Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Η υπηρεσια vodafone mobile internet απευθυνεται μονο σε συνδρομητες συμβολαιου ή και καποιος χρηστης καρτοκινητης μπορει να το ενεργοποιησει; Αν οχι, για mobile internet σε καρτοκινητη τι υπαρχει;

Ευχαριστω!

 

Για χρηστες καρτοκινητης υπαρχει το surf & mail 60 με 60 MB δωρεαν ογκο αλλα υπαρχει προσφορα μεχρι της 31/8 αν ενεργοποιησεις την υπηρεσια σου δινουν διπλασιο ογκο δηλαδη 120 ΜΒ τον μηνα.Αλλα για ποσους μηνες ισχυει δεν γνωριζω κοιτα λεπτομεριες εδω .. http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Η υπηρεσια vodafone mobile internet απευθυνεται μονο σε συνδρομητες συμβολαιου ή και καποιος χρηστης καρτοκινητης μπορει να το ενεργοποιησει; Αν οχι, για mobile internet σε καρτοκινητη τι υπαρχει;

Ευχαριστω!

Για συνδρομητές καρτοκινητής υπάρχει και η νέα υπηρεσία

Vodafone Internet Όλη μέρα

Unlimited Internet με 1 ευρώ την μέρα και μόνο αν χρησιμοποιηθεί .

Για πληροφορίες

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9141

Link to comment
Share on other sites

Vodafone 3G στον Βολο πραγματικα σερνεται στις 12 το βραδυ!

http://www.speedtest.net/result/907809873.png

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Vodafone 3G στον Βολο πραγματικα σερνεται στις 12 το βραδυ!

http://www.speedtest.net/result/907809873.png

 

Σε ποιο σημείο της πόλης έκανες το test; Γιατί στην παραλία που είχα δοκιμάσει πετούσε... :wacko: Μερικές φορές τα speedtest δε παίζουν καλά,δοκίμασε καλύτερα ftp από κανένα server της προκοπής-ntua...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αλλα το ftp.ntua.gr δεν μου ανοιγει. ξαναεκανα και σημερα αλλο ενα με 3/5 γραμμες 3G. το εκανα κεντρο 54 ου συταγματος.

http://www.speedtest.net/result/908509916.png

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αλλα το ftp.ntua.gr δεν μου ανοιγει. ξαναεκανα και σημερα αλλο ενα με 3/5 γραμμες 3G. το εκανα κεντρο 54 ου συταγματος.

http://www.speedtest.net/result/908509916.png

 

Από την αρχή της Ιάσονος στο μεταπτυχιακό του τμήματός μου είχα πιάσει 3Mbps με πολύ μικρότερο ping με τέρμα σήμα βέβαια. Το θέμα είναι ότι εσύ συνδέεσαι στην ίδια κεραία στην Συντάγματος...Δε ξέρω,φταίει το σήμα μάλλον.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις σιγουρα αν υπαρχει εξτρα χρεωση σε περιπτωση που συνδεσω το κινητο με το pc ?

Θα χρειαστω ιντερνετ για 2 μερες και σκεφτηκα να συνδεσω το κινητο με το λαπτοπ και να χρησιμοποιησω την υπηρεσια με το 1 ευρω την ημερα.

Η ταχυτητα δε με ενδιαφερει τοσο, το θελω για μικρη χρηση.. 2-3 σελιδες, e-mail και msn

Link to comment
Share on other sites

μόλις τώρα είδα την ερώτησή σου - την ίδια σχεδόν έκανα και εγώ σε άλλον μήτο:

 

μου ήρθε το ακόλουθο μήνυμα:

 

"vodafone internet όλη-μέρα: τώρα έχεις απεριόριστο ιντερνετ στο κινητό όποια μέρα θες με 1ευρώ /μέρα. ενεργοποίησε δωρεάν στο 1350. για ρυθμίσεις ιντερνετ κάλεσε 1392."

 

έχω τις εξής απορίες:

μπορώ να βάλω την κάρτα σε stickaκι και να το χρησιμοποιήσω σαν το mobile broadband?

από ότι βλέπω είναι 10mb/day, άλλη διαφορά΄από το kartointernet υπάρχει?

το έχει δουλέψει καποιος να μας πει τη γνώμη του?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9141

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το καρτοιντερνετ...απλα αυτη η προσφορα απο οτι καταλαβαινω ειναι για αυτους που εχουν συμβολαιο και για να μην παιρνουν καρτα καινουρια τους δινει φθηνη και προσωρινη προσβαση για 1 - 5 - 10 μερες...

 

να κανω κι εγω μια ερωτηση πανω σε αυτο...

υπαρχει παρομοια προσφορα με το 1 ευρω

 

20 ευρω λεει, 3 GB οριο...

τα 3GB ειναι αρκετα για 10 μερες που θα παω διακοπες;

για youtube, forums, facebook, και σερφινγκ γενικα...

και για αρκετες ωρες της ημερας αυτα...κανα 5ωρο ας πουμε

 

και κατι αλλο...

η καρτα sim καρτοιντερνετ που δινει η vodafone με 19 ευρω (και η οποια εχει εξαντληθει παντου) που λεει οτι σου δινει και 10 μερες ιντερνετ, σε αυτες τις 10 μερες τι οριο ογκου δεδομενων εχει?

 

επισης μπορει να μπει αυτη η sim σε συγχρονο κινητο αρα να μη χρειαστω το usb stick?

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω το 1 ευρώ την ημέρα . ισχύει και για καρτοκινητά και μέχρι αυτήν την στιγμή είναι απεριόριστο .

Κάπιοι έχουν κατεβάσει και 1.5 Gb την ημέρα με το 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 1 ευρώ την ημέρα πώς ενεργοποιείται?

Το ενεργοποίησα σε έναν φίλο μου και ήρθε μήνυμα ότι επιτέφχθει το αίτημα.. και ότι η ενεργοποίηση θα γίνει στις 4πμ (αν δεν κάνω λάθος). Δηλαδή την επόμενη μέρα! Δοκίμασα άνοιξα μία σελίδα και έγινε ογκοχρέωση. Το 1 ευρώ δεν το έχει πάρει ακόμα.

Έτσι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 1 ευρώ την ημέρα πώς ενεργοποιείται?

Το ενεργοποίησα σε έναν φίλο μου και ήρθε μήνυμα ότι επιτέφχθει το αίτημα.. και ότι η ενεργοποίηση θα γίνει στις 4πμ (αν δεν κάνω λάθος). Δηλαδή την επόμενη μέρα! Δοκίμασα άνοιξα μία σελίδα και έγινε ογκοχρέωση. Το 1 ευρώ δεν το έχει πάρει ακόμα.

Έτσι γίνεται?

Ναι... Νομιζω το λεει κιολας και στη διαφημιση στην τηλεοραση οτι στις 4 π.μ. πως γινεται η ενεργοποιηση...

Απο το site: Η χρέωση του 1€ πραγματοποιείται με την πρώτη είσοδο από το κινητό σου σε κάποια σελίδα Internet ή στο Vodafone live! / My Web και σου εξασφαλίζει απεριόριστη πλοήγηση στο Internet και Vodafone live! / My Web έως τις 4 π.μ.

Οποτε απο 4 μεχρι 4 πρεπει να ειναι....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε μία σελίδα αλλά δεν αφαίρεσε το 1 ευρώ. Έκανε κανονική χρέωση!

Μαλλον γιατι η υπηρεσια θα ειναι διαθεσιμη σε 3:10 λεπτα απο τωρα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Απόγευμα έκανα την ενεργοποίηση. Κατά τις 6.

Μαλλον θα πρεπει να μιλησεις μαζι τους να σου πουν τα πιο εξειδικευμενα... Και γιατι σου εκανε ογκοχρεωση και οχι να παρει απλα το 1€...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό . Όταν κάνεις την εενργοποίηση , σου το λέει

το Πρόγραμμα θα ενεργοποιηθεί στις 4:00 της επόμενης μέρας .

Είναι ξεκάθαρο .

Link to comment
Share on other sites

Τί νόημα έχει αυτό το πακέτο? Να βρεθείς κάπου να θέλεις ίντερνετ και αυτό να σου ενεργοποιηθεί την επόμενη μέρα??
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιείς είτε θέλεις Internet είτε Όχι

Η χρέωση θα γίνει με την πρώτη είσοδο Και θα χρεωθείς Μόνο όσες μέρες μπείς

Άρα γιατί να μην το έχεις συνέχεια Ανοικτό?

Link to comment
Share on other sites

Τί νόημα έχει αυτό το πακέτο? Να βρεθείς κάπου να θέλεις ίντερνετ και αυτό να σου ενεργοποιηθεί την επόμενη μέρα??

 

Μόνο για την ενεργοποίηση περιμένεις ένα 24ωρο, μετά το έχεις μόνιμα ανοιχτό. Όπως λέει και ο Βασίλειος, δεν υπάρχει λόγος να το απενεργοποιήσεις, γιατί αν δεν μπεις ούτως ή άλλως δε σε χρεώνει. Αντιθέτως προστατεύει και από υπέρογκες χρεώσεις, αν υποθέσουμε ότι κάποια κινητά κάνουν αυτόματα updates κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω πάρει το πακετάκι με τα 49 ευρώ.

 

Έχω το έξεις πρόβλημα : καθώς είμαι στο ίντερνετ αρκετή ώρα... όταν πατάω να μπω σε κάποιο άλλο site ή ακόμα και στο ίδιο site πατώντας κάπου αλλού μέσα στο site... μου ανοίγει το service.vodafone.gr και μετά δεν μπορώ να μπω σε άλλο site.

 

Δεν το κάνει πάντα κάπου κάπου.

Και για να συνεχίσω την πλοήγηση μου στο ιντερνέτ πρέπει να κάνω αποσύνδεση και πάλι σύνδεση.

 

Τι φταίει?

 

 

 

καλησπερα :)

και εγω το ιδιο!........

ειναι γενικο το προβλημα?

 

μηπως εχεις βρει καποια λυση που σου δουλεψε??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω πακέτο σύνδεσης Vodafone μόνο και μόνο για την υπηρεσία internet όλη μέρα με 1€, θέλω όμως κάποιος να μου επιβεβαιώσει τα ακόλουθα ερωτήματα. Είναι όντως απεριόριστο αν ξεπεράσεις τα 10ΜΒ? Από ταχύτητες πως πάει; Διάβασα στο in.gr ότι τις ρίχνουν στα 64kbps. Ισχυεί κάτι τέτοιο?:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :)

και εγω το ιδιο!........

ειναι γενικο το προβλημα?

 

μηπως εχεις βρει καποια λυση που σου δουλεψε??

 

Καλήμερα.

 

Όχι δεν βρήκα λύση.Έχει λήξει το πακετάκι πριν 3 μέρες. Τώρα μπαίνω στο ίντερνετ με την wind 1,5 gb...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω πακέτο σύνδεσης Vodafone μόνο και μόνο για την υπηρεσία internet όλη μέρα με 1€, θέλω όμως κάποιος να μου επιβεβαιώσει τα ακόλουθα ερωτήματα. Είναι όντως απεριόριστο αν ξεπεράσεις τα 10ΜΒ? Από ταχύτητες πως πάει; Διάβασα στο in.gr ότι τις ρίχνουν στα 64kbps. Ισχυεί κάτι τέτοιο?:)

 

Είναι πράγματι απεριόριστο έχω κατεβάσει μέχρι 600 ΜΒ σε μία ημέρα

Μέχρι στιγμής δεν μου έχουν μειώσει την ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...