Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εβαλα εγω με το apk που λέει πιο πάνω και μου έκανε κολληματα και το εβγαλα .Όμορφο είναι αλλά μπορώ και χωρίς αυτό.

 

Sent from another Galaxy.

 

Εξαρταται απο ποιο εικονιδιο επιλεγεις , ισως ορισμενα εχουν προβλημα . Εγω τουχω βαλει πολες φορες το HTC -BLUE και δεν ειχα κανενα προβλημα ολες τις φορες .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα ποιο ειναι το καλυτερο lagfix για froyo?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαστε! Αυτόν ακριβώς τον συνδιασμό έχω στο μυαλό μου..τον browser πως τον βλέπεις; Είναι γρήγορος; Δεν λαγκάρεις πουθενά (με όλες τις εφαρμογές σου μέσα); Ποιό lagfix έβαλες;

Στο quandrant αν έκανες μέτρηση τι σου έδειξε; Οτιδήποτε πάνω από 1500 νομίζω ότι θα είναι οκ...:cool:

 

Το Quandrant μου δειχνει απο 2375 εως 2425 ,εχω καμμια 70ρια δικες μου εφαρμογες ,το βλεπω σταθερο και πολυ γρηγορο ,lagfix εβαλα το τελευταιο το overkill . Δεν το κουναω ρουπι μ αυτην θα μεινω.

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαστε! Αυτόν ακριβώς τον συνδιασμό έχω στο μυαλό μου..τον browser πως τον βλέπεις; Είναι γρήγορος; Δεν λαγκάρεις πουθενά (με όλες τις εφαρμογές σου μέσα); Ποιό lagfix έβαλες;

Στο quandrant αν έκανες μέτρηση τι σου έδειξε; Οτιδήποτε πάνω από 1500 νομίζω ότι θα είναι οκ...:cool:

 

Καλημέρα.Να σας πω ενα συνδυασμο που εβαλα και απο οτι φαινεται εκατσε καλα.Την XWJPA απο τον οδηγο του Αλεξ με super optimised kernel αλλα την εκδοση 3.6 (no rfs ext4) και οχι την τελευταια που αν δεν κανω λαθος ειναι η 4.1 (τελικα αυτη πρεπει να εφταιγε που ειχα σχηματισει κακη γνωμη για το froyo) quadrant score 1850 (αν και για μενα δεν λεει πολλα)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το voodoo kernel υπαρχει κατι καλυτερο για lagfix? η καλυτερος συνδιασμος lagfix και kernel? Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

tyxerakias ποιος ο καλυτερος συνδιασμος kernel και lagfix για λιγοτερο lag τωρα εχω την τελευται εκδοση του voodoo
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

tyxerakias ποιος ο καλυτερος συνδιασμος kernel και lagfix για λιγοτερο lag τωρα εχω την τελευται εκδοση του voodoo

 

Δεν ξέρω, δεν έχω βάλει lagfix στο φρογιο.. Δοκίμασε και πες μας :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο super optimized kernel ειναι το καλυτερο πακετο αυτη την στιγμη για lagfix και kernel?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

H cyanogen ROM για το SGS πλησιάζει προς την ολοκλήρωσή της!

Για αυτούς που δεν τις έχουν ξανακούσει, οι cyanogenmods δεν είναι χακεριές-καστομιές των επίσημων ROM, όπως αυτές που κυκλοφορούν στο xda-dev, αλλά "καθαρό" android (η εν λόγω 2.2) που "χτίζεται" από την αρχή πάνω στη συσκευή μας!

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

H cyanogen ROM για το SGS πλησιάζει προς την ολοκλήρωσή της!

Για αυτούς που δεν τις έχουν ξανακούσει, οι cyanogenmods δεν είναι χακεριές-καστομιές των επίσημων ROM, όπως αυτές που κυκλοφορούν στο xda-dev, αλλά "καθαρό" android (η εν λόγω 2.2) που "χτίζεται" από την αρχή πάνω στη συσκευή μας!

αυτό συνεπάγεται ότι θα λείπουν όλα τα samsung fixes?

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

H cyanogen ROM για το SGS πλησιάζει προς την ολοκλήρωσή της!

Για αυτούς που δεν τις έχουν ξανακούσει, οι cyanogenmods δεν είναι χακεριές-καστομιές των επίσημων ROM, όπως αυτές που κυκλοφορούν στο xda-dev, αλλά "καθαρό" android (η εν λόγω 2.2) που "χτίζεται" από την αρχή πάνω στη συσκευή μας!

 

Aυτη η cyanogen περνιεται κανονικα απο εμας οπως τα υπολοιπα froyo? (jpa/jpo)

Eννοωντας με kies η με odin κτλ?:blink:

 

Το kies το εχω περασμενο στο πισι αλλα περιμενα την official για να το συνδεσω για πρωτη φορα να την περασω (και ο θεος βοηθος) αλλα βλεπω οτι αργει πολυ και η υπομονη τελειωνει....δεν εχω ψαξει να κατεβασω odin δεν εχω ιδεα πως ειναι σαν προγραμμα.:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδια, θελω να αλλαξω την JM2, προτεινετε Jm8 or Jm9, και τι ακομα χρειαζετε να βαλω ωστε το κινητο να πεταει,(lagfix...kernel....), Αν μπορει καποιος να μου τα πει με τα ακριβη ονοματα ωστε να τα ψαξω και να τα περασω. Προστοπαρον δεν θελω froyo, ευχαριστω πολυ

 

το εβαλα στο αλλο topic με τις βελτιωσεις

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν μία ολόκληρη ημέαρα με το froyo , δουλέυει άψογα χωρίς κολλήματα έχοντας ήδη γκαταστήσει ένα κάρο μ.........ιες.

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι τον Tyxerakias για την βοήθεια του

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν προτείνω το Super Optimized JPM-JP6 Kernel (4_1 STABLE). Όταν το έβαλα η πρώτη αίσθηση που είχα ήταν κορυφαία, το κινητό πραγματικά πετούσε δεν είχα το παραμικρό lag (με την τελευταία επιλογή overkill έπαιρνα 2400 στα benchmark). Το πρόβλημα όμως ξεκίνησε όταν δοκίμασα να παίξω ένα παιχνίδι και το κινητό κόλλησε , ξανά δοκίμασα και πάλι τα ίδια .Το πρόβλημα οφείλεται στο ότι το Kernel είναι Υπερχρονισμένο στα 1200mhz και η μονή λύση είναι να το κατεβάσετε στα 1000mhz με το set CPU. Και σε αυτή την ταχύτητα βεβαία το κινητό πάει σφαίρα αλλά έχω εντοπίσει λίγο αυξημένη κατανάλωση στη μπαταρία , καθώς είχα και το πρώτο μου κόλλημα (με την stock ταχύτητα) από τότε που πήρα το κινητό.

Όσοι δεν θέλετε να μπείτε σε αυτές τις διαδικασίες, σας προτείνω να βάλεται την rom toy Dark με το ενσωματωμένο speedmod κερνελ , το κινητό πάλι είναι γρήγορο και προπαντός σταθερό

Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδια, θελω να αλλαξω την JM2, προτεινετε Jm8 or Jm9, και τι ακομα χρειαζετε να βαλω ωστε το κινητο να πεταει,(lagfix...kernel....), Αν μπορει καποιος να μου τα πει με τα ακριβη ονοματα ωστε να τα ψαξω και να τα περασω. Προστοπαρον δεν θελω froyo, ευχαριστω πολυ

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει καποια εφαρμογη που στις αναπαντητες κλησεις η sms αναβουν ενα απο τα 2

κατω κουμπια αφης ?

δεν εννοω την εφαρμογη noled

η καπου την πηρε το ματι μου η την ονειρευτηκα :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει καποια εφαρμογη που στις αναπαντητες κλησεις η sms αναβουν ενα απο τα 2

κατω κουμπια αφης ?

δεν εννοω την εφαρμογη noled

η καπου την πηρε το ματι μου η την ονειρευτηκα :happy:

BLN - back light notification :ninja:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=813389

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS, φλασαρα την 4,0 με voodoo και ολα δουλεωαν κανονικα αλλα ξαφνικα διαπιστωσα οτι οποιος με επαιρνε τηλ το κινητο χτυπαγε για λιγο και μετα απερριπτε τον καλουντα οποτε του ειπα να κανει factory reset μηπως και βελτιωθει η κατασταση αλλα κολλαει στην εικονα με το λογοτυπο της samsung....Τι να κανω???για να φλασαρω ενα κανονικο firmware μεσω odin πρεπει να απενεργοποιησω το Voodoo lagfix ή οχι, και αν ναι πως το κανω τωρα που δεν μπορω να μπουταρω???

ΤΟ 3button combo το εχω

Link to comment
Share on other sites

pda xxjm1

phone xxjm1

cscxxjm1

αυτα εχω.απ οτι καταλαβα το κιν μου δεν ειναι ελληνικο γιατι δεν μου βγαζει EUR εκει το ελεγχεις αλλα DBT.

Αρα θα μπορω να του κανω update σε froyo μεσω kies.μου βγαζει ομως οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση.πιθανον γιατι εχω oclf. πρεπει να το κανω uninstall η απλα undo?

παιζει ρολο το οτι ειναι root?

θα μπορεσω να περασω την ελληνικη jm2 ή 5 και απο εκει να παω σε froyo οταν ερθει?

η μπορω τωρα να βαλω κατευθειαν την ¨ελληνικη" froyo που κυκλοφορει!

σορυ για τις πολλες ερωτησεις!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εγω χτες εβαλα με το οδηγο του τυχερακια την xxjpa.Δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το froyo.Δεν υπαρχει στο scrollarisma ομαλοτητα!Μετα απο αρκετη ωρα χρηση η ram επεφτε κατω απο 50 κ το κινητο lagare!Ετσι το εκανα root με το z4root κ μετα εγκατεστησα το aytokiller με τις ρυθμισεις του tonyk.Ειναι καλυτερα.Μπορω να βαλω κ τον κερνελ απο xda απο πανω?Ποιο lagfix να χρησιμοποιησω?προτεινετε κατι αν μπορειτε.

Κατι τετοιες στιγμες μου λειπει το iphone,ολα smooth k οχι συνεχεια φλασαρισματα.Παρολο που το android ειναι τελειο σαν λειτουργικο ,λογω ελλειψης χρονου μπορει να δωσω το galaxy s γιατι δεν μπορω να ασχολουμαι λογω εργασιας συνεχεια.:(

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει κάποιον άλλο TW από αυτόν του κινητού, τύπου androdena πχ συνδέεστε κανονικά με το kies;

 

Sent from GALAXY!

Κανονικοτατα, αρκει να ενεργοποιησεις τον tw πριν συνδεθεις με το kies.

 

Παιδια να αναφερουμε οσον αφορα το BackLight Notification (του οποιου το λινκ δωθηκε παραπανω), πως δεν προκειται απλως για εφαρμογη αλλα για αλλον Κernel. Οποτε το φλασαρισμα του καλο ειναι να μην γινει ετσι απλα.

Ο οποιος δουλευει αψογα (εγω τον εχω ενσωματομενο σε αλλον kernel), απλως διαβαστε τι γινεται στην συσκευη σας κατα το περασμα του.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εγω χτες εβαλα με το οδηγο του τυχερακια την xxjpa.Δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το froyo.Δεν υπαρχει στο scrollarisma ομαλοτητα!Μετα απο αρκετη ωρα χρηση η ram επεφτε κατω απο 50 κ το κινητο lagare!Ετσι το εκανα root με το z4root κ μετα εγκατεστησα το aytokiller με τις ρυθμισεις του tonyk.Ειναι καλυτερα.Μπορω να βαλω κ τον κερνελ απο xda απο πανω?Ποιο lagfix να χρησιμοποιησω?προτεινετε κατι αν μπορειτε.

Κατι τετοιες στιγμες μου λειπει το iphone,ολα smooth k οχι συνεχεια φλασαρισματα.Παρολο που το android ειναι τελειο σαν λειτουργικο ,λογω ελλειψης χρονου μπορει να δωσω το galaxy s γιατι δεν μπορω να ασχολουμαι λογω εργασιας συνεχεια.:(

 

φιλε μου βαλε αυτη την ρομ

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30834

Link to comment
Share on other sites

BLN - back light notification :ninja:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=813389

 

ευχαριστω για την υποδειξη

ηταν λιγο παρακινδυνευμενο το ολο εγχειρημα

μια και δεν ξερω γρι αγγλικα

για οσους ενδιαφερονται και τους ανησυχει η καταναλωση μπαταριας ,στο 20λεπτο που παρεμειναν αναμμενα τα κουμπια δεν εχασα καθολου μπαταρια

θα ηταν καλυτερο να αναβαν ενα απο τα δυο αναλογα με τη ειδοποιηση,

τελος παντων απο το τιποτα!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την υποδειξη

ηταν λιγο παρακινδυνευμενο το ολο εγχειρημα

μια και δεν ξερω γρι αγγλικα

για οσους ενδιαφερονται και τους ανησυχει η καταναλωση μπαταριας ,στο 20λεπτο που παρεμειναν αναμμενα τα κουμπια δεν εχασα καθολου μπαταρια

θα ηταν καλυτερο να αναβαν ενα απο τα δυο αναλογα με τη ειδοποιηση,

τελος παντων απο το τιποτα!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Για όσους έχουν voodoo περασμένο ΜΗΝ επιχειρήσουν να το περάσουν....disable lagfix πρώτα και μετά να περάσουν την ειδική έκδοση bln + voodoo kernel!

Σε διαφορετική περίπτωση θα κολλήσει το κινητό...την έχω πατήσει προσωπικά...αν κάνουν disable voodoo και περάσουν μόνο του το bln δεν θα λειτουργεί το bln

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν voodoo περασμένο ΜΗΝ επιχειρήσουν να το περάσουν....disable lagfix πρώτα και μετά να περάσουν την ειδική έκδοση bln + voodoo kernel!

Σε διαφορετική περίπτωση θα κολλήσει το κινητό...την έχω πατήσει προσωπικά...αν κάνουν disable voodoo και περάσουν μόνο του το bln δεν θα λειτουργεί το bln

Sent from GALAXY!

 

ενδεικνύεται για οσους δεν εχουν (το περιττο)lag fix

οπως εγω :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...