Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην jpy αρχιζει με την διεση (#) μετα κανονικα Α,Β,Γ,....Ω και μετα δειχνει παλι το Α και το Ζ στο τελος

 

ναι ετσι ακριβως ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εμενα καποιες φορες σκαλωνει το wifi και δεν συνδεεται σε συγκεκριμενα δικτυα αλλα αμα γινει επανεκινηση του router ερχεται στα ισια...

δεν ξερω τι γινεται

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μου ακουγεται παραξενο αυτο που σου συμβαινει...μηπως οταν ξαναπας να κοιταξεις λιγο στις προχωρημενες ρυθμισεις του wifi μηπως κατι φταιει εκει...;

αλλα να σου συμβαινει μονο εκει ειναι περιεργο...μηπως ειναι στεκι μηλόφωνων ; :lol::lol::lol:

 

Η λύση είναι εύκολη Παναγιώτη, αλλάξτε καφετερία !! :lol:

 

Πάντως δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με JPY εγώ μπαίνω σε ανοιχτά κανονικά!

 

Τι να πω ρε παιδια τις εχω λιωσει τις ρυθμισεις αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει. Σε αλλα ανοιχτα κι εγω κανονικα μπαινω. Το θεμα ειναι οτι πηγαινω συχνα πυκνα εκει και με χαλαει οταν γινεται αυτο το σκηνικο.

 

Βασιλη δυσκολο να αλλαξουμε, αφου στη συγκεκριμενη καφετερια εχει εκτος απο καλο καφε και αλλα καλα:lol::X

 

ναι αυτο εννοω ;) πχ στην jph ελεγε α,β.δ,ε.η

 

Η μπαρα ειναι κανονικη με ολα τα γραμματα χωρις κενα και παρα πολυ λειτουργικη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

http://www.photoshop.com/users/dimoudis/assets/2df993b3982b427985b4e4bff118843c

 

Γιατί μου το κάνει αυτό;

Edited by dimudis
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου να μυρισουμε τα δαχτυλα μας για να απαντησουμε? Τι να πω τεσπα...Τι προσπαθεις να κανεις να αναβαθμισεις σε JS3?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να μυρισουμε τα δαχτυλα μας για να απαντησουμε? Τι να πω τεσπα...Τι προσπαθεις να κανεις να αναβαθμισεις σε JS3?

Συγνώμη φίλε μου αυτό προσπαθώ να κάνω με kies patcher να αναβαθμίσω σε JS3, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω, μου λέει δεν είναι δυνατόν να αναβαθμισθεί.

Edited by dimudis
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου αυτό προσπαθώ να κάνω με kies patcher να αναβαθμίσω σε JS3, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω.

 

Κοιταξες στους οδηγους? Ποια ρομ εχεις? Ποιο kies εχεις? Πρεπει να εχουμε και 5 στοιχεια για να βοηθησουμε.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξες στους οδηγους? Ποια ρομ εχεις? Ποιο kies εχεις? Πρεπει να εχουμε και 5 στοιχεια για να βοηθησουμε.

 

1. Διάβασα τον οδηγό του Tyherakia για την ολλανδική 2.2.1

2. Η έκδοση είναι η JPH

3. Kies_1.5.3.10103_100_2

4. kies patcher 1.7.0.0

5. Θέλω να βάλω την JS3

 

Συγνώμη φίλε μου έχεις δίκιο, ευχαριστώ.

Edited by dimudis
Link to comment
Share on other sites

1. Διάβασα τον οδηγό του Tyherakia για την ολλανδική 2.2.1

2. Η έκδοση είναι η JPH

3. Kies_1.5.3.10103_100_2

4. kies patcher 1.7.0.0

5. Θέλω να βάλω την JS3

 

Εχεις ξανακανει τη διαδικασια πιο παλια για να αναβαθμισεις σε 2.2? Ρωταω γιατι μπορει να μην καθαρισες τη registry (το τελευταιο βημα δηλαδη). Ειναι προβλημα του kies patcher.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εκανες σωστα τα βηματα και δεν σου βγαζει την αναβαθμιση??
Link to comment
Share on other sites

εκανες σωστα τα βηματα και δεν σου βγαζει την αναβαθμιση??

Μου βγάζει PDA:JF3/PHONE:JF3/CSC:JF1

Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής, έχω κάνει και το 7ο βήμα στον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει PDA:JF3/PHONE:JF3/CSC:JF1

Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής, έχω κάνει και το 7ο βήμα στον οδηγό.

 

Δεν μου απαντησες ομως την εκανες και πιο παλια αυτη τη διαδικασια για να αναβαθμισεις στην JPH που εχεις τωρα? Δεν παιζει ρολο αν το εκανες τωρα το βημα, στην προηγουμενη διαδικασια (αν την εχεις ξανακαει) αν το εκανες ρωταω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την πολύτιμη βοήθεια του domigr έχω τώρα JS3.

Σας ευχαριστώ όλους και ιδιαίτερα τον domigr.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την πολύτιμη βοήθεια του domigr έχω τώρα JS3.

Σας ευχαριστώ όλους και ιδιαίτερα τον domigr.

 

τελος καλο ολα καλα ;):D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την πολύτιμη βοήθεια του domigr έχω τώρα JS3.

Σας ευχαριστώ όλους και ιδιαίτερα τον domigr.

 

Τελικα ποιο ηταν το προβλημα?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο ηταν το προβλημα?

 

οτι βαζαμε στο kies patcher ειχε το ιδιο αποτελεσμα...επισης βγαζαμε και ξαναβαζαμε το enable spoof σε true και false αλλα τιποτα...ετσι απεγκαταστησαμε τα παντα ολα απο kies,samsung drives κτλ...και τα ξαναφορτωσαμε απο την αρχη και δουλεψαν ολα οκ μετα...να σημειωσω οτι ο dimudis δεν ειχε το τελευταιο kies πριν το kies 2 και ισως να επαιξε και αυτο ρολο γιατι μετα περασαμε αυτο και δουλεψε κανονικα... αν και ειχε κανει κανονικα την αναβαθμιση σε jpy με αυτο που ειχε εκεινος...

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

οτι βαζαμε στο kies patcher ειχε το ιδιο αποτελεσμα...επισης βγαζαμε και ξαναβαζαμε το enable spoof σε true και false αλλα τιποτα...ετσι απεγκαταστησαμε τα παντα ολα απο kies,samsung drives κτλ...και τα ξαναφορτωσαμε απο την αρχη και δουλεψαν ολα οκ μετα...να σημειωσω οτι ο dimoudis δεν ειχε το τελευταιο kies πριν το kies 2 και ισως να επαιξε και αυτο ρολο γιατι μετα περασαμε αυτο και δουλεψε κανονικα... αν και ειχε κανει κανονικα την αναβαθμιση σε jpy με αυτο που ειχε εκεινος...

 

Κλασσικη δοκιμασμενη και δραστικη λυση. Αφου πηγαν ολα καλα οκ. Μεγεια dimudis.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εκανες σιγουρα σωστα τη διαδικασια? Παντως γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε ουτως η αλλως, μολις μπηκες στο download μεσω adb να επαναφερεις τα 3 κουμπια, για να εισαι εξασφαλισμενη και για το φλασαρισμα του κερνελ (μπορουσε κατι να παει στραβα στη διαδικασια και να μπρικαρες το κινητο). Ναι λειτουργει με odin και adb αλλα οταν την πατησεις καμια φορα (μακαρι οχι) και κολλαει στο αρχικο S τοτε δεν θα λειτουργει το adb. Γιαυτο λεμε για τα 3 κουμπια...

 

Ξέρω ότι τώρα ασχολείστε με τη νέα αναβάθμιση αλλά επειδή κάθε πρόβλημα που βρίσκει λύση καλό είναι να αναφέρεται, σας λέω ότι αφού έψαξα λίγο το linux είδα κάποιο αρχείο απο το lagfix με ημερομηνία προηγούμενη της σωστής ενημέρωσης του kernel (έχω βάλει το speedmod k12n). Εκανα λοιπόν σήμερα νέα εγκατάσταση του lagfix, απενεργοποίησα το root και δούλεψαν ξανά τα 3 πλήκτρα. Δοκίμασα και download mode και reboot/recovery mode. Να σας πώ επίσης ότι με το νέο kernel η μπαταρία πλέον έχει περισσότερη διάρκεια ζωής. Ενώ σε 1 ημέρα τελείωνε, σήμερα ολη μέρα απο τις 7 τω πρωί με μόνιμο wi-fi και αρκετά μπιπ για νεα e-mails έχει καταναλωθεί το 40%.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

επισης διαβασα οτι στην js3 σε σχεση με την jpy το gallery τρεχει πιο γρηγορα και το gps κλειδωνει γρηγοροτερα...
Link to comment
Share on other sites

με την βοηθεια του red_herring εβαλα την js3 ήθελα να ρωτήσω πώς μπορεί να την περάσει κανείς με oddin.και απο το block του tonyk που περιγραφει για το recovery 2 με το cftoot καιoddin

Είναι το ίδιο με την manual εγκασταση που περιγράφει ο φίλος τυχέρακιάς στην αρχή.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

με την βοηθεια του red_herring εβαλα την js3 ήθελα να ρωτήσω πώς μπορεί να την περάσει κανείς με oddin.και απο το block του tonyk που περιγραφει για το recovery 2 με το cftoot καιoddin

Είναι το ίδιο με την manual εγκασταση που περιγράφει ο φίλος τυχέρακιάς στην αρχή.

ευχαριστώ.

 

Για το πρωτο που ρωτας κοιτας εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10679034&postcount=38

 

Για το δευτερο δεν ειναι το ιδιο οχι. Μονο το αποτελεσμα ειναι ιδιο αλλα μπορει να προκαλεσει αλλα θεματα. Το cf root επαναλαμβανω οτι ΔΕΝ κανει για ολες τις εκδοσεις και για να κανεις unroot μετα πρεπει να ξαναφλασαρεις. Συστηνονται οι οδηγοι του τυχερακια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, πηγα να κανω factory reset sto τηλεφων μου, και τωρα δε δουλευει. Μου βγαζει μονο την αρχικη οθονη που λεει samsung galaxy s. ΣΑσ παρακαλω βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, πηγα να κανω factory reset sto τηλεφων μου, και τωρα δε δουλευει. Μου βγαζει μονο την αρχικη οθονη που λεει samsung galaxy s. ΣΑσ παρακαλω βοηθεια

 

Eίχες βάλει το lagfix πιο πριν;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, πηγα να κανω factory reset sto τηλεφων μου, και τωρα δε δουλευει. Μου βγαζει μονο την αρχικη οθονη που λεει samsung galaxy s. ΣΑσ παρακαλω βοηθεια

 

Κλειστο, βγαλε τη μπαταρια και αστο λιγη ωρα. Μετα ξαναπροσπαθησε. Το συνδυασμο των 3 κουμπιων τον εχει το κινητο σου? Το lagfix το απενεργοποιησες?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την τουλίπα και τώρα έχω και την γλώσσα της τουλίπας (χάλια) . Δεν μπορώ να βρώ πού αλλάζουν την γλώσσα γραφής. Βοηθήστε :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...