Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσκασε μυτη η αναβαθμιση και για το "ελληνικο" c7.Μολις την περασα και ψαχνομαι για καμια καραμπινατη αλλαγη..

 

 

μέσω ovi την εκανες ή ΟΤΑ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ρυθμίσει το e-mail του κινητού με το e-mail μου της Otenet. Ενώ λήψη των μηνυμάτων κάνει κανονικά, αποστολή δεν μπορεί να κάνει. Καμιά ιδέα κανείς;

 

φιλε μου αν εχεις βαλει τους διακομιστες του οτε στο μειλ τοτε αυτοι λειτουργουν μονο αν μπαινεις απο conn-x αν μπαινεις μεσω ιντερνετ του παροχου σου πχ κοσμοτε θες τον εξερχομενο διακομιστη της κοσμοτε για να στελνεις!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν εχεις βαλει τους διακομιστες του οτε στο μειλ τοτε αυτοι λειτουργουν μονο αν μπαινεις απο conn-x αν μπαινεις μεσω ιντερνετ του παροχου σου πχ κοσμοτε θες τον εξερχομενο διακομιστη της κοσμοτε για να στελνεις!

 

Μέσω conn-x μπαίνω από το δίκτυο του σπιτιού μου και δε στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

επισης εμφανιστηκε μια ενημερωση που λεει αναβαθμιση C7-00 αλλα ζηταει να γινει μεσω υπολογιστη αλλα μεσω ovi δε δειχνει καινουργια διαθεσιμη!!! ξερει κανεις τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει δοθεί σε προηγούμενο posts το changelog της PR1.1. Είναι στην προηγούμενη σελίδα. Επίσης έχουν γίνει και κάποιες παρατηρήσεις από τους χρήστες που την έχουν περάσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τι διακομιστες εβαλες??

 

Έβαλα το e-mail μου και έκανε μόνο του τις ρυθμίσεις. Δε μου ζήτησε να βάλω διακομιστές.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα το λεει παντα. Μια νεα αναβαθμιση εμφανιστικε σχετικα με το widget της αναζητησης. Ελεος. Κατι σοβαρο θα βγει?...
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος του C7! Προερχόμενος απο S60 (Nokia N85) δε με ξένισε καθόλου, τα πάντα είναι σχεδόν τα ίδια μόνο που έχουν αλλάξει θέση!

 

Τα πάντα; Μάλλον όχι! Ο προορισμός των MMS αγνοείται!

 

Αναλυτικά λοιπόν...

Βάζοντας στην αρχή μια δανεική κάρτα της Wind μου πέρασε ρυθμίσεις Wind για όλα, μετά όμως έβαλα μια cosmote (τη μόνιμή μου) και άρχισε το πρόβλημα....

 

Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Ρυθμίσεις>Προορισμοί: Εμφανίζεται μόνο η κατηγορία Internet και τίποτα άλλο, η οποια πολύ σωστα έχει μέσα το Cosmote Internet. Δοκιμάζω να κάνω νέο προορισμό MMS και μου λέει οτι υπάρχει ήδη!

Πηγαίνω στα Μηνύματα>Επιλογές>Ρυθμίσεις>Multimedia και στο "Σημείο πρόσβασης σε χρήση" έχει επιλογές "Wind MMS" και "Κανένα".

Αυτό το Wind MMS, για να το σβήσω και να βάλω το αντίστοιχο της Cosmote, που είναι;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι που με έχει προβληματίσει. Αγόρασα το c7 πριν λίγες μερες το θέμα είναι το εξής.

 

Οταν πάω να βγάλω μια φωτογραφία σε εσωτερικό χώρο (δηλαδή οχι και με τον καλύτερο φωτισμό) στην οθόνη (προεπισκόπηση δηλαδή πριν βγει η φωτογραφία) βλέπω στα "σκοτεινά σημεία" να κάνει "νερά-κυματάκια" η οθόνη.. όταν βέβαια βγεί η φωτογραφία είναι όλα οκ.. :wacko: επίσης αν γυρίσω σε video φαίνεται σωστά η προεπισκόπηση. Εϊναι θέμα software ή έχει κάποιο πρόβλημα;:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι που με έχει προβληματίσει. Αγόρασα το c7 πριν λίγες μερες το θέμα είναι το εξής.

 

Οταν πάω να βγάλω μια φωτογραφία σε εσωτερικό χώρο (δηλαδή οχι και με τον καλύτερο φωτισμό) στην οθόνη (προεπισκόπηση δηλαδή πριν βγει η φωτογραφία) βλέπω στα "σκοτεινά σημεία" να κάνει "νερά-κυματάκια" η οθόνη.. όταν βέβαια βγεί η φωτογραφία είναι όλα οκ.. :wacko: επίσης αν γυρίσω σε video φαίνεται σωστά η προεπισκόπηση. Εϊναι θέμα software ή έχει κάποιο πρόβλημα;:worry:

 

Κατι φαινεται τελικα κ στο δικο μου...

Δεν θα ναι κατι.. :worry:

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το firmware που ζητάς μπορείς να το κατεβάσεις από το πρόγραμμα navifirm και μετά μέσω phoenix να το περάσεις στο κινητό σου. Το navifirm θα το βρεις με μια αναζήτηση στο Google.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

οντως η κληση λειτουργει και οριζοντια.

Ο browser,Adobe Reader,QuickOffice δεν καταλαβαινω καμια διαφορα απολυτως. η κυλιση εχει καποια διαφορα. ψιλοπραγματα γενικα.

 

Καλημέρα και από μένα. Μήπως ξέρουμε αν διορθώθηκαν τα κολλήματα που είχαμε με το ράδιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να απεγκαταστήσω το προγραμματάκι f-secure το οποίο ήταν προεγκαταστημένο στη συσκευή. Έκανα κανονικά από τη διαχείρηση εφαρμογών την απεγκατάσταση αλλά συνεχίζει και μου την εμφανίζει την εφαρμογή. Και το θέμα είναι ότι κάθε φορά που ενεργοποιώ τη συσκευή ξεκινάει κ αυτόματα το f-secure.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να απεγκαταστήσω το προγραμματάκι f-secure το οποίο ήταν προεγκαταστημένο στη συσκευή. Έκανα κανονικά από τη διαχείρηση εφαρμογών την απεγκατάσταση αλλά συνεχίζει και μου την εμφανίζει την εφαρμογή. Και το θέμα είναι ότι κάθε φορά που ενεργοποιώ τη συσκευή ξεκινάει κ αυτόματα το f-secure.

επανεκκινηση εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να απεγκαταστήσω το προγραμματάκι f-secure το οποίο ήταν προεγκαταστημένο στη συσκευή. Έκανα κανονικά από τη διαχείρηση εφαρμογών την απεγκατάσταση αλλά συνεχίζει και μου την εμφανίζει την εφαρμογή. Και το θέμα είναι ότι κάθε φορά που ενεργοποιώ τη συσκευή ξεκινάει κ αυτόματα το f-secure.

 

Στις επιλογες του F secure εχει επιλογη να μην ξεκιναει στο start up νομιζω.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από μένα! Είναι λογικό να μην μπορώ να μπω στο κατάστημα OVI από την σύνδεση Wind Ιnternet που έχω, αλλά να μπαίνει μόνο μέσω HiFi??? Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

επανεκκινηση εκανες?

 

Ναι... αλλά χωρίς αποτέλεσμα! Και το θέμα είναι ότι δεν εμφανίζεται σαν εφαρμογή πλέον στα εγκαταστημένα αρχεία...

 

Στις επιλογες του F secure εχει επιλογη να μην ξεκιναει στο start up νομιζω.

 

Δυστυχώς δεν βρήκα κάποια τέτοια επιλογή...

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.... έχω κι εγώ το nokia C7 και αντιμετώπισα τα εξής...... όσο είχε την προεγκατεστημένη του έκδοση, όλα πήγαιναν καλά...... έκανα και τις αναβαθμίσεις που βγήκαν κλπ ολα οκ..... έκανα και backup στον υπολογιστή...... Βγήκε η νέα έκδοση η 013.016 νομίζω.... την πέρασα κι απο τότε το κινητό κολλάει μου φαίνεται και πάει πιο αργά......... ακόμα και τα βιντεάκια έχω την εντύπωση ότι δεν ανοίγουν το ίδιο με πριν....... Το έδωσα σε nokia care και ξαναπέρασαν την ίδια έκδοση. Μετά το κινητό πήγαινε κάπως καλύτερα...... Το θέμα είναι ότι στις αναβαθμίσεις που ψάχνει το ίδιο το κινητό, εκτός απο αυτή για την αναζήτηση και κάτι αλλές μου βγάζει και λογισμικό με χρήση υπολογιστή! Τι είναι αυτό?? στο nokia ovi suite μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση............ Α και κάτι επιπλέον και συγνώμη αν σας κουράζω, έκανα επαναφορά 2 φορές μια απο το παλιο backup και μια απο ένα καινούργιο που έκανα αφού πήρα το nokia care και πάει πάλι μου φαίνεται όπως και πριν το κινητό αργά.......... υπάρχει τρόπος να περάσω την προηγούμενη έκδοση και πως? αν θέλετε πέστε μου με pm το πρόγραμμα και τον τρόπο.
:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...