Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jimacid το σεταρισμα σου ειναι με darky+optimized kernel? Σορρυ αλλα δεν προσεξα αν το ειπες πιο πριν.

 

Περασα και το oclf σε froyo JPO και μαλλον δεν λειτουργει καθολου. Η τουλαχιστον δεν λειτουργει σε καμια περιπτωση οπως στην eclair. Τα πραγματα ειναι ακρβως οπως πριν. Το score στο quadrant παρολα αυτα 2200...

 

οχι το σεταρισμα μου ειναι docs froyo 7.6.2 + Super Optimized Kernel (4_1 STABLE)_OC

 

sorry αν σας μπερδεψα πριν λεγοντας speed kernel, εννοουσα οτι ειναι optimazed, overclocked και οχι τον speedmod kernel.

 

βασικα διορθωσε με αν κανω λαθος αλλο νομιζω οτι το one click lagfix δεν υπαρχει στην froyo.

Ο universall lagfix kernel που εχει μεσα 8 lagfix options εχει μεσα σαν επιλογες τα oclf και voodoo ομως αν διαβασεις την περιγραφη του kernel λεει οτι αυτα τα 2 δεν ειναι στην πραγματικοτητα το oclf και το voodoo αλλα ειναι ενα lagfix με ext2 loop και το αλλο με ex4 και τα ονομασε ετσι για να ειναι ευκολο για τους χρηστες απλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι το σεταρισμα μου ειναι docs froyo 7.6.2 + Super Optimized Kernel (4_1 STABLE)_OC

 

sorry αν σας μπερδεψα πριν λεγοντας speed kernel, εννοουσα οτι ειναι optimazed, overclocked και οχι τον speedmod kernel.

 

βασικα διορθωσε με αν κανω λαθος αλλο νομιζω οτι το one click lagfix δεν υπαρχει στην froyo.

Ο universall lagfix kernel που εχει μεσα 8 lagfix options εχει μεσα σαν επιλογες τα oclf και voodoo ομως αν διαβασεις την περιγραφη του kernel λεει οτι αυτα τα 2 δεν ειναι στην πραγματικοτητα το oclf και το voodoo αλλα ειναι ενα lagfix με ext2 loop και το αλλο με ex4 και τα ονομασε ετσι για να ειναι ευκολο για τους χρηστες απλα.

 

Κι εγω αυτην την εντυπωση ειχα κι επειδη η κατασταση που αντιμετωπισα μολις το περασα ηταν τραγικη ξανακοιταξα στη σελιδα της εφαρμογης στο xda και ειδα οτι εγκαθισταται κανονικα (απλα με καποιο προβλημα αν εχεις εφαρμογες εγκατεστημενες στην εξωτερικη sd card). Παρολα αυτα δεν ειδα διαφορα με το που το περασα περα απο τα νουμερα στο quadrant οποτε λογικα ισχυει αυτο που λες και ειναι απλα ενα lagfix με ext2 loop. Διορθωστε με αν κανω λαθος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω χασει λιγο τη μπαλα...πες οτι παιρνω ενα galaxy ελληνικο και το περασω στο kies για να κανει αναβαθμηση δεν θα βρει αυτο την πιο προσφατη για να την περασει στο κινητο αυτοματα?

 

Δυστυχώς όχι. Υπάρχουν ενδιάμεσες εκδόσεις, και δεν τις βλέπει το Kies. Αν πάρεις galaxy τώρα, θα σου κάνει αναβάθμιση στο froyo, όταν βγει (δεν έχει βγει ακόμα). Τις ενδιάμεσες εκδόσεις του Eclair δεν τις βλέπει... δηλαδη αν έχεις JM2, δε θα στην κάνει JM5... αλλά θα γίνουν και τα 2 JPA όταν βγεί. Μια ακόμα βλακεία στην υποστήριξη λογισμικού της Samsung...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

σημερα παιδια για κανενα λογο δεν μπορω να συνδεθω με wi-fi γιατι μου λεει unable to scan networks...ειδα στο google και μια λυση ειναι να διαγραψω το αρχειο

data/wifi/bcm_supp.conf το οποιο ΔΕΝ μπορω να το βρω (βασικα δεν υπαρχει τιποτα μεσα στο data,μηπως φταιει ο astro file manager που χρησιμοποιησα; )

και μια αλλη λυση ειναι το factory reset...θελω να το αποφυγω ομως..αν δεν υπαρχει καποια αλλη λυση θα το κανω..τι να προσεξω?πανω απ'ολα θελω να μου πειτε αν ξερετε καμια λυση περα απο το reset..να πω οτι δοκιμασα reboot και εβγαλα και την μπαταρια για λιγο...

Link to comment
Share on other sites

τις ενδιαμεσες δλδ εκδοσεις της περνας χειροκινητα εφοσον το κινητο ειναι root?επαρχει διαφορα πχ απο ενδιαμεση σε ενδιαμεση? πχ απο jm2 σε jm5?
Link to comment
Share on other sites

Ο αστρο δεν δίνει root προσβαση ψάξε για τον root explorer

επειδη ειναι paid ,εαν δεν εχεις ενεργοποιησει αυτη τη δυνατοτητα,δοκιμασε απο το market και τον android mate κανει παρομοια δουλεια με τον root explorer και ισως κανεις δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

σημερα παιδια για κανενα λογο δεν μπορω να συνδεθω με wi-fi γιατι μου λεει unable to scan networks...ειδα στο google και μια λυση ειναι να διαγραψω το αρχειο

data/wifi/bcm_supp.conf το οποιο ΔΕΝ μπορω να το βρω (βασικα δεν υπαρχει τιποτα μεσα στο data,μηπως φταιει ο astro file manager που χρησιμοποιησα; )

και μια αλλη λυση ειναι το factory reset...θελω να το αποφυγω ομως..αν δεν υπαρχει καποια αλλη λυση θα το κανω..τι να προσεξω?πανω απ'ολα θελω να μου πειτε αν ξερετε καμια λυση περα απο το reset..να πω οτι δοκιμασα reboot και εβγαλα και την μπαταρια για λιγο...

 

Δεν υπάρχει άλλη λύση. Αν δεν έχεις τον root explorer, ο android mate που πρότεινε ο chocbhed_6630 είναι μια καλή τζάμπα εναλλακτική :) Φυσικά πρέπει να είσαι root, το ξέρεις αυτό υποθέτω. Διάβασε και το αντίστοιχο θέμα, όπου αναφέρεται και το πρόβλημα που έχεις...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τις ενδιαμεσες δλδ εκδοσεις της περνας χειροκινητα εφοσον το κινητο ειναι root?επαρχει διαφορα πχ απο ενδιαμεση σε ενδιαμεση? πχ απο jm2 σε jm5?

 

Δεν έχει σχέση το root με το firmware. Όλα τα firmware μπορούν να γίνουν root, ή όχι. Διάβασε το πρώτο ποστ για περισσότερες πληροφορίες για το τί είναι root. Υπάρχουν διαφορές, κάποια bugfixes κτλ. Μεταξύ jm2 και jm5 πάντως δε θα δεις και μεγάλη διαφορά. Διαφορά, αν δεις, θα δεις μεταξύ jm2 και jm9 (αρκετές διορθώσεις, καλύτερο gps etc), και φυσικά μεταξύ eclair και froyo.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Προσωπικά έχω αντίθετη άποψη.Δοκίμασα από την επίσημη μέσω kies xwjpa xxjpo μέχρι την rom του Tyxerakia (xwjpa). Επαιξα με ολςσ τοσο χωρις Lagfix οσο και με super optimised kernel (τοσο την 3,6 οσο και την 4,1 με no rfs ext4,overkill ext4 και Overkill jfs).Το κινητο καρα laggarei.Δεν εχει αυτη την αερινη κινηση που ειχε με xwjm9+oclf. Απιστευτο αλλα ομως εγω αυτο ειδα στο κινητο μου.Δεν αναφερομαι σε scores γιατι δεν μου λενε και πολλα πραγματα.Μιλαω για την αισθηση που εχω οταν σκρολαρω,οταν ανοιγω εφαρμογες κτλ. Ποιο μουρατο το froyo αλλα πιο smooth και πιο σταθερο το eclair (τουλαχιστον η xwjm9 που χρησιμοποιησα). Για την ωρα ειμαι απο τους απογοητευμενους του froyo, και δεν νομιζω οτι η ελληνικη εκδοση θα εχει καμια διαφορα.

 

 

Επεσε το ταξι σε λακουβα και εστειλα το μηνυμα μισο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη, μιας και είσαι εδώ να πω ότι με τις τιμές που είχες δώσει για autokiller είμαι μία χαρά!

Είναι τώρα τόσο γρήγορο και καλά στημένο το κινητό που αν είναι να πάρω μόνο flash και προβλήματα στο froyo δεν πάω πουθενά!

Το πολύ πολύ να του βάλω αυτόν το tw του androdena αν γίνεται που από ότι γράφει και ένας φίλος παραπάνω μάλλον γίνεται

 

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Προσωπικά έχω αντίθετη άποψη.Δοκίμασα από την επίσημη μέσω kies xwjpa xxjpo μέχρι την rom του Tyxerakia (xwjpa). Επαιξα με ολςσ τοσο χωρις Lagfix οσο και με super optimised kernel (τοσο την 3,6 οσο και την 4,1 με no rfs ext4,overkill ext4 και Overkill jfs).Το κινητο καρα laggarei.Δεν εχει αυτη την αερινη κινηση που ειχε με xwjm9+oclf. Απιστευτο αλλα ομως εγω αυτο ειδα στο κινητο μου.Δεν αναφερομαι σε scores γιατι δεν μου λενε και πολλα πραγματα.Μιλαω για την αισθηση που εχω οταν σκρολαρω,οταν ανοιγω εφαρμογες κτλ. Ποιο μουρατο το froyo αλλα πιο smooth και πιο σταθερο το eclair (τουλαχιστον η xwjm9 που χρησιμοποιησα). Για την ωρα ειμαι απο τους απογοητευμενους του froyo, και δεν νομιζω οτι η ελληνικη εκδοση θα εχει καμια διαφορα.

 

 

Επεσε το ταξι σε λακουβα και εστειλα το μηνυμα μισο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Βάλε την 4.1 tou darky και kernel 4.1 (με το τελευταίο overkill και άλλαξε το bind ap to advanced options se false) και πες μου μετά αν είναι πιο γρήγορη απ την jm9 που λές. Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση :>

ΔΕΝ υπάρχει lag. Και στο λέω εγώ που έχω και 2315412125 εφαρμογές και τρέχουν της Παναγίας τα μάτια συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 4.1 tou darky και kernel 4.1 (με το τελευταίο overkill και άλλαξε το bind ap to advanced options se false) και πες μου μετά αν είναι πιο γρήγορη απ την jm9 που λές. Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση :>

ΔΕΝ υπάρχει lag. Και στο λέω εγώ που έχω και 2315412125 εφαρμογές και τρέχουν της Παναγίας τα μάτια συνέχεια :)

 

Ας το δοκιμασω και αυτο. Speedmod ή Voodoo? Αν και συγκρινουμε ανομοια πραγματα. Η συγκριση που κανω ειναι με stock firmware+lagfix, η συγκεκριμενη ειναι custom.Επισης η τελευταια επιλογη στο lagfix ειναι jfs σωστα?Γιατι οπου και αν διαβασω λενε οτι δημιουργει περισσοτερα προβληματα απο οτι λυνει. Τελοςσπαντων darky ποια απο τις δυο?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχω τηλέφωνο από T-Mobile Αγγλίας που ήταν κλειδωμένο , το ξεκλείδωσαν και μου το έστειλαν από ebay με PDA I9000BOJG3. Μπορώ να ακολουθήσω τον οδηγό σου ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να βάλω froyo?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι vodafone branded. Μπορώ να αναβαθμίσω στο froyo με τον οδηγό σου? Και θα μου αφαιρέσει τα σχετικά με τη vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επειδη με ενδιαφερει αυτο, πως καταλαβες οτι χαλασε το συστημα αρχειων? Τι ενδειξη σου εδωσε? Επισης αν κολλησε το ολο συστημα (οπως φανταζομαι) πως εκανες restore μεσω cwm? Ειναι ανεξαρτητο αυτο?

Παλιοτερα χρησιμοποιουσα τον rom manager, αλλα νομιζω πως εκανε το backup/restore μεσω cwm ετσι κι αλλιως, οποτε στην ουσια ειναι το ιδιο πραγμα?

Σε ταραξα στις ερωτησεις :lol:

 

Το καταλαβα γιατι σε πρωτη φαση δεν bootαρε το συστημα.

δηλαδη ξεκινουσε εβγαζε το logo της samsung εδειχνε και το animation ομως μετα απο αυτο εσβηνε η οθονη, εμεναν αναμενα τα λαμπακια και δονουσε που και που.

 

κοιταξα απο το μενου του universal lagfix να δω τι συστημα αρχειων υπαρχει ενεργο και ηταν rfs αρα ειχε βγει το lagfix ομως κατι ειχε στραβωσει στο συστημα αρχειων η στα αρχεια.

 

εκανα restore απο το cwm το οποιο στην συγκεκριμενη ρομ που φοραω ειναι φλασαρισμενο εξ αρχης οποτε δεν χρειαζεται να κανω flash update.zip καθε φορα που θελω να το ανοιξω.

 

απο οτι εχω καταλαβει ειναι το ιδιο ακριβως πραμα.

ο rom manager στην ουσια σε κανει να φλασαρεις το cwm και στην συνεχεια αν επιλεξεις backup κανει reboot και κανει back up απο εκει μεσα αν θυμαμαι καλα.

 

τωρα δεν ξερω αν υπαρχει διαφορα ως πρως το τι κανει back up.

το rom manager υποτιθεται κανει full rom backup οποτε και να αλλαξεις ρομ μπορει να σε επαναφερει.

δεν ξερω αν το nandroid κραταει απο μονο του full rom back up η αν το rom manager κανει κατι διαφορετικο για να κρατησει full rom back up.

 

αυτο ας μας το πει καποιος που την εχει ψαξει

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη εχεις βαλει και lag fix στη συσκευη σου ? γιατι εγω το εχω βγαλει και ειμαι κανονικα χωρις lag fix. πιστευω οτι σιγουρα ειναι καλυτερο με lagfix αλλα εμενα προσωπικα κατι μικρες παρενεργειες οπως π.χ που δεν ανοιγαν μερικες φορες καποια παιιχνιδια, που μου ειχε κανει επανεκινηση απο μονο του 1-2 φορες ενω το ειχα σε standby και αλλα 2-3 πραγματακια, με εκανε να το βγαλω το lagfix.

 

και επισης εχω παρατηρησει οτι το lag αυξηθηκε μετα που εβγαλα το lagfix. Πιστευω οτι εχει κατακερματιστει ο χωρος που εγκαταστουνται οι εφαρμογες γι'αυτο και παρατηρηται lag. αν δεν περιμενα το froyo θα εκανα format και στησιμο παλι απο την αρχη.

 

 

΄Έχω το voodoo με το οποίο πραγματικά έχει γίνει άλλο τηλέφωνο..διαθέσιμη μνήμη πάντα από 120mb και πάνω (έως 170!), κόλημα κανένα, όλα ρολόϊ..αν θες να πειραματιστείς μέχρι να έρθει το froyo πέρασε το voodoo και δεν θα μετανιώσεις...ειδικά μετά τις 2-3 πρώτες μέρες για μένα ότι καλύτερο σε eclair..

 

Ας το δοκιμασω και αυτο. Speedmod ή Voodoo? Αν και συγκρινουμε ανομοια πραγματα. Η συγκριση που κανω ειναι με stock firmware+lagfix, η συγκεκριμενη ειναι custom.Επισης η τελευταια επιλογη στο lagfix ειναι jfs σωστα?Γιατι οπου και αν διαβασω λενε οτι δημιουργει περισσοτερα προβληματα απο οτι λυνει. Τελοςσπαντων darky ποια απο τις δυο?

 

Βάλε την speedmode και χωρίς να βάλεις κάποιο από τα διαθέσιμα lagfix πέρνα καπάκι τον optimized kernel 4.1, νομίζω ότι για αυτή την έκδοση μιλάει ο φίλος, και έχω διαβάσει ότι είναι ένας πάρα πολύ καλός συνδιασμός...προσωπικά δεν γνωρίζω δεν την έχω δοκιμάσει ...ακόμα:ninja:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μιλας για την πιθανη επισημη ελληνικη JPA? Τοσο διαφορετικη ειναι πλεον ρε παιδια σε σχεση με την επισημη JPO? Eσυ jimacid πριν τις customιες δοκιμασες καθολου σκετη επισημη? Ρωταω επειδη σε βλεπω απολυτα ευχαριστημενο. Εγω δευτερη μερα με επισημη JPO και η μονη βελτιωση που βλεπω ειναι στη μπαταρια μου (ισως επειδη εκανα και το fix με τη φορτιση που ανεφερε ο Alex 2-3 σελιδες πιο πισω). Να αναφερω κι εγω οτι τελικα την αισθηση που ειχε το κινητο οταν το ειχα σεταρισμενο με JM8+oclf δεν την ξαναενιωσα με καμια απο τις ROM που περασα μετα.

 

"απολυτα ευχαριστημενος" ποιο πολυ ενθουσιασμενο με τα νεα feature του froyo θα με ελεγα που ολα τους ηταν μεσα στα πραγματα που ηθελα να βελτιωθουν και απο εκει που εβριζα ωρες ωρες το κινητο πλεον με ικανοποιει.

απο θεμα ταχυτητας δεν μπορω να σου πω ακομα γιατι ακομα στο ψαξιμο με τα lagfix ειμαι.

ασε που δεν νομιζω να βγαλουμε και συμπερασματα απο το δικο μου κινητο γιατι εκτος απο το lagfix φοραω και τον kernel οποτε ειναι πιο περιπλοκα τα πραγματα.

 

μολις τωρα ομως μιλησα με ενα φιλαρακι ο οποιος δοκιμασε λιγο την rom μου docs froyo, χωρις καποιο add on ομως την εβγαλε γιατι δεν του δουλεβε το wifi για καποιον λογο. ( σε εμενα κατι τετοιο δεν γινεται, ισος να μην εκατσε κατι καλα)

εβαλε την μαλλον επισημη απο τον οδηγο του αλεξ χωρις καποιο lagfix και τωρα μου ελεγε οτι σερνετε το τηλεφωνο και θα ξανα βαλει την ρομ του doc...

 

αντε βγαλε ακρη τωρα τι γινεται...

πιστευω ο καθενας απο μας εχει αλλα standard, διαφορετικα κριτηρια και εμπειριες.

οποτε δεν νομιζω οτι μπορεις εσυ ή ολοι οι αλλοι να βγαλουν συμπερασματα απο εμας τους 10 που τις φοραμε και εχουμε διαφορετικες αποψεις ο καθενας μας.

 

πιστευω αν δεν δοκιμασεις δεν θα βγαλεις ακρη

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι vodafone branded. Μπορώ να αναβαθμίσω στο froyo με τον οδηγό σου? Και θα μου αφαιρέσει τα σχετικά με τη vodafone?

 

Aν είναι μόνο branded και όχι κλειδωμένο στη vodafone (δηλαδή δουλεύει και με άλλες κάρτες), ναι, γίνεται αναβάθμιση. Αν όχι, πρέπει να το ξεκλειδώσεις πρώτα. Και ναι, αν κάνεις αναβάθμιση θα φύγουν τα της vodafone.

 

Έχω τηλέφωνο από T-Mobile Αγγλίας που ήταν κλειδωμένο , το ξεκλείδωσαν και μου το έστειλαν από ebay με PDA I9000BOJG3. Μπορώ να ακολουθήσω τον οδηγό σου ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να βάλω froyo?

 

Ευχαριστώ

 

Nαι μπορείς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Tyxerakia. Το κινητό δεν είναι κλειδωμένο στη vodafone, αλλά μόνο branded.

 

Τώρα βέβαια μου δημιουργήθηκαν επιπλέον απορίες: έστω ότι βάζω αυτήν την έκδοση που έχεις στον οδηγό... από εδώ και πέρα θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση με τον "κανονικό" τρόπο (kies)?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Tyxerakia. Το κινητό δεν είναι κλειδωμένο στη vodafone, αλλά μόνο branded.

 

Τώρα βέβαια μου δημιουργήθηκαν επιπλέον απορίες: έστω ότι βάζω αυτήν την έκδοση που έχεις στον οδηγό... από εδώ και πέρα θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση με τον "κανονικό" τρόπο (kies)?

 

Όχι, εκτός αν αλλάξεις το product code του τηλεφώνου σου (θέλει λίγο ψάξιμο και είναι ψιλοεπικίνδυνο αν δεν ξέρεις τί κάνεις), ή χρησιμοποιήσεις κάποια παλιά έκδοση του Kies και αλλάξεις το registry των Windows. To Kies διαβάζει το product code του τηλεφώνου και το firmware που έχεις, και μετά σου δίνει αναβάθμιση μόνο αν υπάρχει για το συνδυασμό σου (στη δικιά σου περίπτωση αν έχει δώσει η vodafone).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

βασικά θέλω να ξεφορτοθώ τη vodafone και να έχω ελληνική έκδοση. Ο τελικός σκοπός είναι να μπορώ να κάνω αυτόματες αναβαθμίσεις όταν είναι έτοιμες από τη samsung, και να μην περιμένω και τη vodafone να βάλει τις δικές της @@.

 

Οπότε καταλαβαίνω ότι αν δεν αλλάξω και το product code, δεν πρόκειται να γίνει αυτό που θέλω...

 

Θα δω πόσο θα καθυστερήσει η vodafone να βγάλει το froyo μετά την επίσημη διαθεσιμότητα από samsung, και αναλόγως μάλλον θα κινηθώ.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον τυχερακια για τον οδηγό στην πρώτη σελίδα,εγκατέστησα την ελληνικη αναβάθμιση Froyo και όλαν πήγαν καλά!ειναι τοσο περιγραφικός που δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον τυχερακια για τον οδηγό στην πρώτη σελίδα,εγκατέστησα την ελληνικη αναβάθμιση Froyo και όλαν πήγαν καλά!ειναι τοσο περιγραφικός που δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα!

 

Χαίρομαι :) Η πρώτη σελίδα ανανεώθηκε επίσης με έναν πιο εύκολο και πιο ασφαλή οδηγό για την επαναφορά του συνδυασμού των 3ων πλήκτρων.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια φλασαρα σε JPA με το οδηγο του tyxerakias το θεμα ειναι οτι το κινηγητο κολαει εκει που λεει samsung glalaxy s αφου δειξει το animation δοκημασα και 512 και 803 pit
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...