Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγέλη Ευχαριστώ για την πρόταση.

Ετσι θεωρώ και εγώ, μάλλον με βλεπω προς το Samsung. Το θέλω για 2η συσκευή, ειδικά για τα email/internet της δουλειάς.

Από ότι είδα και στο PDF που μου έστειλε η Vodafone, θα έχει και πολύ ωραίες θήκες χειρός μεταφοράς δερμάτινες με 32 και 36 Ευρώ

Ευχαριστώ

Πανος

ps - πολλούς χ/μους στον Αγγελο !!!

 

Πανο αυτη λες;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130449256446

Την εντοπισα χθες και θα χτυπηθει αμεσα γιατι αλλιως δε μεταφερεται το μηχανακι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαγγέλη, οχι, είναι άλλου τύπου.

Αμα θές στείλε μου με pm το εμαιλ σου να σου στείλω το σχέτικό pdf από Vodafone.

Πανος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ για όποιον ενδιαφέρεται επίσημα από vodafone

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10170

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Οταν μας διαβασει καποιος συντονιστης, ενα avatar θα ηταν καλοδεχουμενο.

Απ'το control μας ειδοποιούν ότι είναι έτοιμο :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα κι εγώ το εργαλείο.

Μια χαρά η μετάβαση από το άιπαντ...

Υπάρχει τρόπος να έχω μέσα την κάρτα SIM και να έχω εντελώς απενεργοποιημένο το τηλέφωνο;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

To πηρα και εγω αστερι ειναι παρηγγειλα θηκη απο ebay δερματινη.Τωρα μεχρι να ερθει το εχω μεσα στις ζελατινες του.Εβγαλα με οινοπνευμα τα γραμματα απο μπροστα εβαλα και λιγο σελοτειπ απο επανω στο εξεχων της ζελατινας και εχω μια πρωτης ταξεως προστασια εως οτου ερθει η θηκη.Ειμαι ενθουσιασμενος με το εργαλειο πουλησα το galaxy s kαι ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και σε σενα. Ποια εκδοση λογισμικου εχουν οι συσκευες σας παιδια? Ελληνικο keyboard εχει στις ρυθμισεις σε εσας κι αν οχι (η ιδια ιστορια με το πρωτο λογισμικο στο galaxy s) ποιο βαλατε απο market (το αγαπημενο μου, greek ime, δεν παιζει σωστα)?
Link to comment
Share on other sites

Από Expansys έχει την XXJID. Ελληνικά στο περιβάλλον έχει αλλά όχι στο Swype ή στο Samsung Keyboard. Λύση για εμένα το SlideIT. Δεν είναι τόσο καλό όσο το Swype (κυρίως στο λεξικό του αφού λείπουν πολύ βασικές λέξεις) αλλά σιγά σιγά μαθαίνει και βελτιώνεται. Μέχρι να βρούμε ελληνικό Swype...
Link to comment
Share on other sites

Από Expansys έχει την XXJID. Ελληνικά στο περιβάλλον έχει αλλά όχι στο Swype ή στο Samsung Keyboard. Λύση για εμένα το SlideIT. Δεν είναι τόσο καλό όσο το Swype (κυρίως στο λεξικό του αφού λείπουν πολύ βασικές λέξεις) αλλά σιγά σιγά μαθαίνει και βελτιώνεται. Μέχρι να βρούμε ελληνικό Swype...

 

Κι εγω το slideit χρησιμοποιω.

Μια λυση για να κανουν σωστο scaling οι περισσοτερες εφαρμογες στο tab

 

To fix this download space parts from the market.

 

- Open spare parts.

- Scroll all the way to "compatibility mode". it is unchecked, check it. if there is already a check mark there, uncheck and check it.

- reboot phone

- open spare parts again

- Scroll all the way to "compatibility mode". uncheck it.

- reboot phone

- done.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Το βραδακι θα στησω ενα .apk με την Calibri (για να το βαλουν κι οσοι δεν εχουν ρουταρει το tab τους, ευκολα κι απλα), για να απαλλαγειτε απο τις σαπιες γραμματοσειρες που εχει βαλει -και- στο tab η samsung.

Ειναι ο,τι καλυτερο σε γραμματοσειρα, κατ'εμε.

Κατα δευτερον, μην παραλειψετε να κανετε το τρυκ που παρεθεσα παραπανω. Θα παιζουν τα περισσοτερα proggies full screen (ειδικα το sygic mobile maps 10 που χρησιμοποιω απεικονιζεται αψογα).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους μολις το πηρα κ μπορω να πω οτι ειμαι εντυπωσιασμενος,καμια σχεση με το galaxy s,πολυ ανωτερο σε ποιοτητα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το slideit χρησιμοποιω.

Μια λυση για να κανουν σωστο scaling οι περισσοτερες εφαρμογες στο tab

 

To fix this download space parts from the market.

 

- Open spare parts.

- Scroll all the way to "compatibility mode". it is unchecked, check it. if there is already a check mark there, uncheck and check it.

- reboot phone

- open spare parts again

- Scroll all the way to "compatibility mode". uncheck it.

- reboot phone

- done.

 

MIA METAΦΡΑΣΗ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ......ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια στα ελληνικα:

 

Κατεβαστε το spare parts απο το market.

- Εγκαταστήστε κι εκκινήστε το spare parts

- Μετακινηθείτε μέχρι την επιλογή "compatibility mode". Αν δεν ειναι επιλεγμενη, επιλέξτε τη. Αν ειναι ηδη "τσεκαρισμενη", αποεπιλέξτε τη και στη συνέχεια επιλέξτε τη ξανά.

- Επανεκκινείστε τη συσκευή.

- Εκκινήστε το spare parts και μετακινηθείτε και πάλι στην επιλογή "compatibility mode". Αποεπιλέξτε τη.

- Επανεκκινείστε για μια ακόμη φορά τη συσκευή.

- Είστε έτοιμοι. Οι περισσότερες εφαρμογές θα εμφανίζονται σε πλήρη οθόνη (έχω περι τις 40 εφαρμογές εγκατεστημένες στο tab και παίζουν όλες άψογα σε full screen).

 

Κι εδω η γραμματοσειρα Calibri, η οποια απογειωνει οπτικα το tab:

http://rapidshare.com/files/429070092/com.monotype.android.font.calibri.apk

Ειναι ενα απλο .apk που αντιγραφετε στη συσκευη σας κι εγκαθιστατε οπως καθε εφαρμογη. Επειτα κι αφου επανεκκινησετε, θα εμφανιστει η γραμματοσειρα στο μενου "στυλ γραμματοσειρας" μαζι με τις υπολοιπες.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε λοιπον οι early adopters; Αξίζει η αγορά; Έχω μια τρελή επιδότηση και το σκέφτομαι σοβαρά για το Tab...
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε λοιπον οι early adopters; Αξίζει η αγορά; Έχω μια τρελή επιδότηση και το σκέφτομαι σοβαρά για το Tab...

 

Τα εγραψα παραπανω. Ας καταθεσουν κι οι υπολοιποι τις αποψεις τους...

Link to comment
Share on other sites

Τα εγραψα παραπανω. Ας καταθεσουν κι οι υπολοιποι τις αποψεις τους...

 

Δοκίμασε σε παρακαλώ αυτό και πες μας αν παίζει καλά και πώς σου φαίνεται στο TAB. :rolleyes:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=829027

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε παρακαλώ αυτό και πες μας αν παίζει καλά και πώς σου φαίνεται στο TAB. :rolleyes:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=829027

Μια χαρα παιζει, αλλα να σου πω την αληθεια δε μου αρεσει. Απο αυτον ποσταρω. Ο dolphin hd ειναι κορυφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δεν μπορώ να σετάρω τον exhange server.

Στο ίδιο πεδίο ζητάει το domain και το username. Μήπως ξέρει κανείς την ακριβή σύνταξη;

 

Επίσης, το motonav υπάρχει περίπτωση να παίξει στην ανάλυση του Tab;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι σοβαρά να το χτυπήσω κι εγώ, διαβάζω απο όλους τα καλύτερα και το Archos 101 που έλεγα να πάρω αρχικά δε το βλέπω να ρχεται νωρίς ( και είναι κατώτερο γενικά, ΟΚ ), το μεν Toshiba Folio 100 το βλέπω να είναι όνομα και πράγμα ( ΦΟΛΙ-Ο ).

 

Έχει βάλει κανείς και emulators / έχει doc να το συνδέσει με TV;

 

Επίσης, να υποθέσω ότι στο διάβασμα comics θα ΣΚΙΖΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα και είναι απλά φανταστικό...

 

 

χτυπήστε το άφοβα... τελικά οταν το tablet έχει και τηλέφωνο είναι ότι πιο βολικό!!!

 

πολύ καλό !!!

 

ευχαριστώ!

 

v@gelis

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι σοβαρά να το χτυπήσω κι εγώ, διαβάζω απο όλους τα καλύτερα και το Archos 101 που έλεγα να πάρω αρχικά δε το βλέπω να ρχεται νωρίς ( και είναι κατώτερο γενικά, ΟΚ ), το μεν Toshiba Folio 100 το βλέπω να είναι όνομα και πράγμα ( ΦΟΛΙ-Ο ).

 

Έχει βάλει κανείς και emulators / έχει doc να το συνδέσει με TV;

 

Επίσης, να υποθέσω ότι στο διάβασμα comics θα ΣΚΙΖΕΙ;

 

Το 101 ειναι value for money, αλλα ειναι εκτος συναγωνισμου λογω ελλειψης 3g, phone capabilities. Για το toshiba δε θα μπορουσα παρα να συμφωνησω απολυτα με το χαρακτηρισμο που του προσεδωσες.

Κατα τα αλλα, παιδια, μην ενθουσιαζεστε αν δεν παιξετε απο κοντα μαζι του και πολυ περισσοτερο αν δεν εχετε χρησιμοποιησει αλλη ταμπλετα στο παρελθον.

Ειναι δυσκολη αγορα κι αν σκοπευετε να αξιοποιησετε τις τηλεφωνικες λειτουργιες της καλο ειναι να ξερετε τα μειονεκτηματα που συνεπαγεται το αυξημενο μεγεθος του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...