Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αληθεια εχω κολλησει τωρα :) Εχω κανει οτι λεει ο οδηγος μεχρι εχει που λεει flash recovery mode. Μετα που λεει να κατεβασω το darky's στην internal sd, δεν το επιασα. Ποια ειναι αυτη?

 

.......

 

Ειναι η εσωτερικη μνημη του κινητου. Απορω παντως γιατι επιμενεις να θες να το πειραξεις χωρις να εχεις διαβασει καποια βασικα πραγματα. Οχι τιποτα αλλο αλλα μπορει να προκαλεσεις παλι προβλημα.

 

Και το spamming παει συννεφο αιντε αιντε....

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παταω το κουμπι, αλλα δεν το επιλεγει :). Τι χαζο κανω?

 

Tο Darky.zip πρεπει να ειναι στο /sdcard. Δηλαδη /sdcard/Darky.zip

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εχω κολλησει τωρα :) Εχω κανει οτι λεει ο οδηγος μεχρι εχει που λεει flash recovery mode. Μετα που λεει να κατεβασω το darky's στην internal sd, δεν το επιασα. Ποια ειναι αυτη?

 

 

Διάβασε λίγο παραπάνω ρε συ arkaka, έχουμε όλη την καλή διάθεση να βοηθήσουμε αλλά δεν είναι και παιδικός σταθμός να τα συλλαβίζουμε βήμα-βήμα. Η internal sd είναι η εσωτερική κάρτα του κινητού (/sdcard). Συγγνώμη αν είμαι απότομος, αλλά τέτοιες ερωτήσεις από κάποιον που θέλει να βάζει custom roms είναι απαράδεκτες, και σπαμάρουν το θέμα.

 

...

Και το spamming συνεχίζει. Θα υπένθυμίσω ότι το forum δεν είναι chatroom.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

.......

 

Ειναι η εσωτερικη μνημη του κινητου. Απορω παντως γιατι επιμενεις να θες να το πειραξεις χωρις να εχεις διαβασει καποια βασικα πραγματα. Οχι τιποτα αλλο αλλα μπορει να προκαλεσεις παλι προβλημα.

 

Και το spamming παει και συννεφο αιντε αιντε....

 

Εμ εσείς φταίτε ρε παιδιά που του απαντάτε! (από την καλή σας θέληση!) Οι οδηγοί γράφτηκαν για κάποιο λόγο προφανώς το παλικάρι θέλει να του φυτέψουμε στο μυαλό την γνώση που αποκτήθηκε με δεκάδες ώρες διάβασμα, ε όχι αυτό δεν γίνετε. Στρώσου και διάβασε τα βασικά έστω! @αρκακα

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ασχετο...η εφαρμογη facebook παλια νομιζω ηταν στο samsung apps αλλα πλεον δεν την βλεπω..την αφαιρεσε η samsung??η ειναι ιδια με αυτη που εχω απο το μαρκετ για αυτο και δεν την βλεπω...
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια, δε θα ξαναρωτησω κατι ηλιθιο. Λοιπον εκανα οτι μου ειπατε, φορτωσε κανονικα, μου εδειξε οτι κανει install κανονικα το rom, εκανε reboot, και τπτ. Ακριβως το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τωρα που το βλεπω, στο μενου του clockwork δεν με αφηνει να επιλεξω τπτ.

 

Το κουμπί επιλογής στο CWM δεν είναι το home όπως στο απλό recovery mode, αλλά το power δεξιά. Αν έπαιρνες 2 λεπτάκια να διαβάσεις τις οδηγίες θα το είχες δει. Η συζήτηση σταματάει εδώ... καλή τύχη.

 

παιδια κατι ασχετο...η εφαρμογη facebook παλια νομιζω ηταν στο samsung apps αλλα πλεον δεν την βλεπω..την αφαιρεσε η samsung??η ειναι ιδια με αυτη που εχω απο το μαρκετ για αυτο και δεν την βλεπω...

 

Ναι ήταν άλλη από την επίσημη του Android, τη λέγανε Facebook S!

Kαι κατάλαβαν πόσο χάλια ηταν και την αφαιρέσανε :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να τολμησω να ρωτησω γιατι δεν φλασαρες/φλασαρεις με Οdin μια 2.2.1 αφου το εκανες ηδη μια φορα?

 

Καλημέρα

 

PCode: GT-I900HKDXEN

 

Για ιστορικό:

 

Το αγόρασα από Γερμανο και το έχω flasharei με odin σε διάφορα ROM (το τελευταίο πριν πάω πάλι σε 2.1 ήταν ένα 2.2.1)

 

Θέλω να κάνω update τουλάχιστον μια φορά με KIES :)

 

ΕDIT: Ωχ τώρα κατάλαβα flashara με odin (με το ένα αρχείο) και άλλαξα Pcode?)

 

Μου βγάζει κανονικά update 2.2.1 στο KIES 1.5

 

Πως γυρνάω πάλι πίσω;

Edited by rastamat
Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

υπαρχει δυνατοτητα οταν αλλαζουμε kernel....να μην χανουμε τις εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει..??? (backup titanium..??)

LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

υπαρχει δυνατοτητα οταν αλλαζουμε kernel....να μην χανουμε τις εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει..??? (backup titanium..??)

 

οταν αλλαζεις απλα κερνελ δεν χανεις τιποτα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οταν αλλαζεις απλα κερνελ δεν χανεις τιποτα

 

και ομως χθες αλλαξα και μου εδειχνε μετα μονο τις deafault εφαρμογες..???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

και ομως χθες αλλαξα και μου εδειχνε μετα μονο τις deafault εφαρμογες..???

 

με ποιον τροπο το εβαλες?

εκανες hard reset?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι με odin...hard reset..οχι

 

τι να σου πω...

καποτε που δοκιμαζα κερνελς με το odin δεν εχανα τις εφαρμογες

δες στις οδηγιες του κερνελ που θες να βαλεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...

καποτε που δοκιμαζα κερνελς με το odin δεν εχανα τις εφαρμογες

δες στις οδηγιες του κερνελ που θες να βαλεις

 

κερνελ hardcore εβαλα...δεν εχει καποιες ιδιαιτερες οδηγιες......ισως να φταει και ο προηγουμενος που ειχα... (Advanced Voodoo v666.2 ..trasig)...o οποιος δεν ειναι και συμαβατος με setcpu....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

κερνελ hardcore εβαλα...δεν εχει καποιες ιδιαιτερες οδηγιες......ισως να φταει και ο προηγουμενος που ειχα... (Advanced Voodoo v666.2 ..trasig)...o οποιος δεν ειναι και συμαβατος με setcpu....

Μόλις τώρα πέρασα τον τελευταίο K12P t1 μέσω Odin και δεν έχασα τίποτα(όπως και τις προηγούμενες φορές που άλλαζα kernel και πάντα μέσω Odin)

Αφού τις έχασες τώρα,πέρνα 1-2 από αυτές που είχες και ξαναπέρνα kernel να δεις αν στο ξανακάνει ή αν ήταν συμπτοματικό

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο φταιει. Χτες βραδυ περασαμε τον kernel του Hardcore σε JPY φιλης και δεν χαθηκε τιποτα. Και εγω οσες φορες εχω αλλαξει δεν εχασα τιποτα. Εκτος αν ειχες ενεργοποιησει lagfix πριν αλλαξεις και σου εκανε το προβλημα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο φταιει. Χτες βραδυ περασαμε τον kernel του Hardcore σε JPY φιλης και δεν χαθηκε τιποτα. Και εγω οσες φορες εχω αλλαξει δεν εχασα τιποτα. Εκτος αν ειχες ενεργοποιησει lagfix πριν αλλαξεις και σου εκανε το προβλημα.

 

lagfix δεν εχω βαλει...ρομ εχω την kitchen jpy.....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ, διάβασα για το Ολλανδικό JS3 ότι είναι πολύ σταθερό, πετάει κ.λ.π.

έχω την Αγγλική 2.2.1 (JPY) αξίζει τον κόπο να ξανα φλασάρω και να ξανάρουτάρω, περάσω τις εφαρμογές μου κ.λ.π (εφόσον θα κάνω hard reset για να είναι "καθαρό")

η να κάτσω στα ωά μου;

έχουν διαφορές η μια από την άλλη;

 

ευχαριστώ

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ, διάβασα για το Ολλανδικό JS3 ότι είναι πολύ σταθερό, πετάει κ.λ.π.

έχω την Αγγλική 2.2.1 (JPY) αξίζει τον κόπο να ξανα φλασάρω και να ξανάρουτάρω, περάσω τις εφαρμογές μου κ.λ.π (εφόσον θα κάνω hard reset για να είναι "καθαρό")

η να κάτσω στα ωά μου;

έχουν διαφορές η μια από την άλλη;

 

ευχαριστώ

 

απο αυτα που εχω διαβασει δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες

αμα εισαι flash animal δοκιμασε το :p

αν οχι κατσε στα ωα σου που λες και εσυ:lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,

στο δικο μου Galaxy εχω την jpy. χθες εβαλα την js3 στο galaxy της γυναικας και θα σας πω αν εχουν διαφορες στην πραξη μετα απο καποιες μερες. στο κινητο της γυναικας ειχα βαλει την jph, και τωρα μεσω kies περασα την js3. δεν του εκανα ουτε επαναφορα ουτε τιποτα.

παει πολυ καλα και γρηγορα και εχω την εντυπωση οτι ισως παει ελαχιστα πιο γρηγορα απο την jpy. και το λεω αυτο γιατι η γυναικα μου εχει πιο πολλες εφαρμογες και παιχνιδια εγκατεστημεν, και μαλιστα βαζει/βγαζει οτι βρει απο το market, ενω εγω βαζω επιλεκτικα μονο οτι μου χρειαζεται. με αυτη την λογικη το δικο μου θα επρεπε να ειναι το ιδιο η λιγακι πιο γρηγορο, μιας και το εστησα απο την αρχη με επαναφορα και διαμορφωση της Internal μνημης.

ολοκληρωμενες εντυπωσεις σε λιγες μερουλες.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

 

Αγόρασα το κινητό από Γερμανό με έκδοση JG1

 

Μετά από διάφορα flashes με odin έβαλα χτες παλι με odin την 2.2.1 (ολανδική)

 

 

Το κινητό έχει PCode: GT-I9000HKDXEN υπάρχει περίπτωση να αλλάζει το PCode? Πως να το κάνω πάλι GT-I9000HKDCOS?

 

OK To έχετε ήδη αναφέρει... με την εντολή *#272*ΙΜΕΙ#

Edited by rastamat
ok το βρήκα
Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

ΝΑ ρωτήσω κάτι κουφό? :lol:

Χρησιμοποιώ 2 laptops. Στο ένα έχω περάσει το επίσημο kies 2 με το οποίο και αναβάθμισα officially την Eclair μου σε Froyo πριν από μία περίπου εβδομάδα.

Στο άλλο λέω να ξαναπεράσω το παλιό kies και ακολουθώντας τον οδηγό του Alex να φλασάρω την Ολλανδική 2.2.1. Ερώτηση :

Αν κάποια στιγμή έρθει και η επίσημη 2.2.1 στην Ελλάδα θα μπορέσω να την φλασάρω μέσω του επίσημου kies 2 που έχω περασμένο στο άλλο laptop μου?? Η θα χρειαστεί να επαναφέρω την official ελληνική ROM 2.2 πρώτα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις σας. :bow:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...