Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Administrators
εμενα ηταν ελληνικο και επειδη το στειλα με γαλλικη froyo με πηραν τηλεφωνο και μου λενε οτι αυτοματα φαινεται εκτος εγγυησης, αλλα στο πλαισιο καλης θελησης το περναμε απο εγγυηση.

μακαρι να ηταν ετσι ολες οι αντιπροσωπειες!

 

Τυχερός είσαι... τα προσέχουμε αυτά τα πράγματα. Κρίμα να βγει μια συσκευή εκτός εγγύησης για τέτοιο λόγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tελικά όλα καλά. Το πήγα στην αντιπροσωπεία ώς έχει , δεν μου είπαν τίποτα, μου αλλάξανε και το ακουστικό δωρεάν . σταμάτησε και το ενοχλητικό τρίξιμο στο ακουστικό , όλα καλά. (να θυμίσω ότι το κινητό είναι αγορασμένο από Γαλλία και έδωσα απόδειξη από pixmania αλλά κανένα πρόβλημα)

και όλα αυτά σε 20 λεπτά, περίμενα και το πήρα, ΜΠΡΑΒΟ motorola

από service μη τους ματιάσω αλλά είναι άψογοι, εμένα δε μου ζήτησαν καν την απόδειξη

 

@ pificos

Mου θυμίζεις την διεύθυνσή της αντιπροσωπείας που πήγες το κινητό??

Επίσης η αποδοχή της απόδειξής αγοράς από pixmania είναι πολύ σημαντική και καλο να το γνωρίζουμε οι υπολοιποι-thanx!

 

Λ. Αργυρουπόλεως 65 είναι δε νομίζω να υπάρχει άλλο service πια στην Ελλάδα

 

 

η δονηση στα soft keys δεν βγαινει με τιποτα;

ειναι πολυ ενοχλητικο

μηπως διορθωνεται στο android 2.2;

καποιος που εχει βαλει τη 2.2 ας μας πει

 

Δε βγαίνει με καποιο τρόπο ούτε με τη 2.2 στο xda να βρεις καποιο τρόπο αν έχεις κανει root στο κινητό σου να την αφαιρέσεις και συγκεκριμένα αντιγράφω

In order to turn off keys vibration, you need to

 

- Have root on your defy (you can use z4root application, use google, download apk, install it)

- Have explorer that is able to view/edit system files (f.e. Super Manager from Android Market, remeber set "use Root" in this app settings)

- Go to the folder /sys/class/timed_output/vibrator/ with f.e. Super Manager

- Create file called "enable", and then change this file atributes (chmod 444 - read, read read) for this file with super managers, and thats all.

 

Υπάρχει και κάποια εφαρμογή που κανει αυτη τη δουλειά μάλλον http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=876541&page=2

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

@ pificos

Επίσης η αποδοχή της απόδειξής αγοράς από pixmania είναι πολύ σημαντική και καλο να το γνωρίζουμε οι υπολοιποι-thanx!

 

συγκεκριμένα η pixmania μου την στειλανε pdf με mail την εκτύπωσα έγω, ..ασπρόμαυρα... και το κουλο είναι οτι δεν ανέφερε πουθενα το IMEI.... :O

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετούς μήνες χρήσης (γιατί το συγκεκριμένο μοντέλο είναι ΜΗΝΩΝ) η πολύ δυνατή δόνηση, αρχίζει και φθείρει τις συνδέσεις -εσωτερικά- της συσκευής. Τότε θα νιώσεις τα τριξίματα και θα με θυμηθείς.

 

Επαφερω ενα θεμα γιατι πραγματικα μου εχει κολλησει πολυ ασχημα.

Εχω το κινητο ηδη 6 μηνες και 3 μερες. Το εχω στην δουλεια, μεσα σε σκονες, βαφες, βιδες και εχω ΠΑΝΤΑ ενεργη την δονηση!

Ειναι εξαίρεση το οτι δεν εχει παθει τιποτα ακομη η συσκευη μου?

Ποσο καιρο πρεπει να το εχω για να "φθείρει τις συνδέσεις -εσωτερικά- της συσκευής" ;;; :lol:

Οι παλιοι χρηστες, για πειτε εντυπωσεις που εχετε μετα απο μηνες χρησης

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι βραχος....μακαρι και αλλα ακριβοτερα κινητα να ειχαν τη συναρμογη του ντεφι..πραγματικα η συσκευη ειναι value for money.

και κατι αλλο οφ τοπικ μιας και που εγραψε ο demolition. Τρεχω στο κινητο την εκδοση Made in Hellas του Demolition και το κινητο παει σφαιρα(καμια σχεση με το εργοστασιακο)-ειναι πανεμορφο(deodexed)- υπερσταθερο(δεν μου εχει κολλησει ποτε ,ουτε ειχα bootloop)- δεν βρηκα κανενα ενοχλητικο bug και απο μπαταρια εχω παθει σοκ μιας και μου κραταερι 3-4 μερες χωρις υπερβολη( με wifi-κλησεις και λιγο εως ελαχιστο παιχνιδι).Πραγματικα ειναι ανωτερη σαν ρομ απο πολλων ξενων dev.

Ευχαριστουμε πολυ Demolition:happy:

 

@pificos εννοειται πως δεν σου λενε τιποτα για τη ρομ..και ουτε θα επρεπε βεβαια..το σφαλμα στο ακουστικο ειναι εργοστασιακο ελαττωμα...προφανως εχουν βαρεθει να τα αλλαζουν!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Επαφερω ενα θεμα γιατι πραγματικα μου εχει κολλησει πολυ ασχημα.

Εχω το κινητο ηδη 6 μηνες και 3 μερες. Το εχω στην δουλεια, μεσα σε σκονες, βαφες, βιδες και εχω ΠΑΝΤΑ ενεργη την δονηση!

Ειναι εξαίρεση το οτι δεν εχει παθει τιποτα ακομη η συσκευη μου?

Ποσο καιρο πρεπει να το εχω για να "φθείρει τις συνδέσεις -εσωτερικά- της συσκευής" ;;; :lol:

Οι παλιοι χρηστες, για πειτε εντυπωσεις που εχετε μετα απο μηνες χρησης

Το εχω και εγω απο τις 20 Δεκεμβρη περιπου.

Το εχω παντοτε με δονηση σε περιβαλλον με πολυ σκονη και το λιωνω καθημερινα.σκριν προτεκτορ και θηκη δεν του εχω βαλει ποτε και παρολαυτα ειναι σαν καινουριο το ατιμο.

η ποιοτητα συνομιλιας ειναι οπως οταν το πηρα...δηλαδη κορυφαια

 

 

sent from my motorola defy using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαφερω ενα θεμα γιατι πραγματικα μου εχει κολλησει πολυ ασχημα.

Εχω το κινητο ηδη 6 μηνες και 3 μερες. Το εχω στην δουλεια, μεσα σε σκονες, βαφες, βιδες και εχω ΠΑΝΤΑ ενεργη την δονηση!

Ειναι εξαίρεση το οτι δεν εχει παθει τιποτα ακομη η συσκευη μου?

Ποσο καιρο πρεπει να το εχω για να "φθείρει τις συνδέσεις -εσωτερικά- της συσκευής" ;;; :lol:

Οι παλιοι χρηστες, για πειτε εντυπωσεις που εχετε μετα απο μηνες χρησης

 

πού ' σαι ρε συ demolition?

...το κράταγες μανιάτικο ε?:p

 

..και εγώ να πώ οτι το έχω σε περιβάλλον με σκόνες και βαφές!! (οικοδομή) και πραγματικά είναι σαν καινούργιο!!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

4 μήνες το έχω, όχι σε σκληρό περιβάλλον αλλά ούτε και το πιάνω με λαβίδα και απολυμαντικό :lol:

Δε βλέπω κανένα σημάδι φθοράς ακόμα, και το ακουστικό αντέχει ακόμα. Αν φάει φρίκη πάντως θα πάει γραμμή στο service χωρίς πολλά πολλά.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και την ίδια ερώτηση στο γενικό θέμα του Android αλλά επειδή δεν έχω πάρει απάντηση , κάνω και εδώ την ερώτηση :

 

Εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω μια εφαρμογή η οποία το μόνο που να κάνει είναι να ανάβει το LEDάκι όταν φορτίζει . Έχω το MOTOROLA DEFY με Android 2.1 .

Υπάρχει καμία ;

 

(Δεν θέλω να βάλω το battmonx γιατί λειτουργεί συνέχεια και τρώει την μπαταρία )

Link to comment
Share on other sites

εμενα αναβει οταν φορτιζει..κοκκινο στην αρχη και μετα γινεται πρασινο
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χτες μου χάλασε το ακουστικό μετά από 6 μήνες, τι άκυρο και αυτό πάλι :(...

 

Καλα θα κάνω δηλαδή να έχω το νου μου και τα 2 χρόνια που έχει εγγύηση. Αν αντέξει αυτο το καλοκαίρι την ζέστη μάλλον έχω ελπίδες να μην χρειαστώ το service :rolleyes:

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

εμενα αναβει οταν φορτιζει..κοκκινο στην αρχη και μετα γινεται πρασινο

κάτι έχεις ρυθμίσει γιατί με 2.1 σίγουρα δεν ανάβει τωρα που το δοκίμασα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, το παρήγγειλα κι εγώ το κινητό. Το πρώτο μου android μετά από 2 windows mobile και 1 symbian (windows mobile phone edition (Motorola mpx220) -> symbian s60 (Nokia E51) -> windows mobile (Samsung omnia) -> android), άντε να δούμε... Αύριο ή μεθαύριο θα το έχω στα χέρια μου. Μόνο αυτό που λέτε για το ακουστικό με ανησυχεί λιγάκι, αφού εγώ βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και απ' ότι φαίνεται θα χρειαστεί σε κάποια φάση να σταλεί το κινητό στο service που πλέον βρίσκεται αποκλειστικά στην Αθήνα δυστυχώς... Ελπίζω απλά στις νέες παραλαβές να έχει διορθωθεί το εν λόγω πρόβλημα και να μην μπω σ' αυτή τη διαδικασία. Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας μέσω όσων έχω διαβάσει σε αυτό το topic και στη μια ερώτηση που έχω κάνει ως τώρα. Στο μέλλον θα έχουμε μάλλον να πούμε περισσότερα και πιο ουσιαστικά... Καλό απόγευμα!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλα θα κάνω δηλαδή να έχω το νου μου και τα 2 χρόνια που έχει εγγύηση. Αν αντέξει αυτο το καλοκαίρι την ζέστη μάλλον έχω ελπίδες να μην χρειαστώ το service :rolleyes:

 

Νομίζω αυτό είναι θέμα hands-free, το οποίο χρησιμοποιώ συνέχεια!

 

@Koulou Νομίζω στα καινούργια δεν υπάρχει πρόβλημα, και νομίζω όσοι το έχουν πάρει από Ελλάδα είναι κομπλέ σε αυτό το θέμα. Εγώ το είχα πάρει από Ισπανία με το που βγήκε οπότε μάλλον γι' αυτό!

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να έχω φωτοτυπία απόδειξης για το service?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και την ίδια ερώτηση στο γενικό θέμα του Android αλλά επειδή δεν έχω πάρει απάντηση , κάνω και εδώ την ερώτηση :

 

Εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω μια εφαρμογή η οποία το μόνο που να κάνει είναι να ανάβει το LEDάκι όταν φορτίζει . Έχω το MOTOROLA DEFY με Android 2.1 .

Υπάρχει καμία ;

 

(Δεν θέλω να βάλω το battmonx γιατί λειτουργεί συνέχεια και τρώει την μπαταρία )

 

Θα βαλεις το ledefy,το οποιο,φυσικα,λειτουργει οταν εχεις ανοιχτο το κινητο.Οταν η μπαταρια ειναι κατω απο 75% αναβει κοκκινο το λαμπακι.Απο 75-95% αναβει κιτρινο και απο 95-100% πρασινο.Επισης μπορει να σου δειξει στη notification bar το ποσοστο της μπαταριας με ακριβεια μοναδας και οχι ανα 10,οπως ειναι το default.Και εχει και καποιες επιπλεον λειτουργιες.Εδω: ledefy.com

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να έχω φωτοτυπία απόδειξης για το service?

Όταν χάλασε το δικό μου (αγορασμένο από Γερμανία) έβαλα φωτοτυπία της απόδειξης του γερμανικού καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια αν και ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα η froyo για τους πειραματιζοντες και όσον αφορά το πρόβλημα των αναφορών παράδοσης έχει δοκιμάσει κανένας αυτό; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306498; εγώ περιμένω αγωνιωδώς τη froyo για να το δοκιμάσω μήπως επιτέλους λυθει το κλασικό πρόβλημα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν λυθηκε

εχεις περάσει την εφαρμογή τη συγκεκριμένη;; για να ξέρω να μη το παλέψω αν ειναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί έχω κι εγώ το κινητό στα χέρια μου. Από ποιότητα κατασκευής είναι πραγματικά αστέρι! Όσον αφορά τη λειτουργία του, το βρίσκω ταχύτατο σε όλα! Το android έχει πολλά να δώσει, αλλά θέλει αρκετό ψάξιμο και δυστυχώς από χρόνο είμαι τρομερά πιεσμένος αυτό το διάστημα...:( Απ' ότι έχω κοιτάξει ως τώρα, μόνο ένα πράγμα δεν έχω καταφέρει να βρω, κάτι πολύ απλό και χρήσιμο συνάμα. ρε παιδιά, υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος για να μπαίνει το κινητό σε δόνησης; Ως τώρα με γρήγορη εναλλαγή μόνο το κανονικό προφίλ και το αθόρυβο μπορώ να εναλλάξω από την οθόνη ξεκλειδώματος. Ο πιο εύκολος τρόπος που βρήκα για να έχω μόνο δόνηση είναι μέσω της εφαρμογής "quick settings" που κατέβασα, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχει και κάποιος πιο εύκολος τρόπος μπροστά στα μάτια μου που δεν τον έχω δει...:wacko: μου είναι πολύ χρήσιμη αυτή η εναλλαγή λόγο δουλειάς κλπ και έχω σπάσει το κεφάλι μου χωρίς αντίκρισμα ως τώρα... Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη... Ευχαριστώ πολύ!:)
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί έχω κι εγώ το κινητό στα χέρια μου. Από ποιότητα κατασκευής είναι πραγματικά αστέρι! Όσον αφορά τη λειτουργία του, το βρίσκω ταχύτατο σε όλα! Το android έχει πολλά να δώσει, αλλά θέλει αρκετό ψάξιμο και δυστυχώς από χρόνο είμαι τρομερά πιεσμένος αυτό το διάστημα...:( Απ' ότι έχω κοιτάξει ως τώρα, μόνο ένα πράγμα δεν έχω καταφέρει να βρω, κάτι πολύ απλό και χρήσιμο συνάμα. ρε παιδιά, υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος για να μπαίνει το κινητό σε δόνησης; Ως τώρα με γρήγορη εναλλαγή μόνο το κανονικό προφίλ και το αθόρυβο μπορώ να εναλλάξω από την οθόνη ξεκλειδώματος. Ο πιο εύκολος τρόπος που βρήκα για να έχω μόνο δόνηση είναι μέσω της εφαρμογής "quick settings" που κατέβασα, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχει και κάποιος πιο εύκολος τρόπος μπροστά στα μάτια μου που δεν τον έχω δει...:wacko: μου είναι πολύ χρήσιμη αυτή η εναλλαγή λόγο δουλειάς κλπ και έχω σπάσει το κεφάλι μου χωρίς αντίκρισμα ως τώρα... Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη... Ευχαριστώ πολύ!:)

 

Υπαρχει widget που το κάνει αυτό..

Πολύ πρακτικό.

Το είχα βάλει και δούλευε τέλεια.

Κάποια στιγμή χάθηκαν τελείως οι ήχοι κλήσης και δεν χτυπούσε.

Χρειάστηκε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ΑΛΛΑ μπορεί να ήταν τυχαίο και να μην έφταιγε το widget.

Τέλος μπορείς να το κάνεις απο το πλάι δεξιά χαμηλωνοντας τον ήχο κλήσης.στην προτελευταία θέση ειναι η δόνηση και τελευταίο το αθόρυβο.

Αυτό χρησιμοποιώ τωρα πια.

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο γρήγορος τρόπος για να μπει σε λειτουργείά δόνησης είναι να κρατήσεις πάτημένο το volume-.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...