Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης stinger συμφωνα με το xda (BROWSER SMOOTHNESS FIX) πρεπει να γινει και η παρακατω ρυθμιση...

At the very bottom of the Debug options, click "UAString" and select "Desktop".

 

αλλα δεν τη βρισκω..??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επισης stinger συμφωνα με το xda (BROWSER SMOOTHNESS FIX) πρεπει να γινει και η παρακατω ρυθμιση...

At the very bottom of the Debug options, click "UAString" and select "Desktop".

 

αλλα δεν τη βρισκω..??

 

Διάβασε και τα σχόλια, σε πολλούς δεν υπάρχει. Άσε που ΔΕΝ θες να το κάνεις αυτό, μετά θα σου εμφανίζει την έκδοση (της σελίδας που βλέπεις) που είναι για pc και όχι για Mobile device :)

Link to comment
Share on other sites

Τους οδηγούς τους διάβασες; Ρωτάω εγώ.

 

Τον αναλυτικό οδηγό δεν τον είχα δει. Τα εφάρμοσα όλα με το τηλέφωνο στην πρίζα και μετά από 3' από την αποσύνδεση είχε φτάσει στο 97% από 100%!!! Ίσως φταίει το battery booster που απενεργοποιεί και ενεργοποιεί στο wifi με κάθε άνοιγμα. Θα το βγάλω και αυτό να δω τί γίνεται... Ίσως χρειάζομαι και ένα hard reset, οπότε θα βάλω και την js3 για να τελειώνω.

 

Πάντως, μια γενική παρατήρηση: Ο αυτόματος συγχρονισμός (τον οποίο απενεργοποίησα τώρα σύμφωνα με τον οδηγό) είναι από τα πλέον χρήσιμα χαρακτηριστικά του Android και τον χρησιμοποιώ κατά κόρον γιατί έχω συνέχεια ανοιχτό το ημερολόγιο της google για όλες μου τις δουλειές. Εάν φτάσουμε στη λογική να σταματήσουμε όλες τις χρήσεις του τηλεφώνου για να δουλεύει η μπαταρία, τότε ίσως πρέπει να γυρίσουμε στα πρώτα κινητά που έπαιρναν μόνο τηλέφωνο και κρατούσαν 5 μέρες...

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε και τα σχόλια, σε πολλούς δεν υπάρχει. Άσε που ΔΕΝ θες να το κάνεις αυτό, μετά θα σου εμφανίζει την έκδοση (της σελίδας που βλέπεις) που είναι για pc και όχι για Mobile device :)

 

αυτο κανει και η επιλογη Normal rendering....:confused: (Normal rendering doesn't do anything except allow pages to render as they would on a desktop, instead of in mobile view.)

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Τον αναλυτικό οδηγό δεν τον είχα δει. Τα εφάρμοσα όλα με το τηλέφωνο στην πρίζα και μετά από 3' από την αποσύνδεση είχε φτάσει στο 97% από 100%!!! Ίσως φταίει το battery booster που απενεργοποιεί και ενεργοποιεί στο wifi με κάθε άνοιγμα. Θα το βγάλω και αυτό να δω τί γίνεται... Ίσως χρειάζομαι και ένα hard reset, οπότε θα βάλω και την js3 για να τελειώνω.

 

Πάντως, μια γενική παρατήρηση: Ο αυτόματος συγχρονισμός (τον οποίο απενεργοποίησα τώρα σύμφωνα με τον οδηγό) είναι από τα πλέον χρήσιμα χαρακτηριστικά του Android και τον χρησιμοποιώ κατά κόρον γιατί έχω συνέχεια ανοιχτό το ημερολόγιο της google για όλες μου τις δουλειές. Εάν φτάσουμε στη λογική να σταματήσουμε όλες τις χρήσεις του τηλεφώνου για να δουλεύει η μπαταρία, τότε ίσως πρέπει να γυρίσουμε στα πρώτα κινητά που έπαιρναν μόνο τηλέφωνο και κρατούσαν 5 μέρες...

 

Μπορείς να κάνεις με το χέρι συγχρονισμό (με κάποιο widget για ευκολία), για ποιον λόγο να το έχεις 24/7 online με google? Και εγώ χρησιμοποιώ το google calendar για τις δουλείες μου αλλά δεν βρίσκω κάποιο περιορισμό στο να το συγχρονίζω κατά βούληση, δλδ εσύ χρειάζεσαι να το συγχρονίζεις περισσότερο από 2-3 φορές τη μέρα?

 

 

@Cyberbop

 

αυτο κανει και η επιλογη Normal rendering....:confused:

 

Όχι δεν κάνει αυτό και για να στο αποδείξω πάνε σε ένα site που έχει διαφορετική mobile έκδοση από την κανονική και θα δεις ότι εξακολουθεί να σε πηγαίνει στην mobile (και όχι στην κανονική εάν ίσχυε αυτό που λες). Sorry το μόνο site που μου έρχεται στο μυαλό για δοκιμή είναι το γιουπορν :D (δουλεύει πάντως λολ)

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν JPY ή κάποια μη ελληνική Froyo, oρίστε το Samsung keypad 2.2.1 από την ολλανδική JS3, που περιέχει Ελληνικά: (οδηγίες εντός)

http://www.multiupload.com/G3WBJ411MB

 

αναφερει για root explorer .υπαρχει καποιος που να δουλευει στην 2.2.1 jpy

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι δεν πρέπει να κάνουμε απανωτά posts αλλά αυτό αξίζει να το αναφέρω μόνο του!!!

 

BROWSER SMOOTHNESS FIX !! ! !

 

 

Αυτο ισχυει για τον default browser μονο? Γιατι o Dolphin HD και ο Opera Mini εξακολουθουν να πηγαινουν αρκετα πιο γρηγορα απο τον default και μετα το fix (tested in.gr και sports24.gr).

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ειδα φως με το θεμα μπαταρια (μετα απο κατι darky rom και κατι kernel και της παναγιας τα ματια)

εχω κανει επαναφορα την eclair

και μετα αναβαθμιση την επισημη ρομ 2.2 froyo.xwjpa μεσω kies

και ουτε delete τα baterry stats ουτε απωλεια 3% με το βγαλσιμο απο τον φορτιστη

και λοιπα χαζα....

απλα 8 ωρες το βραδι στην αναμονη και με το ξυπνητηρι μαζι

εχασα μονο 2%

. και - η επισημη ειναι ..........βλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@domigr Λεωνιδα και για οποιον αλλον δεν θελει περασμα μεσω του kies patcher αλλα μεσω odin

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10679034&postcount=38

 

Ναι την διαδικασια την ανεφερα και πιο πανω...;)

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ειδα φως με το θεμα μπαταρια (μετα απο κατι darky rom και κατι kernel και της παναγιας τα ματια)

εχω κανει επαναφορα την eclair

και μετα αναβαθμιση την επισημη ρομ 2.2 froyo.xwjpa μεσω kies

και ουτε delete τα baterry stats ουτε απωλεια 3% με το βγαλσιμο απο τον φορτιστη

και λοιπα χαζα....

απλα 8 ωρες το βραδι στην αναμονη και με το ξυπνητηρι μαζι

εχασα μονο 2%

. και - η επισημη ειναι ..........βλα

 

Επειδή είναι λίγο παραπλανιτικό το post σου, εγώ χάνω 1% το βράδυ και έχω custom (doc's kitchen) και custoμ Kernel και της παναγιας τα μάτια όπως λές :) Αν θες διάβασε και τον οδηγό στην υπογραφή μου ;)

 

Επίσης το -2% μετά την πλήρη φόρτιση είναι feature και όχι bug (της 2.2.1) και όσοι το διόρθωσαν ή προσπαθούν με βάλε - βγάλε το φορτιστή απλά κάνουν κακό στην μπαταρία τους.

 

 

 

Αυτο ισχυει για τον default browser μονο? Γιατι o Dolphin HD και ο Opera Mini εξακολουθουν να πηγαινουν αρκετα πιο γρηγορα απο τον default και μετα το fix (tested in.gr και sports24.gr).

 

 

Ναι μόνο για τον Stock. Για κάποιο λόγο δεν μου αρέσει το Rendering που κάνει ο opera και ο dolphin.. γενικά δεν ξέρω γιατί αλλά ο Stock μου κάθεται καλύτερα σαν επιλογή.

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λίγο παραπλανιτικό το post σου, εγώ χάνω 1% το βράδυ και έχω custom (doc's kitchen) και custoμ Kernel και της παναγιας τα μάτια όπως λές :) Αν θες διάβασε και τον οδηγό στην υπογραφή μου ;)

απλα ανεφερα το τι ειχα και τι αντιμετωπιζα,

με το τι εχω και τι αντιμετωπιζω τωρα,

δεν προτρεπω καποιον να κανει οτι εκανα για να θεωρειτε παραπλανητικο το post μου

 

και μπραβο σου για τις συμβουλες και την προσπαθεια που εκανες οσον αφορα το θεμα μπαταρια

Edited by milena03
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο για τον Stock. Για κάποιο λόγο δεν μου αρέσει το Rendering που κάνει ο opera και ο dolphin.. γενικά δεν ξέρω γιατί αλλά ο Stock μου κάθεται καλύτερα σαν επιλογή.

 

+1 και απο μενα...

στην jpu 2.2.1 τουλαχιστον εχω παρατηρησει καποια πραγματα σχετικα με τους browsers

 

ο στοκ ανοιγει τις σελιδες πιο γρηγορα απο ολους αλλα εχει κατι μικρα lagαρισματα τα γνωστα σε ολους, τα φλας βιντεο τα παιζει μετρια

ο dolphin mini και hd αργουν αρκετα σε σχεση με τον στοκ να ανοιξουν μια σελιδα αλλα οταν την ανοιξουν ειναι πιο smooth το scoling, τα flash τα παιζει πολυ καλα

o miren αργει επισης να ανοιξει μια σελιδα λιγο καλυτερα ομως απο τον dolphin εχει smooth scroling οπως και ο dolphin και παιζει καλα τα flash ειναι ομως βαρυ σαν προγραμμα

ο opera mini ανοιγει γρηγορα τις σελιδες σχεδον οσο γρηγορα ο στοκ browser οχι το ιδιο ομως, εχει καλο σκρολινγκ και δεν υποστηριζει φλας, επισης δεν εχει pinch to zoom

ο opera mobile δεν θυμαμαι αλλα τα πηγαινε χειροτερα τοσο απο τον στοκ οσο και απο τον opera mini

ο skyfire ανοιγει και αυτος σχετικα γρηγορα τα sites στο ιδιο επιπεδο με opera mini, εχει καποια lagαρισματα οπως και ο στοκ και παιζει πολυ καλο flash οπως και ο dolphin

 

αυτον που περιμενω με αισιοδοξια ειναι ο mozilla, ειναι σε beta ακομη αλλα πιστευω οταν ολοκληρωθει θα γινει πολυ καλος

 

λοιποι browsers περα απο αυτους δεν αξιζει να ασχοληθειτε, τους εχω δοκιμασει ολους, μα ολους...

τα αποτελεσματα εχουν βγει με ρολοι :lol::lol:

εγω μετα απο ολα αυτα τα τεστ που πηραν ωρες ειναι η αληθεια και ολους αυτους τους browser ως κυριο χρησιμοποιω τον στοκ :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κι εγω με καμποσους που εχω δοκιμασει...παραμενω στον μαμα browser και στο galaxy αλλα και στο desire μου...!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

επισης στην js3 παρατηρησα λιγο καλυτερο σημα στο wifi σε σχεση με την jph...να φανταστω θα ειναι το ιδιο με jpy μιας και εχουν το ιδιο modem...;)
Link to comment
Share on other sites

επισης στην js3 παρατηρησα λιγο καλυτερο σημα στο wifi σε σχεση με την jph...να φανταστω θα ειναι το ιδιο με jpy μιας και εχουν το ιδιο modem...;)

σε σχεση με την jph δεν γνωριζω, αλλα κι εγω με την jpy εχω πολυ καλο σημα wifi...αυτο που με εκπλησει ειναι οτι με το που παταω wifi on στο σπιτι μου αμεσως ( σε 1 δευτερολεπτο) συνδεεται με το router μου...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

και επισης στις επαφες στην μπαρα δεξια δεν εχει πια τα πολλα κενα που ειχε στην jph αναμεσα στα γραμματα!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

αναφερει για root explorer .υπαρχει καποιος που να δουλευει στην 2.2.1 jpy

Ευχαριστω

 

Ο root explorer λειτουργει μια χαρα στην JPY.

 

+1 και απο μενα...

στην jpu 2.2.1 τουλαχιστον εχω παρατηρησει καποια πραγματα σχετικα με τους browsers...εγω μετα απο ολα αυτα τα τεστ που πηραν ωρες ειναι η αληθεια και ολους αυτους τους browser ως κυριο χρησιμοποιω τον στοκ :D

 

Θα συμφωνησω απολυτως, οτι και να χρησιμοποιησα σαν τον στοκ δεν ειναι, ακομα και με τα γνωστα μικροπροβληματακια του στοκ στην 2.2.1

 

σε σχεση με την jph δεν γνωριζω, αλλα κι εγω με την jpy εχω πολυ καλο σημα wifi...αυτο που με εκπλησει ειναι οτι με το που παταω wifi on στο σπιτι μου αμεσως ( σε 1 δευτερολεπτο) συνδεεται με το router μου...:)

 

Θα συμφωνησω οτι το wifi της JPY πεταει, με πολυ γρηγορο λοκαρισμα οπως λεει και ο Ηρακλης, αλλα και πολυ καλη εμβελεια (οκ εδω παιζει ρολο και το router). Το μονο που με προβληματιζει (και δεν φταιει η ρομ γιατι το ειδα με ολες τις ρομ που ειχα) ειναι οτι δεν συνδεεται με τιποτα στο ελευθερο wifi της καφετεριας στην οποια πηγαινω αρκετα συχνα ενω ολα τα υπολοιπα κινητα της παρεας μπαινουν ανετα. Οχι τιποτα αλλο, αλλα εχω τρεις στην παρεα με μηλα και αφου δεν μπορουν να μου την πουν σε οποιονδηποτε αλλο τομεα, μου την λενε σε αυτον.:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω οτι το wifi της JPY πεταει, με πολυ γρηγορο λοκαρισμα οπως λεει και ο Ηρακλης, αλλα και πολυ καλη εμβελεια (οκ εδω παιζει ρολο και το router). Το μονο που με προβληματιζει (και δεν φταιει η ρομ γιατι το ειδα με ολες τις ρομ που ειχα) ειναι οτι δεν συνδεεται με τιποτα στο ελευθερο wifi της καφετεριας στην οποια πηγαινω αρκετα συχνα ενω ολα τα υπολοιπα κινητα της παρεας μπαινουν ανετα. Οχι τιποτα αλλο, αλλα εχω τρεις στην παρεα με μηλα και αφου δεν μπορουν να μου την πουν σε οποιονδηποτε αλλο τομεα, μου την λενε σε αυτον.:p

μου ακουγεται παραξενο αυτο που σου συμβαινει...μηπως οταν ξαναπας να κοιταξεις λιγο στις προχωρημενες ρυθμισεις του wifi μηπως κατι φταιει εκει...;

αλλα να σου συμβαινει μονο εκει ειναι περιεργο...μηπως ειναι στεκι μηλόφωνων ; :lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ανεφερα πιο πανω σχετικα με τις επαφες ειναι ετσι και σε jpy??
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ανεφερα πιο πανω σχετικα με τις επαφες ειναι ετσι και σε jpy??

ναι ακριβως ετσι ειναι...τα κενα ειναι μικρα

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως ετσι ειναι...τα κενα ειναι μικρα

 

οχι δεν καταλαβες..δεν υπαρχουν πλεον κενα αναμεσα στα γραμματα στην δεξια μπαρα :p

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν καταλαβες..δεν υπαρχουν πλεον κενα αναμεσα στα γραμματα στην δεξια μπαρα :p

επειδη δεν ειχα ποτε την jph ισως να μην καταλαβαινω πως ακριβως το εννοεις...παντως στην δεξια μπαρα (με τα α,β,γ...) με την jpy δεν βλεπω κενα να υπαρχουν μεταξυ τους αν αυτο εννοεις :happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ο root explorer λειτουργει μια χαρα στην JPY.

 

 

 

Θα συμφωνησω απολυτως, οτι και να χρησιμοποιησα σαν τον στοκ δεν ειναι, ακομα και με τα γνωστα μικροπροβληματακια του στοκ στην 2.2.1

 

 

 

Θα συμφωνησω οτι το wifi της JPY πεταει, με πολυ γρηγορο λοκαρισμα οπως λεει και ο Ηρακλης, αλλα και πολυ καλη εμβελεια (οκ εδω παιζει ρολο και το router). Το μονο που με προβληματιζει (και δεν φταιει η ρομ γιατι το ειδα με ολες τις ρομ που ειχα) ειναι οτι δεν συνδεεται με τιποτα στο ελευθερο wifi της καφετεριας στην οποια πηγαινω αρκετα συχνα ενω ολα τα υπολοιπα κινητα της παρεας μπαινουν ανετα. Οχι τιποτα αλλο, αλλα εχω τρεις στην παρεα με μηλα και αφου δεν μπορουν να μου την πουν σε οποιονδηποτε αλλο τομεα, μου την λενε σε αυτον.:p

 

Η λύση είναι εύκολη Παναγιώτη, αλλάξτε καφετερία !! :lol:

 

Πάντως δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με JPY εγώ μπαίνω σε ανοιχτά κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω ;) πχ στην jph ελεγε α,β.δ,ε.η

στην jpy αρχιζει με την διεση (#) μετα κανονικα Α,Β,Γ,....Ω και μετα δειχνει παλι το Α και το Ζ στο τελος

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...