Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά που ανοίξαμε πάλι το τόπικ αυτό (προς κυκλοφορία)...

 

πρόβλεψη: σε λίγες μέρες θα το γυρίσουμε στο επίσημο της συσκευής, με την μαζική κυκλοφορία της...σε λίγες περισσότερες μέρες, όλοι θα διαμαρτύρεστε γιατί το επίσημο θα έχει γίνει 300 σελίδες εκ των οποίων τα 2/3 θα είναι copy-paste του παρόντος και η πληροφορία θα θέλει την Νικολούλη για να βρεθεί...

 

δε λέω, όλοι γουστάρουμε και αγωνιούμε για κάποια συσκευή, αλλά μη το καταντήσουμε ''ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαπτίσαμε''....καλό το youtube, μαζέψτε εικόνες και πληροφορίες, αλλά λίγο υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε αυτο ομως περιμενω να ειναι καλυτερο μια και υποστιριζει η ιδια η htc

 

Οθόνη και ήχος που θα σου πάρουν το μυαλό

 

Ξέχασε ότι γνώριζες μέχρι σήμερα για τις οθόνες των κινητών. Με το HTC Desire HD απολαμβάνεις κινηματογραφική εικόνα, στις 4,3 ίντσες της οθόνης του, την ίδια στιγμή που κατακλύζεσαι από την καλύτερη δυνατή ποιότητα ήχου χάρη στην υποστήριξη των τεχνολογιών Dolby Mobile και SRS virtual surround sound. Ιστοσελίδες, βίντεο, μουσική, παιχνίδια και εφαρμογές παρελαύνουν μπροστά στα μάτια σου με το HTC Desire HD.

 

Αυτά τα feature (Dolby Mobile kai SRS) καλώς κάνει και τα διαφημίζει γιατί τα υποστηρίζει όχι μέσω του external speaker αλλά μέσω headphones (και από reports - ιδιαίτερα με χρήση καλών ακουστικών - τα αποτελέσματα είναι φανταστικά). Δεν ενεργοποιούνται καν τα settings αυτά αν δεν έχεις συνδέσει τα ακουστικά. Και είναι λογικό. "Dolby" με ένα ταπεινό ηχειάκι σχεδιασμένο για ringtones δεν υφίσταται όπως και να το κάνουμε. Τώρα, αν το κινητό το θέλεις για να ακούς μουσική από το speaker, θα απογοητευτείς. :)

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα feature (Dolby Mobile kai SRS) καλώς κάνει και τα διαφημίζει γιατί τα υποστηρίζει όχι μέσω του external speaker αλλά μέσω headphones (και από reports - ιδιαίτερα με χρήση καλών ακουστικών - τα αποτελέσματα είναι φανταστικά). Δεν ενεργοποιούνται καν τα settings αυτά αν δεν έχεις συνδέσει τα ακουστικά. Και είναι λογικό. "Dolby" με ένα ταπεινό ηχειάκι σχεδιασμένο για ringtones δεν υφίσταται όπως και να το κάνουμε. Τώρα, αν το κινητό το θέλεις για να ακούς μουσική από το speaker, θα απογοητευτείς. :)

 

 

Ποιος θα ήθελε Dolby και στο μεγάφωνο? Δεν είναι καν Stereo!

 

Πάλι καλά που έχω καλά ακουστικά...!

" Success, is 99% Failure " Soichiro Honda
Link to comment
Share on other sites

Nikos_s3 έτσι ειναι! Θέλω και γω να δω αξιόπιστα reviews από προσωπική χρήση του καθενός και όχι τί είδαμε και τί ακούσαμε μέσω ίντερνετ. Άντε γιατί περιμένω αξιόπιστη κριτική από συμφορουμίτες ώστε να το "χτυπήσω" μέσα στο Δεκέμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Το plaisio αλλαξε ημερομηνια αλλα δεν την επιβαιβεωνουν 31/11 απο 1/11.

η voda επιβαιβεωνω κ εγω για τις 5/11 που μου ειπαν αλλα λογικα θα εχει κανενα λογοτυπο πανω κ κανενα μενου της(ξενερααααα)

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

μην βιαζεστε φιλοι ακομα δεν εχει βγει το μονιμο root,για αυτο δε σκαω εγω ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

και το expansys σημερα μου ειπε 12/11!!!!!!!!!Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!Εδω και ενα μηνα απο μερα σε μερα λεγανε!!!Χτες μου ειπαν οτι σημερα θα γινοταν αποστολη,και στο τηλ/νο μου ειπαν τελικα 12/11!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

και το expansys σημερα μου ειπε 12/11!!!!!!!!!Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!Εδω και ενα μηνα απο μερα σε μερα λεγανε!!!Χτες μου ειπαν οτι σημερα θα γινοταν αποστολη,και στο τηλ/νο μου ειπαν τελικα 12/11!!!!!!!!!!!!

 

μακρια απο εχπανσυσ κοροιδευουν :mad:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το plaisio αλλαξε ημερομηνια αλλα δεν την επιβαιβεωνουν 31/11 απο 1/11.

η voda επιβαιβεωνω κ εγω για τις 5/11 που μου ειπαν αλλα λογικα θα εχει κανενα λογοτυπο πανω κ κανενα μενου της(ξενερααααα)

 

Σε σημερινή μου επίσκεψη στη Vodafone μου είπαν ότι το αναμένουν στις κεντρικές αποθήκες την Παρασκευή και στα καταστήματα θα είναι την Τρίτη με Τετάρτη. Σε αντίστοιχη επίσκεψη στο πλαίσιο μου είπαν και εμένα για τέλος του μήνα το οποίο βέβαια είναι αντίθετο με αυτό που μου είπαν χτές τηλεφωνικά για διαθεσιμότητα μέσα στην εβδομάδα. Πιθανόν να παίζει κάτι σε σχέση με την Vodafone. Ίσως να είναι συμφωνημένο να το βγάλει αυτή πρώτη και μετά οι άλλοι.

 

Το να έχει λογότυπο της Vodafone επάνω δεν παίζει. Η Vodafone έχει τα δικά της branded κινητά και δεν κάνει πιά αυτές τις μ@@@@ς που έκανε παλιότερα.

 

Όσο για τα προβλήματα που αναφέρονται για μπαταρίες, καπάκια, ηχεία κλπ θα πω κι εγώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε να το πάρουμε στα χέρια μας για να δούμε τι παίζει. Άλλωστε όλοι ξέρουμε ότι τα smartphone απο μπαταρία μπάζουν οπότε δεν προβλέπεται αυτό να είναι διαφορετικό.

Όσο για τα υπόλοιπα "προβλήματα" θα πω ότι δεν υπάρχει ηλεκτρονική συσκευή οποιασδήποτε μάρκας ή ποιότητας που να μην εμφανίζει προβληματάκια σε κάποια κομμάτια ή σε κάποιες παρτίδες. Μιλάμε για μηχανήματα που φτιάχνονται απο μηχανήματα οπότε αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες.

Link to comment
Share on other sites

το play247 το εχει διαθεσιμο,

αλλα με 40Ε παραπανω.

 

Μου κάνει εντύπωση που το έχει διαθέσιμο πάντως, όταν δεν το έχει κανείς ακόμα καλά καλά.. Ελπίζω να μην είναι παιχνιδάκι για να τσιμπήσει extra παραγγελίες από τους βιαστικούς. Το σκέφτηκα και εγώ αλλά το γεγονός ότι χρεώνει κατευθείαν τη πιστωτική (πριν την αποστολή του προιόντος) δε με ξετρέλανε ιδιαίτερα. Any thoughts? :worry:

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του clove στην ερώτηση μου εαν έχουν διαθέσιμα κομμάτια...

 

No sorry

Lead time on new orders of Desire HD would be approx 3 weeks

 

Regards

 

 

Chris Love

Clove Technology

Tel: 01202 552936

Fax: 01202 552937

http://www.clove.co.uk

cpl@clove.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που το έχει διαθέσιμο πάντως, όταν δεν το έχει κανείς ακόμα καλά καλά.. Ελπίζω να μην είναι παιχνιδάκι για να τσιμπήσει extra παραγγελίες από τους βιαστικούς. Το σκέφτηκα και εγώ αλλά το γεγονός ότι χρεώνει κατευθείαν τη πιστωτική (πριν την αποστολή του προιόντος) δε με ξετρέλανε ιδιαίτερα. Any thoughts? :worry:

 

Δεν αποκλείεται να το έχει. Πιθανότατα το πήραν απο το εξωτερικό που κυκλοφορεί ήδη (βλ. handtec) και έβαλαν και ενα περιθώριο κέρδους επάνω (υπερβολικό κέρδος κατά τη γνώμη μου).

Είναι συνήθης πρακτική σε αρκετά Ελληνικά e-shops.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις έλαβα ειδοποίηση από Expansys ότι φορτώθηκε με DHL και έρχεται Ελλάδα αύριο!!!

Την ίδια στιγμή όμως δεν είναι διαθέσιμο ακόμη στο site τους...

Μάλλον παρέλαβαν λίγα κομμάτια και τα διέθεσαν στις προπαραγγελίες τους (το είχα παραγγείλει στις 18/10).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια!!!σε επικοινωνια μαζι τους ειπαν οτι θα το εχουν στα χερια τους σε λιγες μερες!!!Παραγγελιες "ψαρευουν"!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παντως θα εχει ενδιαφερον αν οντως το παραλαβεις!!!Και εμενα το ιδιο μου εκαναν και σημερα μου ειπαν οτι τελικα 12/11 θα εχουν αποθεμα!!!!!Και εκανα την παραγγελια αρχες Σεπτεμβρη!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παντως θα εχει ενδιαφερον αν οντως το παραλαβεις!!!Και εμενα το ιδιο μου εκαναν και σημερα μου ειπαν οτι τελικα 12/11 θα εχουν αποθεμα!!!!!Και εκανα την παραγγελια αρχες Σεπτεμβρη!!!

 

θα το παραλαβει γιατι πηρε μειλ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς,αν το παραγγείλω από Αγγλία θα έχει στις διαθέσιμες γλώσσες στο μενού τα ελληνικά?Και για το πληκτρολόγιο θα χρειαστώ εφαρμογή τρίτου για ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

ελληνικα υποστυριζει κανονικα!!!Λογικα μολις βαλεις την καρτα sim μεσα στη συσκευη θα αναγνωρισει αυτοματα τα ελληνικα!!!Ετσι γινοταν και στο απλο desire!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια!!!σε επικοινωνια μαζι τους ειπαν οτι θα το εχουν στα χερια τους σε λιγες μερες!!!Παραγγελιες "ψαρευουν"!!!

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία. Είναι απαράδεκτοι, δεν έχω τίποτα άλλο να πω. Ένα μεγάλο Χ από μένα για τυχόν μελλοντικές αγορές.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

παντως θα εχει ενδιαφερον αν οντως το παραλαβεις!!!Και εμενα το ιδιο μου εκαναν και σημερα μου ειπαν οτι τελικα 12/11 θα εχουν αποθεμα!!!!!Και εκανα την παραγγελια αρχες Σεπτεμβρη!!!

 

Μα έχω και το DHL tracking number. Μόλις έφυγε από Μασσαλία. Εσένα σου είχαν στείλει μήνυμα αποστολής και tracking number;

Έχω παραγγείλει πάνω από 40 φορές από Expansys και όταν μου έρχεται αυτό το μήνυμα, την επόμενη το προϊόν είναι στα χέρια μου. Μοναδική εξαίρεση τότε με το ηφαίστειο της Ισλανδίας, που έμεινα καθηλωμένο το δέμα μου κάπου στη Γερμανία, μετά έκανε το γύρο της Ευρώπης (και παρακολουθούσα εγώ την πορεία του!) και τελικά μετά από καμιά εβδομάδα ήρθε και στην Αθήνα!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επιδη κι εγω απο το απλο desire λεω να παω στο HD λογω μεγεθους οθονης κυριως το λειτουργικο ειναι ιδιο ακριβως παιδια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω και το DHL tracking number. Μόλις έφυγε από Μασσαλία. Εσένα σου είχαν στείλει μήνυμα αποστολής και tracking number;

Έχω παραγγείλει πάνω από 40 φορές από Expansys και όταν μου έρχεται αυτό το μήνυμα, την επόμενη το προϊόν είναι στα χέρια μου. Μοναδική εξαίρεση τότε με το ηφαίστειο της Ισλανδίας, που έμεινα καθηλωμένο το δέμα μου κάπου στη Γερμανία, μετά έκανε το γύρο της Ευρώπης (και παρακολουθούσα εγώ την πορεία του!) και τελικά μετά από καμιά εβδομάδα ήρθε και στην Αθήνα!

καλοριζικο καμια φωτο οταν το παρεις και για μας που περιμενουμε

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...