο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχεις μηπως ιδεα τι pda/modem/csc πρεπει να γραψουμε στην rgistry ετσι ωστε το kies να μας βγαλει σαν αναβαθμιση το JG1 της cosmote?

για επαναφορα σε εργοστασιακη μορφη ας πουμε για λογους εγγυησης

 

Δεν πιστεύω ότι γίνεται να πας προς τα πίσω με το Kies. Aλλά μπορείς να το ξαναβάλεις με το Odin.

 

παιδια το κινητο κανει 2++ ωρες για να φοτησει ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Aν το φορτίζεις μέσω υπολογιστή και όχι απ'την πρίζα, ναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

 

Aν το φορτίζεις μέσω υπολογιστή και όχι απ'την πρίζα, ναι.

 

Περιεργο , 2++ ωρες απο υπολογιστη? Εμενα κανει 3 ωρες (αποφορτισμενο πληρως ) με τον φορτιστη. Απο υπολογιστη λογικα θα εκανε παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι εχει καταφερει κανεις να δουλεψει το All Share γιατι εγω εχω κανει τα παντα και δεν μπορει το κινητο να δει το pc μου εχω δοκιμασει τα παντα !!

εμενα μου δουλευει τελεια παντως:D

συνδεεται με το router

 

Εχει αυξησει κανεις τη RAM στα 356 mb με το Φρογιο και σχολια? Προς το παρον την εχω βαλει στα 329 ΜΒ και ολα λειτουργουν καλα και το browser δε κολαει...

 

εγω του εχω περασει την goodbye rfs και δεν βλεπει ουτε 356 ουτε 329 αλλα 304

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο , 2++ ωρες απο υπολογιστη? Εμενα κανει 3 ωρες (αποφορτισμενο πληρως ) με τον φορτιστη. Απο υπολογιστη λογικα θα εκανε παραπανω!

 

Ακριβώς την ίδια ώρα και κάνει και σε εμένα, με το φορτιστή.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

εγκατασταση της επισημης jp6 εκτος kies ειναι οι οδηγιες αυτες?

 

(η jp6 δεν αποσυρθηκε?)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα αποτελεί συνέχεια του Samsung Galaxy S Μέρος Ι

Φίλτατε διαχειριστή, προς τί το κόψιμο του επισήμου νήματος του SGS (ούτε τις 500 σελίδες δεν πιάσαμε στο 1ο μέρος) όταν άλλα αντίστοιχα στο ίδιο forum (δε θα αναφέρω τη συσκευή, βγάζω σπυράκια) έχουν πάνω από χίλιες;;;

Και εν μέρει καταλαβαίνω ότι το ψάξιμο γινεται ευκολότερα σε 500 παρά σε 1000 σελίδες, αν και αυτό, εφόσον αναγκαστικά θα χρησιμοποήσουμε την "αναζήτηση" τίθεται υπό αμφισβήτηση.

Η ένστασή μου έγκειται στο γεγονός ότι όπως προχωράμε όχι μέρος ΙΙ αλλά και ΙΙΙ και IV και V μέρη θα δούμε, και άντε μετά να θυμηθούμε σε ποιό μέρος είδαμε το τάδε tip που θα μας σώσει από hard reset (λέω εγώ).

Ένα κύριο μέρος λοιπόν και όχι κατακερματισμός του νήματος αυτού (android γαρ; ) τί λέτε οι υπόλοιποι;

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ!!

 

πηγα απο

 

PDA I9000BUJM4

Phone I9000BUJM3

CSC I9000GVGRJM3

 

σε

 

PDA I9000XWJM9

PHONE I9000XXJM4

CSC I9000OXXJM4

 

Το συγκεκριμένο firmware που έβαλα είναι επίσημο?Οταν βγει το froyo το kies θα με αφήσει να κάνω αναβάθμιση?Αν όχι τότε πρέπει μέσω odin να γυρισω στο frmware της wind ή του cosmote για να περάσει η αναβάθμιση μέσω kies ???

 

Και πάλι χίλια ευχαριστώ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε διαχειριστή, προς τί το κόψιμο του επισήμου νήματος του SGS (ούτε τις 500 σελίδες δεν πιάσαμε στο 1ο μέρος) όταν άλλα αντίστοιχα στο ίδιο forum (δε θα αναφέρω τη συσκευή, βγάζω σπυράκια) έχουν πάνω από χίλιες;;;

Και εν μέρει καταλαβαίνω ότι το ψάξιμο γινεται ευκολότερα σε 500 παρά σε 1000 σελίδες, αν και αυτό, εφόσον αναγκαστικά θα χρησιμοποήσουμε την "αναζήτηση" τίθεται υπό αμφισβήτηση.

Η ένστασή μου έγκειται στο γεγονός ότι όπως προχωράμε όχι μέρος ΙΙ αλλά και ΙΙΙ και IV και V μέρη θα δούμε, και άντε μετά να θυμηθούμε σε ποιό μέρος είδαμε το τάδε tip που θα μας σώσει από hard reset (λέω εγώ).

Ένα κύριο μέρος λοιπόν και όχι κατακερματισμός του νήματος αυτού (android γαρ; ) τί λέτε οι υπόλοιποι;

 

O mirrorofsorrow εξήγησε τους λόγους για το κόψιμο του νήματος όταν το έκανε. Μπορείς να το διαβάσεις αν θέλεις.

Όσο για το ποστ σου, θα σου θύμισω την παρακάτω παράγραφό από τους όρους πρόσβασης και χρήσης τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου στο φόρουμ:

Εφόσον υπάρχουν οποιεσδήποτε ενστάσεις σχετικά με τις ενέργειες που ακολούθησε ένας διαχειριστής του myphone.gr, ώστε να αντιμετωπίσει κάποιο περιστατικό, τότε αυτές θα πρέπει να υποβάλλονται αποκλειστικά με προσωπικό μήνυμα (PM) προς τον ίδιο το διαχειριστή.

 

Η δημόσια συζήτηση λοιπόν ας τελειώσει εδώ, και αν θέλεις κάτι παραπάνω μπορείς να απευθυνθείς στην Ομάδα Διαχείρισης και στον mirrorofsorrow μέσω pm.

 

Συνέχιζουμε στο θέμα μας...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα παραπανω οτι οι επισημες rom για ελλαδα ειμαι jm2 για cosmote και jm5 για wind

εγω την συσκευη την πηρα πριν 1 μηνα απο wind(ιδιοκτητο καταστημα και οχι franchise) και αντι να εχει την jm5 εχει την jm2 της cosmote περασμενη............

?????? τελικα τι ισχυει????

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα παραπανω οτι οι επισημες rom για ελλαδα ειμαι jm2 για cosmote και jm5 για wind

εγω την συσκευη την πηρα πριν 1 μηνα απο wind(ιδιοκτητο καταστημα και οχι franchise) και αντι να εχει την jm5 εχει την jm2 της cosmote περασμενη............

?????? τελικα τι ισχυει????

 

Προσωπικά έχω χάσει τη μπάλα με τα firmwares (φταίει βέβαια το γεγονός ότι δεν έχω διαβάσει επαρκώς):O

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ!!

 

πηγα απο

 

PDA I9000BUJM4

Phone I9000BUJM3

CSC I9000GVGRJM3

 

σε

 

PDA I9000XWJM9

PHONE I9000XXJM4

CSC I9000OXXJM4

 

Το συγκεκριμένο firmware που έβαλα είναι επίσημο?Οταν βγει το froyo το kies θα με αφήσει να κάνω αναβάθμιση?Αν όχι τότε πρέπει μέσω odin να γυρισω στο frmware της wind ή του cosmote για να περάσει η αναβάθμιση μέσω kies ???

 

Και πάλι χίλια ευχαριστώ

 

Απαντήσεις με τη σειρά :)

- Όχι, δεν είναι επίσημο.

- Μπορεί και να σ'αφήσει, δεν ξέρουμε ακόμα. Από ότι έχουμε δει πάντως μέχρι τώρα, μάλλον δε θα σ'αφήσει.

- Όχι, μάλλον δε θα χρειαστεί αυτό αν δε σ'αφήσει, μπορείς απλά να ξεγελάσεις το kies αλλάζοντας κάποιες γραμμές στο μητρώο των windows.

Θα ξέρουμε σίγουρα σε καναδυό βδομάδες.

 

Διαβασα παραπανω οτι οι επισημες rom για ελλαδα ειμαι jm2 για cosmote και jm5 για wind

εγω την συσκευη την πηρα πριν 1 μηνα απο wind(ιδιοκτητο καταστημα και οχι franchise) και αντι να εχει την jm5 εχει την jm2 της cosmote περασμενη............

?????? τελικα τι ισχυει????

Δεν έχει σημασία, είναι και οι 2 επίσημες Ελληνικές, απλά εξαρτάται από τη φουρνιά που πήρε το συγκεκριμένο υποκατάστημα, η JM2 βγήκε πρώτη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

εγω του εχω περασει την goodbye rfs και δεν βλεπει ουτε 356 ουτε 329 αλλα 304

 

Τωρα με το καινουργιο Κερνελ εχω 341 και οντος πολυ αισθητη διαφορα στο browser lag. Αν η goodbye rfs δεν εχει browser lag μπορει να σου ειναι αχρειαστα τα 341. 3g kai video HD 720p λειτουργουν κανονικα με τα 341 RAM

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι γίνεται να πας προς τα πίσω με το Kies. Aλλά μπορείς να το ξαναβάλεις με το Odin.

 

εφοσον το kies ξεγελιεται τοσο ευκολα με ενα απλο registry mod και δεν βγαζει κανενα αλλο error και η συσκευη δουλευει κανονικα ανεξαρτητα απο το τι firmware εχεις πανω, φανταζομαι οτι αυτο που κανει ειναι ακριβως οτι κανει και το odin, ολικο reflash δηλαδη οποτε δεν νομιζω να εχει προβλημα να σε παει πιο πισω εφοσον το εχεις κανει να νομιζει οτι εισαι ακομα πιο πισω απο εκει που θα σε παει.

 

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι pda csc κλπ να του δηλωσω πως εχω.

 

υπαρχει κανεις εδω που εκανε update με το kies και το kies του εβαλε την JG1?

 

Αν flashαρω την jg1 απο το samfirmwares θα ειναι η ιδια rom ακριβως με την επισημη ελληνικη δηλαδη?

γιατι αν ειναι τοτε ολα οκ, κανενα προβλημα.

αν ομως ειναι ξενη, εχει διαφορετικα csc και modem πανω τις τοτε φανταζομαι η εγγυηση θα παραμεινει ανυπαρκτη...

 

ετσι δεν ειναι?

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

εφοσον το kies ξεγελιεται τοσο ευκολα με ενα απλο registry mod και δεν βγαζει κανενα αλλο error και η συσκευη δουλευει κανονικα ανεξαρτητα απο το τι firmware εχεις πανω, φανταζομαι οτι αυτο που κανει ειναι ακριβως οτι κανει και το odin, ολικο reflash δηλαδη οποτε δεν νομιζω να εχει προβλημα να σε παει πιο πισω εφοσον το εχεις κανει να νομιζει οτι εισαι ακομα πιο πισω απο εκει που θα σε παει.

 

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι pda csc κλπ να του δηλωσω πως εχω.

 

υπαρχει κανεις εδω που εκανε update με το kies και το kies του εβαλε την JG1?

 

Αν flashαρω την jg1 απο το samfirmwares θα ειναι η ιδια rom ακριβως? η επισημη ελληνικη δηλαδη?

γιατι αν ειναι τοτε ολα οκ, κανενα προβλημα.

αν ομως ειναι ξενη, εχει διαφορετικα csc και modem πανω τις τοτε φανταζομαι η εγγυηση θα παραμεινει ανυπαρκτη...

 

ετσι δεν ειναι?

 

Έτσι είναι. Αλλά υπάρχουν όλα στο samfirmware.com. Την είχα ποστάρει παλιότερα για τον koseft, oρίστε... : http://www.multiupload.com/RQX6DFDOG0 , (.pit έδω: http://www.multiupload.com/I5WICSBFJ1)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

μαρεσει που εχεις λυση για τα παντα :D

Αν το rar που εχεις εχει μεσα τα σωστα modem csc που φορουσε η επισημη ελληνικη, τοτε αναμενω στον υπολογιστη μου.

 

αν ειναι απλα η εκδοση που σου δινει το samsungfirmwares τοτε μην καθεσε να ψαχνεις αδικα. μπορω να την κατεβασω απο εκει.

 

απλα πες μου για να ξερω :)

 

*edit καλα μεχρι να απαντησω το ποσταρες κιολας. αυτο θα πει ταχυτητα :D

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να συνδεθώ στο internet με 3g!!

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις-Ασύρματη επικοινωνία-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-Ονόματα σημείων πρόσβασης...πατάς κάτω αριστερό πλήκτρο κινητού και επιλέγεις να προσθέσεις νέο APN. Oι ρυθμίσεις για τους ελληνικούς παρόχους είναι εδώ: http://magic-tips.blogspot.com/search/label/Wind

Αν το ΑPN έχει το ίδιο όνομα και για τα 2, μπορείς να τα βάλεις και τα 2 σε ένα: internet + mms, αλλιώς πρέπει να δημιουργήσεις 2 ξεχωριστά APN ένα τύπου internet και ένα τύπου MMS.

 

ΒΟΗΗΗΗΗΗΘΕΙΑ!

Τα εχω κάνει 17 φορές.

Και WIND και COSMOTE εχω δοκιμάσει.

Μόνο μέσω Wi Fi εχω καταφέρει να μπω στο ιντερνετ.

Εχω διαβάσει μάλλον ολα τα posts και το Galaxy s 1 kai to 2.

Παρακαλώ όποια βοήθεια δεκτή.

 

 

Τελικά βρήκα ποιο ήταν το πρόβλημα.

Πριν από πολλά χρόνια είχα κάνει διακοπή του ίντερνετ και έπρεπε να το ενεργοποιήσω ξανά με τηλέφωνο στη wimd.

Το γιατί όμως δεν εμπαινε στην cosmote δεν το εχω λύσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το apndroid για καποιο λογο οταν το βαλετε, ενδεχεται στο APN (mobile network settings) να σας σβήσει τα apn settings.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη που να μπορει να ελεγχεις μεσω αυτης απο μακρια τον υπολογιστη σου ?????
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη που να μπορει να ελεγχεις μεσω αυτης απο μακρια τον υπολογιστη σου ?????

 

http://www.androlib.com/android.application.com-xtralogic-android-rdpclient-jFAx.aspx

 

 

ειναι paid βεβαια

 

και

 

http://www.androlib.com/android.application.com-strawbuilt-remotecontrol-client-free-jwFpw.aspx

 

free

Edited by afilopou
add

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

επειδη ειμαι στο δρομο,τι ειναι?για δωσε ινφο.επισημο φρογιο απο τις σκανδιναβικες χωρες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το wifi του samsung galaxy το οποιο οταν κλεινω το κινητο τελειως μετα το βλεπω ενεργοποιημενο χωρις να το ανοιξα εγω και το ειχα κλεισει πριν κανω επανεκινηση.

 

Ειμαι νεος στο galaxy αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Ευχαριστω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τελικά έχετε καταλάβει τι παίζει με την RAM; Έχουμε 512; και αν ναι τότε γιατί μετά από τόσα updates εμφανίζει μόνο 304 ή 326 ή 341 ή ότι άλλο έχετε πεί μέσα στο forum και ειδικά για froyo. Είναι τόσο δύσκολο εφόσον έτσι και αλλιώς χρειάζεται cusomisation to android από την samsung για να φτιάξει ένα ολοκληρωμένο firmware να αναγνωρίζει όλη την RAM;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τελικά έχετε καταλάβει τι παίζει με την RAM; Έχουμε 512; και αν ναι τότε γιατί μετά από τόσα updates εμφανίζει μόνο 304 ή 326 ή 341 ή ότι άλλο έχετε πεί μέσα στο forum και ειδικά για froyo. Είναι τόσο δύσκολο εφόσον έτσι και αλλιώς χρειάζεται cusomisation to android από την samsung για να φτιάξει ένα ολοκληρωμένο firmware να αναγνωρίζει όλη την RAM;

 

ελα ντε και εγω αυτο δεν εχω καταλαβει...

ειναι κριμα να βλεπει την μιση σχεδον μνημη απο οση εχει :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το wifi του samsung galaxy το οποιο οταν κλεινω το κινητο τελειως μετα το βλεπω ενεργοποιημενο χωρις να το ανοιξα εγω και το ειχα κλεισει πριν κανω επανεκινηση.

 

Ειμαι νεος στο galaxy αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Ευχαριστω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Χωρίς να ξέρω σίγουρα.Μήπως έχεισ ενεργοποιημένο το "Network notification"?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...