Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα τι λεει η καινουργια js3 rom?????? ειναι καπποσ καλυτερη απο την jpy???

διαβασε μερικα post πιο πισω και θα βρεις την απαντηση :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις παιδια?

 

samfirmware.com αν δεν κανω λαθος. Το spamming βεβαια δεν βοηθαει, θα επαναλαβω οτι εδω δεν ειναι service της samsung για να απαιτουμε αμεση εξυπηρετηση.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

samfirmware.com αν δεν κανω λαθος. Το spamming βεβαια δεν βοηθαει, θα επαναλαβω οτι εδω δεν ειναι service της samsung για να απαιτουμε αμεση εξυπηρετηση.

 

Παιδια δουλεψε. Ευχαριστω παρα πολυ, και συγνωμη αν σας ζαλισα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλεψε. Ευχαριστω παρα πολυ, και συγνωμη αν σας ζαλισα.

 

Oκ φιλε το θεμα ειναι οτι τωρα εισαι οκ. Απο δω και στο εξης προσοχη και οχι βεβιασμενες κινησεις για να αποφευγουμε τετοιες καταστασεις. Διαβασε καλα και τους οδηγους για παν ενδχομενο. Καλη συνεχεια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την js3 και μερικες εφαρμογες δεν ειναι χρησιμες για μενα λογω γλωσας

πχ. το Digilezen ,fileindex samsung.

πως μπορω να διαγραψω αυτες τις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα μπορειτε να σβησετε τα αρχεια .apk και .odex απο το /system/apps και θα φυγουν οι εφαρμογες αυτες κανονικα.

λογικα θα μπορειτε να τις απεγκαταστησετε και με το sgs tools.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την js3 και μερικες εφαρμογες δεν ειναι χρησιμες για μενα λογω γλωσας

πχ. το Digilezen ,fileindex samsung.

πως μπορω να διαγραψω αυτες τις εφαρμογες.

 

αυτη την απορια την εχω και εγω :p

 

θεωρητικα μπορειτε να σβησετε τα αρχεια .apk και .odex απο το /system/apps και θα φυγουν οι εφαρμογες αυτες κανονικα.

λογικα θα μπορειτε να τις απεγκαταστησετε και με το sgs tools.

 

και με titanium backup λογικά θα σβήνονται :)

 

Υ.Γ: διάβασα τις τελευταίες 5 σελίδες... ρεσυ @arkaka διάβαζε λίγο περισσότερο και πιο προσεχτικά τις οδηγίες γιατί.... μπορεί να τουβλιάσει τελείως το κινητό, και δεν θα θες να μείνεις 20 μέρες χωρίς τον γαλαξία.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

flashara με odin 2.1 (I9000XWJM5)

 

και μετά το βάζω στο kies αλλά μου λέει δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση της συσκευής...

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

flashara με odin 2.1 (I9000XWJM5)

 

και μετά το βάζω στο kies αλλά μου λέει δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση της συσκευής...

 

Αμα γραψεις *2767*4387264636# εκει που παιρνεις τηλεφωνο,τι product code λεει?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ούτε έναν γαλαξία δε μπορούμε να σπάσουμε σαν άνθρωποι , τόσες μέρες που δε παρακολουθώ βγήκαν καινούρια πράγματα ;;;; :))
Link to comment
Share on other sites

flashara με odin 2.1 (I9000XWJM5)

 

και μετά το βάζω στο kies αλλά μου λέει δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση της συσκευής...

 

Να τολμησω να ρωτησω γιατι δεν φλασαρες/φλασαρεις με Οdin μια 2.2.1 αφου το εκανες ηδη μια φορα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και παλι. Εχω τωρα μια απορια. Αφου εκανα το φλασαρισμα πριν, τωρα προσπαθω να εγκαταστησω το darky's rom v8.0. Χρησιμοποιησα τον οδηγο βημα προς βημα, και οταν φτανω στο recovery mode, και παταω update.zip, μου βγαζει error not found. Εχω την εντυπωση οταν πρεπει να κανω copy to darkys...zip, το κανε copy σε λαθος φακελο. Που ακριβως κανω το copy?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και παλι. Εχω τωρα μια απορια. Αφου εκανα το φλασαρισμα πριν, τωρα προσπαθω να εγκαταστησω το darky's rom v8.0. Χρησιμοποιησα τον οδηγο βημα προς βημα, και οταν φτανω στο recovery mode, και παταω update.zip, μου βγαζει error not found. Εχω την εντυπωση οταν πρεπει να κανω copy to darkys...zip, το κανε copy σε λαθος φακελο. Που ακριβως κανω το copy?

 

Εχεις recovery 2e?Πατωντας update.zip,ψαχνει για ενα αρχειο με ακριβως αυτο το ονομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και παλι. Εχω τωρα μια απορια. Αφου εκανα το φλασαρισμα πριν, τωρα προσπαθω να εγκαταστησω το darky's rom v8.0. Χρησιμοποιησα τον οδηγο βημα προς βημα, και οταν φτανω στο recovery mode, και παταω update.zip, μου βγαζει error not found. Εχω την εντυπωση οταν πρεπει να κανω copy to darkys...zip, το κανε copy σε λαθος φακελο. Που ακριβως κανω το copy?

 

Πρωτον πρεπει να εχεις το 2e οπως ειπε ο φιλος και δευτερον δοκιμασες τωρα να εχεις τα 3 κουμπια η πας παλι γυρευοντας? Αν εκανες τη διαδικασια που ειπε ο τυχερακιας πρεπει τωρα να δουλευουν κανονικα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω 2e recovery. Απλα το darky's.v8....zip σε ποιο φακελο το κανω paste?

 

Και δλδ εγω αυτο το zip tou darky prepei na to μετονομασω σε update.zip?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και δλδ εγω αυτο το zip tou darky prepei na to μετονομασω σε update.zip?

 

Εγω σου προτεινω καλυτερα να κατεβασεις την εφαρμογη ROM manager,να κανεις install το clockworkmod recovery και να το κανεις install απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω καλυτερα να κατεβασεις την εφαρμογη ROM manager,να κανεις install το clockworkmod recovery και να το κανεις install απο εκει.

 

Συμφωνώ γιατί το ROM manager είναι ωραίο, αλλά ναι, αν θες να το κάνεις τώρα, πρέπει το αρχείο να λέγεται update.zip.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

To κατεβασα το clockworkmod. Μετα πως το κανω install απ'εκει?

 

To clockworkmod γίνεται install ως update.zip κι αυτό. Φόρτωσε το update.zip του cwm από το recovery, και θα δεις το δικό του μενού.

Ερώτηση: από κει που το κατέβασες, δεν είχε οδηγίες μαζι;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

το clockwork η το darky's?

 

Και τα 2 βασικα. Γιατι εδω μεσα τα εχουν περασει δεκαδες παιδια και κανεις τους δεν εχει ρωτησει τιποτα...Δεν μπορει να μην εχει κανενα οδηγιες.............

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την js3 και μερικες εφαρμογες δεν ειναι χρησιμες για μενα λογω γλωσας

πχ. το Digilezen ,fileindex samsung.

πως μπορω να διαγραψω αυτες τις εφαρμογες.

 

θεωρητικα μπορειτε να σβησετε τα αρχεια .apk και .odex απο το /system/apps και θα φυγουν οι εφαρμογες αυτες κανονικα.

λογικα θα μπορειτε να τις απεγκαταστησετε και με το sgs tools.

 

Ναι η Ολλανδική βάζει 4 χαζά apps με το CSC, αρκεί να τα σβήσεις από το /system/app ως root. Το titanium θα σου κάνει την ίδια δουλειά.

Τα αρχεία είναι: Fileindex.apk

Pressreader.apk

Samsung.apk

Telegraaf.apk

txtr-android-client-bol-1.0.3-nobooks.apk

(οdex δεν έχουν)

Για το τελευταίο επίσης πρέπει να σβήσεις το /system/lib/librenderer.so

 

Tα 2 πρώτα ίσως να είναι χρήσιμα...τα άλλα όχι. Μπορείς πάντως να τα σβήσεις όλα.

 

το clockwork η το darky's?

 

Πρώτα το cwm, μετά το darky's μέσω του cwm (έχει επιλογή install zip και διαλέγεις εκεί, δε χρειάζεται να το λένε update.zip τότε).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εχω κολλησει τωρα :) Εχω κανει οτι λεει ο οδηγος μεχρι εχει που λεει flash recovery mode. Μετα που λεει να κατεβασω το darky's στην internal sd, δεν το επιασα. Ποια ειναι αυτη?

 

Τυχερακια εκανα αυτο που λες, με πηγε στο μενου του clockwork, αλλα στην επιλογη install zip from sd card, δεν το επιλεγει

 

Παταω το κουμπι, αλλα δεν το επιλεγει :). Τι χαζο κανω?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Πατάμε "τροποποίηση" αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...