Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω το εξης προβλημα . Οταν συνδεω τα handsfree τοτε το τηλεφωνο μπαινει σε σιγη και δεν ακουγεται ηχος κουδουνισματος καθολου .Αν το ξεσυνδεσω το κουδουνισμα επανερχεται. Εχετε καμμια ιδεα ι ??? Edited by ganag27
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλήθεια η μπαταρία παίζει σε όλους λίγο και ακούγεται θόρυβος οταν κουνατε το κινητο γιατι ετσι μου ειπαν στην αντιπροσωπεια οταν ρωτησα σημερα οτι δεν ειναι πρόβλημα ολα ετσι ειναι

 

Έχει κανείς να σχολιάσει κάτι γι' αυτό; Γιατί μου το κάνει και μένα!

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το service της motorola, χθες κατά τις 12 παρέδωσα το τηλέφωνο για έλεγχο και επιδιόρθωση του προβλήματος με την οθόνη και σημερα στις 10 που πηρα να ρωτήσω τι έγινε (μου ειχε πει η κοπελα εκει να τηλ χθες στις 3 να μαθω αλλα δε το ειχαν παρει οι τεχνικοι και μου ειπε να πάρω σημερα το πρί) και μου λέει είναι έτοιμο, αντικαταστάθηκε η οθόνη! Η αλήθεια ειναι οτι δε περίμενα τέτοια ταχύτητα γι΄αυτο δε το ειχα πάει τοσες μερες και λέω ας το πάω Δευτέρα μηπως ειναι έτοιμο ως Παρασκευή. Μέχρι τώρα δείχνει μια χαρά πάντως η οθόνη και προς το παρόν ούτε το πρόβλημα με τα κουμπιά κάτω από την οθόνη που κόλλαγαν και δεν αντιδρούσαν καθόλου, βέβαια στη σκληρή χρήση θα φάνει όταν του ξαναπεράσω τα πάντα μιας και του εκαναν επαναφορα και ειναι αδειο τελείως τώρα. Εύγε στη moto στη nokia θα θελα καμια βδομαδα για μια τετοια επισκευη γι΄αυτο και ημουν προετοιμασμενος για πολυημερη αναμονή

 

Έχει κανείς να σχολιάσει κάτι γι' αυτό; Γιατί μου το κάνει και μένα!

εμενα παντως επειδη μου τη σπάει εβαλα ενα μικρο χαρτακι στα πλαγια για να σφιγγει η μπαταρια

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να σχολιάσει κάτι γι' αυτό; Γιατί μου το κάνει και μένα!

 

Στο δικό μου προσωπικά που το δοκίμασα δεν ακούγεται τίποτα ούτε καν καταλαβαίνεις οτι κουνιέται κάτι από μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου προσωπικά που το δοκίμασα δεν ακούγεται τίποτα ούτε καν καταλαβαίνεις οτι κουνιέται κάτι από μέσα.

 

+1 κι απο μενα. Το καπακι ασφαλιζει σαν χρηματοκιβωτιο και παρολο το κουνημα δεν ακουγεται κατι μεσα. Αν ειχε και το μισο παχος ρε γμτ θα ηταν πραγματικα αριστο κινητο (βλεπε μεγεθος και αναλυση οθονης, συνολικες διαστασεις). Και τωρα χαρη και στον απο πανω φιλο μαθαμε οτι εχει και γρηγορο-αποτελεσματικο σερβις.

Αν δεν σου κανει κοπο θα μπορουσες να πεις με τι εκδοση αντροϊντ το πηγες στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ξεκινησε και για Ευρωπη η αναβαθμιση.

Πριν απο λιγο

https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades?view=overview

 

 

:):):)

Edited by pok
Link to comment
Share on other sites

για ελλαδα τπτ. μια χαρα ειναι και η γαλλικη 2.2 παντως :D
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

+1 κι απο μενα. Το καπακι ασφαλιζει σαν χρηματοκιβωτιο και παρολο το κουνημα δεν ακουγεται κατι μεσα. Αν ειχε και το μισο παχος ρε γμτ θα ηταν πραγματικα αριστο κινητο (βλεπε μεγεθος και αναλυση οθονης, συνολικες διαστασεις). Και τωρα χαρη και στον απο πανω φιλο μαθαμε οτι εχει και γρηγορο-αποτελεσματικο σερβις.

Αν δεν σου κανει κοπο θα μπορουσες να πεις με τι εκδοση αντροϊντ το πηγες στο σερβις?

με τη 2.51 το πήγα και απορώ γιατι του κανανε φορματ, μου εδωσαν και χαρτι με την εκδοση και με καποιες δοκιμες για σωστη λειτουργια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το πήγα για αντικατάσταση της κάμερας έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος , σε μία μέρα το πήρα πίσω και είχαν κάνει όλα τα τεστ ! Εύγε !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Έχουμε κανά νέο για official 2.2 ???

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Έχουμε κανά νέο για official 2.2 ???

Ότι έχει αναφερθεί έχει ξεκινήσει και επίσημα η εμφάνιση της froyo στην Ευρώπη, ήδη κάποιες χώρες την έχουν και περιμένουν και οι υπόλοιπες. οπότε σίγουρα μέσα στο Μαίο θα είναι και εδώ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ξεκινησε και για Ευρωπη η αναβαθμιση.

Πριν απο λιγο

https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades?view=overview

 

oops αυτό είναι καινούργιο νεο!! Άρα και με βάση από την πειρα μου με το milestone και την froyo, αναμένεται πολύ σύντομα κι εδώ - θα εχω το νου μου και στην facebook σελίδα της ΜΟΤΟ, όπου συνήθως τα νεα για ημερομηνίες κλπ φτάνουν πρώτα...μη σου πω οτι θα τσεκαρω και στο σπίτι με το software update γιατι και στο milestone μας είχαν πει για την επόμενη εβδομάδα στην Ελλάδα και το βρήκα διαθέσιμο την ιδια μερα...!

Μένει τωρα να δούμε πόσο πλήρης θα είναι η Froyo -γιατί στο milestone είχε 2-3 μικροδιαφορές- και μετά το Defy με το hardware που φοράει θα είναι κυριολεκτικά best buy!! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

oops αυτό είναι καινούργιο νεο!! Άρα και με βάση από την πειρα μου με το milestone και την froyo, αναμένεται πολύ σύντομα κι εδώ - θα εχω το νου μου και στην facebook σελίδα της ΜΟΤΟ, όπου συνήθως τα νεα για ημερομηνίες κλπ φτάνουν πρώτα...μη σου πω οτι θα τσεκαρω και στο σπίτι με το software update γιατι και στο milestone μας είχαν πει για την επόμενη εβδομάδα στην Ελλάδα και το βρήκα διαθέσιμο την ιδια μερα...!

Μένει τωρα να δούμε πόσο πλήρης θα είναι η Froyo -γιατί στο milestone είχε 2-3 μικροδιαφορές- και μετά το Defy με το hardware που φοράει θα είναι κυριολεκτικά best buy!! :)

θωρητικά δε θα έχει διαφορές από την έκδοση που έχει ήδη διαρεύσει ανεπίσημα φαντάζομαι αν και δε την έχω περάσει ακομα μιας και ειχα προβλημα με τη συσκευη και τωρα λεω να περιμενω την επισημη, οταν δεις να υπάρχει η νεα εκδοση ενημέρωση άμεσα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό!!!!

 

http://mobilesmug.com/news/2-software/900-android-22-for-motorola-defy-rolling-out-in-europe

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενά του:

 

According to Motorola Android Software Upgrade News, Android 2.2 Froyo for Motorola DEFY is available in Europe after three weeks ago since it was released in US.

 

This update is rolling out in only a few countries now: France, Germany, Greece, Italy, Spanish, Netherlands, Poland, Turkey and United Kingdom.

 

Είδε κανένας κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό!!!!

 

http://mobilesmug.com/news/2-software/900-android-22-for-motorola-defy-rolling-out-in-europe

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενά του:

 

According to Motorola Android Software Upgrade News, Android 2.2 Froyo for Motorola DEFY is available in Europe after three weeks ago since it was released in US.

 

This update is rolling out in only a few countries now: France, Germany, Greece, Italy, Spanish, Netherlands, Poland, Turkey and United Kingdom.

 

Είδε κανένας κάτι;;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063728

 

https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades

 

εχει βγει επισημα στις χωρες αυτες.

την εχω βαλει την rom. πολυ βαρυ το blur...

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

ωρες-ωρες κατανταει πολυ εκνευριστικο το Market και το download συστημα ...που εισαι symbian?

δεν μου κατεβαζει τιποτα...

με wifi συνδεομαι και χαμπαρι δεν περνει ...και δεν ανοιγει καμμια σελιδα και στον browser...

με 3G εχω μονιμως την ενδειξη download paused (απο ποιον και γιατι?)

καμμια λυση παιδες? (πριν αλλαξω συσκευη και λειτουργικο)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω τα handsfree γιατι το τηλεφωνο μπαινει σε σιγη και δεν ακουγεται ηχος κουδουνισματος καθολου .Αν τα ξεσυνδεσω το κουδουνισμα επανερχεται. Σας εχει τυχει ???
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας!

 

Προσπαθω να στειλω μεσω bluetooth ενα τραγουδι απο το DEFY στο ΝΟΚΙΑ C2-01, αλλα ενω επιλεγω το τραγουδι δεν μου δινει καποια δυνατοτητα για αποστολη μεσω bluetooth. Ενας φιλος που εχει ενα HTC μου εδειξε οτι οταν πατας συνεχομενα πανω σε ενα αρχειο του βγαζει μια επιλογη "Κοινη χρηση" (αν θυμαμαι καλα) και πατωντας εκει του λεει bluetooth. Κατι τετοιο ομως στο DEFY δεν εμφανιζεται. Πως μπορω να στειλω ενα αρχειο που θελω γιατι δεν μπορεσα να βρω κατι.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@nobody

χρησιμοποιησε ενα file explorer απο το Market και μολις πατησεις παρατεταμενα το αρχειο που θελεις να στειλεις βγαζει και επιλογες για bluetooth.o default file explorer δεν εχει τετοια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό!!!!

 

http://mobilesmug.com/news/2-software/900-android-22-for-motorola-defy-rolling-out-in-europe

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενά του:

 

According to Motorola Android Software Upgrade News, Android 2.2 Froyo for Motorola DEFY is available in Europe after three weeks ago since it was released in US.

 

This update is rolling out in only a few countries now: France, Germany, Greece, Italy, Spanish, Netherlands, Poland, Turkey and United Kingdom.

 

Είδε κανένας κάτι;;;

 

Δυστυχώς η λίστα με τις συγκεκριμένες χώρες, με την εξαίρεση της Γαλλιας για την οποία έχει βγει από την ΜΟΤΟ και το σχετικο changelog σε pdf, αποτελεί απλά πληροφορία του συγκεκριμένου site και οχι επίσημη ενημέρωση ούτε πραγματικότητα μέχρι τώρα...

Και σήμερα που δοκίμασα πριν λίγο για αναβάθμιση, δεν υπάρχει ακόμα τίποτα διαθέσιμο...σίγουρα πάντως όλα δείχνουν οτι είμαστε πια πολύ κοντά! Αντε ΜΟΤΟ, αντε...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσβησα τα δεδομενα απο την εφαρμογη, android market, και πηγε σε προηγουμενη εκδοση (2.09).

Πως μπορω να εχω παλι την τελευταια εκδοση του android market ????

 

Η συσκευη δεν ειναι root:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/content/software/325980/new-style-market-apk-downloads/

κατεβαζεις το apk και το εγκαθιστας απο την sd με καποιον file manager (πχ astro)

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...