Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ βρήκα το Ε7 440 στο nokia της λάρισας και 390 το Ν8 .. θα το πω αλλά με κέρδισε το Ν8 σε πράσινο χρωματάκι :lol:..

αν έκανα βλακεία έκανα

:rolleyes:

 

σωστη επιλογη νομιζω. σημερα ειδα το e7 απο κοντα και το βρηκα τεραστιο. πολυ καλυτερο το n8 απο αποψη εμφανισης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεταφέρθηκαν posts σε off-topic. Παρακαλώ την επόμενη φορά που θα παραθέσετε τις απόψεις σας για την τιμή και την "αξία" ενός τεχνολογικού προϊόντος, να θυμάστε ότι α) η τιμή στην οποία αοφασίζει ένας κατασκευαστής ή κατάστημα να πουλήσει ένα προϊόν εξαρτάται από 1002 παράγοντες που δεν γνωρίζετε και β) η "αξία" του (αν στέκει μια τέτοια έννοια) είναι κάτι πολύ υποκειμενικό και πολύ διαφορετικό για τον καθένα. Επομένως, όταν αναφέρετε μια τέτοια προσωπική άποψη, να το κάνετε χωρίς να μπαίνετε σε προσωπικές αντιπαραθέσεις.

 

Το topic κλειδώνεται μέχρι να ηρεμήσουν ορισμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρέθηκα σε ένα κατάστημα και το περιεργάστηκα για αρκετή ώρα. Νομίζω είναι από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο κινητό που έβγαλε η Nokia για αυτή την κατηγορία. Είναι λιγάκι βαρύ (όσο πρέπει για να καταλάβεις ότι κρατάς κάτι "αξίας"), έχει πολύ καλό μηχανισμό στο πληκτρολόγιο (καμία σχέση με του Ν900). Η αίσθηση που αφήνει το αλουμίνιο και το γυαλί στην οθόνη είναι τόσο ωραία. Το πληκτρολόγιο είναι τόσο βολικό που και μπορείς να γράψεις πολύ εύκολα και δεν χρειάζεται ο χρόνος για να το "συνηθίσεις". ΤΟ ΘΈΛΩ!!!!
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση (ισως φανει χαζη..) π.χ. γραφω ενα μηνυμα. Για να βαλω κεφαλαιο ενα γραμμα παταω το 'βελακι' πατημενο το οποιο βρισκετε κατω απο το Ζ και μετα το γραμμα που θελω (αν κανω λαθος διορθωστε με) κεφαλαιο Α πως θα βαλω π.χ ?!

Θελω να πω , το αριστερο χερι θα εχει πατημενο το 'βελακι' και με το δεξι χερι πρεπει να πατησω μετα το Α ?

Εαν ναι, ειναι βολικο αυτο ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

... Εαν ναι, ειναι βολικο αυτο ?

 

Δεν το κρατάς πατημένο, το πατάς μία φορά και λειτουργεί για το επόμενο γράμμα που θα πατήσεις ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

και το πατας 2 φορες για να τα κανεις ολα κεφαλαια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστω για τις απαντησεις , γιατι μου φαινοταν παραξενο :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Η οθόνη του Ε7 ποσο ανθεκτική ειναι στις γρατζουνιές?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

πολυ, εχει γυαλι γοριλα :p (gorilla glass)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πολυ, εχει γυαλι γοριλα :p (gorilla glass)

 

ευχαρισρω πολυ για την απάντηση.

Αληθεια έχει αλλαξει κανεις το product code?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής product code στα symbian ^3 χωρίς τον απαραίτητο εξοπλισμό δεν μπορούμε να αλλάξουμε.Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να περαστεί firmware άλλου product code.[ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής product code στα symbian ^3 χωρίς τον απαραίτητο εξοπλισμό δεν μπορούμε να αλλάξουμε.Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να περαστεί firmware άλλου product code.[ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3

ευχαριστω και παλυ για την απαντηση, αλλα μηπως μπορεις να μου δωσεις τον αναλυτικο οδηγό γιατι το rapidshare δεν με αφηνει να το κατεβάσω.....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ενα θεματάκι με το WLAN στο σπίτι. Το κινητό συνεχώς συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο παρόλο που του εχω αλλάξει τις ρυθμίσεις για να μην σαρώνει και να μην σινδέεται αυτόματα.

Έχω πάει στην Συνδεσιμότητα > WLAN > Απενεργ.σαρ.WLAN

Μετά απο λίγο ξανασυνδέεται μόνο του ... πάω και κάνω Αποσύνδεση WLAN αλλά σε μερικά δευτερόλεπτα ξανασυνδέεται ...

 

Ξερει κανείς τι να κάνω ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ενα θεματάκι με το WLAN στο σπίτι. Το κινητό συνεχώς συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο παρόλο που του εχω αλλάξει τις ρυθμίσεις για να μην σαρώνει και να μην σινδέεται αυτόματα.

Έχω πάει στην Συνδεσιμότητα > WLAN > Απενεργ.σαρ.WLAN

Μετά απο λίγο ξανασυνδέεται μόνο του ... πάω και κάνω Αποσύνδεση WLAN αλλά σε μερικά δευτερόλεπτα ξανασυνδέεται ...

 

Ξερει κανείς τι να κάνω ;

 

Ευχαριστώ

Διέγραψε το. Τότε σίγουρα δεν θα συνδέεται. Αλλιώς κανονικά έπρεπε να σου δουλεύει αυτό που έκανες. Αλλά γιατί δεν θέλεις να συνδέεται...!? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε το. Τότε σίγουρα δεν θα συνδέεται. Αλλιώς κανονικά έπρεπε να σου δουλεύει αυτό που έκανες. Αλλά γιατί δεν θέλεις να συνδέεται...!? :wacko:

 

χμμμ .. πως το διαγράφω ; :O

 

Βασικά θέλω να συνδέομαι όποτε το χρειάζομαι για την μπαταρία κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

@suntzu ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστω για τις απαντησεις , γιατι μου φαινοταν παραξενο :)

 

ρυθμίσεις -) συνδεσμικότητα -) ρυθμίσεις -) προορισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις σετάρει κάποιον λογαριασμο e-mail, mail for exchange ή gmail. Πήγαινε στις ρυθμίσεις αλληλογραφίας και άλλαξε τον συγχρονισμό από πάντα ενεργο σε κατι άλλο πχ τσεκ αν 1ωρα. Αν δεν έχεις εγκαταστήσει μειλ δες αν κάποια αλλη εφαρμογή που τρέχει ζητάει να συνδεθεί πχ VoIP. Τέλος κοίτα στην αρχική οθόνη Επιλογες /Θεση widget εκτος σύνδεσης. Μάλλον είναι το πρωτο που σου γράφω όμως.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις σετάρει κάποιον λογαριασμο e-mail, mail for exchange ή gmail. Πήγαινε στις ρυθμίσεις αλληλογραφίας και άλλαξε τον συγχρονισμό από πάντα ενεργο σε κατι άλλο πχ τσεκ αν 1ωρα. Αν δεν έχεις εγκαταστήσει μειλ δες αν κάποια αλλη εφαρμογή που τρέχει ζητάει να συνδεθεί πχ VoIP. Τέλος κοίτα στην αρχική οθόνη Επιλογες /Θεση widget εκτος σύνδεσης. Μάλλον είναι το πρωτο που σου γράφω όμως.

 

:up:

Έχεις δίκιο ήταν το e-mail. Άλλαξα το 'Ημέρες ανάκτησης' σε 'καμία' και δεν ξανασυνδέθηκε μόνο του.

Προφανώς η ίδια λογική ακολουθεί και όλες τισ άλλες εφαρμογές που 'ζητάνε' δίκτυο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το περιβόητο κινητό...

Πολύ ευχαρηστημένος...

 

ΑΛΛΛΛΛΑΑ δεν αντέχω άλλο τα ατελείωτα reset του.. θα μου κάνει και 15 reset σε μια μέρα...

Πραγματικά είναι απίστευτα σπαστικό..

Έχω την έκδοση 014,002,18,01 είναι η τελευταία ε?

 

Α και δεν έχω περάσει εφαρμογές και τέτοια... μονο τον οπερα... από την 1η μέρα που το αγόρασα reset συνέχεια :(

 

By the way είναι γερμανικό... (απο ελληνικό μαγαζί..)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το περιβόητο κινητό...

Πολύ ευχαρηστημένος...

 

ΑΛΛΛΛΛΑΑ δεν αντέχω άλλο τα ατελείωτα reset του.. θα μου κάνει και 15 reset σε μια μέρα...

Πραγματικά είναι απίστευτα σπαστικό..

Έχω την έκδοση 014,002,18,01 είναι η τελευταία ε?

 

Α και δεν έχω περάσει εφαρμογές και τέτοια... μονο τον οπερα... από την 1η μέρα που το αγόρασα reset συνέχεια :(

 

By the way είναι γερμανικό... (απο ελληνικό μαγαζί..)

Και εμένα είναι Γερμανικό και δεν έχω κανένα πρόβλημα με resets (και το έχω φορτώσει προγράμματα). Μάλλον έπεσες σε ελαττωματικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΛΛΛΑΑ δεν αντέχω άλλο τα ατελείωτα reset του.. θα μου κάνει και 15 reset σε μια μέρα...

Πραγματικά είναι απίστευτα σπαστικό..

Έχω την έκδοση 014,002,18,01 είναι η τελευταία ε?

hard format και αν δεν στρώσει, πας στο μαγαζί για DOA

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

... ΑΛΛΛΛΛΑΑ δεν αντέχω άλλο τα ατελείωτα reset του.. θα μου κάνει και 15 reset σε μια μέρα...

 

Mήπως του πέρασες καμία εφαρμογή που δεν έπρεπε ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μονο τον opera και το Mcleaner..

Αν κάνω hardformat θα τα χάσω όλα και άντε μετά να τα ξανά βάλω :(

 

Να πάω σε nokia shop?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Kαι Nokia Shop να το πας, εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις ένα back up ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...