Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το lagfix το απενεργοποιησα πριν, και επειδη προσπαθουσα να χρησιμοποιησω τον οδηγο για να παω απο 3e se 2e recovery, αλλα κατι πρεπει να εκανα λαθοσ, γιατι ενω πριν δουλευε αυτο με τα τρια κουμπια, μετα δε δουλευε. Και ειπα να το κανω factory reset να τα ξανακανω απο την αρχη. Και εμεινε ετσι. Εβγαλα 3 φορες τη μπαταρια και τπτ. :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έβαλα την τουλίπα και τώρα έχω και την γλώσσα της τουλίπας (χάλια) . Δεν μπορώ να βρώ πού αλλάζουν την γλώσσα γραφής. Βοηθήστε :lol:

 

Στις ρυθμισεις πας εκει που εχει για συμβολο ενα πληκτρο με ενα Α μεσα. Μολις μπεις πατας την πρωτη επιλογη και μετα επιλεγεις τα ελληνικα.

 

@arkaka δυστυχως θελεις ενα usbjig τωρα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την τουλίπα και τώρα έχω και την γλώσσα της τουλίπας (χάλια) . Δεν μπορώ να βρώ πού αλλάζουν την γλώσσα γραφής. Βοηθήστε :lol:

 

Applicaties - Instellingen - Taal en toetsenbord - Taal selecteren - Eλληνικά.

 

Καλά, τη γλώσσα δεν την ξέρεις, τα σύμβολα δε σου λένε τίποτα;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την τουλίπα και τώρα έχω και την γλώσσα της τουλίπας (χάλια) . Δεν μπορώ να βρώ πού αλλάζουν την γλώσσα γραφής. Βοηθήστε :lol:

 

ελεος :p πηγαινε ρυθμισεις και πηγαινε στην επιλογη που εχει το γραμμα Α στα αριστερα (τοπικες ρυθμισεις και κειμενο:p) μετα επελεξε την πρωτη επιλογη και βαλε ελληνικα :p

Link to comment
Share on other sites

Παει το κινητο? Παιδια σας παρακαλω βοηθεια

 

Αμα κανεις διαδικασιες χωρις να ξερεις τι κανεις αυτα γινονται. Σου εγραψα και πιο πανω οτι μαλλον θελεις ενα usbjig. Μηπως ετυχε για οποιονδηποτε λογο να εχεις ενεργοποιημενο το debugging mode?

 

Οff-topic - Κατατοπιστικοτατος ο Αλεξ και στα ολλανδικα :p:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το lagfix το απενεργοποιησα πριν, και επειδη προσπαθουσα να χρησιμοποιησω τον οδηγο για να παω απο 3e se 2e recovery, αλλα κατι πρεπει να εκανα λαθοσ, γιατι ενω πριν δουλευε αυτο με τα τρια κουμπια, μετα δε δουλευε. Και ειπα να το κανω factory reset να τα ξανακανω απο την αρχη. Και εμεινε ετσι. Εβγαλα 3 φορες τη μπαταρια και τπτ. :(

 

Προφανώς κάτι έκανες λάθος... για μελλοντικά προβλήματα, το factory reset απλά σβήνει τον /data φάκελο, δεν αλλάζει τίποτα στο /system, οπότε δε θα σου προσέφερε τίποτα... αλλά μάλλον κάτι δεν πέρασες σωστά, και κάποια εφαρμογή τώρα που χρειαζόταν όπως ας πούμε το lagfix δεν τη βρισκει και κολλάει.

 

Βγάλε άλλη μια φορά τη μπαταρία και περίμενε 1 λεπτό πριν την ξαναβάλεις. Μετά αν δε δουλέψει, πας για φλας. Που ελπίζω να γίνεται με τα 3 κουμπιά. Αν όχι... σε βλέπω για service. (ή USB jig)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα γιατι εκανα αυτο με το odin για να επαναφερω τη μεθοδο των τριων κουμπιων. ΠΑιδια συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα προχθες το πηρα ρε γμτ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το galaxy 3 εχω αλλα ειχα παθει το ιδιο με τον φιλο που βλεπει μονο το λογοτυπο

Εγω ειχα κανει την βλακεια και ειχα απεγκαταστησει αντι να παγωσω την αρχικη οθονη (townchiz)

αν το γραφω καλα γιατι δεν γνωριζω καλα αγγλικα και επανεφερα το τηλεφωνο μονο με φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα γιατι εκανα αυτο με το odin για να επαναφερω τη μεθοδο των τριων κουμπιων. ΠΑιδια συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα προχθες το πηρα ρε γμτ

 

To debugging mode εννοεις ναι το ειχες? (Κανε απραθεση σε αυτα που λεμε γιατι αλλιως δεν προκειται να συνεννοηθουμε.) Ισως τοτε καταφερεις να μπεις σε download mode μεσω adb για να φλασαρεις. Κοιτα στην πρωτη σελιδα με τους οδηγους, αν δεν λειτουγουν τα 3 κουμπια.

 

Δυστυχως φιλε αν δεν ξερεις πως γινεται το φλας με τα 3 κουμπια γιατι πας και το πειραζεις? Διαβασε την πρωτη σελιδα με τους οδηγους δεν εχω να πω κατι αλλο δυστυχως...Ειναι τραγικο να βλεπω τετοιες περιπτωσεις, λυπηθειτε τα 500 ευρω που δωσατε...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Applicaties - Instellingen - Taal en toetsenbord - Taal selecteren - Eλληνικά.

 

Καλά, τη γλώσσα δεν την ξέρεις, τα σύμβολα δε σου λένε τίποτα;

 

πρώτη επιλόγή μου ήταν αυτή με το Α αλλά μάλλον μπήκα σε λάθος μενού οπότε μετά χάθηκα σε αυτή την πανέμορφη γλώσσα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φλας με τα τρια κουμπια πως γινεται?

 

Πάτα το κάτω volume, το κεντρικό home και το power δεξιά, και κράτα και τα 3 μέχρι να ανοίξει το τηλέφωνο, και αν δουλεψει θα είσαι σε download mode. Αν φτάσεις εκεί είσαι καλά, σώζεται.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

To debugging mode εννοεις ναι το ειχες? (Κανε απραθεση σε αυτα που λεμε γιατι αλλιως δεν προκειται να συνεννοηθουμε.) Ισως τοτε καταφερεις να μπεις σε download mode μεσω adb για να φλασαρεις. Κοιτα στην πρωτη σελιδα με τους οδηγους.

 

Ναι το ειχα σε debugging. Το download mode μου το βγαζει, αυτο το κιτρινο ανθρωπακι. Τι κανω απ εκει? Και παλι χιλια συγνωμη που σας ζαλιζω.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κάτω volume, το κεντρικό home και το power δεξιά, και κράτα και τα 3 μέχρι να ανοίξει το τηλέφωνο, και αν δουλεψει θα είσαι σε download mode. Αν φτάσεις εκεί είσαι καλά, σώζεται.

 

Νομιζω ειπε πριν οτι δεν του λειτουργουν πλεον τα 3 κουμπια.

 

edit - Καλα εχει γινει χαμος. Τελικα τωρα του λειτουργουν.

 

Αφου μπηκες σε download φλασαρε - διαβασε τους οδηγους (το εχω γραψει ηηδη 4 φορες)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειπε πριν οτι δεν του λειτουργουν πλεον τα 3 κουμπια.

 

Τα τρια κουμπια για recovery mode δε λειτουργουν. Αλλα σε download μπαινει

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα σε debugging. Το download mode μου το βγαζει, αυτο το κιτρινο ανθρωπακι. Τι κανω απ εκει? Και παλι χιλια συγνωμη που σας ζαλιζω.

 

δες στην πρωτη σελιδα και φλασαρε μια απο τις 2.1 και μετα περνας την επισημη ελληνικη 2.2 η οποια αλλη θες μεσω kies patcher παλι βλεποντας την πρωτη σελιδα...;)

Link to comment
Share on other sites

http://antonis-news.blogspot.com/2010/12/jpu-samsung-galaxy-s-i-9000.html

 

Koίτα εδώ το πρώτο μέρος του video (όχι αυτό που βάζουν cf-root), και δες πώς γίνεται. Από κει και πέρα, ακολούθησε τον οδηγό στην πρώτη σελίδα για να βάλεις το Ολλανδικό JS3.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

δες στην πρωτη σελιδα και φλασαρε μια απο τις 2.1 και μετα περνας την επισημη ελληνικη 2.2 η οποια αλλη θες μεσω kies patcher παλι βλεποντας την πρωτη σελιδα...;)

 

Παιδια συγνωμη αλλα δεν εχω καταλαβει ποιο απ' ολα πρεπει να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα δεν εχω καταλαβει ποιο απ' ολα πρεπει να κανω.

 

Οτι ειπε ο Τυχερακιας κανε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα δεν εχω καταλαβει ποιο απ' ολα πρεπει να κανω.

 

Eίσαι πολύ ανυπόμονος, και γι'αυτό έπαθες αυτό που έπαθες. Κάτσε διαβασε τα όλα και δες και το video, πριν κάνεις τίποτα. Κάνε καλύτερα αυτό που είπα εγώ, για να εξασφαλίσεις ότι θα δουλεύουν τα 3 κουμπιά (ο bootloader της JPU τα περιέχει)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα τι λεει η καινουργια js3 rom?????? ειναι καπποσ καλυτερη απο την jpy???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια. Μολισ το κανω θα σας πω πως πηγε. Ευχαριστω πολυ :)

 

ΠΑιδια οταν παω να κανω extract, μου ζηταει password. Ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...