Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπερδευτηκα τωρα...αυτη την νεα ρομ (js3) εγω που ειμαι με την jpy και ειναι εισαγωγης η συσκευη μπορω να την βαλω μεσω kies patcher και αν ναι χανεται η εγγυηση;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπερδευτηκα τωρα...αυτη την νεα ρομ (js3) εγω που ειμαι με την jpy και ειναι εισαγωγης η συσκευη μπορω να την βαλω μεσω kies patcher και αν ναι χανεται η εγγυηση;

 

την βαζεις μεσω kies patcher αλλα χανεται η εγγυηση σου...

Link to comment
Share on other sites

για μπαταρια θα χρειαστει λιγος καιρος ακομα για να σας πω :p παντως το wifi δεν εχει προβλημα κλειδωνει απευθειας :p κατι ασχετο εκανα backup τα δεδομενα απο angrybirds :p αμα τα κανω restore θα εχω κανενα προβλημα? γιατι μονο αυτο μου εμεινε :p

 

Μπα δεν νομιζω. Στην JPY τουλαχιστον εγω δεν ειχα κανενα θεμα.

 

μπερδευτηκα τωρα...αυτη την νεα ρομ (js3) εγω που ειμαι με την jpy και ειναι εισαγωγης η συσκευη μπορω να την βαλω μεσω kies patcher και αν ναι χανεται η εγγυηση;

 

Ειναι αγγλικο το τηλεφωνο σου? Λογικα θα ισχυει οτι και με τις ελληνικες, αφου δηλαδη η ρομ δεν θα συμφωνει με το product code και η εγγυηση χανεται. Γιατι ομως να την περασεις, εχει κανενα προβλημα η JPY? H καινουργια δεν βλεπω να εχει και καμια ιδιαιτερη διαφορα απο αυτην που ηδη εχεις (και εισαι και με εγγυηση).

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αγγλικο το τηλεφωνο σου? Λογικα θα ισχυει οτι και με τις ελληνικες, αφου δηλαδη η ρομ δεν θα συμφωνει με το product code και η εγγυηση χανεται. Γιατι ομως να την περασεις, εχει κανενα προβλημα η JPY? H καινουργια δεν βλεπω να εχει και καμια ιδιαιτερη διαφορα απο αυτην που ηδη εχεις (και εισαι και με εγγυηση).

ναι απο αγγλια ειναι η συσκευη...απλα ρωτησα για να μαθω και επειδη θελω να το αναβαθμιζω με οτι νεοτερο κυκλοφορει...με την JPY δεν εχω κανενα προβλημα παρα μονο στο ιντερνετ με ξενερωνει λιγο...:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι απο αγγλια ειναι η συσκευη...απλα ρωτησα για να μαθω και επειδη θελω να το αναβαθμιζω με οτι νεοτερο κυκλοφορει...με την JPY δεν εχω κανενα προβλημα παρα μονο στο ιντερνετ με ξενερωνει λιγο...:O

 

Δεν ξερω τι θα λεει απο ιντερνετ (θα μας πει ο Λεωνιδας μολις την "περπατησει" λιγο τη ρομ), αλλα νομιζω οτι προς το παρον ειναι χασιμο χρονου περισσοτερο, αφου εχεις στημενο το τηλεφωνο σου ηδη και την εγγυηση σου να ισχυει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε πειτε μου παντως να δοκιμασω σελιδες να σας πω...;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θα λεει απο ιντερνετ (θα μας πει ο Λεωνιδας μολις την "περπατησει" λιγο τη ρομ), αλλα νομιζω οτι προς το παρον ειναι χασιμο χρονου περισσοτερο, αφου εχεις στημενο το τηλεφωνο σου ηδη και την εγγυηση σου να ισχυει.

συμφωνω με αυτα που λες αλλα επειδη δεν ηξερα οτι θα χανοταν η εγγυηση ειπα "κατσε να σιγουρευτω κι αν δεν" ας την βαλω να δω μονος μου στην πραξη τυχον διαφορες....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα πολλες σελιδες μεχρι στιγμης και μπορω να πω οτι το internet ειναι πλεον οκ...βεβαια δεν ξερω σε jpy πως ειναι παντως πλεον φορτωνουν οι σελιδες πολυ γρηγορα και η περιηγηση στις σελιδες δεν εχει σκαλωματα...πολυ λιγα θα ελεγα αλλα δεν ειναι σαν σκλαωματα αλλα σαν να μην πιανει ολη την κινηση του χεριου..πχ αν κανεις το χερι σου γρηγορα να κατεβει η σελιδα δεν θα κατεβει τοσο κατω οσο πριν αλλα θα κατεβει χωρις σκαλωματα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα πολλες σελιδες μεχρι στιγμης και μπορω να πω οτι το internet ειναι πλεον οκ...βεβαια δεν ξερω σε jpy πως ειναι παντως πλεον φορτωνουν οι σελιδες πολυ γρηγορα και η περιηγηση στις σελιδες δεν εχει σκαλωματα...πολυ λιγα θα ελεγα αλλα δεν ειναι σαν σκλαωματα αλλα σαν να μην πιανει ολη την κινηση του χεριου..πχ αν κανεις το χερι σου γρηγορα να κατεβει η σελιδα δεν θα κατεβει τοσο κατω οσο πριν αλλα θα κατεβει χωρις σκαλωματα...

 

Ετσι ακριβως ειναι και στην JPY. Πες μας τι γινεται σε πολυ φορτωμενες σελιδες πχ στο sport24

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι ειμαι εγω με το branded τηλ vodafone κατεβασα τελικα ειναι καλυτερα με kies patcher ή με odin na περασω την jpy? (αν και ειδα οτι εχει βγει και και νεο fw)
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα με kies patcher μην γινει κανα λαθος ;)

 

Θα συμφωνησω. Παντως δεν ξερω τι παιζει με τα branded, arnaia εισαι σιγουρος οτι μπορεις να αναβαθμισεις κανονικα χωρις προβλημα? Κοιτα να εχεις τα 3 κουμπια ενεργοποιημενα για παν ενδεχομενο.

 

@domigr Λεωνιδα δεν μου λες εκανε ωρα να ξεκολλησει απο την οθονη με το S μολις μπουταρε? Επειδη μεσω kies το κανει αυτο οταν σου κανει το restore. Δωσε κι αυτην την πληροφορια μην λεμε παλι τα ιδια 300 φορες και παει κανεις και το αποσυνδεσει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εκανε λιγη ωρα οχι ομως πεντε λεπτα...κοιτα επειδη εγω τις αναβαθμισεις τις κανω χωρις sim και χωρις μνημη παιζει ρολο στο bootαρισμα αυτο δηλαδη καθυστερει λιγο το τηλεφωνο..εκανε γυρω στο 1λεπτο νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

εκανε λιγη ωρα οχι ομως πεντε λεπτα...κοιτα επειδη εγω τις αναβαθμισεις τις κανω χωρις sim και χωρις μνημη παιζει ρολο στο bootαρισμα αυτο δηλαδη καθυστερει λιγο το τηλεφωνο..εκανε γυρω στο 1λεπτο νομιζω...

κι εγω που εβαλα την JPY μεσω kies χωρις καρτα μνημης αλλα με την sim μεσα εκανε 1 λεπτο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταει οτι εχω περασει και ολα μου τα πραγματα??εφαρμογες και τετοια?? παιδια εχω ενα θεμα...δεν μου δειχνει σωστα την ωρα...

edit:οκ το διορθωσα

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

τα τρια κουμπια ειναι ενεργα,

μεσω kies υπαρχει περιπτωση οταν βγει official να κ;ανω αναωαθμιση και να βγει της vodafone(debrand)?

Mε εβαλες σε σκεψεις τωρα δεν ξερω τι να κανω,οχι οτι εχω προβλημα μ'αυτη αλλα επιδή επειδή ολοι λετε οτι ειναι ποιο γρηγορη

Link to comment
Share on other sites

Νέο major update για το kitchen xD http://romkitchen.org/sgs/?s=generator. Νέο interface και νέα features!
Link to comment
Share on other sites

τα τρια κουμπια ειναι ενεργα,

μεσω kies υπαρχει περιπτωση οταν βγει official να κ;ανω αναωαθμιση και να βγει της vodafone(debrand)?

Mε εβαλες σε σκεψεις τωρα δεν ξερω τι να κανω,οχι οτι εχω προβλημα μ'αυτη αλλα επιδή επειδή ολοι λετε οτι ειναι ποιο γρηγορη

 

Οταν βγει official 2.2.1 λογικα θα βγει ξεχωριστο για την vodafone. Αλλιως αν βγει ελληνικο οπως πχ η JPH λογικα δεν θα στην δινει εσενα. Την 2.2 εχεις τωρα? ΟΚ δεν ξερω πως ειναι της voda αλλα σιγουρα η οποιαδηποτε 2.2.1 θα ειναι καλυτερη. Τι να πω...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

την 2.2 εχω αλλα δεν ξερω

με odin ειναι καλυτερα ή με kies patcher?

 

το ειπαμε kies patcher...μην λεμε τα ιδια συνεχεια :p

Link to comment
Share on other sites

την 2.2 εχω αλλα δεν ξερω

με odin ειναι καλυτερα ή με kies patcher?

 

Το αποτελεσμα ειναι ιδιο, απλα το kies θα κανει τη δουλεια μονο του. Επισης με το kies δεν χεις τον κινδυνο να βαλεις κανενα αρχειο λαθος εσυ. Αλλα και παλι σου λεω ψαχτο μηπως παιζει τιποτα με το braded firmware και τρεχεις μετα. Καλυτερα δες στο xda αν υπαρχει ατομο που να το εκανε και να πετυχε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα μια από το kitchen.Custom όπως σε βολεύει εσένα και deodexed να βάλεις ότι theme γουστάρεις..
Link to comment
Share on other sites

μια απορια...εσεις με jpy ποσο βγαζετε σε quadrant γιατι διαβαζω οτι η jpy κυμαινεται απο 1000-1200 ενω η js3 βγαζει συνεχεια 1200+ πραγμα που εχω διαπιστωσει...
Link to comment
Share on other sites

τα τρια κουμπια ειναι ενεργα,

μεσω kies υπαρχει περιπτωση οταν βγει official να κ;ανω αναωαθμιση και να βγει της vodafone(debrand)?

Mε εβαλες σε σκεψεις τωρα δεν ξερω τι να κανω,οχι οτι εχω προβλημα μ'αυτη αλλα επιδή επειδή ολοι λετε οτι ειναι ποιο γρηγορη

 

η Voda 2.1 που είχα εγώ ήταν για τα πανηγύρια, δεν ξέρω τι έχουνε αλλάξει στη 2.2

αλλά δεν μπήκα στη διαδικασία να δοκιμάσω και ούτε πρόκειται

Βάλε κανονικά την 2.2.1 με patcher δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

 

μια απορια...εσεις με jpy ποσο βγαζετε σε quadrant γιατι διαβαζω οτι η jpy κυμαινεται απο 1000-1200 ενω η js3 βγαζει συνεχεια 1200+ πραγμα που εχω διαπιστωσει...

1500-1600

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...