Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην οποια αν κατι παει στραβα, δεν σε καλυπτει η εγγυηση

 

Στα Symbian^1 και S60 3rd παντως ειναι τυφλοσουρτης και τιποτα δεν μπορει να παει στραβα.

 

Λογικα και στα S^3 θα ειναι παιχνιδακι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα Symbian^1 και S60 3rd παντως ειναι τυφλοσουρτης και τιποτα δεν μπορει να παει στραβα.

 

Λογικα και στα S^3 θα ειναι παιχνιδακι.

 

δεν το εχω δοκιμασει ποτε και δεν ξερω. προτιμω να το κανω σε νοκια κερ με 15 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ είδα σήμερα και ειλικρινά δεν με έπεισε καθόλου,ποιος ο λόγος να το προτίμησω σε σχέση με την ναυαρχίδα n8,η διαφορά στην τιμή είναι αστεία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ είδα σήμερα και ειλικρινά δεν με έπεισε καθόλου,ποιος ο λόγος να το προτίμησω σε σχέση με την ναυαρχίδα n8,η διαφορά στην τιμή είναι αστεία.

 

Σε αυτα τα επιπεδα τιμης η χρηματικη διαφορα ειναι οντως μικρη. Προσωπικα, εχω και τα δυο αλλα μου αρεσει περισσοτερο το c7. Ειναι καθαρα θεμα γουστου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

v012.004.00.01 στο firmware.. ειμαι ΟΚ η θελω κανενα update. ειδα οτι το product key μου δεν ειναι ελληνικο. αν καποια στιγμη κανω το update σε νεα εκδοση παιζει να χασω τη γλωσσα γραφης ελληνικων; γιατι το κινητο το εχω στα αγγλικα. τη γλωσσα γραφης ομως τη θελω..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

v012.004.00.01 στο firmware.. ειμαι ΟΚ η θελω κανενα update. ειδα οτι το product key μου δεν ειναι ελληνικο. αν καποια στιγμη κανω το update σε νεα εκδοση παιζει να χασω τη γλωσσα γραφης ελληνικων; γιατι το κινητο το εχω στα αγγλικα. τη γλωσσα γραφης ομως τη θελω..

 

Όχι δε χρειάζεσαι update. Για να μη χάσεις τα ελληνικά, όταν βγει καινούρια έκδοση να κάνεις update μέσα από το κινητό κι όχι από τον υπολογιστή.

 

 

Σύγκριση κάμερας C7 - N82

Η κάμερα του C7 ρυθμισμένη στα 6MP και του N82 στα 5MP, αυτόματη λειτουργεία, λήψη σε εσωτερικό χώρο με χαμηλό φωτισμό

 

1. C7 Flash on - Flash off

 

[ATTACH]17956[/ATTACH][ATTACH]17957[/ATTACH]

Full size εδώ κι εδώ

 

2. N82 Flash on - Flash off

 

[ATTACH]17958[/ATTACH][ATTACH]17959[/ATTACH]

Full size εδώ κι εδώ

Edited by dmarccos
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση που δεν αφορά ακριβώς (μόνο) το c7 αλλά ρωτάω εδώ μιας και αυτό χαλβαδιάζω τελευταία.

Σε οθόνη 3.5 ιντσών είναι εφικτή η ανάγνωση ebooks ή να μην κάνω όνειρα;

Έχω μπόλικα περιοδικά pdf και με acrobat reader στο n82 (2,4 ίντσες) δεν βολεύει καθόλου η ανάγνωση τους.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση που δεν αφορά ακριβώς (μόνο) το c7 αλλά ρωτάω εδώ μιας και αυτό χαλβαδιάζω τελευταία.

Σε οθόνη 3.5 ιντσών είναι εφικτή η ανάγνωση ebooks ή να μην κάνω όνειρα;

Έχω μπόλικα περιοδικά pdf και με acrobat reader στο n82 (2,4 ίντσες) δεν βολεύει καθόλου η ανάγνωση τους.

 

Ειναι οριακη...

 

Βεβαια καθε ανθρωπος εχει διαφορετικα...ορια ανοχης.

εγω την θεωρω μικρη. θα βγαλεις τα ματια σου.

 

Το Dell Streak ας πουμε θα ηταν πολυ καλο για αυτη την δουλεια με την 5αρα οθονη του.

 

για προσπαθησε μπας και βρεις στο youtube τιποτα σχετικο με ebooks Και 3.5 οθονες κινητων.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλη χρονια σε ολους. παντα διαβαζα τις αναρτησεις σας αλλα μολις εγινα μελος. στις 21/12 απεκτησα ενα ασημι c7 non branded απο τα media markt με product code 059f1j7 εντελως απροβληματιστο μονο ενα θεματακι με το ovi επειδη ειχα λογαριασμο και στο προηγουμενο μου e5-00 που λυθηκε μεσω mail του customer care της nokia. φοβαμαι μονο μηπως εχω κανει ζημια στην μπαταρια γιατι εκει που κρατουσε αρκετα καλα , απο οταν το φορτισα στο αυτοκινητο για να το χρησιμοποιησω σαν gps με το micro usb φορτιστη toυ xperia και καποια στιγμη ενος παλιου μου 5530 φοβαμαι μηπως προκαλεσα κατι στην μπαταρια γιατι η αυτονομια εχει μειωθει σημαντικα. φανταστηκα πως κατι τετοιο συνεβη η πως φταιει καποια εφαρμογη..... ειμαι ετοιμος να αναζητησω νεα μπαταρια. :dizzy: δεν ξερω τι να σκεφτω. εχω και δυο αυθεντικες θηκε μια λαστιχενια λαχανι και μια cp-507 πλαστικη-δερματινη που χρησιμοποιω. μα, δε γινεται να κρατουν αυτες θερμοτητα ωστε να ριχνουν την αποδοση , σωστα;
αν μαζι με τις συσκευες μας εξελισσονταν τοσο γρηγορα και οι μπαταριες τους ..... θα ημασταν χαρουμενοι .
Link to comment
Share on other sites

Hey guys. Καλή χρονία!

 

Μια ερώτηση. Ψάχνομαι για κανα νέο τηλεφωνάκι, αλλά έχω ένα θέμα. Τον ήχο.

Είχα ένα 6290 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Το Ν8 διαβάζω, πέραν του ότι έχει ένα ηχείο, δεν είναι και πολύ δυνατό.

Το C7 τι λέει σ' αυτό τον τομέα;

Δε βλέπω να βγάζει κάτι με καλά ηχεία τελευταία η Nokia. Με βλέπω να περιμένω κι άλλο με το προσωρινό μου τηλ...

Link to comment
Share on other sites

Hey guys. Καλή χρονία!

 

Μια ερώτηση. Ψάχνομαι για κανα νέο τηλεφωνάκι, αλλά έχω ένα θέμα. Τον ήχο.

Είχα ένα 6290 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Το Ν8 διαβάζω, πέραν του ότι έχει ένα ηχείο, δεν είναι και πολύ δυνατό.

Το C7 τι λέει σ' αυτό τον τομέα;

Δε βλέπω να βγάζει κάτι με καλά ηχεία τελευταία η Nokia. Με βλέπω να περιμένω κι άλλο με το προσωρινό μου τηλ...

 

φημολογειται εντονα ενα Nokia X7 με μουσικο προσανατολισμο οποτε αν δεν βιαζεσαι να αγορασεις κινητο κανε λιγη υπομονη...μαλλον θα ανακοινωθει στο CES τις επομενες μερες...ριξε του μια ματια στο thread εδω

Link to comment
Share on other sites

Hey guys. Καλή χρονία!

 

Μια ερώτηση. Ψάχνομαι για κανα νέο τηλεφωνάκι, αλλά έχω ένα θέμα. Τον ήχο.

Είχα ένα 6290 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Το Ν8 διαβάζω, πέραν του ότι έχει ένα ηχείο, δεν είναι και πολύ δυνατό.

Το C7 τι λέει σ' αυτό τον τομέα;

Δε βλέπω να βγάζει κάτι με καλά ηχεία τελευταία η Nokia. Με βλέπω να περιμένω κι άλλο με το προσωρινό μου τηλ...

Το ηχείο του N8 είναι πολύ δυνατό και πολύ ποιοτικό. Το μόνο πρόβλημα είναι η θέση του, που αν αφήσεις το κινητό σε μαλακή επιφάνεια (καναπέ, στρώμα κλπ) καλύπτεται και δεν ακούγεται. Τα δύο ηχεία πάντα απορούσα τι χρησιμότητα μπορούν να έχουν σε ένα κινητό, έτσι κι αλλιώς το αυτί σου δεν μπορεί να αντιληφθεί τη στερεοφωνία λόγω μικρής απόστασης μεταξύ τους. 100% marketing, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από τα χέρια μου πέρασαν και Χ6 και 5800 και C7, τα δύο ηχεία αποδίδουν καλύτερα, όχι τόσο μεγάλη διαφορά, αλλά όντως καλύτερα. Το Ν8, παρότι το είχα για μισή ωρίτσα δεν το δούλεψα ιδιαίτερα.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή από τα χέρια μου πέρασαν και Χ6 και 5800 και C7, τα δύο ηχεία αποδίδουν καλύτερα, όχι τόσο μεγάλη διαφορά, αλλά όντως καλύτερα. Το Ν8, παρότι το είχα για μισή ωρίτσα δεν το δούλεψα ιδιαίτερα.

Εγώ είχα το N97 που έχει 2 ηχεία. Τη στερεοφωνία δεν την αντιλήφθηκα ποτέ. Τα 2 ηχεία σε κινητό είναι μόνο για φιγούρα. Το νόημα της στερεοφωνίας είναι ότι ακούς διαφορετικό πράγμα από το αριστερό αυτί και διαφορετικό από το δεξί, λόγω του ότι το ένα ηχείο είναι πιο κοντά στο ένα σου αυτί και το άλλο στο άλλο. Στην περίπτωση του κινητού, οι αποστάσεις των αυτιών σου και από τα δύο ηχεία είναι σχεδόν ίδιες, οπότε δεν μπορείς να αντιληφθείς τη στερεοφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ένταση, για στερεοφωνία ούτε σε μικρά Hifi δεν μπορείς να χαρείς, θα χαρείς σε κινητό;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

το Ν78 παντως που ειχε 2 ηχεια, ειχε σαφως μεγαλυτερη ενταση απο οτι το C7. βεβαια στα 2 χρονια ειχαν καει και τα 2 ηχεια..!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Θα με κάνετε να το πάρω το N8. :p

 

Είμαι υπέρ των 2 ηχείων πάντως... Στο παλιό μου αντιλαμβανόσουν το στέρεο σε ήχους που είχαν εμφανείς διαφορές στα 2 κανάλια και από ένταση ήταν πολύ καλό.

Θα μου άρεσε κάτι σαν το n900 που έχει ηχεία στο πλάι και όχι από κάτω, αλλά αφού δεν το πήρα τόσο καιρό, προτιμώ να πάρω κάτι πιο καινούργιο.

 

Για το Χ7 δεν ξέρω. Δε μου γεμίζει το μάτι όσο το Ν8 ή το Ε7, αλλά ας βγει και βλέπουμε. Μάλλον θα κάνω υπομονή για κάτι που να με καλύπτει περισσότερο. :(

Link to comment
Share on other sites

Χθες σε ενα καταστημα OTEShop ειδα να αγοραζει καποιος το c7 σε ασημι και πραγματικα εμεινα με το στομα ανοιχτο απο το ποσο εντυπωσιακο ειναι το τηλεφωνο!!! Αυτο ομως που με τρελλανε ειναι οτι η επιδοτηση μου ειναι στα 100€ και θελω αλλα 325€ για να το αποκτησω. Το υπολοιπο ποσο μπορω να το βαλω σε 4 ατοκες μηνιαιες δοσεις (δηλαδη σε 2 λογαριασμους ΟΤΕ) απο τις 12 (σε 6 λογαριασμους) που ηταν καποτε. Πραγμα που σημαινει κανα 200αρι χοντρικα για ΟΤΕ,ιντερνετ και απο 122,5€ για το c7 το 2μηνο. Με λιγα λογια ζορικα τα πραγματα!!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος ξερει...

 

Η CPU που φορανε τα N8/C7/C6-01 μπορει να χρονιστει μεχρι 820MHz??

Ειναι μολις 680MHz και αν εχει μαθει κανεις μηπως η ΝΟΚΙΑ μας κανει την τιμη και μας "ανεβασει" λιγακι!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Σε ξένο φόρουμ ένας υπάλληλος της Nokia εγραψε ότι ο συγκεκριμένος επεξεργαστής μπορεί να λειτουργήσει χωρίς προβλήματα μέχρι και τα 1000mHz. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο αληθεύει.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι δεν πρέπει τελικά να λειτουργεί αλλά είπα να ρωτήσω:

 

Γίνεται η εκφώνηση καλούντος να ακούγεται από το bluetooth? Σε ένα itech mono που δοκίμασα, ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης που έχω επιλέξει και όταν θα έπρεπε να πει το όνομα (όπως το ηχείο του κιν) κάνει στιγμιαία πάυση του ήχου και ξαναρχίζει. Δοκίμασα στις ρυθμίσεις->τηλεφωνο->ομιλία να βάλω από μεγάφωνο->ακουστικό αλλά τίποτα (αυτή η αλλαγή ισχύει για το ακουστικό του κιν).

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γίνεται και στο N8,ακούγεται ελάχιστα το όνομα,οπότε λογικά είναι γενικό bug του λειτουργικού και όχι ενός μοντέλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

2 νεες ενημερωσεις για το κινητο.απο 3mb η καθεμια περιπου. Μια ενημερωση εφαρμογων και μια midnight. Ξερει κανεις τι ειναι η δευτερη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 νεες ενημερωσεις για το κινητο.απο 3mb η καθεμια περιπου. Μια ενημερωση εφαρμογων και μια midnight. Ξερει κανεις τι ειναι η δευτερη?

themes είναι..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια σε οτι αφορα περιγραμμα φωτογραφιων αλλα και εφαρμογων με εντονα χρωμματα σας δειχνει τα χρωμματα καπως θολα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...