Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανως πρέπει να ξέρεις πως συνδέεται με τον υπολογιστή, έτσι; (ρυθμισεις,εφαρμογες, ανάπτυξη και τσεκάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων usb για να αποφυγεις το KIES)

Αφού το συνδέσεις κάνεις mount την κάρτα και copy - paste με τον explorer στη sdcard του tab την ταινία ή οποιοδήποτε άλλο αρχείο θέλεις

 

σε ευχαριστω!το KIES τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω και πάλι..:)

 

Εγώ πάντως, έχω ΧΑΖΕΨΕΙ, εύχρηστο, γρήγορο, όμορφο, διαβάζω τα comics μου με το εφέ που γυρίζεις σελίδα, emulators για genesis / snes / master system κλπ παίζουν ΤΕΛΕΙΑ και δε χρειάζεται καν να ψάχνεις εσύ για roms, υπάρχουν προγραμματάκια που σου βγάζουν λίστες με τα παιχνίδια και απλά πατάς "download" ^^

 

comics απο που κατεβαζεις?:worry:

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

ειχα την ευκαιρια να ασχοληθω μαζι του ενα τεταρτακι ,σορρυ παιδια αλλα ηταν πολυ laggy για τα γουστα μου

Το θεωρω αδιανοητο το hd2 που εχω να τρεχει αισθητα καλλιτερα το android , μεσω μαγειρεμενης ρομ

 

Ελπιζω να ειναι προβλημα της ρομ , και με τον καιρο να γινει σφαιρα η συσκευη, επι του παροντως ομως δεν μου εκανε κανενα κλικ, απεναντιας

Επεισης κατι τελειως αρνητικο για εμενα ειναι που δεν μπορεις να αλλαξεις ευκολα τη μπαταρια με μια εφεδρικη , τεραστιο φαουλ για τετοια συσκευη.

 

Λες και οτι ηλιθιοτητα παει και κανει η apple πρεπει να την ακολουθησουν ολοι :lol:

Link to comment
Share on other sites

ειχα την ευκαιρια να ασχοληθω μαζι του ενα τεταρτακι ,σορρυ παιδια αλλα ηταν πολυ laggy για τα γουστα μου

Το θεωρω αδιανοητο το hd2 που εχω να τρεχει αισθητα καλλιτερα το android , μεσω μαγειρεμενης ρομ

 

Ελπιζω να ειναι προβλημα της ρομ , και με τον καιρο να γινει σφαιρα η συσκευη, επι του παροντως ομως δεν μου εκανε κανενα κλικ, απεναντιας

Επεισης κατι τελειως αρνητικο για εμενα ειναι που δεν μπορεις να αλλαξεις ευκολα τη μπαταρια με μια εφεδρικη , τεραστιο φαουλ για τετοια συσκευη.

 

Λες και οτι ηλιθιοτητα παει και κανει η apple πρεπει να την ακολουθησουν ολοι :lol:

 

Laggy το Galaxy Tab? Το μόνο πρόγραμμα που δεν τρέχει καλά είναι ο ενσωματωμένος browser, αλλά μπορείς πολύ εύκολα να δουλέψεις με Dolphin, Opera ή Skyfire που πάνε σφαίρα. Ότι άλλο και να τρέξεις πετάει. Συμβουλή: δοκίμασε να τρέξεις τα παιχνίδια HD της GameLoft και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

oftopic ξεoftopic εγω θα το πω!!1

ηθελα να παρω το tab αλλα με την οδυνηρη εμπειρια που ειχα με το ομνια 2(ενω με το ομνια 1 ολα ΤΕΛΕΙΑ!!!!) και την ελλειψη υποστηριξης απο samsung για το galaxy s το οποιο ειναι μεν τελειο σαν hardware αλλα μας ταπρηξε με την ελλειψη αναβαθμισεων ,αποφασιασ και αγορασα απο getitnow με 599!!!το apple ipad και το φχαριστιεμαι τωρα.οχι θα παρακαλαμε με τα λεφτα μας την samsung.:cool::cool::cool:

 

Για μενα καλα εκανες και πηρες ipad. Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει πολυ καλυτερη υποστηριξη σε software το multitasking ειναι θεμα εβδομαδας με την 4.2 και μπορει να μην εχει καμερα αλλα εχει μεγαλυτερη οθονη και πολυ καλυτερο feeling.

Αν και η apple εδειξε στους ανταγωνιστες πως πρεπει να ειναι ποιοτικα ενα tablet οι υπολοιποι μιμητες εβγαλαν πλαστικουρες στα ιδια χρηματα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Laggy το Galaxy Tab? Το μόνο πρόγραμμα που δεν τρέχει καλά είναι ο ενσωματωμένος browser, αλλά μπορείς πολύ εύκολα να δουλέψεις με Dolphin, Opera ή Skyfire που πάνε σφαίρα. Ότι άλλο και να τρέξεις πετάει. Συμβουλή: δοκίμασε να τρέξεις τα παιχνίδια HD της GameLoft και θα δεις.

 

Αν ο ενσωματωμενος browser που ερχεραι απο το εργοστασιο ειναι (laggy) τι να πω; Παντως η υποστηριξη της αντιπροσωπειας ειναι λιγο (χαλια)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Laggy το Galaxy Tab? Το μόνο πρόγραμμα που δεν τρέχει καλά είναι ο ενσωματωμένος browser, αλλά μπορείς πολύ εύκολα να δουλέψεις με Dolphin, Opera ή Skyfire που πάνε σφαίρα. Ότι άλλο και να τρέξεις πετάει. Συμβουλή: δοκίμασε να τρέξεις τα παιχνίδια HD της GameLoft και θα δεις.

μην σου φαινεται οτι μπορει οντως να ειναι laggy. Αν δοκιμασε ο φιλος καποιο tab σε καποιο μαγαζι, οπου το δοκιμαζει οποιοσδηποτε και εχει ανοιχτα τα παντα, ειναι πολυ πιθανο να εχει lag !!!!

Και οπως εχει αναφερθει πολλες φορες στο Thread του galaxy s, με το συστημα αρχειων που χρησιμοποιει η samsung, το λεγομενο rfs, το lag ειναι πολυ λογικο να συμβαινει και στο tab με απο πολυ χρηση και ανοιγμα/κλεισιμο εφαρμογων !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει σχετικό θέμα στους διαξιφισμους. Γράψτε εκει μην χαλάμε το thread εδω.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Laggy το Galaxy Tab? Το μόνο πρόγραμμα που δεν τρέχει καλά είναι ο ενσωματωμένος browser, αλλά μπορείς πολύ εύκολα να δουλέψεις με Dolphin, Opera ή Skyfire που πάνε σφαίρα. Ότι άλλο και να τρέξεις πετάει. Συμβουλή: δοκίμασε να τρέξεις τα παιχνίδια HD της GameLoft και θα δεις.

 

Φιλε μου απενεργοποισε τον flash ή καλυτερα βαλτον on demand και θα πηγαινει και ο ενσωματομενος browser σφαιρα

Παντως το γνωστο lag υπαρχει κιεδω. Το εκανα ηδη ρουτ και με το auto killer χωρις OCLF τα πραγματα ειναι πολυ πολυ καλυτερα

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απενεργοποισε τον flash ή καλυτερα βαλτον on demand και θα πηγαινει και ο ενσωματομενος browser σφαιρα

Παντως το γνωστο lag υπαρχει κιεδω. Το εκανα ηδη ρουτ και με το auto killer χωρις OCLF τα πραγματα ειναι πολυ πολυ καλυτερα

 

Φαντάζομαι όμως ότι θα εμφανίζεται πιο δύσκολα λόγω της μεγαλύτερης διαθέσιμος ram.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι όμως ότι θα εμφανίζεται πιο δύσκολα λόγω της μεγαλύτερης διαθέσιμος ram.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κωστα με 95 εγκατεστημενες εφαρμογες το μηχανημα ξεκινα με 240ΜΒ ελευθερα. Γρηγορα ομως πεφτει κατω απο 100 οποτε αρχιζει και παρατηρειται ο πρωτος δισταγμος και η ελαφρα καθυστεριση. Η χρηση του autokiller και autostarts για μενα ειναι απαραιτητη. Αν του βαλω και το OCLF τοτε πιστευω οτι θα ειναι τελειο

Link to comment
Share on other sites

ειχα την ευκαιρια να ασχοληθω μαζι του ενα τεταρτακι ,σορρυ παιδια αλλα ηταν πολυ laggy για τα γουστα μου

Το θεωρω αδιανοητο το hd2 που εχω να τρεχει αισθητα καλλιτερα το android , μεσω μαγειρεμενης ρομ

 

Ελπιζω να ειναι προβλημα της ρομ , και με τον καιρο να γινει σφαιρα η συσκευη, επι του παροντως ομως δεν μου εκανε κανενα κλικ, απεναντιας

Επεισης κατι τελειως αρνητικο για εμενα ειναι που δεν μπορεις να αλλαξεις ευκολα τη μπαταρια με μια εφεδρικη , τεραστιο φαουλ για τετοια συσκευη.

 

Λες και οτι ηλιθιοτητα παει και κανει η apple πρεπει να την ακολουθησουν ολοι :lol:

 

Δεν ειναι laggy, το μοναδικο πραγμα που δεν εχει φτιαχτει σωστα (και το επεσημανα εδω και μερες) ειναι ο ενσωματωμενος πλοηγος. Μικρο το κακο, το ειπαμε. Dolphin browser hd, με on demand απεικονιση flash (με εξαιρετικη χρηστικοτητα και 30% πιο γρηγορος απο τον safari) ειναι η -δωρεαν- λυση.

Κατα τα αλλα το μηχανημα παει σφαιρα (ηρθαν κι οι screen protectors, απο αγγλικο ebay κι αυτοι, και εβγαλα επιτελους τον αθλιο custom made (κομμενος απο το παλιο μου ipad). Gorilla glass εχει χρησιμοποιηθει κι εδω, αλλα ενας protector για να το χειριζεσαι ανετα και να μην τρεχεις καθε μερα να καθαριζεις την οθονη, ειναι επιβεβλημενος).

 

Κωστα με 95 εγκατεστημενες εφαρμογες το μηχανημα ξεκινα με 240ΜΒ ελευθερα. Γρηγορα ομως πεφτει κατω απο 100 οποτε αρχιζει και παρατηρειται ο πρωτος δισταγμος και η ελαφρα καθυστεριση. Η χρηση του autokiller και autostarts για μενα ειναι απαραιτητη. Αν του βαλω και το OCLF τοτε πιστευω οτι θα ειναι τελειο

 

Ξηλωσε τα περιττα today plugins, live wallpapers κλπ (εγω ενα για calendar χρησιμοποιω μονο. Τα αλλα ειναι περιττα εφε) και δε θα χρειαζεσαι ουτε autokiller ουτε τιποτα. Εγω απο εκει ειδα μονο memory leaks.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Eχει καθολου integration με το adress book το calendar k.l.p του Mac OS X ή του Winows 7 ?

 

 

Με τον browser βλεπεις τις κανονικες σελιδες των sites οπως σε εναν κανονικο browser ?

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απενεργοποισε τον flash ή καλυτερα βαλτον on demand και θα πηγαινει και ο ενσωματομενος browser σφαιρα

Παντως το γνωστο lag υπαρχει κιεδω. Το εκανα ηδη ρουτ και με το auto killer χωρις OCLF τα πραγματα ειναι πολυ πολυ καλυτερα

 

και πωσ τον βαζεισ on demand;

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια βοηθεια παρακαλω!με τα ακουστικα ο ηχοσ δεν ακουγεται μονο απο εκει.αλλα κ ανοιχτη ακροαση!πωσ γινεται να ακουγεται μονο απο τα ακουστικα;:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

και πωσ τον βαζεισ on demand;

 

Στις ρυθμισεις του browser επιλεγεις ενεργοποιηση προσθετων και κατ απαιτηση.

 

Παιδιά, ποιος είναι ο πιο γρήγορος PDF viewer;

 

Εχω δικιμασει 2, το repligo και το ezPDF, το repligo μου φανηκε πιο γρηγορο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Εχει ακουσει κανεις ποτε θα ειναι διαθεσιμο απο cosmοte με επιδοτηση συμβολαιου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπως ξερει κανεις γιατι το gmail δεν κανει αυτοματο (τουλαχιστον στις 5 πρωτες)preview στις foto οπως σε ολα τα android που ειχα??ειναι και ο μονος λογος που εχω ξενερωσει λιγο και μου ερχεται να το παω πισω...please sos...
Link to comment
Share on other sites

Για κάτι τέτοια ΔΕ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΣΤΙΓΜΗ που τα σκασα για το Tab και δε πήγα σε αμφιβόλου ποιότητος και δυνατοτήτων συσκευές ( πχ archos )..

 

Samsung: Galaxy Tab source code released!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=839601

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Κωστα με 95 εγκατεστημενες εφαρμογες το μηχανημα ξεκινα με 240ΜΒ ελευθερα. Γρηγορα ομως πεφτει κατω απο 100 οποτε αρχιζει και παρατηρειται ο πρωτος δισταγμος και η ελαφρα καθυστεριση. Η χρηση του autokiller και autostarts για μενα ειναι απαραιτητη. Αν του βαλω και το OCLF τοτε πιστευω οτι θα ειναι τελειο

 

Αργύρη έτσι το περίμενα γι αυτο έγραψα ότι θα καθυστερεί περισσότερο να lagαρει σε σχέση με το galaxy.

 

Κι εδω το φάρμακο είναι τσεκαρισμα ποιες εφαρμογές αρχίζουν να τρέχουν χωρίς να τις ανοίγεις εσυ.

Αν υπάρχουν άλλες παρόμοιες που δεν τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς να τις ανοίξεις, τις αντικαταστεις με αυτές. Αν όχι η λύση είναι να τις εμποδιζεις με κάποιο απο τα γνωστά προγραμματακια.

Εγω στο galaxy ήθελα να τρέχουν μονίμως μόνο οι εφαρμογές που χρησιμοποιουσα καθημερινά, ώστε να έχω άμεση πρόσβαση.

 

Στο iPad παρα την μικρότερη ram δεν υπάρχει πρόβλημα. Το έχω τεσταρει με 37 εφαρμογές ανοικτές και 21ΜΒ διαθέσιμα. Δεν αλλάζει συμπεριφορά, παραμένει το ίδιο γρήγορο χωρίς ίχνος lag.

Απλα εδω δεν τρέχει τίποτα στο παρασκήνιο αν δεν το ανοίξεις. Αυτο είναι που μου την σπάει στα android.

Όσο περισσότερες εφαρμογές κανεις εγκατάσταση τόσο μειώνεται η ραμ, τις χρησιμοποιείς δεν τις χρησιμοποιείς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...