Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Μπορώ να επιβεβαιωσω και εγω με την σειρα μου την εντυπωσιακη μπορω να πω βελτιωση της αποδοσης της μπαταριας με τη belle. Και είναι ισως το σημαντικοτερο πλεονεκτημα της belle.!! :)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια παιδια..

εβαλα στην επιλογη ρυθμισεις > συνδεσιμοτητα > απομ. σκληροι , τον σκληρο του laptop που εχω κανει share.

ονομα:C

διευθυνση:https://192.168.1.160(ip του ασυρματου ανταπτορα απο το laptop).

τα υπολοιπα,δεν τα εχω πειραξει καθολου.

απο το laptop,εχω απεν/ση οτι εχει σχεση με κωδικους και προσβασεις.

προσπαθει να κανει συνδεση(μεσα απο την διαδρομη εφαρμογες>γραφειο>διαχ.αρχειων)παταω επανω στο c,κανω συνδεση,αλλα τζιφος.δεν βλεπει τιποτε..

τι κανω λαθος?

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

δεν γινοταν-με ετρωγε το χερι μου..

του κοτσαρω το usb,μπαινω nokiasuite και αφου πρωτα ειχα παρει backup,ξεκιναω την διαδικασια αναβαθμισης.

κατεβασμα και install,εγιναν περιπου σε μιση ωρα.

μολις τελειωσε,εκανε μονο του restore και επανεφερε τα παντα απο την anna.

επαφες,μηνυματα,φωτο,βιντεο,εφαρμογες,ηταν εγκατεστημενα στο τηλεφωνο.

το interface του belle,ειναι εντελως διαφορετικο απο τoυ anna.

πολλες επιλογες custom στις-επισης- πολλες αρχικες επιφανειες που μπορουμε να δημιουργησουμε(συντομευσεις,widget..).

σερνοντας το δακτυλο,απο την κορυφη της οθονης προς τα κατω,εμφανιζονται 4εις διακοπτες(συνδ.δεδομενων,wifi,bluetooth,αθορυβο).αρκετα εξυπνη και χρησιμη προσθηκη.

στο κυριο μενου-εκτος των αλλων-εχουμε επεξεργασια βιντεο,επεξεργασια φωτογραφιας,lync(με το office εχει να κανει.το ψαχνω..)microsoft applications....

το μενου ειναι λιγο χυμα,αλλα με λιγη προσπαθεια,μαζευεται..

το τηλεφωνο και εδω(οπως και με το anna)πηγαινει σφαιρα,χωρις κανενα απολυτως κολλημα/σκαλωμα.

γενικοτερα,μου αρεσει και προς το παρον,δεν βλεπω κατι τρανταχτα ασχημο/αρνητικο.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βρει τετοια επιλογη.

Νομίζω ότι κάποιος το έγραψε στο forum αλλά δεν είμαι και σίγουρος, γι' αυτό ρώτησα. Ίσως γίνεται στο Ν8 που έχει και μεγαλύτερη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάποιος το έγραψε στο forum αλλά δεν είμαι και σίγουρος, γι' αυτό ρώτησα. Ίσως γίνεται στο Ν8 που έχει και μεγαλύτερη οθόνη.

 

Απ' ότι γνωρίζω δεν γίνεται, υπάρχουν όμως θέματα που μπορείς να εγκαταστήσεις και τα οποία έχουν μεγαλύτερα εικονίδια (όπως πχ το MeeGo Maximo που βρίσκεται δωρεάν στο Nokia Store).

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι γνωρίζω δεν γίνεται, υπάρχουν όμως θέματα που μπορείς να εγκαταστήσεις και τα οποία έχουν μεγαλύτερα εικονίδια (όπως πχ το MeeGo Maximo που βρίσκεται δωρεάν στο Nokia Store).

Έχεις δίκιο, τα κατάβασα, το εγκατέστησα και πράγματι έχει μεγαλύτερα εικονίδια. Thank's

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε Belle και παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα:!:

πλέον δεν πειτουργεί σωστά το μεσαίο πλαινό κουμπί που ενεργοποιεί το κλείδωμα-ξεκλειδωμα.

Πιο συγκεκριμένα μια δουλεύει με ένα απλό σύρσιμο και μια θέλει να το πατήσεις πολλές φορές για να κλειδώσει ή να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο:wacko:

Τί γίνεται;

 

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ με την αννα, χάθηκε μυστηριωδώς το "κλικ" που έκανε η δόνηση όταν έσερνες τον πλαινό διακόπτη για να κλειδώσεις/ξεκλειδώσεις την οθόνη. Σαν να είχε απενεργοποιηθεί η δόνηση και ο διακόπτης είχε αποκτήσει μια απότομη λειτουργία προς τα δεξιά/αριστερά, από σκοπιά μηχανικής. Φυσικά το πρόβλημα κράτησε 1 μέρα και μετά ως δια μαγείας εξαφανίστηκε....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν εξαφανίστηκε !

Μόνο που εμφανίζεται όποτε του έρθει :confused:

Μια μικρή γιατρειά παρατήρησα όταν έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε προηγούμενα posts είχα αναφέρει οτι με την belle είχε βελτιωθεί η διάρκεια της μπαταρίας του κινητού...τελικά το συμπέρασμα ήταν λάθος, γιατί με μέσο όρο ομιλίας 30 λεπτά και κανα 15λεπτο internet, η μπαταρία δεν κρατάει πάνω απο μιάμιση μέρα, με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας.

Αν η τελευταία είναι απενεργοποιημένη, με το ζόρι βγαίνει η μέρα

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενα posts είχα αναφέρει οτι με την belle είχε βελτιωθεί η διάρκεια της μπαταρίας του κινητού...τελικά το συμπέρασμα ήταν λάθος, γιατί με μέσο όρο ομιλίας 30 λεπτά και κανα 15λεπτο internet, η μπαταρία δεν κρατάει πάνω απο μιάμιση μέρα, με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας.

Αν η τελευταία είναι απενεργοποιημένη, με το ζόρι βγαίνει η μέρα

 

 

και σ`εμενα δεν βλεπω καμια διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση(anna).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα εχω ενα c6 01 και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα, η οθονη μια ανταποκριεται μια οχι. Εκανα update firmware μεσω phoenix αλλα και παλι το ιδιο. Συνηθως δεν ανταποκρινεται στα εικονιδια του μενου ενω στην αρχικη ιθονη ανταποκρινεται σε ολα. Τι μπορει να φταιει?
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα c6 01 και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα, η οθονη μια ανταποκριεται μια οχι. Εκανα update firmware μεσω phoenix αλλα και παλι το ιδιο. Συνηθως δεν ανταποκρινεται στα εικονιδια του μενου ενω στην αρχικη ιθονη ανταποκρινεται σε ολα. Τι μπορει να φταιει?

όταν λες ανταποκρίνεται..τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι ρολαρει δεξια κ αριστερα κ οτι μπορω να πατησω τα εικονιδια. Οταν μπω στο μενου δεν κανει τιποτα.
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι ρολαρει δεξια κ αριστερα κ οτι μπορω να πατησω τα εικονιδια. Οταν μπω στο μενου δεν κανει τιποτα.

περίεργο..κάνε hard reset και refurbish με phoenix

Link to comment
Share on other sites

περίεργο..κάνε hard reset και refurbish με phoenix

 

Εχω κανει τα παντα. Πρωτη φορα μου συμβαινει σε κινητο αυτο. Εβγαλα και την καρτα μνημης γιατι ειχα ενα παρομοιο θεμα σε c7 αλλα οχι τετοιο ακριβως.

Απο τοτε που εβαλα την belle το κινητο δεν ειναι οπως πριν. Σερνεται, και τωρα και αυτο..Ελεος.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τα παντα. Πρωτη φορα μου συμβαινει σε κινητο αυτο. Εβγαλα και την καρτα μνημης γιατι ειχα ενα παρομοιο θεμα σε c7 αλλα οχι τετοιο ακριβως.

Απο τοτε που εβαλα την belle το κινητο δεν ειναι οπως πριν. Σερνεται, και τωρα και αυτο..Ελεος.

σίγουρα εκανες και hard reset,format,refurbish?

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα εκανες και hard reset,format,refurbish?

 

Format πως θα κάνω;

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κ γω αναβαθμιση στο Belle, αλλα επδ το κινητο μου δεν ειναι απο ελλαδα και εχει ΜΗ ελληνικο product code, σε πιθανη αναβαθμιση μου θα χαθουνε τα ελληνικα. δεν θελω να μπω σε περιεργες διαδικασιες αλλαγης του code με phoenix, nss κτλ. υπαρχει περιπτωση να μπορω να χω ΕΣΤΩ ελληνικο πληκτρολογιο (με τ9 κατα προτιμηση) γ να γραφω sms??? κατι δηλαδη σαν αυτο που γινεται με το n9.. den με πειραζει καθολου το μενου να ναι στα αγγλικα αλλα το να μΗΝ μπορω να γραψω με ελληνικο τ9, με πεθαινει! με σκωτονει!!! οχι οχι με τιποτα. .προτιμω να μεινω 1000 φορες με το anna.... εψαξα για αυτο το MesInput στο ovi store, αλλα δν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ!! που το βρισκουν ολοι πια? μηπως εμφανιζεται ΜΟΝΟ σε οσους εχουν Ν9 ή λεω βλακειες? παρακαλω πολυ τα φωτα σας!!! Edited by boby44
Boby44
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κ γω αναβαθμιση στο Belle, αλλα επδ το κινητο μου δεν ειναι απο ελλαδα και εχει ΜΗ ελληνικο product code, σε πιθανη αναβαθμιση μου θα χαθουνε τα ελληνικα. δεν θελω να μπω σε περιεργες διαδικασιες αλλαγης του code με phoenix, nss κτλ. υπαρχει περιπτωση να μπορω να χω ΕΣΤΩ ελληνικο πληκτρολογιο (με τ9 κατα προτιμηση) γ να γραφω sms??? κατι δηλαδη σαν αυτο που γινεται με το n9.. den με πειραζει καθολου το μενου να ναι στα αγγλικα αλλα το να μΗΝ μπορω να γραψω με ελληνικο τ9, με πεθαινει! με σκωτονει!!! οχι οχι με τιποτα. .προτιμω να μεινω 1000 φορες με το anna.... εψαξα για αυτο το MesInput στο ovi store, αλλα δν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ!! που το βρισκουν ολοι πια? μηπως εμφανιζεται ΜΟΝΟ σε οσους εχουν Ν9 ή λεω βλακειες? παρακαλω πολυ τα φωτα σας!!!

τίποτα απ αυτά δεν θα κάνεις,τα πράγματα είναι πολύ απλούστερα. περνάς την ελληνικη belle με το phoenix ή όπως εδω

για απορίες ρώτα στα αντίστοιχα θέματα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299264)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κ γω αναβαθμιση στο Belle, αλλα επδ το κινητο μου δεν ειναι απο ελλαδα και εχει ΜΗ ελληνικο product code, σε πιθανη αναβαθμιση μου θα χαθουνε τα ελληνικα. δεν θελω να μπω σε περιεργες διαδικασιες αλλαγης του code με phoenix, nss κτλ. υπαρχει περιπτωση να μπορω να χω ΕΣΤΩ ελληνικο πληκτρολογιο (με τ9 κατα προτιμηση) γ να γραφω sms??? κατι δηλαδη σαν αυτο που γινεται με το n9.. den με πειραζει καθολου το μενου να ναι στα αγγλικα αλλα το να μΗΝ μπορω να γραψω με ελληνικο τ9, με πεθαινει! με σκωτονει!!! οχι οχι με τιποτα. .προτιμω να μεινω 1000 φορες με το anna.... εψαξα για αυτο το MesInput στο ovi store, αλλα δν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ!! που το βρισκουν ολοι πια? μηπως εμφανιζεται ΜΟΝΟ σε οσους εχουν Ν9 ή λεω βλακειες? παρακαλω πολυ τα φωτα σας!!!

Δυστυχώς δες έχω βρει κάποιο τρόπο να περάσεις μόνο την ελληνική γλώσσα στο υπάρχον πληκτρολόγιο, αλλά αν δε θες να χρησιμοποιήσεις Phoenix υπάρχει και άλλη μια επιλογή. To swipe το έχεις δοκιμάσει? Μπορείς να κατεβάσεις την έκδοση 2 από τα beta labs καθώς και ελληνική γλώσσα, όπως και πολλές άλλες και κάνεις απλά εγκατάσταση, αν και παλαιότερα χρησιμοποιούσα t9, μπορώ να πω οτι με έχει βολέψει περισσότερο, είναι πολύ γρήγορο και μπορείς να αλλάζεις και απευθείας τη γλώσσα από αγγλικά σε ελληνικά χωρίς να εγκαταστήσεις κάποιο έξτρα πρόγραμμα ή να μπαίνεις στο μενού. Πάντως αν θες μπορείς να το κατεβάσεις και τώρα στην αννα, να δεις αν σε βολεύει και μετά να προχωρήσεις με την αναβάθμιση.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σ ενα nokia store να τελειώνεις αν δεν θες να το κανεις μονος σου
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα

έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε Belle και παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα:!:

πλέον δεν πειτουργεί σωστά το μεσαίο πλαινό κουμπί που ενεργοποιεί το κλείδωμα-ξεκλειδωμα.

Πιο συγκεκριμένα μια δουλεύει με ένα απλό σύρσιμο και μια θέλει να το πατήσεις πολλές φορές για να κλειδώσει ή να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο

Επιτέλους :!: με την τελευταία ενημέρωση στο πρόγραμμα GPS διόρθωθηκε και το παραπάνω πρόβλημα !!!

Οπότε όλα ok :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...