Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα καλο μηνα! Θελω μια βοηθεια με τις ρυθμισεις του ιντερνετ. Συνεχεια μου βγαζει connection failed /connection unavailable και κατι τετοια συνεχεια, και οταν ειμαι σπιτι συνδεεται μονο του το wifi. Τι πρεπει να αλλαξω? Μου εχει σπασει τα νευρα, οπου και να παω γινεται αυτο το πραμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.

 

Μολις σημερα αφησα το C7 μου σε Νοκια care λογω προβληματος στο ακουστικο (εντονοι θορυβοι οταν ακουγα τη φωνη του συνομιλητη μου) και εντονου τριξιματος στο ηχειο. Ειχε κανεις αλλος παρομοια θεματακια; Ελπιζω σε 4 μερουλες να εχω καθαρισει.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι νεος κατοχος c7 και θελω να με βοηθησετε σχετικα με ενα ωραιο προγραμμα :spb mobileshell που μπορω να το βρω να δουλευει στο τηλεφωνο μου και επισης μια εικονα φοντου που δεν μπορω να την απεγκαταστησω οταν βαζω καποιο spb trial,πως μπορω να το κανω?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι νεος κατοχος c7 και θελω να με βοηθησετε σχετικα με ενα ωραιο προγραμμα :spb mobileshell που μπορω να το βρω να δουλευει στο τηλεφωνο μου και επισης μια εικονα φοντου που δεν μπορω να την απεγκαταστησω οταν βαζω καποιο spb trial,πως μπορω να το κανω?ευχαριστω εκ των προτερων

 

δοκιμασε αυτο

http://store.ovi.com/content/61716

Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη, σε βολεψε τελικα το C7?!:)

 

Για καλυτερη μπαταρια δοκιμασε να:

 

* απενεργοποιησεις το 3G (απο διπλη λειτουργια η σκετο 3g βαλε το ----> "gsm")

* να βαζεις την οθονη να κλεινει μετα απο 20-30 δευτερολεπτα. αν ειναι παραπανω θα σου καιει τσαμπα μπαταρια.

* μην εχεις εντελως τερμα την φωτεινοτητα της οθονης.

 

Ναι με βολεψε αρκετα το C7.Ειναι πολυ γρηγορο κ επισης μου αρεσε αρκετα κ καμερα του.Προσωπικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τισ φωτογραφιες του!(και στις νυχτερινες ληψεις)

 

Οσο για τις συμβουλες σου για την μπαταρια, θα τις εφαρμοσω και θα σου πω αποτελεσματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που εντόπισα είναι ότι στο αρχείο κλήσεων δεν σε αφήνει να πατήσεις πάνω σε ένα αριθμό και να τον καταχωρήσεις π.χ. στα contacts. Με το που πατάς πάνω στον αριθμό κάνει κατ' ευθείαν κλήση! Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή που να το επιτρέπει; ίσως η κλήση να γινόταν με διπλό π.χ. άγγιγμα...
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που εντόπισα είναι ότι στο αρχείο κλήσεων δεν σε αφήνει να πατήσεις πάνω σε ένα αριθμό και να τον καταχωρήσεις π.χ. στα contacts. Με το που πατάς πάνω στον αριθμό κάνει κατ' ευθείαν κλήση! Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή που να το επιτρέπει; ίσως η κλήση να γινόταν με διπλό π.χ. άγγιγμα...

πατα παρατεταμενα να σου ανοιξει το παραθυρακι και θα βρεις την επιλογη που θελεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το C7 έχει καλύτερη αναμονή από το Ν8?

Μη μου αναφέρετε τα χαρακτηριστικά.Τα ξέρω.

Στην πράξη θέλω να ξέρω αν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Φίλος μου μόλις το αγόρασε (καινούριο) και πατάει το κουμπί του μενού (αυτό ανάμεσα στο πράσινο και το κόκκινο δεν είναι?) αλλά δεν κάνει τίποτα. Το κρατάω και παρατεταμένα αλλά πάλι τίποτα. Όταν είναι κλειδωμένο λειτουργεί για το ξεκλειδωμα. Τι φταίει?

 

άκυρο. Έγινε με επανεκκίνηση

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Μολις σημερα αφησα το C7 μου σε Νοκια care λογω προβληματος στο ακουστικο (εντονοι θορυβοι οταν ακουγα τη φωνη του συνομιλητη μου) και εντονου τριξιματος στο ηχειο. Ειχε κανεις αλλος παρομοια θεματακια; Ελπιζω σε 4 μερουλες να εχω καθαρισει.

 

 

καλημερα. Παρελαβα το κινητο μου 15 απριλιου μετα απο αντικατασταση των 2 ανταλλακτικων που ειχαν προβλημα. δυστυχως το θεμα με το ακουστικο παραμενει. μιλησα με nokia care και μου ειπαν 20 μερες αναμονη (!!!) σε περιπτωση αντικαταστασης συσκευης... θεωρειται φυσιολογικο..;;;;;:lol: ειχα μεινει ΗΔΗ 12 μερες χωρις τηλεφωνο με την ανικανοτητα τους να βρουν ανταλλακτικα...:X

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα σκεφτομαι να το δωσω και να μην ξαναασχοληθω με τη ΝΟΚΙΑ. οταν ηδη υπαρχει θεμα, και το service της νοκια το γνωριζει, ειναι δυνατον να θελει 20 μερες για αντικατασταση συσκευης;; ελεος..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

το μεγαλυτερο μειονεκτημα της νοκια ειναι το αθλιο σερβις της. με την λογικη, ακρη δεν θα βρεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη το εχω απο χθες, και ψαχνω ποσες ωρες, μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να βγαλω τις συντομευσεις απο την επιφανεια εργασιας??

Στο n79 που ειχα γινοταν μην μου πειτε ρε παιδια οτι εδω δεν γινεται...

Link to comment
Share on other sites

επειδη το εχω απο χθες, και ψαχνω ποσες ωρες, μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να βγαλω τις συντομευσεις απο την επιφανεια εργασιας??

Στο n79 που ειχα γινοταν μην μου πειτε ρε παιδια οτι εδω δεν γινεται...

 

Πατησε παρατεταμενα σε οποιοδηποτε σημειο της οποιας επιφανειας εργασιας θελεις και παραμετροποιησε την.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πατησε παρατεταμενα σε οποιοδηποτε σημειο της οποιας επιφανειας εργασιας θελεις και παραμετροποιησε την.

 

ευχαριστω πολυ φιλαρακι!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατ αρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! δεν βρισκω θεμα με το εξης προβλημα..

εχω στειλει καποια βιντεο στο κινητο με μπλουτουθ, τα βλεπω στα μυνηματα μολις τα κλεινω ρωτα αποθηκευση.. παταω ναι αλλα τζιφος δεν τα βρισκω πουθενα για να τα επεξεργαστω, παρα μονο μεσα στα εισερχομενα... που ειναι κρυμενα... παλια σε αλλο κινητο τα εβρισκα στα attachments....

HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ψαχνω και σε φωτο βιντεο κλπ και δεν τα βρισκω. Τα βλεπω μονο στα εισερχομενα........

 

Παιδια κατ αρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! δεν βρισκω θεμα με το εξης προβλημα..

εχω στειλει καποια βιντεο στο κινητο με μπλουτουθ, τα βλεπω στα μυνηματα μολις τα κλεινω ρωτα αποθηκευση.. παταω ναι αλλα τζιφος δεν τα βρισκω πουθενα για να τα επεξεργαστω, παρα μονο μεσα στα εισερχομενα... που ειναι κρυμενα... παλια σε αλλο κινητο τα εβρισκα στα attachments....

HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχω εδω με ενα φιλο μου ενα C7 και οποτε δοκιμαζουμε να μπει στο διαδυκτιο βγαζει το μυνημα "Cosmote: η εκτελεση της ενεργειας ειναι αδυνατη". Ξερω οτι εχει να κανει με το wifi, αλλα δεν θυμαμαι πως αλλαζεις την ρυθμιση. Δηλαδη καθε φορα που ζηταω προσβαση στο διαδυκτιο να μου βγαζει τα διαθεσιμα δυκτια και οχι να προσπαθει να συνδεθει μεσω Cosmote...

 

Ευχαριστω!

Proud Member of the Hellenic Colt//Club
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχω εδω με ενα φιλο μου ενα C7 και οποτε δοκιμαζουμε να μπει στο διαδυκτιο βγαζει το μυνημα "Cosmote: η εκτελεση της ενεργειας ειναι αδυνατη". Ξερω οτι εχει να κανει με το wifi, αλλα δεν θυμαμαι πως αλλαζεις την ρυθμιση. Δηλαδη καθε φορα που ζηταω προσβαση στο διαδυκτιο να μου βγαζει τα διαθεσιμα δυκτια και οχι να προσπαθει να συνδεθει μεσω Cosmote...

 

Ευχαριστω!

 

Το πρόβλημα σας το κάνει με κάθε ιστοσελίδα ή συγκεκριμένη?

Από το μήνυμα καταλαβαίνω ότι προσπαθείτε να κάνετε περιήγηση μέσω του δικτύου της Cosmote χωρίς να έχετε πρόσβαση δεδομένων.

 

Φαντάζομαι ότι wi-fi σημείο θα έχεις περάσει..

Αν όχι ... Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί.

 

Μετά δες και στον Ιστό (τον browser) > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Γενικές > Σημείο πρόσβασης.

Προσωπικά το έχω στο "Ερώτ. αν χρειάζεται" αλλά αυτό μπορείς να το διαλέξεις όπως θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι εχει το C7 προ εγκατεστημενο IM για msn yahoo messenger???

 

Οχι, υπαρχουν εφαρμογες ομως.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά. Πρόσφατα αγόρασα το c7 και έχω ενα θεματάκι. Όταν μιλάω στο κινητό η οθόνη δεν κλειδώνει με αποτέλεσμα να κλείνει-βάζει σε αναμονή- να κάνει ότι του κατέβει ή ότι πατηθεί καταλάθος. Πώς το ρυθμίζω αυτό? Έχω βάλει αυτόματο κλείφωμα οθόνης και πλήκτρων αλλα κατά την διαρκεια των κλήσεων δεν ισχύει. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να κατεβάσω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...