Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, η συζήτηση για το Froyo συνεχίζει πια σε επίσημο θέμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291025

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι σίγουρος ότι έχεις την JG1 έκδοση και στο κάνει συνήθως σε χώρους με πολύ ασθενές σήμα...

ECLAIR.XWJG1

και τι να κανω?

Edited by acbba_b
Link to comment
Share on other sites

ECLAIR.XWJG1

και τι να κανω?

 

Είναι bug της συγκεκριμένης έκδοσης το οποίο λύνεται με αναβάθμιση... Βγήκε η επίσημη 2.2 αλλά δυστυχως τα τσακαλια της samsung κάτι έχουν ξεχασει να κανουν για να αναβαθμισεις απο JG1, οποτε θα χρειαστεις το kies patcher (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835628)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μέσα σε όλη την τρέλα του froyo είπα και εγώ να δοκιμάσω την τύχη μου. Μπήκα στο kies και μου βγάζει τα εξής: Τρέχουσα έκδοση PDA:JF3/PHONE:JF3/CSC:JE4 Τελευταία έκδοση: PDA:JP7/PHONE:JP5/CSC:JP7. To κινητό το έχω πάρει από Αγγλία. Είναι όντως αυτή η τελευταία έκδοση; Να το κάνω;
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μέσα σε όλη την τρέλα του froyo είπα και εγώ να δοκιμάσω την τύχη μου. Μπήκα στο kies και μου βγάζει τα εξής: Τρέχουσα έκδοση PDA:JF3/PHONE:JF3/CSC:JE4 Τελευταία έκδοση: PDA:JP7/PHONE:JP5/CSC:JP7. To κινητό το έχω πάρει από Αγγλία. Είναι όντως αυτή η τελευταία έκδοση; Να το κάνω;

 

Eίναι η τελευταία έκδοση για το δικό σου κινητό, αν θέλεις κάντο, θα είναι πολύ καλύτερο από την JF3 που έχεις τώρα. Παρ'όλα αυτά δεν είναι Αγγλικό το κινητό. Το πήρες από κάποιον στο ebay ή κάτι; Τί product code έχει; Μπορείς να το δεις αυτό αν κάνεις *2767*4387264636# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο (στον μανίσιο dialer), και δεις τη 2η γραμμή που λέει PCode:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να πείτε και σε μένα τι μπορώ να κάνω;

 

PDA JM5

Phone JM1

CSC JM1

αγορασμένο από Vodafone

Το Kies δεν δέχεται να κάνει την αναβάθμιση

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να πείτε και σε μένα τι μπορώ να κάνω;

 

PDA JM5

Phone JM1

CSC JM1

αγορασμένο από Vodafone

Το Kies δεν δέχεται να κάνει την αναβάθμιση

Ευχαριστώ

Η αναβαθμιση εχει ερθει μονο για JM2.Αν θες οπωσδηποτε να την παρεις θα πρεπει να κανεις hack sto registry του kies.Αλλιως περιμενε οπως και γω.:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

συνδέω το κινητό με το PC με την επιλογή που είναι για storage (δε θυμάμαι πως ακριβως το λέει) και ενώ εμφανίζει 2 external drive E: και F:, πατώντας πάνω σε αυτά που λέει να συνδέσω την αντίστοιχη συσκευή.. Oi USB drivers είναι περασμένοι κανονικά.. Γιατί γίνεται αυτό? Θέλω απλά να μεταφέρω κάποιες φωτογραφίες από τη συσκευή στο PC.

Eυχαριστώ

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

συνδέω το κινητό με το PC με την επιλογή που είναι για storage (δε θυμάμαι πως ακριβως το λέει) και ενώ εμφανίζει 2 external drive E: και F:, πατώντας πάνω σε αυτά που λέει να συνδέσω την αντίστοιχη συσκευή.. Oi USB drivers είναι περασμένοι κανονικά.. Γιατί γίνεται αυτό? Θέλω απλά να μεταφέρω κάποιες φωτογραφίες από τη συσκευή στο PC.

Eυχαριστώ

 

Από ρυθμίσεις - πληροφορίες - Ρυθμίσεις USB βάλτο στο media player και επανασύνδεσε το USB καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρω;

Έχω παρακολουθήσει τις τελευταίες 3 μέρες αρκετά θέματα γύρω από το κινητό αυτό.

Αυτή τη στιγμή έχω το omnia II όπως το πήρα από το κατάστημα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα, όλα ΟΚ ΚΑΙ το GPS. Εντάξει τρώει κάτι κολλήματα, αλλά με ένα ανοιγοκλείσιμο ξανάρχεται.

Ήρθε όμως η ώρα της αλλαγής. Διαβάζοντας λοιπόν όλα τα θέματα, μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι το κινητό είναι δύσχρηστο (αργό, δε δουλεύει το gps, δε χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό, περίεργο πληγκτολόγιο Ελληνικό κλπ κλπ).

Η χρήση που θα κάνω είναι (wifi, internet, gps, ξυπνητήρι, σημειώσεις, ημερολόγιο κλπ τετοιου στυλ) και η ερώτηση μου είναι: Να το πάρω ή θα βρω τον μπελά μου; Πέρα από το να του βάλω κάποια εφαρμογή δεν κόβομαι ιδιαίτερα να ασχοληθώ μαζί του. Θα βολευτώ; κολλάει;

Μια αλλη επιλογή είναι το lg optimus one και αυτό γιατί έχω μπερδευτεί και με το αν το android είναι σταθερό, βολικό κλπ. οπότε να μη δώσω 500+€, αλλά 250.

Πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας γιατί έχω μπερδευτεί ΤΕΛΕΙΩΣ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Από ρυθμίσεις - πληροφορίες - Ρυθμίσεις USB βάλτο στο media player και επανασύνδεσε το USB καλώδιο

 

Σ' ευχαριστώ! Παραδόξως (φαντάζομαι πως το λογικό είναι να έπαιζε με την άλλη επιλογή) έπαιξε.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, και χρονια πολλα παλι σε ολους και ολες! Μια ερωτηση θελω να κανω βρε παιδια γιατι ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ. Εχω ακομη τη 2.1 γιατι εχω JM5 και περιμενω αυτη τη Samsung κι εγω... Το Android ΔΕΝ ΕΧΕΙ αναφορες παραδοσης στα μηνυματα..:blink: ? ? ? Τι και με τη "Μαμα" εφαρμογη δοκιμασα, και το Handsent sms εβαλα ( Kαι το εχω τσεκαρει το "χρηση αναφορας παραδοσης με το hansent", οπως το ειχα κανει και με το "μαμα" ), αλλα Τ Ι Π Ο Τ Α :blink: !! ΕΙΤΕ σε "ΑΝΟΙΚΤΑ" ειτε σε "ΚΛΕΙΣΤΑ" κινητα στελνω, μου βγαζει το ιδιο ΠΡΑΓΜΑ "ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΕΛΗΦΘΗ" !!! Ακομη και σ ενα κινητο των 20 ευρω ΥΠΑΡΧΕΙ αναφορα παραδοσης, το Android ΔΕΝ ΕΧΕΙ ??? :blink: Μια απαντηση Please γιατι ΘΑ ΣΚΑΣΩ ! ! :wacko: Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, και χρονια πολλα παλι σε ολους και ολες! Μια ερωτηση θελω να κανω βρε παιδια γιατι ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ. Εχω ακομη τη 2.1 γιατι εχω JM5 και περιμενω αυτη τη Samsung κι εγω... Το Android δεν εχει αναφορες παραδοσης στα μηνυματα..:blink: ?? Τι και με τη "Μαμα" εφαρμογη δοκιμασα, και το Handsent sms εβαλα ( Kαι το εχω τσεκαρει το "χρηση αναφορας παραδοσης με το hansent", οπως το ειχα κανει και με το "μαμα" ), αλλα Τ Ι Π Ο Τ Α :blink: !! Ειτε σε "Ανοικτα" ειτε σε "Κλειστα" κινητα στελνω, μου βγαζει το ιδιο ΠΡΑΓΜΑ "ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΕΛΗΦΘΗ" !!! Ακομη και σ ενα κινητο των 20 ευρω ΥΠΑΡΧΕΙ αναφορα παραδοσης, το Android ΔΕΝ ΕΧΕΙ ??? :blink: Μια απαντηση Please γιατι ΘΑ ΣΚΑΣΩ ! ! :wacko:

 

έχει αναφορά παράδοσης και δουλεύει μια χαρά :) μπορεί κάτι να έχει κολλήσει... Αν θες μπορείς να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα διαγράψει όλες τις εφαρμογές και τα δεδομένα σου). Αν νομίζεις ότι αξίζει δοκίμασε το. μπορείς να κάνεις backup όλες σου τις εφαρμογές με την εφαρμογή titanium backup (θέλει root)!

καλές γιορτές :)

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφορά παράδοσης και δουλεύει μια χαρά :) μπορεί κάτι να έχει κολλήσει... Αν θες μπορείς να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα διαγράψει όλες τις εφαρμογές και τα δεδομένα σου). Αν νομίζεις ότι αξίζει δοκίμασε το. μπορείς να κάνεις backup όλες σου τις εφαρμογές με την εφαρμογή titanium backup (θέλει root)!

καλές γιορτές :)

Επαναφορα...??? Οχι ρε ****το !!! Αυτο το κακο εχουν αυτα τα λειτουργικα! Με ενα απλο κινητο ΠΟΤΕ δε το παθαινεις αυτο με την αναφορα!! :wacko: Σ ευχαριστω παντως πολυ φιλε μου, και χρονια πολλα!! :) Να σε ρωτησω και κατι αλλο μια που ξερεις... Και της μαμας samsung εχει αναφορα παραδοσης? Αν ειναι να μη ξαναβαλω αλλη εφαρμογη στα μηνηματα να μεινω με της "μαμας", γιατι μαλλον αυτη μπορει να φταιει. Εχει? Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα...??? Οχι ρε ****το !!! Αυτο το κακο εχουν αυτα τα λειτουργικα! Με ενα απλο κινητο ΠΟΤΕ δε το παθαινεις αυτο με την αναφορα!! :wacko: Σ ευχαριστω παντως πολυ φιλε μου, και χρονια πολλα!! :)

 

δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλά είναι το μόνο που αν δεν δουλέψει, δεν θα δουλέψει τίποτα άλλο εκτός αν αναβαθμίσεις (μόλις η sammy με το καλό βγάλει την 2.2 για όλους) το λειτουργικό... :)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλά είναι το μόνο που αν δεν δουλέψει, δεν θα δουλέψει τίποτα άλλο εκτός αν αναβαθμίσεις (μόλις η sammy με το καλό βγάλει την 2.2 για όλους) το λειτουργικό... :)
Η 2.2 εχει δηλ αναφορα παραδοσης, ενω η 2.1 δεν εχει?
Link to comment
Share on other sites

Η 2.2 εχει δηλ αναφορα παραδοσης, ενω η 2.1 δεν εχει?

 

όλες έχουν... δεν ξέρω τι συμβαίνει με το κινητό σου :)

Link to comment
Share on other sites

όλες έχουν... δεν ξέρω τι συμβαίνει με το κινητό σου :)
Android... Γι αυτο πρεπει να χουμε ενα δευτερο για τα βασικα.. :mad: (Μαλλον την εκανε τη ζημια το handsent sms τοτε, αφου ολα εχουν.. Δεν ξαναβαζω ξενη εφαρμογη ξανα στα μηνυματα.) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Android... Γι αυτο πρεπει να χουμε ενα δευτερο για τα βασικα.. :mad:

 

όχι ρεσυ. το android Γ@μ@ει!!

Link to comment
Share on other sites

όχι ρεσυ. το android Γ@μ@ει!!
Αυτο το Γ@μ@ει το ειδα φιλε μου.. Επαθα σημαντικη ζημια με την αναφορα, ασε δεν ξερεις, αλλα που να το φανταστω. Τεσπα, να σαι καλα :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το Γ@μ@ει το ειδα φιλε μου.. Επαθα σημαντικη ζημια με την αναφορα, ασε δεν ξερεις, αλλα που να το φανταστω. Τεσπα, να σαι καλα :rolleyes:

 

:X Γυναικοδουλειά μου μυρίζεται, ελπίζω να μη πήγαν σε άλλη τα μηνύματα ;) :p

Link to comment
Share on other sites

:X Γυναικοδουλειά μου μυρίζεται, ελπίζω να μη πήγαν σε άλλη τα μηνύματα ;) :p

 

Χαχα ωραιος ο φιλος. Γενικα ειναι μπερδεμενη λιγο ο φαση με τις αναφορες θελει να ψαξεις καλα στις ρυθμισεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι new στο samsung galaxy s και στο android..και εχω καποιες ερωτησεις για οποιον ειναι online και εχει ορεξη να μου δωσει τις γνωσεις του,λιγο πιο αναλυτικα...

 

1) τι ειναι το samsung kies? και αν το χρησιμοποιουμε στο galaxy s?

2) τι ειναι το pc studio 3.2 απο την samsung? και αν το χρησιμοποιουμε στο galaxy s και γιατι? με αυτον τον τροπο γινεται μεταφορα εικονων και κομματια μουσικης απο το pc μας ή απο ενα cd?

3)εχω ακομα την firmware 2.1-update1.

εχω διαβασει οτι ειναι η πιο ευχρηστη,γρηγορη firmware...

να την κρατησω?

να την αλλαξω με την πιο προσφατη και γιατι?

και με ποιο τροπο γινεται?

 

ευχαριστω πολυ και καλα χριστουγεννα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι new στο samsung galaxy s και στο android..και εχω καποιες ερωτησεις για οποιον ειναι online και εχει ορεξη να μου δωσει τις γνωσεις του,λιγο πιο αναλυτικα...

 

1) τι ειναι το samsung kies? και αν το χρησιμοποιουμε στο galaxy s?

2) τι ειναι το pc studio 3.2 απο την samsung? και αν το χρησιμοποιουμε στο galaxy s και γιατι? με αυτον τον τροπο γινεται μεταφορα εικονων και κομματια μουσικης απο το pc μας ή απο ενα cd?

3)εχω ακομα την firmware 2.1-update1.

εχω διαβασει οτι ειναι η πιο ευχρηστη,γρηγορη firmware...

να την κρατησω?

να την αλλαξω με την πιο προσφατη και γιατι?

και με ποιο τροπο γινεται?

 

ευχαριστω πολυ και καλα χριστουγεννα σε ολους

 

Αυτα που ρωτας εχουν καλυφθει σε ενα τεραστιο μερος των ποστ των 2 επισημων θεματων και φυσικα δεν μπορπυμε να τα ξαναγραψουμε εδω σε ενα μονο ποστ. Θελει διαβασμα. Συνοπτικα:

 

1 - To kies ειναι η επισημη σουιτα της samsung για το galaxy. Απο τα χεριοτερα που εχουν βγει κατα γενικη ομολογια. Κανονικα θα επρεπε να χρησιμοποιειται για συγχρονισμο επαφων, μεταφορα αρχειων κλπ αν λειτουργουσε σωστα. Επισης χρησιμοποιειται για firmware update. Ειναι ακριβως αυτο που εχεις για nickname:p

 

3 - Αυτο που μας λες δεν μας λεει κατι απλα οτι εχεις firmware eclair. Για να δεις το firmware σου πατας *#1234# εκει που παιρνεις τηλ. Το firmware ειναι το PDA. Οποιο και να εχεις δεν ειναι το πιο γρηγορο αυτη τη στιγμη. Η πιο γρηγορη ειναι η τελευταια εκδοση της froyo 2,2,1. Eπειδη εισαι απειρος ακομα καθεσαι με αυτο που εχεις, μαθαινεις το κινητο σου, κανεις χαρουμενα Χριστουγεννα και ευτιχισμενο 2011 και τωρα που ειναι διακοπες ριχνεσαι στο διαβασμα αν θες να ασχοληθεις με πειραγματα και να κανεις γρηγορο το κινητο σου. Οταν μαθεις οσα χρειζεται προχωρας. Ξεκινας απο τους οδηγους για νεους χρηστες. Διαβασμα τιποτα αλλο...Δυστυχως ολα τα ωραια θελουν κοπο...

 

Καλα Χριστουγεννα!:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Περασα στην JPH το port που εχουν βγαλει στο xda για το πληκτρολογιο του gingerbread. Ειναι πολυ καλο πλακα πλακα και σε σχεδιασμο και σε ευκολια. Λαθη σχεδον μηδενικα στο γρηγορο γραψιμο, ενω εχει και μια πολυ χρησιμη μπαρα επανω που εχει τα βασικα σημεια στιξης και αλλα συμβολα. Δυστυχως δεν εχει μεσα ελληνικα. Εχει ακομα και macedonian ( :mad: ) και πολλες αλλες γλωσσες αλλα ελληνικα γιοκ...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...