Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γειας σας παιδια να κανω μια ερωτηση για ποιο λογο στο nokia suite για την αναβαθμηση λογισμικου δεν μου εμφανιζει το καινουργιο που βρηκε παρα μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση πρεπει να καμω κατι αλλο ???

Μήπως η τελευταία διαθέσιμη έκδοση δεν είναι διαθέσιμη για το product code σου? Έχεις κάποια από αυτά που αναγράφονται στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος? Αν δεν έχεις κάποιο από αυτά τότε μπορείς να ακολουθήσεις ένα από τους 2 παρακάτω τρόπους Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών με Symbian^3 ή Αναβάθμιση συσκευής σε Symbian Belle.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα στοιχεια του κινητου μου τα λεει ολα στα ελληνικα λες να δοκιμασω το δευτερο που γραφεις για την αναβαθμηση?

Δοκίμασε τον δεύτερο τρόπο, εξάλλου και οι 2 τρόποι το ίδιο αποτέλεσμα θα έχουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου κατεβασα και τα δυο το κινητο μου δεν ειχε κανενα poduct code απο αυτους που εδειχνε στην πρωτη σελιδα στην αρχη πηγα να δοκιμασω με τον δευτερο τροπο το κατεβασα ολα ομορφα αλλα οταν συνδεω το κινητο μου βγαζει θαυμαστικο σαν να μην αναγνωριζει το κιν και τωρα κανω το πρωτο τροπο ειμαι στην φαση που κανω το download θα δω τι θα γινει και θα σου πω
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα τελευταία. Ο ελεύθερος χώρος της κάρτας μνήμης αύξομειώνεται μόνος του χωρίς δική μου επέμβαση. Γιατί;
Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ , ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ! Εχω ενα Νοκια C7 με symbian belle , και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα, το σημα ειναι χαμηλο μετα την αναβαθμιση απο symbian Anna και σε καποιους χωρους οπως το σπιτι μου που επιανε ΚΑΜΠΑΝΑ τωρα με το ζορι 1 γραμμη η και καθολου. Επισης σε καποιες φασεις χανεται και αργει να επανελθει με αποτελεσμα να χανω κλησεις. Τωρα επειδη ειμαι λιγο ασχετος , διαβασα σε ξενο forum οτι και αλλοι αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα με N8 και C7, αλλα στη διαδικασια επιλυσης που διαβασα δε καταλαβα και πολλα! Οποτε αν θα μπορουσε καποιος που ειχε το ιδιο προβλημα και το ελυσε, να μου δωσει τα φωτα του , θα του ειμαι ευγνωμων !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα παιδια. :D

 

Γνωριζει καποιος, πώς μπορω να κανω αντιγραφη των επαφων μου, απο το τηλεφωνο στην καρτα SIM? Μονο το αντιθετο βρισκω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

να κάνω μία ερώτηση ?

φίλο μου τον φέρανε ένα

νοκια c7 από Αυστρία .

δεν αναγνωρίζει την ελληνική κάρτα sim

μάλλον είναι κλειδωμένο στον εκεί πάροχο.

υπάρχει καποια δυνατότητα να ξεκλειδώσει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι «κλειδωμένη» η συσκευή δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές. Θα πρέπει να απευθυνθεί στον πάροχο που είναι κλειδωμένη η συσκευή ή σε κάποια επιχείρηση που προσφέρει ανάλογες υπηρεσίες όπως το 9volto.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν χτές εμφανίστηκε καινούριο update στην Ενημέρωση Λογισμικού. Νέα widgets! Συγκεκριμένα ένας καθρέφτης με τη μπροστινή κάμερα, ένα κουμπί για το φακό, ένα νέο widget επαφής με συντομεύσεις για κλήση και μήνυμα, ένα χρονόμετρο και ένα preview κάποιας σελίδας στο internet (webview το λεει).

 

Εκτός απο το webview που με την εκτέλεση κρασάρει όλο το κινητό και θέλει βγάλσιμο η μπαταρία, τα άλλα δουλεύουν μια χαρα.

Μόνο που με την αναβάθμιση «χάθηκαν» τα widget για το 3g/2g και για το εντός/εκτός σύνδεσης. Εμφανίζονται στη λίστα αλλά στην οθόνη είναι κενα. Η πλάκα είναι οτι αν πατήσεις το «κενό» που έβαλες το widget τότε η λειτουργία γίνεται κανονικά (πχ γυρνάει από 3g σε 2g)!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mήπως γνωρίζει κανείς εαν γίνεται να αλλαχθεί το product code της συσκευής με το ελληνικό product code του Nokia 701

ωστε να μπορεί να αναβαθμιστεί σε Belle Feature Pack 2..;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο. Πρόκειται για εντελώς διαφορετικές συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα,

ξέρουμε πως μπορούμε να σβήσουμε ή να αναβαθμίσουμε την εκδοσή του ενσωματωμένου browser στο κινητό μας C7 ( εκδοσή λογισμικού 111.040.1511) .

Έχω ήδη τη νεότερη εκδοσή του opera , αλλά σε οποιοδήποτε link ανοίξω μεσώ του μαιλ μου ανοίγει ο nokia browser ο οποίος σε πολλά site δεν υποστηρίζεται πια .

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα προβλημα που ειχε και το εστειλα στη νοκια δεν μου βλεπει την καρτα μνημης .καμια βοηθεια κανενας;;;; :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απέκλεισε το ενδεχόμενο να φταίει η κάρτα μνήμης, δοκιμάζοντας για παράδειγμα να την συνδέσεις σε έναν υπολογιστή ή να την βάλεις σε κάποιο άλλο τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κατα λάθος διέγραψα καποιες φωτογραφιες απο ενα Nokia C7

πως μπορώ να τις επαναφέρω?

Οι φωτογραφίες δεν ήταν αποθηκευμένες στην καρτα μνήμης του κινητού

ήταν στον 'δίσκο' του κινητού.

με κάποια recovery tools που δοκίμασα κανέναν δεν βλέπει το

κινητο σαν δίσκο ωστε να κάνει recover...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι το κατοχος του nokia c7 θα ηθελα να μου λύσετε μια απορία μπορω να βαλω στο τηλέφωνο μου λογισμικό windows phone? ευχαριστω εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι το κατοχος του nokia c7 θα ηθελα να μου λύσετε μια απορία μπορω να βαλω στο τηλέφωνο μου λογισμικό windows phone? ευχαριστω εκ τον προτέρων

 

Όχι, δεν μπορείς. Δεν γίνεται με κανέναν τρόπο κάτι τέτοιο.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς. Δεν γίνεται με κανέναν τρόπο κάτι τέτοιο.

Μαλιστα,ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου..

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα,ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου..

 

Παρακαλώ. Το μόνο που μπορείς να κάνεις αν θέλεις, είναι να δώσεις στο κινητό σου την εμφάνιση του μενού των windows phone χρησιμοποιώντας το Launcher 8 από το ovi store, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν αλλάζει το λογισμικό του τηλεφώνου.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα ηθελα την βοηθεια σας,εχω ενα c7-00 που πριν κανα χρονο εκανε βουτια στην θαλασσα.Ξερετε που μπορω να βρω την πλακετα της motherboard?Πηρα σε ενα nokia service και μου ειπαν 80 ευρω για μεταχειρισμενη αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω τοσα για ενα κινητο που θα το εχω για δευτερο και αν
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους, έχω ένα Nokia C7-00 (Refresh Belle), το οποίο πρόσφατα είχε ένα ατύχημα. Έπεσε και έκτοτε δεν λειτουργεί ο δέκτεης GPS. Το μόνο στίγμα που δίνει είναι μέσω δικτύου (WiFi, Cellular). Δεν συνδέεται με δορυφόρο. Το πήγα σε Nokia Care και αφού το κράτησαν ~2 εβδομάδες μου είπαν ότι δεν γίνεται κάτι, παρά μόνο αν αλλάξει πλακέτα. Τους είπα να ρωτήσουν, αλλά ακόμα περιμένω... Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ανταλλακτική πλακέτα για το C7-00? Και πώς μπορώ να την προμηθευτώ? Έψαξα σε e-bay αλλά τίποτα... Καμιά άποψη κανείς? (εκτός φυσικά από το προφανές "πάρε άλλο τηλέφωνο", το οποίο έτσι κι αλλιώς θα έκανα, αλλά το γουστάρω αυτό το κινητό και προσπαθώ να το σώσω...).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα! υπαρχει περιπτωση να ειναι κανεις εδω να μου λυσει μια απορια; :p

 

Ποιο ειναι το καλυτερο custom firmware που εχει βγει για το C7; καποια προταση; θυμαται/χρησιμοποιει κανενας ακομα;

 

ο fm transmitter δουλευει καλα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μονο το δικο μου ηχειακι δεν φωναζει πολυ?? εχθες μου το δοσανε και δεν φωναζει.. ειναι χαλασμενο ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...