Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω παρει στην κορη μου και ειμαι ικονοποιημενος.

Βεβαια δεν το δουλεψα σχεδον καθολου με το δικο του firmware, αλλα εγκατεστησα αμεσα αυτό (τρεχει απο micro sd card, χρησιμοποιω μια 8gb class 4).

Εχει αμεσο και smooth touch, δεν εχει lag, δεν αντιμετωπιζει προβληματα συνδεσης με το google play οπως αλλα κινεζικα tablet ουτε προβληματα συνδεσιμοτητας σε διαφορα wi-fi δικτυα.

Το μοναδικο μειονεκτημα ειναι η φωτεινοτητα της οθονη του για εξωτερικο χωρο με ηλιοφανεια και σιγουρα αξιζουν τα 20-30 € διαφορα για αγορα του Ainol Aurora ii με την πιο φωτεινη και μεγαλυτερης γωνιας θεασης IPS οθονη.

Καλη ποιοτητα κατασκευης, δυνατο hardware, τιμια προταση.;)

Edited by papagp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εχω παρει στην κορη μου και ειμαι ικονοποιημενος.

Βεβαια δεν το δουλεψα σχεδον καθολου με το δικο του firmware, αλλα εγκατεστησα αμεσα αυτό (τρεχει απο micro sd card, χρησιμοποιω μια 8gb class 4).

Εχει αμεσο και smooth touch, δεν εχει lag, δεν αντιμετωπιζει προβληματα συνδεσης με το google play οπως αλλα κινεζικα tablet ουτε προβληματα συνδεσιμοτητας σε διαφορα wi-fi δικτυα.

Το μοναδικο μειονεκτημα ειναι η φωτεινοτητα της οθονη του για εξωτερικο χωρο με ηλιοφανεια και σιγουρα αξιζουν τα 20-30 € διαφορα για αγορα του Ainol Aurora ii με την πιο φωτεινη και μεγαλυτερης γωνιας θεασης IPS οθονη.

Καλη ποιοτητα κατασκευης, δυνατο hardware, τιμια προταση.;)

 

 

Ευχαριστω πολυ!:up:

Πολυ ενθαρρυντικα αυτα που μου εγραψες!;)

Η συγκεκριμενη εταιρεια θεωρειται απο τις καλες κινεζικες!

Μεχρι πριν λιγο καιρο εβγαινε με μπαταρια 3.700 mah,και απο το μαγαζι που το πηρα (μεσω ebay) με ενημερωσαν οτι υπαρχει η "καινουργια" εκδοση με μπαταρια 4.000 mah και ειναι αυτο που μου στελνουν!;)

Κατι ειναι κι αυτο!

Απο αυτονομια αυτα που λενε ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομια δεν μπορω να σου απαντησω συγκεκριμενα γιατι ειμαι χωρισμενος και η κορη μου (μαζι και το tablet) ζει σε αλλο σπιτι με την μητερα της.

Παντως και το δικο μας ειναι με 4.000 mah μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομια δεν μπορω να σου απαντησω συγκεκριμενα γιατι ειμαι χωρισμενος και η κορη μου (μαζι και το tablet) ζει σε αλλο σπιτι με την μητερα της.

Παντως και το δικο μας ειναι με 4.000 mah μπαταρια.

 

 

Φανταζομαι,πολυ καλη θα ειναι η αυτονομια!;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα ταμπλετ με 3g ή που να υποστηριζει 3g με usb stick.μπορειται να μου προτεινεται καποιο,οχι πολυ ακριβο,που να μπορω να το βρω σε καταστημα στυλ πλαισιο ή μουλτιραμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

σκεφτομαι να αγοράσω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907286, και πριν το κάνω θα ήθελα την γνώμη σας....

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα

σκεφτομαι να αγοράσω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907286, και πριν το κάνω θα ήθελα την γνώμη σας....

Ευχαριστώ!!!

 

Υπάρχει ήδη θέμα για αυτή τη συσκευή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281330

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ψάχνομαι για tablet 10".

Προορίζεται για σερφαρισμα, HD ταινίες και αφθονο skype.

Θα προτιμούσα κάτι δοκιμασμένο γιατί θα πάει δώρο σε άτομο που δε παίζει να ψαχτεί με ROM και γενικά θέλει να παίζουν όλα ομαλά out of the box χωρίς μετατροπές και ιστορίες.

Η τιμή του να παίζει μεταξύ 150-180 ευρω.

 

Η παραγγελία να γίνει από μαγαζί που είναι αξιόπιστο και γενικά να μην υπάρχει μεγάλο ρισκο με το τελωνείο.

 

Τι μου προτείνεται;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το γραφω και εδω γιατι δεν ξερω που ειναι καλυτερα να ρωτησω.ψαχνοντας για ενα πολυ φθηνο tablet επεσε το ματι μου στο Coby MID7022 στα 100 ευρω και κατι στην κοσμοντατα..Εχετε υποψην τι παιζει με τη συγκεκριμενη ταμπλετα;Εννοω οτι το μονο που θελω ειναι λιγο surfαρισμα (οχι σπουδαια πραγματα) και πολυ social networking.Απο,τι βλεπω δεν υποστηριζει Ελληνικα.Κατα ποσο ειναι προβλημα αυτο;Επισης, εχει επισημο Google Play;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. σημερα πηρα ενα hyundai h700. καλο φαινεται. αλλα εχω προβληματα με το ιντερνετ..το google play δουλευει οποτε θελει..ο browser παει αργα..μπορω να κανω κατι? ο προηγουμενος ιδιοκτητης(το πηρα μεταχειρισμενο) μου ειπε πως δεν ειχε κανενα τετοιο προβλημα..

 

Edit: εστρωσε κανοντας κατι ρυθμισεις στο router!

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την τρίτη πήρα ένα tablet απο το e-shop (αρκετά οικονομικό) και όταν έφτασα είδα ότι έχει τρία σημαδάκια η οθόνη, δεν έχει να κανει με τα pixels,φαίνοντε σαν χτυπήματα (ραγίσματα) στην εσωτερική πλευρά της οθόνης (όχι στην επιφάνεια), το tablet λειτουργεί κανονικά και ίσως κάποιος να μπορούσε να παραβλέψει τα τρία σημαδάκια και να έκανε κανονικά την δουλειά του, αλλά εγώ δεν μπορώ να τα βλέπω, έχω εκνευριστεί. πιστεύεται ότι θα βρω άκρη με το κατάστημα για αντικατάσταση ή επιδιόρθωση ή άδικα θα πάω μέχρι την άλλη άκρη της πόλης; (Είναι και το DOA 7 ημερών που ισχύει ακόμα αλλά δεν ξέρω εάν αφορά περιπτώσεις σαν την δική μου).:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την τρίτη πήρα ένα tablet απο το e-shop (αρκετά οικονομικό) και όταν έφτασα είδα ότι έχει τρία σημαδάκια η οθόνη, δεν έχει να κανει με τα pixels,φαίνοντε σαν χτυπήματα (ραγίσματα) στην εσωτερική πλευρά της οθόνης (όχι στην επιφάνεια), το tablet λειτουργεί κανονικά και ίσως κάποιος να μπορούσε να παραβλέψει τα τρία σημαδάκια και να έκανε κανονικά την δουλειά του, αλλά εγώ δεν μπορώ να τα βλέπω, έχω εκνευριστεί. πιστεύεται ότι θα βρω άκρη με το κατάστημα για αντικατάσταση ή επιδιόρθωση ή άδικα θα πάω μέχρι την άλλη άκρη της πόλης; (Είναι και το DOA 7 ημερών που ισχύει ακόμα αλλά δεν ξέρω εάν αφορά περιπτώσεις σαν την δική μου).:worry:

 

εννοειται πως θα πας... σβησε ομως πρωτα τα παντα απο μεσα. το πολυ-πολυ κανε τους ενα τηλεφωνο πρωτα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

και εγω το σκεφτομαι !

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου δεν αξίζει. Ο επεξεργαστής A8 δεν είναι και πολύ γρήγορος. Σε αντίστοιχη τιμή βρίσκεις από Κίνα με επεξεργαστή A10 ο οποίος και πάλι θεωρείτε μέτριος για τα σημερινά δεδομένα, ωστόσο για αυτήν την τιμή είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου δεν αξίζει. Ο επεξεργαστής A8 δεν είναι και πολύ γρήγορος. Σε αντίστοιχη τιμή βρίσκεις από Κίνα με επεξεργαστή A10 ο οποίος και πάλι θεωρείτε μέτριος για τα σημερινά δεδομένα, ωστόσο για αυτήν την τιμή είναι οκ.

 

Cortex A8 είναι της Rockchips , που θεωρείται ισοδύναμος του Α10 της Allwinner , αφού και αυτός Α8 cortex είναι ...

 

Αν δεν είχα κάνει την παραγγελία , ίσως να το έπαιρνα , αλλά θα έχανα μία ίντσα, την μεγαλύτερη ανάλυση, το LED και τον allwinner με το Mali400 ...

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχεις δίκιο. Μπέρδεψα τον A8 με τον A9 επειδή είδα που γράφει 1Ghz. Άρα δεν είναι άσχημη η προσφορά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το παρήγγειλα οταν το λαβω αν θελετε σας λεω ενυπωσεις.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχεις δίκιο. Μπέρδεψα τον A8 με τον A9 επειδή είδα που γράφει 1Ghz. Άρα δεν είναι άσχημη η προσφορά!

 

Ο Α9 ειναι ο πιο γρηγορος που κυκλοφορεί στα κινέζικα νομιζω

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι σε αναμονή του Ployer MOMO 8 Bird Tablet PC 8 Inch ...

 

Περιμένουμε να μας πείς από πού ψώνισες (καθώς και τις εντυπώσεις σου).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...