Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανότατα το νέο μου κινητό. Οτι ποιό ολοκληρομένο υπάρχει στην αγορά android. Καλύπτει και την μόνη ατέλεια του galaxy στο θέμα του flash.

 

Τι προτείνετε για καρτοκινητή με φθηνό ίντερνετ και όχι φόβους ξεπέρασης του όριου δεδομένων κτλπ? Επείδη θα είναι κ το 1ο μου android αν ξέρει κανείς με πόσα MB θα είμαι καλυμένος για μία λογική χρήση του ίντερνετ.

 

Επίσης θα ήθελα αν είναι δυνατόν να κρατήσω την Whats Up μου καθώς όλοι οι φίλοι μου έχουν Whats Up και απ΄αυτή θα μιλάω αν είναι και δεν θέλω να κουβαλάω 2 κινητά και έτσι οπότε αν έχει η Cosmote κανένα πρόγραμμα λίγο ποιό ακριβό χαλάλη του αν είναι να μην αλλάζω sim.

 

Εχει η cosmote για καρτοκινητα 60 mb με 3 ευρω(μεχρι χθες ηταν 120 ).Το ενεργοποιεις οσες φορες θελεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Εγώ το παρήγγειλα από το handtec.co.uk συνολική τιμή με μεταφορικά 585€

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

 

Πω.... Καλή φάση... Πολύ καλή. Άντε να ακούσουμε εντυπώσεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk-Swype

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ασε που οταν ερθει ελλαδα το κοβω απο 50-70 ευρω ακριβοτερο:)

 

Βγήκαν ήδη τιμούλες, τις πέτυχα στο skroutz.gr. Μόλις 640 ευρώπουλα και στα 2 μαγαζιά! Εμμμμ...... ΔΕΝ! Παραγγελία από handtec και για μένα, μάλλον. :p

 

Παρεμπιπτόντως, ξέρουμε κανένα ξένο e-shop που να προσφέρει δόσεις μέσω πιστωτικής; Δε μπορώ να βρω άκρη μέχρι στιγμής.. Αν όχι, πάω όντως για handtec (εκεί δεν παρέχουν τέτοιο plan σίγουρα, το ρώτησα).

Edited by pHuNkY
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

οι διαστασεις του ειναι ιδιες ακριβωσ μετο htc evo?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σε καταστήματα vodafone κλπ για να εκμεταλευτούμε επιδότηση να φανταστώ κατά το Δεκέμβρη ή λέτε και νωρίτερα?

 

Μερικα καταστήματα στην Ελλάδα καθώς και η επίσημη διάθεσή του θα είναι 11-12 Οκτώβρη...

Δε νομίζω να καθυστερήσει 1 μήνα+ να πάει στα ράφια της βονταφον...

Κι οχι τιποτα άλλο, το ψήνω πολύ να το τσιμπήσω..

Link to comment
Share on other sites

Μερικα καταστήματα στην Ελλάδα καθώς και η επίσημη διάθεσή του θα είναι 11-12 Οκτώβρη...

Δε νομίζω να καθυστερήσει 1 μήνα+ να πάει στα ράφια της βονταφον...

Κι οχι τιποτα άλλο, το ψήνω πολύ να το τσιμπήσω..

 

Κι εγώ θα το πάρω σίγουρα, αλλά θέλω να χρησιμοποιήσω και την επιδότηση να μη πάει χαμένη. Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα το desire z σαν κινητό, αλλά με χαλάει λίγο το 800 mhz. Όχι πως σημαίνουν κάτι τα 200 παραπάνω, απλά φοβάμαι το ενδεχόμενο περιορισμό της 3ης έκδοσης του android. Επίσης δε βλέπω μεγάλη απήχηση και από προηγούμενη εμπειρία, όσο μεγαλύτερες πωλησεις έχει ένα κινητό, τόσο μεγαλύερη είναι η υποστήριξη και από την εταιρία, αλλά και από τους users σε site σαν αυτό εδώ ή το xda.

Οπότε έχω καταλήξει και εγώ στο HD. Περιμένω απόψεις από αυτούς που θα το πάρουν πρώτοι:)

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω λόγια να εκφράσω την αγανάκτηση μου .... δεν ξέρουν τι τους γίνετε στα καταστήματα .. πήγα να ρωτήσω για το κινητό αυτό και μου λένε ότι δεν ξέρουμε τίποτα για το desire hd και περιμένουμε 8 κινητά απλά desire..... δηλαδή δεν έχουν ούτε το απλό.. δεν μπορώ να καταλάβω την τόση μεγάλη καθυστέρηση , το κινητό χτυπάει το iphone (δεν εμβαθύνω )!!! αντί να κάνουν κάτι για αυτό περιμένουν να πουλήσουν τα απλά.. στις άλλες χώρες το έχουν είδη ... άμα στα μέσα Οκτώβρι δεν θα βγει μου φαίνετε θα αλλάξω εταιρία ... :wacko::mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί πηγές έχεις αλλά το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει ούτε στο εξωτερικό ακόμα. Γύρω στις 11-15 θα αρχίσει να κυκλοφορεί στην Ευρώπη νομίζω, εδώ ακόμα αργότερα (το πόσο εξαρτάται) και πιθανότατα αποκλειστικά απο τη Vodafone για το πρώτο διάστημα.
Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν έχω λόγια να εκφράσω την αγανάκτηση μου .... δεν ξέρουν τι τους γίνετε στα καταστήματα .. πήγα να ρωτήσω για το κινητό αυτό και μου λένε ότι δεν ξέρουμε τίποτα για το desire hd και περιμένουμε 8 κινητά απλά desire..... δηλαδή δεν έχουν ούτε το απλό.. δεν μπορώ να καταλάβω την τόση μεγάλη καθυστέρηση , το κινητό χτυπάει το iphone (δεν εμβαθύνω )!!! αντί να κάνουν κάτι για αυτό περιμένουν να πουλήσουν τα απλά.. στις άλλες χώρες το έχουν είδη ... άμα στα μέσα Οκτώβρι δεν θα βγει μου φαίνετε θα αλλάξω εταιρία ... :wacko::mad:

 

Κακώς αγανακτείς. Πουθενά δεν υπάρχει διαθέσιμο, τι να σου κάνουν οι εδώ εταιρίες; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα το πάρω σίγουρα, αλλά θέλω να χρησιμοποιήσω και την επιδότηση να μη πάει χαμένη. Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα το desire z σαν κινητό, αλλά με χαλάει λίγο το 800 mhz. Όχι πως σημαίνουν κάτι τα 200 παραπάνω, απλά φοβάμαι το ενδεχόμενο περιορισμό της 3ης έκδοσης του android. Επίσης δε βλέπω μεγάλη απήχηση και από προηγούμενη εμπειρία, όσο μεγαλύτερες πωλησεις έχει ένα κινητό, τόσο μεγαλύερη είναι η υποστήριξη και από την εταιρία, αλλά και από τους users σε site σαν αυτό εδώ ή το xda.

Οπότε έχω καταλήξει και εγώ στο HD. Περιμένω απόψεις από αυτούς που θα το πάρουν πρώτοι:)

Το Ζ έχει άλλο επεξεργαστη, ο οποίος με τα 800 mhz του, είναι πιο δυνατός από τον επεξεργαστή του απλού desire.

Αν σου αρέσει το Ζ , τότε μην κολλάς σε αυτό το πράγμα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ έχει άλλο επεξεργαστη, ο οποίος με τα 800 mhz του, είναι πιο δυνατός από τον επεξεργαστή του απλού desire.

Αν σου αρέσει το Ζ , τότε μην κολλάς σε αυτό το πράγμα.:)

 

Εγώ δε διαφωνώ, ίσα ίσα αυτό έχω διαβάσει και όπως έγραψα και παραπάνω δεν πέφτω στην παγίδα των αριθμών. Αν όμως η google δώσει περιορισμό minimum specs όπως συζητείται πως θα γίνει από την έκδοση 3 και μετά? Θα είμαι 2-3 μήνες μετα την αγορά του κινητού που δεν θα υποστηρίζει την καινούρια έκδοση.

 

Ενώ το desire HD θεωρώ πως σαν flagship της εταιρίας θα είναι το πρώτο που θα πάρει επίσημα την καινούρια έκδοση (μετά το nexus φυσικα...)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε διαφωνώ, ίσα ίσα αυτό έχω διαβάσει και όπως έγραψα και παραπάνω δεν πέφτω στην παγίδα των αριθμών. Αν όμως η google δώσει περιορισμό minimum specs όπως συζητείται πως θα γίνει από την έκδοση 3 και μετά? Θα είμαι 2-3 μήνες μετα την αγορά του κινητού που δεν θα υποστηρίζει την καινούρια έκδοση.

 

Ενώ το desire HD θεωρώ πως σαν flagship της εταιρίας θα είναι το πρώτο που θα πάρει επίσημα την καινούρια έκδοση (μετά το nexus φυσικα...)

 

Δεν υπάρχει περίπτωση, τα 2 αυτά τηλέφωνα (Z & HD), να μην πάρουν τουλάχιστον και την επόμενη έκδοση του android.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση, τα 2 αυτά τηλέφωνα (Z & HD), να μην πάρουν τουλάχιστον και την επόμενη έκδοση του android.

 

ακομη δεν τον ειδαμε και γιαννη τον βαφτισαμε(3.0)....

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ακομη δεν τον ειδαμε και γιαννη τον βαφτισαμε(3.0)....

Για αυτό ακριβώς δεν κατονόμασα την επόμενη έκδοση.

Όποια και αν είναι πάντως, δεν νομίζω το Ζ και το hd να μην πάρουν τουλάχιστον μια αναβάθμιση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ακομη δεν τον ειδαμε και γιαννη τον βαφτισαμε(3.0)....

 

Οκ, όχι 3 λοιπόν (αφού δεν τοv είδαμε), τον έχουμε βαφτήσει ήδη όμως. Θα λέγεται gingerbread (ή κάποιο γλυκάκι που ξεκινάει από G:p) και τον περιμένουμε τέλος του έτους.

 

Για αυτό ακριβώς δεν κατονόμασα την επόμενη έκδοση.

Όποια και αν είναι πάντως, δεν νομίζω το Ζ και το hd να μην πάρουν τουλάχιστον μια αναβάθμιση.

 

Υπάρχουν κινητά που δεν πήραν καμία αναβάθμηση. Όπως το magic που έχω τώρα και χωρίς cyanogen κλπ θα είχα ακόμη την 1.5. Και χωρίς περιορισμούς από τη google...

Και εγώ θεωρώ πως το HD θα πάρει σίγουρα αναβάθμηση. Αλλά δεν μπορώ να πω το ίδιο και για το Z, ειδικά αν δεν πουλήσει πολύ.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδη την εβδομαδα που διανυουμε. Αποκλειεται.

Σε καμια δεκαρια μερες και βλεπουμε (μπορει να καθυστερησει και περισσοτερο, αλλα αυτο δεν ειναι επιβεβαιωμενο)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή παίζει να πάω αγγλία σε 10 μέρες. Αξίζει να το πάρω από εκεί ή θα έχει ίδια τιμή πάνω κάτω...;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη την εβδομαδα που διανυουμε. Αποκλειεται.

Σε καμια δεκαρια μερες και βλεπουμε (μπορει να καθυστερησει και περισσοτερο, αλλα αυτο δεν ειναι επιβεβαιωμενο)...

 

Έχουν όλοι αναβάλλει την εκτιμώμενη ημερομηνία άφιξης της συσκευής προφανώς λόγο καθυστέρησης της συσκευής. Υπομονή λοιπόν και βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλησα χτθες με κατι ατομα απο την αντιπροσωπεια, τωρα αν ειναι σωστη πληροφορια δεν ξερω..μου παν αρχες νοεμβριου στην ελλαδα..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...