Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια απορια...εσεις με jpy ποσο βγαζετε σε quadrant γιατι διαβαζω οτι η jpy κυμαινεται απο 1000-1200 ενω η js3 βγαζει συνεχεια 1200+ πραγμα που εχω διαπιστωσει...

 

Καλό αυτό, η JPY (stock) βγάζει 890-1000 εάν έχεις 1200+ σημαίνει πως την βελτίωσαν και άλλο :) Το θέμα είναι να τρέξουμε ένα quadrant advanced για α δούμε που ακριβώς αποδίδει καλύτερα η js3

 

@saliez χωρίς εννοούμε lagfix ρε μεγάλε ... πως θα κάνουμε σύγκριση? :p

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ θα σου πρότεινα μια από το kitchen.Custom όπως σε βολεύει εσένα και deodexed να βάλεις ότι theme γουστάρεις..

 

Ναι απλα αν ο φιλος δεν ειναι πολυ εμπειρος με φλασαρισματα κλπ καλυτερα να προσεχει με τα μαγειρεματα γιατι μετα θα τρεχει. Αν θελει να ξεκινησει μπορει να το κανει με καποιο απλο φλασαρισμα μιας 2.2.1 ας πουμε για να μαθαινει. Γνωμη μου...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μια απορια...εσεις με jpy ποσο βγαζετε σε quadrant γιατι διαβαζω οτι η jpy κυμαινεται απο 1000-1200 ενω η js3 βγαζει συνεχεια 1200+ πραγμα που εχω διαπιστωσει...

 

Εγω βγαζω 1219...Μικρο το νοημα ομως ως γνωστον. Stock εννοειται χωρις πειραγαμτα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα αν ο φιλος δεν ειναι πολυ εμπειρος με φλασαρισματα κλπ καλυτερα να προσεχει με τα μαγειρεματα γιατι μετα θα τρεχει. Αν θελει να ξεκινησει μπορει να το κανει με καποιο απλο φλασαρισμα μιας 2.2.1 ας πουμε για να μαθαινει. Γνωμη μου...

 

Δικιο...εκτος και αν υπαρχει σελιδα που να εξηγει τι ειναι η καθε επιλογη για να ξερω τι να βαλω!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θελετε να κανουμε ενα quadrant advanced να δουμε?

 

Αμα δεν βαριέσαι κάνε και ρίξε ένα post τα αποτελέσματα, τώρα το θέμα είναι να βρεθεί και ένας με JPY stock και quadrant advanced :)

Link to comment
Share on other sites

τωρα εκανα και μου εβγαλε 1315 με την 2.2.1 JPY ΡΟΜ χωρις κανενα απολυτως πειραγμα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα.. αν έχει την δυνατότητα να μπεί στο recovery και σε download mode με τα τρία κουμπιά, δεν υπάρχει ιδιαίτερος κίνδυνος για το κινητό του. Το μόνο που θα πρότεινα είναι ενα backup του φακέλου efs και μετά απλά ακολουθείς τις οδηγίες του Doc για να βάλεις το CWrecovery και από κεί και πέρα το φλασάρισμα είναι παιχνιδάκι...

 

Λίγο άσχετο ποιο είναι το ελληνικό CSC για το 2.2..

Edited by satyrus
Link to comment
Share on other sites

οκ..εχω quadrant advanced 1.1.1 ομως και μου βγαζει λιγοτερο απο το quadrant standrad 1.1.5...

μου δινει τοσο

total score:1223

cpu:1471

memory:1780

i/o:1675

2d:310

3d:879

Link to comment
Share on other sites

τωρα εκανα και μου εβγαλε 1315 με την 2.2.1 JPY ΡΟΜ χωρις κανενα απολυτως πειραγμα :)

 

Δυνατος, πιο γερο αποτελεσμα απο την δικια μου.:) Εγω θα σας εκανα μια δοκιμη αλλα το καταστημα δεν διαθετει quadrant advanced:O

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εμενα με doc κυμενεται απο 1200 εως 1500 (αναλογα με αριθμο εφαρμογων) απο τοτε που εβαλα Trasig's Kernel.... και μια φορα πανω απο 1800...!!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Quadrant adv. score στη JPY μου, 1213. CPU 1503, Memory 1839, I/O 1497, 2D 314, 3D 913. Aλλά όπως είπε ο Παναγιώτης, δεν έχει πολύ σημασία.

 

Δε νομίζω να είναι πολύ διαφορετικές, αλλά βρήκα τα αρχεία από το Samfirmware και θα κοιτάξω μέσα σε λίγο. Θα πάρω και τα Ελληνικά για μας με JPY.. αναμείνατε στο ακουστικό σας.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

οκ..εχω quadrant advanced 1.1.1 ομως και μου βγαζει λιγοτερο απο το quadrant standrad 1.1.5...

μου δινει τοσο

total score:1223

cpu:1471

memory:1780

i/o:1675

2d:310

3d:879

 

Για τρέξε πάλι ένα μόνο το Ι/Ο γιατί εδώ εντοπίζω μεγάλη διαφορά! (901-940 docs kitchen JPY φαντάζομαι είμαι κοντά στην Stock. ΝΟ lagfix)

Link to comment
Share on other sites

τωρα εβγαλε 1384 με quadrant advanced 1.1, αναλυτικοτερα:

CPU: 1385

MEMORY: 1744

I/O: 2570

2D: 317

3D: 904

υπενθυμιζω με 2.2.1 τελειως απειραχτη !!

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου ως μαννα εξ ουρανου εφτασε και στο δικο μου galaxy το quadrant adv. παρτε και τα δικα μου scores :p

 

total - 1145 CPU - 1397 memory - 1559 I/O - 1571 2D - 307 3D - 891

 

Το Ι/Ο μονο του 1651

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

τωρα παλι μου εβγαλε συνολικα 1412 και i/o 2550 !!!!

μαλλον πεταει ετσι;;;:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τωρα παλι μου εβγαλε συνολικα 1412 και i/o 2550 !!!!

μαλλον πεταει ετσι;;;:p

 

wtf το άσπρο χρώμα του δίνει και καλύτερα scores ?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι stock??:p εχω μεινει αφωνος :p

σιγουροτατα ειναι stock...το εχω 4 μερες τωρα ειναι σε ασπρο χρωμα και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι απο μονο του ειχε 2.2...δεν ξερω επειδη ειναι απο τις καινουργιες παρτιδες αν εχει καλυτερες επιδοσεις...δεν ξερω που ωφειλεται...και να σκεφτειται οτι θελω να το πειραξω κιολας αλλα ακομη δεν εχω ασχοληθει αρκετα...μαλλον θα αργησω αφου κι ετσι οπως ειναι ειναι διαστημοπλιο!!!:lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

κ τα δικα μου με στοκ 2.2.1

total 1204

cpu 1405

memory 1731

i/o 1682

2d 311

3d 890

what is i/o?

 

input/output. Read/write σα να λέμε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aλεξ τι ακριβως θα κανεις με τα αρχεια της js3??:p θα μας πεις αν ειναι καλυτερη απο jpy?:p
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...