Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια ηρθε και το αγγλικο κινητακι :) . Βλεπω οτι μεσω ota δε βρισκει αναβαθμιση. Ξερουμε ποτε θα βγει; Κριμα να την κανω απο pc και να χασω τα ελληνικα

 

Κι εγω μεσω οτα περιμενα αλλα τιποτα..

Και μεσω οτα να την εβαζα σκεφτηκα ,δεν θα μπορουσα να εγκαταστησω unsigned εφαρμογες..

Ετσι περασα την Αννα του lagoskon και σωθηκα! :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα!τη βοηθεια σας σε κατι θα ηθελα παιδια..θελω να παραγγειλω το Ε7 απο ενα site του εξωτερικου,το simplyelectronics.

το πουλαει μονο 329 δολαρια και εδω βλεπω τιμες 370 ευρω..γελαει ο κοσμος δηλαδη..επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο ειναι με uk specifications και φυσικα καινουριο και με εγγυηση..αν το παρω θα υπαρχει καποιο θεμα ως προς το ελληνικο δικτυο?θα δουλευει κανονικα??το λογικο ειναι οτι δεν θα υπαρχει καποιο θεμα,ετσι?

Το σημαντικότερο είναι να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο της Αγγλίας. Κατά τα άλλα δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποια εφαρμογη απο s60v3 που χρειαζεται python.

Μπορω να περασω στο Ε7 μου το python και να λειτουργησει η εφαρμογη ?

 

edit : λειτουργουν κανονικα :)

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

στα παραεισαγωγής οι χάρτες είναι στα ελληνικά με ελληνική φωνητική πλοήγηση;

 

 

ευχαριστω ardonhs

Edited by olagre
Link to comment
Share on other sites

στα παραεισαγωγής οι χάρτες είναι στα ελληνικά με ελληνική φωνητική πλοήγηση;

 

Ναι ελληνικα ολα κανονικα

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο lagoskon εχει ανεβάζει στο "καθημερινο φορουμ" χακαρισμενη την Ελληνικη αννα για το Ε7 μας.

Εγω την κατέβασα και ειναι εξαιρετικη, με τα ακόλουθα:

1. Χακαρισμένη

2. Δεν Εχει το σπαστικο μηνυμα "Προωθησης Κλήσης" οταν παίρνεις τηλέφωνο

3. Εχει σωστο Log για Data & Wlan , που δεν εχει η Νοκια.

 

και μου μπορούμε να την βρούμε την κυρία Άννα.... ? ξέρω ότι δεν επιτρέπεται λινκ κτλ .... ίσως με πμ;

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Θα το βρεις σίγουρα κάνοντας μια αναζήτηση στο Google :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που συνδεομουν με ασυρματο δικτυο η μεσω το ιντερνετ του κινητου

εβγαινε απο πανω ενα μικρο πλαισιο που ελεγε 'Συνδεση μεσω ... ' , αυτο πλεον δεν μου το βγαζει !

Ισως να μην υπαρχει αυτο με την Αννα που περασα (τωρα το παρατηρησα) ισως και να πειραξα κατι στις ρυθμισεις..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που συνδεομουν με ασυρματο δικτυο η μεσω το ιντερνετ του κινητου

εβγαινε απο πανω ενα μικρο πλαισιο που ελεγε 'Συνδεση μεσω ... ' , αυτο πλεον δεν μου το βγαζει !

Ισως να μην υπαρχει αυτο με την Αννα που περασα (τωρα το παρατηρησα) ισως και να πειραξα κατι στις ρυθμισεις..

 

Δεν υπάρχει αυτό πια στην Anna. Καταργήθηκε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει σε κανεναν μεσω ΟΤΑ ?

 

πριν από λίγο παρέλαβα την συσκευή, χωρίς να βάλω σιμ και χωρίς να το συνδέσω στο pc, συνδέθηκα στο wifi και μου έβγαλε αναβάθμιση σε anna με ΟΤΑ.

 

η συσκευή είναι παραεισαγωγής, μάλλον από δανία.

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο παρέλαβα την συσκευή, χωρίς να βάλω σιμ και χωρίς να το συνδέσω στο pc, συνδέθηκα στο wifi και μου έβγαλε αναβάθμιση σε anna με ΟΤΑ.

 

η συσκευή είναι παραεισαγωγής, μάλλον από δανία.

 

Σε εμενα πριν απο λιγο που το δοκιμασα δεν μου εβγαλε αναβαθμιση το δικο μου παραεισαγωγης απο Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

http://dl.dropbox.com/u/21467739/19.jpg

 

υπάρχει άλλος τρόπος να δω την έκδοση του λειτουργικού; (το παραπάνω είναι από το ιστορικό ενημέρωσης)

Link to comment
Share on other sites

http://dl.dropbox.com/u/21467739/19.jpg

 

υπάρχει άλλος τρόπος να δω την έκδοση του λειτουργικού; (το παραπάνω είναι από το ιστορικό ενημέρωσης)

 

Αν εννοεις την εκδοση που εχεις μεσα το κινητο πληκτρολογισε *#0000#

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την εκδοση που εχεις μεσα το κινητο πληκτρολογισε *#0000#

ορίστε :

http://dl.dropbox.com/u/21467739/WP_0001.jpg

 

product code 059G0B9 (έσβησα το product code νομίζοντας ότι είναι κάτι μοναδικό για την συσκευή)

Edited by olagre
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος ποτε θα βγει anna ota για product code 059H472 ;

Εχω φαει ολο το ιντερνετ και απαντηση δεν εχω βρει.

 

ΥΓ. δε θα ηθελα να περασω custom firmware . Θα το εχω σαν τελευταια επιλογη αν καθυστερησει ακομα πολυ

 

EDIT: διαβαζω οτι το update μεσω ΟΤΑ στην αγγλια δε γινεται. Με επηρεαζει καπου εμενα που εχω αγγλικο κινητο?

Επισης λεει ενας οτι σωστος ελεγχος για ΟΤΑ γινεται μονο μια φορα την ημερα. Δηλαδη μπορει να εχει βγει τωρα αναβαθμιση και να μου λεει "there is no update available? "

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Eχω 1 Νοκια Ε7 εισαγωγης απο Γερμανια, εκανα αναβαθμιση στο ΑΝΝΑ και χαθηκε η Ελληνικη γλωσσα πως μπορω να την εγκαταστησω?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και απο εμενα.. Εχθες εκανα το λαθος και εκανα αναβαθμιση μεσω υπολογιστη το ε7 μου στην εκδοση 022.014. και εχω χασει τα ελληνικα.. Επισης κολλαει παρα πολυ το κινητο μετα την αναβαθμιση.. Εχετε να μου προτεινετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και απο εμενα.. Εχθες εκανα το λαθος και εκανα αναβαθμιση μεσω υπολογιστη το ε7 μου στην εκδοση 022.014. και εχω χασει τα ελληνικα.. Επισης κολλαει παρα πολυ το κινητο μετα την αναβαθμιση.. Εχετε να μου προτεινετε κατι?

 

Eχω 1 Νοκια Ε7 εισαγωγης απο Γερμανια, εκανα αναβαθμιση στο ΑΝΝΑ και χαθηκε η Ελληνικη γλωσσα πως μπορω να την εγκαταστησω?

Ευχαριστω πολυ!

Καλώς ήρθατε στο myphone.

Ακολουθήστε τον παρακάτω οδηγό και θα μπορέσετε να επαναφέρετε τα Ελληνικά στην συσκευή, [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα και από εμένα.

μόλις απέκτησα κι εγώ ένα Ε7 μετά από 4 χρόνια συμβίωση με ένα Ε71!

 

Μια ερώτηση βασική από εμένα.Έχω πάρει ένα πακέτο 350mb ίντερνετ και δεν θέλω να το ξεπεράσω!

παρατήρησα ότι το κινητό ''κατεβάζει'' δεδομένα συνέχεια.Κάτι ψιλά αλλά κατεβάζει!

έχω κανονίσει το email και με ρωτάει όποτε έιναι να μπω,αλλά όταν μπαίνω στον ιστό ή facebook κλπ δεν βγάζει επιλογή να επιλέγω.

ΥΓ δεν έχω widget στην επιφάνεια.

προσέχω που βάζω την υπογραφή μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικη η καινούργια συσκευή.:)

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θα γίνει με αυτήν την αναβάθμιση με εμάς που έχουμε κινητά εξωτερικού??? Δεν αντέχω άλλο θέλω να κανω ανάβαθμιση γιατί το κινητό μου τρώει συνέχεια resets... κοντεύω να τρελαθώ 30resets την μέρα σίγουρα και συνήθως την ώρα που γράφω μήνυμα και το χάνω...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω και εγω ενα nokia e7 ειμαι παντα χρήστης nokia απο το πρωτο μου τηλεφωνο πριν 15 χρονια

επειδη χρησιμοποιώ πολύ το ημερολόγιο στα πρωτα αποτ nokia προσθετωντας μια συναντηση στο ημερολογιο μπορούσε να προστεθει

απο τις επαφες μπορούσες ακόμα να βαλεις υπενθημηση για μια κλήση και οταν εφτανε η ωρα το τηλεφωνο σε ρουτούσε αν ήθελες να πραγματοποιηθεί

η κλήση . δυστυχως στα nokia με sympian λογισμικό αυτο δεν μπορεί να γίνει γνωρίζει καποιος κάποιο άλλο ημερολόγιο που μπορεί να το κάνει η κάποια

άλλη εφαρμογή αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ ευχαριστώ

Nokia 3310 Nokia 6210&6310i, Nokia N95, Nokia N83,Nokia N86, Nokia E7-00
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αξιζει αυτο το τηλέφωνο? απο browser τι λεει? σερνεται?

 

Προσωπικα απο Ν86 που ειχα πριν και πηγα στο Ε7 (διαφορα οθονη αφης) αξιζει με το παραπανω !!

Μπορεις να διαβασεις και μερικες 'σελιδες' πισω να δεις και γνωμες αλλων.

Η οθονη τεραστια για βινετο-εικονες κτλ , το qwerty θελεις να γραφεις ασταματητα ειναι φανταστικο !

Απο browser ,ο 'μανισιος' καλος ειναι αλλα τον opera χρησιμοποιω δεν εχω καποιο προβλημα.

Θα σου προτεινα το δεις πρωτα.. Εγω απο μακρια που το ειδα απο καποιον κολλησε το ματι μου πανω του!

Ειμαι υπερ-ευχαριστημενος!

Περιμενω την Μπελε για να ολοκληρωθει η ευτυχια μου !!! :lol:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αξιζει αυτο το τηλέφωνο? απο browser τι λεει? σερνεται?

 

browser:

Οχι αν εχεις εμπειρια απο iOS ή Windows Phone, ναι αν προέρχεσαι απο παλαιότερα Νοκια.

Γενικά ενώ η οθόνη του βοηθά στο να έχεις μια ξεκούραστη εμπειρία ίντερνετ, o browser και η χαμηλή ανάλυση χαλάνε αρκετά το αποτέλεσμα.

 

Τηλέφωνο:

Σαν τηλέφωνο αξίζει με τα χίλια από άποψη ποιότητας και με τη γνωστή αξιοπιστία ηλεκτρονικών της Νοκια.

ΑΛΛΑ: Όσες φορές το έχω πιάσει στα χέρια μου κολλάει στο άσχετο και συνεχώς. Αν θες μπορείς να περιμένεις για κάποια αναβάθμιση μελλοντικά.

 

Αν στο προτείνω: Ναι γιατί έχει δυνητικά έχει δυνατότητες, όχι γιατί δεν τις εκπληρώνει ούτε στο μισό.

Το ζυγίζεις και αποφασίζεις. Εγώ με μισώ που το λατρεύω.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...