Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από χτες και εγώ κάτοχος. Εχει κανείς υπόψη του για handsfree ή bluetooth για το tablet ?. Τα ακουστικά δεν απενεργοποιούν το μεγάφωνο και έτσι όλοι ακούνε την συνομιλία σαν ανοικτή ακρόαση. Πως το ξεπερνάει κανείς αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα. Το παρήγγειλα πριν λίγο από εδώ

 

http://www.xenophone.gr/p.Samsung-Galaxy-Tab-16GB.287814.html

 

Τιμή 650 ευρώ σκέτη συσκευή χωρίς σύνδεση. Το περιμένω αύριο. Αξεσουάρ βρήκατε ρε παιδιά; Κυρίως για θήκη και extra φορτιστή ή καλώδιο USB ενδιαφέρομαι...

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Το παρήγγειλα πριν λίγο από εδώ

 

http://www.xenophone.gr/p.Samsung-Galaxy-Tab-16GB.287814.html

 

Τιμή 650 ευρώ σκέτη συσκευή χωρίς σύνδεση. Το περιμένω αύριο. Αξεσουάρ βρήκατε ρε παιδιά; Κυρίως για θήκη και extra ενδιαφέρομαι...

 

Απο Ελλαδα τιποτα ακομη. Εγω μολις χτες παρελαβα την πολυ καλη δερματινη d30 της samsung (original) απο ebay (seller απο Αγγλια, σε μια εβδομαδα παρελαβα) κι αναμενω εναν καλο screen protector.

Με το καλο να παραλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλαδα τιποτα ακομη. Εγω μολις χτες παρελαβα την πολυ καλη δερματινη d30 της samsung (original) απο ebay (seller απο Αγγλια, σε μια εβδομαδα παρελαβα) κι αναμενω εναν καλο screen protector.

Με το καλο να παραλαβεις.

 

Και εγώ έχω παραγγείλει τη συγκεκριμένη θήκη από το Mobilefun UK. Είναι καλή; Επίσης, παρήγγειλα μαζί και τον original Samsung screen protector που με ειδοποίησαν ότι εστάλη ήδη (η θήκη έχει έλλειψη).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παραγγείλει τη συγκεκριμένη θήκη από το Mobilefun UK. Είναι καλή; Επίσης, παρήγγειλα μαζί και τον original Samsung screen protector που με ειδοποίησαν ότι εστάλη ήδη (η θήκη έχει έλλειψη).
Η θηκουλα ειναι πολυ ποιοτικη, αλλα σαφως ανεβαζει τον ογκο της συσκευης. Αυτη θα χρησιμοποιω, αλλα θα κανω και μια δοκιμη με μια tpu απο ebay, να δω αν αξιζει τον κοπο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλους.

Επειδή το τσιπάω αύριο από το Πλαίσιο, ήθελα να ρωτήσω αν εχετε καταφέρει κάτι με το root ( το οποίο με ενδιαφέρει μόνο για paid εφαρμογές).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλους.

Επειδή το τσιπάω αύριο από το Πλαίσιο, ήθελα να ρωτήσω αν εχετε καταφέρει κάτι με το root ( το οποίο με ενδιαφέρει μόνο για paid εφαρμογές).

 

Ευκολα, απο xda...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!

Το παραγγειλα και εγω απο vodafone και το αναμενω απο μερα σε μερα. Ειναι πρωτη φορα που θα πιασω "ταμπλετα"στα χερια και θα λειτουργισω και android. Οπως καταλαβαινετε ειμαι μεσα στην περιεργεια και μαλλον εχω πολλα να διαβασω και να μαθω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, έχω ΧΑΖΕΨΕΙ, εύχρηστο, γρήγορο, όμορφο, διαβάζω τα comics μου με το εφέ που γυρίζεις σελίδα, emulators για genesis / snes / master system κλπ παίζουν ΤΕΛΕΙΑ και δε χρειάζεται καν να ψάχνεις εσύ για roms, υπάρχουν προγραμματάκια που σου βγάζουν λίστες με τα παιχνίδια και απλά πατάς "download" ^^
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένετε λίγο!! Φαίνεται ότι η samsung βγάζει άσο από το μανίκι και μαζί μια νέα version του tab χωρίς 3g, με wifi μόνο και σημαντικά χαμηλότερη τιμή! Ήδη υπάρχει σε διαφημιστικό έντυπο της verizon, δεν πρέπει να είναι πολύ μακριά!!!!!!

http://www.engadget.com/2010/10/25/galaxy-tab-wifi-only-model-hitting-best-buy-for-499-99-sprint/

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένετε λίγο!! Φαίνεται ότι η samsung βγάζει άσο από το μανίκι και μαζί μια νέα version του tab χωρίς 3g, με wifi μόνο και σημαντικά χαμηλότερη τιμή! Ήδη υπάρχει σε διαφημιστικό έντυπο της verizon, δεν πρέπει να είναι πολύ μακριά!!!!!!

http://www.engadget.com/2010/10/25/galaxy-tab-wifi-only-model-hitting-best-buy-for-499-99-sprint/

η διαφορα ειναι αξιοσημειωτη και πιστευω οτι αξιζει για καποιον ο οποιος δεν θελει να χρησιμοποιει το 3g γιατι δεν εχει καποιο πακετο ιντερνετ.

Και επισης οσο υπαρχει το tethering, ξαναλεω οτι αξιζει ακομα και χωρις 3g μια τετοια συσκευη.

Για μενα θα επρεπε να μπορουσε να δεχτει το tab τα usb με ιντερνετ, οπως το internet on the go και τα αλλα που υπαρχουν. ετσι για μενα θα ηταν πολυ ανταγωνιστικη συσκευη.

στα 650 ευρω που κοστιζει, εγω προσωπικα δεν τα δινω γιατι ειναι πολλα, εφοσον εχω και το galaxy s. και μη μου πειτε να πουλησω το galaxy s και να εχω το tab.

γιατι το ενα δεν αντικαθιστα το αλλο. και δεν πιστευω οτι η διαφορα της 4αρας οθονης με την 7αρα οτι ειναι πολυ μεγαλη.

αν μηλισουμε για διαφορα της 4αρας με 10αρα τοτε θα συμφωνησω οτι μπορει δυο τετοιες συσκευες να συνυπαρξουν.

 

ξερει κανεις αν το archos 101 μπορει να δεχθει τα usb με ιντερνετ ? ρωταω γιατι απ'οσο ξερω δεχεται usb κανονικα το archos, αλλα δεν ξερω αν παιζει σε android.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χωρίς 3G θα έρθει στην Ελλάδα γύρω στα 100 ευρώ λιγότερο ΜΟΝΟ, αφού λέει 499 δολλάρια πάνω. Προσωπικά, αν είναι 100 ευρώ η διαφορά για το 3G, πιστεύω ότι τα αξίζει χαλαρά ^^

 

Επίσης..μου διαφεύγει, κάτι λείπει από την Αμερικάνικη έκδοση του Tab, δε θυμάμαι τι όμως..α, ναι..το βρήκα. Δεν έχει φωνητική κλήση. ΟΚ, προσωπικά δε θα με ενδιέφερε και τόσο αυτό, αλλά δε ξέρω αν επεκτείνεται και σε άλλα φωνητικά αυτό ( αναζήτηση google, διάφορα προγράμματα, ίσως και παιχνίδια που να δέχονται φωνητικές εντολές )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χωρίς 3G θα έρθει στην Ελλάδα γύρω στα 100 ευρώ λιγότερο ΜΟΝΟ, αφού λέει 499 δολλάρια πάνω. Προσωπικά, αν είναι 100 ευρώ η διαφορά για το 3G, πιστεύω ότι τα αξίζει χαλαρά ^^

 

Επίσης..μου διαφεύγει, κάτι λείπει από την Αμερικάνικη έκδοση του Tab, δε θυμάμαι τι όμως..α, ναι..το βρήκα. Δεν έχει φωνητική κλήση. ΟΚ, προσωπικά δε θα με ενδιέφερε και τόσο αυτό, αλλά δε ξέρω αν επεκτείνεται και σε άλλα φωνητικά αυτό ( αναζήτηση google, διάφορα προγράμματα, ίσως και παιχνίδια που να δέχονται φωνητικές εντολές )

φιλε μου τα 499 δολλαρια με την σημερινη ισοτιμια ειναι 362.424 ευρω !!!!

και σε σχεση με τα 650 ευρω που κανει η εκδοση με το 3g ειναι λιγο περισσοτερο απο την μιση τιμη !!!!

το θεμα ειναι να δουμε και σε τι τιμη θα ερθει ελλαδα. εγω παντως θα περιμενω.

ουτως η αλλως περιμενω να δω πως θα παει το archos 101 απο κριτικες και βλεπουμε. και επισης πολλες εταιρειες πλεον θα βγαλουν απο χριστουγεννα και μετα νεα tablets οποτε υπομονη λιγο θελει :).

 

για οποιον θελει κατι τωρα και δεν εχει υπομονη, και εχει και τα χρηματακια φυσικα, το tab ειναι κορυφαια επιλογη παντως.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

αν μηλισουμε για διαφορα της 4αρας με 10αρα τοτε θα συμφωνησω οτι μπορει δυο τετοιες συσκευες να συνυπαρξουν.

 

Ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα, αρκει να τα δεις απο κοντα (γιατι περα απο τη φυσικη διασταση, μιλαμε και για μεγαλυτερη αναλυση - μην ξεχνας και την ψευτο- 800Χ480 που φοραει το galaxy s, ελεω amoled).

Επισης, μην περιμενετε να δειτε συντομα (αν ποτε το δουμε στη χωρα μας) την εκδοση με wifi και μονο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα 499 δολλαρια με την σημερινη ισοτιμια ειναι 362.424 ευρω !!!!

και σε σχεση με τα 650 ευρω που κανει η εκδοση με το 3g ειναι λιγο περισσοτερο απο την μιση τιμη !!!!

 

Ξεχνάς όμως κάτι σημαντικό.... ΦΠΑ 23%... ;)

 

Η "ισοτιμία" μεταξύ € και $ είναι περίπου 1:1 στα προϊόντα τεχνολογίας...

 

 

Όσο για το 3G, προσωπικά το θεωρώ απαραίτητο σε ένα tablet. Μιας και που για εμένα είναι απαραίτητο να μην εξαρτάσαι από τίποτα για να έχεις internet...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αποφάσισα να δώσω εδώ τις ρυθμίσεις για όσους ενδιαφέρονται για Ιnternet στο Gallaxy Ταb μέσω του WhatsUp. To κέντρο εξυπ. πελατών της cosmote δεν έχει ακόμη τις ρυθμίσεις καθώς δεν έχουν προς το παρών διαθέσιμη την συσκευή. Να θυμίσω ότι με 3 ευρώ χρέωση στην κάρτα μας, έχουμε 60 ΜΒ δεδομένων.

 

Εκτιμώμενος χρόνος ρύθμισης: περίπου 3 λεπτά...

 

Πάμε λοιπόν:

Εφαρμογές - ρυθμίσεις - Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Ονόματα σημείων πρόσβασης. Εκεί μέσα πρέπει να δημιουργήσουμε ένα νέο ΑΡΝ (πιέζοντας το αριστερό από τα 4 πλήκτρα της συσκευής) .

 

Γράφω τι βάζουμε σε κάθε ένα από τα πεδία του νέου ΑΡΝ:

 

Όνομα: Cosmote Internet

AΡΝ: internet

 

Στα επόμενα 8 πεδία δεν πειράζουμε τίποτα

 

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος ελέγχου ταυτότητας: Κανένα

Τύπος APN: internet

 

Αποθηκεύουμε και τέλος, λειτουργεί τέλεια. Προσοχή στην εισαγωγή των στοιχείων στα πεδία, όπου βλέπετε μικρά γράμματα βάζετε μόνο μικρά κλπ.

 

Ελπίζω να βοήθησα. Προτείνω κάποιος από τους moderators να το βάλει στην πρώτη σελίδα , αν κριθεί σκόπιμο.

 

Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έκαναν copy-paste το άρθρο από το Engadget και ξέχασαν να δουν ότι είχε βγάλει και update που έλεγε ότι η οθόνη θα είναι 1024x600 και όχι 1200x600 που έγραφαν αρχικά.

 

Ναι, αυτό είναι πρωτότυπο, πιστεύω σε κανα 6μηνο θα το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, μιας και ακομa δεν μου εχει ερθει και θελω να παραγγειλω θηκη. Η οθονη του οντως γρατζουνιετε ή οχι οπως στο iphone ας πουμε ή στο HD2? Γιατι αν οχι, μην παραγγειλω τζαμπα screen protector μιας και δεν τα χωνευω. Ουτε στο iphone ειχα βαλει αλλα ουτε και στο hd2 και δεν εχω κανενα προβλημα!

Επισης εχετε να μου προτεινετε καποια θηκη pounce? Ψαχνω και δεν βρισκω κατι για το tab.

Ευχαριστω!

Edited by derizio
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, μιας και ακομa δεν μου εχει ερθει και θελω να παραγγειλω θηκη. Η οθονη του οντως γρατζουνιετε ή οχι οπως στο iphone ας πουμε ή στο HD2? Γιατι αν οχι, μην παραγγειλω τζαμπα screen protector μιας και δεν τα χωνευω. Ουτε στο iphone ειχα βαλει αλλα ουτε και στο hd2 και δεν εχω κανενα προβλημα!

Επισης εχετε να μου προτεινετε καποια θηκη pounce? Ψαχνω και δεν βρισκω κατι για το tab.

Ευχαριστω!

 

Η οθονη δειχνει να μην καταλαβαινει απο γρατζουνιες. Εχω και το HD2 και μπορω να καταλαβω οτι ειναι αντιστοιχα καλη. Για θηκη και γω ψαχνω αλλα τιποτα. Χρησιμοποιω προς το παρων 2 σακουλες απο τον ΜΑΣΟΥΤΗ

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, μιας και ακομa δεν μου εχει ερθει και θελω να παραγγειλω θηκη. Η οθονη του οντως γρατζουνιετε ή οχι οπως στο iphone ας πουμε ή στο HD2? Γιατι αν οχι, μην παραγγειλω τζαμπα screen protector μιας και δεν τα χωνευω. Ουτε στο iphone ειχα βαλει αλλα ουτε και στο hd2 και δεν εχω κανενα προβλημα!

Επισης εχετε να μου προτεινετε καποια θηκη pounce? Ψαχνω και δεν βρισκω κατι για το tab.

Ευχαριστω!

 

Συνφορουμίστα, αφού αντέχει αυτο:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0Kt7ckZ9Xho

 

πραγματικά δεν χρειάζετε τιποτε παραπάνω η οθονη....

 

 

Α και εδώ έχει το Gizmodo ενα review της συσκευης οπου έχει βρέξει καντήλια στα σχολια γιατι μόνο με review δεν μοιάζει, αλλα με κείμενο sponsored by Apple.

 

http://gizmodo.com/5686161/samsung-galaxy-tab-review-a-pocketable-train-wreck?skyline=true&s=i

Link to comment
Share on other sites

kαλησπέρα! ξερει κανενασ να μου πει πωσ περναω ταινια στο tab?ευχαριστω...!

 

Προφανως πρέπει να ξέρεις πως συνδέεται με τον υπολογιστή, έτσι; (ρυθμισεις,εφαρμογες, ανάπτυξη και τσεκάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων usb για να αποφυγεις το KIES)

Αφού το συνδέσεις κάνεις mount την κάρτα και copy - paste με τον explorer στη sdcard του tab την ταινία ή οποιοδήποτε άλλο αρχείο θέλεις

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα παιδια,απο χθες κατοχος του tab μετα απο αρκετη ερευνα και με τη βοηθεια των παιδιων εδω το πηρα αποφαση και το απεκτησα.στην ουσια απλα επικυρωνω και εγω τα λεγομενα των παιδιων παραπανω.ευτυχως ποιοτητα κατασκευης πολυ καλυτερη απο galaxy s,ταχυτατο,ισως το ιδανικο μεγεθος για μια all-around συσκευη.ελπιζω και σε αντιστοιχη υποστηριξη απο μαμα samsung σε μελλοντικες αναβαθμισεις!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...