Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Πως βάζουμε τόνους στα ελληνικα?

 

Με το πληκτρολόγιο της samsung δεν βλεπω να γινεται, μπορεις ομως με το swype πατοντας παρατεταμενα πανω στο φωνηεν που θες να τονισες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω ένα μικρό πρόβλημα. Ενώ όλο το interface της συσκευής είναι Ελληνικό, δεν έχω επιλογή Ελληνικά στις ρυθμίσεις για την επιλογή γραφής, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω Ελληνικά.

Μήπως γνωρίζει κανείς, τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω ένα μικρό πρόβλημα. Ενώ όλο το interface της συσκευής είναι Ελληνικό, δεν έχω επιλογή Ελληνικά στις ρυθμίσεις για την επιλογή γραφής, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω Ελληνικά.

Μήπως γνωρίζει κανείς, τι είναι αυτό;

 

όταν πηγαίνεις στις τοπικές ρυθμίσεις, πληκτρολόγιο Samsung και γλώσσα γραφής δεν βρίσκεις μέσα τα ελληνικα?

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς τους κατόχους της συσκευής: χρησιμοποιεί κανείς exchange server στην συσκευή να μας πεί αν δουλεύουν όλα οκ? υπάρχει σωστός -push- συγχρονισμός όπως στα windows mobile σε επαφές, ημερολόγιο και tasks?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το galaxy tab και εχω προβλημα με την εικονα φοντου. Οταν αλλαζω την αρχικη με καποια αλλη μετα δεν μπορω να ξαναορισω την αρχικη.

Μου βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη δεν λειτουργει. Βοηθεια καποιος?

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς τους κατόχους της συσκευής: χρησιμοποιεί κανείς exchange server στην συσκευή να μας πεί αν δουλεύουν όλα οκ? υπάρχει σωστός -push- συγχρονισμός όπως στα windows mobile σε επαφές, ημερολόγιο και tasks?

 

Με exchange 2007 δουλεύουν όλα άψογα. Συγχρονισμός e-mail (push πάντα), επαφών, ημερολογίου. Τα tasks με το default πρόγραμμα δεν συγχρονίζονται ή δεν έχω βρει τρόπο να συγχρονίζονται. Με το Touchdown συγχρονίζονται όμως.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ssarl ευχαριστώ για την απάντηση. Ήξερα οτι υποστηρίζει exchange αλλά δεν ήξερα αν ισχύει για επαφές και ημερολόγιο ή αν ήταν μόνο για την αλληλογραφία. Δύο ακόμα ερωτησούλες: από πλοήγηση στο αυτοκίνητο τι εφαρμογή χρησιμοποιείτε; Σαν media player για σύνδεση στην τηλεόραση αξίζει δηλαδή παίζει και mkv 720p, υποστηρίζει υπότιτλους;
Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι αν πρέπει να πάρω το samsung tab , το iphone 4 ή να περιμένω τα καινούργια με windows 7 (ήδη έχω iphone 3g) .

 

Πήγα και το περιεργάστηκα σε ένα κατάστημα vodafone και η πρώτη ματιά ήταν ότι στην πραγματικότητα είναι πολύ μεγαλύτερο από την εντύπωση που σχηματίζει κανείς βλέποντας τα διαφημιστικά. Η οθόνη του είναι άνετη για το internet και σε συνδυασμό με σύνδεση internet on the go unlimited θα ήταν χρήσιμο αλλά όχι για τηλέφωνο.

 

Με exchange 2007 δουλεύουν όλα άψογα. Συγχρονισμός e-mail (push πάντα), επαφών, ημερολογίου. Τα tasks με το default πρόγραμμα δεν συγχρονίζονται ή δεν έχω βρει τρόπο να συγχρονίζονται. Με το Touchdown συγχρονίζονται όμως.

 

Μήπως θα μπορούσες να με παραπέμψεις κάπου για τις ρυθμίσεις του exchange 2007;

Γιατί πίστευα ότι τα tasks του outlook 2007 δεν μπορούν να συγχρονιστούν με συσκευές android.

Edited by gianpithio
Συνένωση Συνεχόμενων Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λές φίλε rov,

Το tab το πήρα πριν μια εβδομάδα και δυστυχώς μετά από χρήση 3 ημερών, ξαναγύρισα στο κινητό τηλέφωνο. Δυστυχώς δεν έχει "φορητότητα". Ειδικά η χρήση μέσα στο αυτοκίνητο με οδήγημα είναι πάρα πολύ δύσκολη. Εξαιρετικό εργαλείο σε διακοπές ή χρήση σε "σταθερό" χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση κι απο μενα.

Μπορω να το αγορασω χωρις συνδεση (μονο συσκευη) και να του βαλω καρτα sim cosmote;

Πηγα στο πλαισιο να ρωτησω και μου ειπαν οτι το δινουν μονο με πακετο vodafon.

Δεν πιστευω να ειναι κλειδωμενη η συσκευη ε;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση κι απο μενα.

Μπορω να το αγορασω χωρις συνδεση (μονο συσκευη) και να του βαλω καρτα sim cosmote;

Πηγα στο πλαισιο να ρωτησω και μου ειπαν οτι το δινουν μονο με πακετο vodafon.

Δεν πιστευω να ειναι κλειδωμενη η συσκευη ε;

Ευχαριστω

 

Φιλε μου απο το Πλαισιο το πηρα σκετη συσκευη.

Παιζει βεβαια και με κοσμοτε, απλα για το ιντερνετ πρεπει να βαλεις τις ρυθμισεις της cosmote στο APN

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ssarl ευχαριστώ για την απάντηση. Ήξερα οτι υποστηρίζει exchange αλλά δεν ήξερα αν ισχύει για επαφές και ημερολόγιο ή αν ήταν μόνο για την αλληλογραφία. Δύο ακόμα ερωτησούλες: από πλοήγηση στο αυτοκίνητο τι εφαρμογή χρησιμοποιείτε; Σαν media player για σύνδεση στην τηλεόραση αξίζει δηλαδή παίζει και mkv 720p, υποστηρίζει υπότιτλους;

 

Το Sygic Aura είναι απόλαυση στο Galaxy Tab.

 

Μήπως θα μπορούσες να με παραπέμψεις κάπου για τις ρυθμίσεις του exchange 2007;

Εξαρτώνται από τον exchange server σου, δεν είναι κάτι σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το πλαίσιο το πήρα σκέτη συσκευή. Για μένα πάντως η συσκευή τα σπάει, βλέπω το galaxy s να βγαίνει προς πώληση.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το πλαίσιο το πήρα σκέτη συσκευή. Για μένα πάντως η συσκευή τα σπάει, βλέπω το galaxy s να βγαίνει προς πώληση.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Και για τηλεφωνο τι θα εχεις, αυτο το πραγμα?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και για τηλέφωνο. Η αλήθεια είναι ότι με βολεύει πολλή στην δουλειά μου -σαν tab εννοώ - δεν θα το έπαιρνα σε καμία περίπτωση μόνο για τηλέφωνο.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο γιατί το δικό μου ενώ όλα είναι στα Ελληνικά, δεν έχει "επιλογή γραφής" Ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Spag,

Εγώ πήρα τη συσκευή από τη Vodafone (χωρίς σύνδεση) και έχω βάλλει SIM της COSMOTE.

Απλά πρέπει να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις που έχει για Voda (αρ. τηλεφωνητή κ.λ.π)

Link to comment
Share on other sites

Γαμάτο; Το Tab έχει ενσωματωμένη λειτουργία Screenshot ;)

 

 

http://www.droidforums.net/forum/samsung-galaxy-tab/96597-built-screen-shot-capability.html

 

Yep this thing has built in Screen shot capability. While Holding down the back button, press the power button.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο γιατί το δικό μου ενώ όλα είναι στα Ελληνικά, δεν έχει "επιλογή γραφής" Ελληνικά;

 

Δεν υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο μαμισιο παιδια. Ειναι οπως οι αρχικες version του galaxy s (πατατα της samsung δηλαδη). Κατεβασε το slideit απο market.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε στα χερια μου και τωρα παιζω μαζι του και πρωτη φορα με android! Mου φαινεται θα βαλω android και στο HD2!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε στα χερια μου και τωρα παιζω μαζι του και πρωτη φορα με android! Mου φαινεται θα βαλω android και στο HD2!!!!

 

Καλοριζικο Θοδωρη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Θοδωρη... ;)

 

Και σε εσενα το αλλο ;)

Να ρωτησω και κατι χαζο? Το καλωδιο ειναι ιδιο με του iphone 'η μου φαινεται? Πως μπαινει τονος ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...