Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο ακουγεται. 399 ομως ειναι η τιμη web. πως παιρνεις αυτη την τιμη απο το καταστημα? γιατι οσες φορες εχω επιχειρησει κατι τετοιο δεν το δεχονται...

ΧΜ, σαν τακτικός πελάτης (και εταιρικός) πάντα παίρνω τις τιμές web. Αν αυτό μπορεί να γίνει για λιανική δεν το ξέρω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πως μπορω να δω ποσο χωρο εχω στην καρτα μνημης?Οσο και να το εψαξα το κινητο δεν καταφερα.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να δω ποσο χωρο εχω στην καρτα μνημης?Οσο και να το εψαξα το κινητο δεν καταφερα.

 

στη διαχειριση αρχειων σου βγαζει τον ελευθερο χωρο. δεν χρειαζεται να πατησεις κατι

Link to comment
Share on other sites

στη διαχειριση αρχειων σου βγαζει τον ελευθερο χωρο. δεν χρειαζεται να πατησεις κατι
Και που ειναι η διαχειρηση αρχειων φιλε μου,πως παω????
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Και που ειναι η διαχειρηση αρχειων φιλε μου,πως παω????

 

εφαρμογες - γραφειο - διαχειριση αρχειων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με γεια μου το καινούριο μου C7!

 

Παρατήρησα ότι η οθόνη του κινητού έχει κάποιες κάθετες ή παράλληλες γραμμές που είναι πιο σκοτεινές από τα υπόλοιπα σημεία. Ακόμη, εμφανίζει σημάδια σαν patchwork, δηλαδή κάποια τετράγωνα block από pixels. Τα παραπάνω φαίνονται σε χαμηλή στάθμη φωτισμού και ιδιαίτερα σε γκρι χρώμα, ενώ όταν ο φωτσμός είναι έντονος θέλει μεγάλη προσπάθεια να εντοπιστούν. Για παράδειγμα, στην αρχική οθόνη εισαγωγής PIN σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού φαίνεται πολύ έντονα.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι τέτοιο; Έχουν εντοπιστεί προβλήματα με την ποιότητα της οθόνης, πέρα από το πρόβλημα πιστότητας χρωμάτων που είναι γνωστό;

 

Κάτι άλλο που με ανησυχεί όλο και περισσότερο είναι οι ξαφνικές επανεκκινήσεις, οι οποίες αυξάνονται μέρα με την ημέρα. Σήμερα είχα ήδη τρεις και είναι μεσημέρι..

 

Κάτι μου λέει ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσω το DoA το συντομότερο δυνατόν..

 

---------------------------

Να προσθέσω ότι ένας συνάδελφός μου ανέφερε ότι αυτά που εμφανίζει η οθόνη οφείλονται μάλλον στον μηχανισμό αφής. Θα έπρεπε να είναι ορατό κάτι τέτοιο; Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Edited by MUB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με γεια μου το καινούριο μου C7!

 

Παρατήρησα ότι η οθόνη του κινητού έχει κάποιες κάθετες ή παράλληλες γραμμές που είναι πιο σκοτεινές από τα υπόλοιπα σημεία. Ακόμη, εμφανίζει σημάδια σαν patchwork, δηλαδή κάποια τετράγωνα block από pixels. Τα παραπάνω φαίνονται σε χαμηλή στάθμη φωτισμού και ιδιαίτερα σε γκρι χρώμα, ενώ όταν ο φωτσμός είναι έντονος θέλει μεγάλη προσπάθεια να εντοπιστούν. Για παράδειγμα, στην αρχική οθόνη εισαγωγής PIN σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού φαίνεται πολύ έντονα.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι τέτοιο; Έχουν εντοπιστεί προβλήματα με την ποιότητα της οθόνης, πέρα από το πρόβλημα πιστότητας χρωμάτων που είναι γνωστό;

 

Κάτι άλλο που με ανησυχεί όλο και περισσότερο είναι οι ξαφνικές επανεκκινήσεις, οι οποίες αυξάνονται μέρα με την ημέρα. Σήμερα είχα ήδη τρεις και είναι μεσημέρι..

 

Κάτι μου λέει ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσω το DoA το συντομότερο δυνατόν..

 

ΜΗ σου πω και σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πηρα,τα εκανα ολα μια χαρα δουλεψε υπεροχα 7 ωρες και το βραδυ τα τιναξε τα πεταλα.Σημερα πηρε την αγουσα για εξωτερικο.Σε 20 μερες τα ξαναλεμε.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πηρα,τα εκανα ολα μια χαρα δουλεψε υπεροχα 7 ωρες και το βραδυ τα τιναξε τα πεταλα.Σημερα πηρε την αγουσα για εξωτερικο.Σε 20 μερες τα ξαναλεμε.

 

Χθές το αγόρασες; Αν ναι γιατί δεν κάνεις χρήση του DΟΑ; (7 μέρες)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Χθές το αγόρασες; Αν ναι γιατί δεν κάνεις χρήση του DΟΑ; (7 μέρες)
Ηταν απο επιδοτηση της εταιρειας και το ''σκαλισα'' λιγο οποτε δεν το γυριζω οπως καταλαβαινεις.Το πηγα σε Νοκια care και σε 20 μερες βλεπουμε.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Γραφω πρωτη φορα στο forum σας!!Εδω και αρκετες μερες εχω σκεφτει να αλλαξω κινητο. Μου εχει κολλησει στο μυαλο το nokia c7. Εχω διαβασει ολο το συγκεκριμενο topic και οπως ειπατε παρατηρουνται φαινομενα παραεισαγωγης! Στην αρχικη σελιδα εχει τα product codes για τα κινητα αλλα καπως με μπερδεψανε!!

 

Ελληνικό Product Code:

059B537 (Charcoal black) / 059B5H2 (Frosty metal) / 059B5P9 (Mahogany brown) / 059F0X8 (Greece GR Charcoal Black) / 059F1J7 (Greece GR Frosty Metal)

 

Πιο συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για το μαυρο δηλαδη το Charcoal black αλλα εχει δυο product code, ποιο να εχω υποψιν μου? Το 059B537 (Charcoal black) ή το 059F0X8 (Greece GR Charcoal Black) ?????

Edited by giorgos88
Link to comment
Share on other sites

Opera Mobile 11 browser demoed on Nokia C7 with PR 2.0 firmware

http://dailymobile.se/2011/03/23/opera-mobile-11-browser-demoed-on-nokia-c7-with-pr-2-0-firmware/

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ καλο το τελικο αποτελεσμα. Πολυ γρηγορος ο browser και χωρις ιδιαιτερα κολληματα. Μου θυμισε πολυ το browser στο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Τα ποστ τα οποία αναφέρονταν στο USB OTG μεταφέρθηκαν εδώ Τα πρότυπα που υποστηρίζει το USB OTG,οπότε η συνέχεια της συζήτησης μπορεί να γίνει εκεί.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χτες το πηρα και εγω απο Πλαισιο με την προσφορα των -100 ευρω. Ολα σουπερ και καλα μεχρι στιγμης.

Το μονο που με χαλασε ειναι οτι (οπως και στο Ν8 που ειχα παρει τα Χριστουγεννα αλλα σε μιρκοτερο βαθμο αυτη την φορα στο C7) οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη με screensaver το ρολοι και πατησω το μεσαιο κουμπι για να βγαλει το κουμπι "ξεκλειδωμα" στην οθονη, το ρολοι πανω απο το κουμπι ειναι το μισο ψιλο-μωβ-ροζ. Επισης οταν ειμαι σε οποιοδηποτε μενου και, λογω αδρανειας, χαμηλωσει αυτοματα ο φωτισμος μετα τα 30 δευτερα και πατησω στην οθονη, τοτε αυξανει παλι ο φωτισμος αλλα σε αυτη την αυξηση για χιλιοστα του sec δινει παλι μια αισθηση ροζ-μωβ αποχρωσης. Ξερω οτι δεν ειναι καινουργιο το προβλημα. Απλα σκεφτομαι να κανω χρηση DOA και να αλλαξω με αλλη? Ή θα μπλεξω και καλυτερα να το παω καποια στιγμη σε ενα NOKIA care για αλλαγη οθονης?

Κανενας αλλος με παρομοιο προβλημα και πως το αντιμετωπισε?

 

Κατα τα αλλα του εκανα αναβαθμιση κατευθειαν με το Nokia Updater για Mac (αν και σε beta εκδοση δουλευει μια χαρα). τωρα εχει την 013.016.

 

Ενα αναμονη και της Pr1.2 για ακομα περισσοτερες βελτιωσεις.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την PR1.2. Έκδοση 014.002. Ξέρει κανείς τι αλλαγές περιλαμβάνει; Edited by Andreas1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αγορασα και εγω το c7 με την προσφορα απο το πλαισιο.

Μια ερωτηση,οταν μπω στην εκθεση φωτογραφιων μου τις δειχνει ολες μαζι.μπορω να δημιουργησω φακελους ετσι ωστε να τις ομαδοποιησω? η εστω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο.

Πριν ειχα το 5800 και το εκανε αυτο!!ειναι δυνατο μεταγενεστερη εκδοση sybianκαι να μην ανοιγει φακελους???

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπερδεύεις τα άλμπουμ με τους φακέλους;Ούτε το 5800 έχει την δυνατότητα να διαχειρίζεται φακέλους μέσα από την έκθεση.Για προγράμματα που προσφέρουν αυτή την δυνατότητα καλύτερα να απευθυνθείς εδώ [ΕΠΙΣΗΜΟ] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές Symbian^3

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & από εμένα

Τη βοήθεια σας παρακαλώ

Στο προηγούμενο κιν. (Lg Mini) είχα ενεργοποιημένη τη λειτουργία απόρριψης κλήσεων με απόκρυψη

Το C7 έχει αυτή τη δυνατότητα? :confused:

και αν ναι πώς ενεργοποιείται?

Έχω "φάει" τον κόσμο να το βρώ!! :cry:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

εχει 293€ αξίζει αυτα τα λεφτά?τελiκα η καμερα του τι λεει?

Το εχω 2 μερες και η καμερα του πραγματικα ειναι πολυ καλη. Ειδικα το βιντεο ειναι εξαιρετικο. Αλλα και οι φωτο παρα την ελλειψη autofocus ειναι παρα πολυ καθαρες

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 μερες και η καμερα του πραγματικα ειναι πολυ καλη. Ειδικα το βιντεο ειναι εξαιρετικο. Αλλα και οι φωτο παρα την ελλειψη autofocus ειναι παρα πολυ καθαρες

 

Aν επιτρεπεται μπορω να ρωτισω ποσο το πηρες και απο που?

Διαβαζω οτι θελει καθημερινα φορτιση ισχυει?

Edited by Stratos777
Link to comment
Share on other sites

Aν επιτρεπεται μπορω να ρωτισω ποσο το πηρες και απο που?

Διαβαζω οτι θελει καθημερινα φορτιση ισχυει?

 

Η αληθεια ειναι οτι το κινητο το εχω μια εβδομαδα κ μου κραταει η μπαταρια 1-2 ημερες το πολυ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...