Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ακριβως Βασιλη!!!!!Πριν περιπου 2 χρονια ειχα στειλει 1 mail στην HTC στο οποιο τους ελεγα να φτιαξουν 1 pda/phone το οποιο να ειναι μεταλλικη κατασκευη,κατι αναλογο με το NOKIA 8910i & 8800 γιατι εχω μια απιστευτη τρελα με μεταλλικες κατασκευες!!!!Φαινεται οτι οι προσευχες μου εισακουστηκαν!!!!!:lol::D;)

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
παιδια και οσον αφορα το θεμα της μπαταριας,και το HD2 την ιδια μπαταρια δεν εχει????(1230)

αυτο πως παει απο αυτονομια???

 

Ίδια μπαταρία αλλά πιο καινούργιο επεξεργαστή που σύμφωνα με την εταιρία είναι λιγότερο ενεργοβόρος. Θα το δείξει η πράξη αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θελω να κανω προπαραγγελια, η handtech ειναι η ποιο αξιοπιστη?

 

ΝΑΙ καλη ειναι απλα ζηταει καποια πραγματα παραπανω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

to desire hd εχει ακριβωσ το ιδιο σασι με το hd2?σε διαστασεις εννοω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

to desire hd εχει ακριβωσ το ιδιο σασι με το hd2?σε διαστασεις εννοω

 

Είναι ελάχιστα πιο μεγάλο.

Στο θέμα δε της μπαταρίας το πρώτο που σκέφτηκα είναι ότι θα κάνω αυτό που κάνω με όλες τις συσκευές μου: θα πάρω μία εφεδρική για ώρα ανάγκης. Έλα όμως που δε γίνεται (δείτε την 5η φωτογραφία): http://asia.cnet.com/crave/2010/09/16/side-by-side-htc-desire-hd-desire-z-and-desire/?scid=fbp:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία αλλάζει από το πλάι, το κάτω πορτάκι είναι για SD/SIM card
Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία αλλάζει από το πλάι, το κάτω πορτάκι είναι για SD/SIM card

 

Μακάρι να έχεις δίκιο αλλά δεν το έχω δει σε κάποιο βίντεο. Έχεις κάποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχεις δίκιο αλλά δεν το έχω δει σε κάποιο βίντεο. Έχεις κάποιο λινκ;

Είναι σίγουρο, το είχα δει σε κάποιο από τα video που εμφανίστηκαν την ημέρα της παρουσίασης αλλά δεν θυμάμαι ποιό ήταν. Αν το βρω θα παραθέσω το link εδώ

 

http://www.engadget.com/2010/09/17/htc-desire-hd-hits-the-fcc-lacks-american-love/

Εδώ φαίνεται από πού αλλάζεις την μπαταρία, είναι το δεξί πλαστικό καπάκι που βγαίνει όπως και το κάτω.

Edited by haris88
Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα αυτή δεν αναφέρει τίποτα για SLCD στο HD. Και άμα δείτε την πρώτη φώτο η οθόνη του είναι εμφανώς χειρότερη από την amoled του desire αλλά και την slcd του desire z...

 

Όπως και το σημαντικό, ότι ΔΕΝ αλλάζει μπαταρία... :mad:

 

Μου χάλασε το βράδυ ρε γμτ... :(

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εέιδή δεν το αναφέρει σε ένα site δεν σημαίνει οτι δεν είναι και αλήθεια. H SLCD έχει αναφερθεί στο video της HTC για το Desire HD που ανέβηκε στο youtube καθώς και σε engadget/gizmodo απ' όσο θυμάμαι. Και είναι γενικά γνωστό πως η HTC θα προμηθεύεται πλέον SLCD οθόνες για τα κινητά της από τη Sony, δεν νομίζω το Desire HD που είναι το νέο flagship μοντέλο να έχει "απλή" LCD.

Όσο για την μπαταρία, αυτή θα είναι αφαιρούμενη από το πλάι με μηχανισμό ανάλογο του Legend. Δεν καταλαβαίνω από πού προέκυψε το αντίθετο

 

Το θέμα είναι πότε θα έρθει στην Ελλάδα. Ακούγεται για διαθεσιμότητα στις 11/10 στην Αγγλία αλλά αν είναι να γίνει ό,τι έγινε και με το Desire τότε καλά Χριστούγεννα!

Edited by haris88
Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Μάλλον πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα....

 

Πάντως η οθόνη που είναι στην φωτό με απογοήτευσε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Μάλλον πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα....

 

Πάντως η οθόνη που είναι στην φωτό με απογοήτευσε πολύ...

Το έχω προσέξει κι εγώ πως σε μερικές φωτογραφίες η οθόνη του φαίνεται ξεθωριασμένη συγκριτικά με του Ζ αλλά είμαι σίγουρος πως θα είναι SLCD.

Τώρα εάν οι φωτογραφίες είναι από πρωτότυπο που έχει απλή LCD ή αν η οθόνη δεν είναι ρυθμισμένη στη μέγιστη φωτεινότητα δεν μπορώ να το ξέρω.

Δεν νομίζω πάντως πως η HTC θα έβαζε χειρότερη οθόνη στο HD απότι στο Ζ

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσέξει κι εγώ πως σε μερικές φωτογραφίες η οθόνη του φαίνεται ξεθωριασμένη συγκριτικά με του Ζ αλλά είμαι σίγουρος πως θα είναι SLCD.

Τώρα εάν οι φωτογραφίες είναι από πρωτότυπο που έχει απλή LCD ή αν η οθόνη δεν είναι ρυθμισμένη στη μέγιστη φωτεινότητα δεν μπορώ να το ξέρω.

Δεν νομίζω πάντως πως η HTC θα έβαζε χειρότερη οθόνη στο HD απότι στο Ζ

Μα ειναι νομιζω δεδομενο οτι το Ζ θα εχει καλυτερη απεικονιση.

Ιδια αναλυση σε σημαντικα μικροτερες διαστασεις απο το hd.

Αν τα βαλεις διπλα διπλα, σιγουρα θα υπαρχει διαφορα. Ειναι λογικο αυτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι νομιζω δεδομενο οτι το Ζ θα εχει καλυτερη απεικονιση.

Ιδια αναλυση σε σημαντικα μικροτερες διαστασεις απο το hd.

Αν τα βαλεις διπλα διπλα, σιγουρα θα υπαρχει διαφορα. Ειναι λογικο αυτο.

 

Το είδες το link που έδωσα? Δεν μιλάμε για διαφορές ανάλυσης προς ίντσα αλλά σε απεικόνιση...

Link to comment
Share on other sites

Το είδες το link που έδωσα? Δεν μιλάμε για διαφορές ανάλυσης προς ίντσα αλλά σε απεικόνιση...

Απο ενα βιντεο δεν μπορει να βγει συμπερασμα, ειδικα απο τη στιγμη που υπαρχουν και οι αισθητηρες φωτεινοτητας κλπ κλπ.

Ιδιες οθονες ειναι σε διαφορετικο μεγεθος.

 

EDIT

Τωρα ειδα το λιγκ.

Νομιζω οτι δεν ειναι αληθινες οι συσκευες στις φωτο.

Ετσι μου φαινεται.

Μην αγχωνεστε, δεν θα αργησουν τα reviews και θα τα μαθουμε ολα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι... Θα είναι μεγάλη πατάτα αν δεν είναι τουλάχιστον slcd...

 

Πάντως το contrast δεν αλλάζει με αισθητήρες φωτεινότητας...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι... Θα είναι μεγάλη πατάτα αν δεν είναι τουλάχιστον slcd...

 

Πάντως το contrast δεν αλλάζει με αισθητήρες φωτεινότητας...

Μακαρι, θα δουμε.

Αν και δεν με πολυαπασχολει το συγκεκριμενο θεμα, νομιζω οτι δεν θα εχουν κανει τετοια "αδικια" στην κορυφαια τους συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι... Θα είναι μεγάλη πατάτα αν δεν είναι τουλάχιστον slcd...

 

Πάντως το contrast δεν αλλάζει με αισθητήρες φωτεινότητας...

 

δες το βιντεο της htc.. στο 0:43 λεει οτι εχει super lcd οθονη!

 

Link to comment
Share on other sites

δες το βιντεο της htc.. στο 0:43 λεει οτι εχει super lcd οθονη!

 

 

Βλεπω οτι συνεχιζεται η κουβεντα περι slcd οθονης στο desire hd. Τα ειπαμε παραπανω. SLCD ειναι η τεχνολογια οθονης του desire hd. Και φυσικα σε συγκριτικα θα φαινεται πιο "ξεθωριασμενη" απο μια amoled, αυτο ομως δε σημαινει οτι ειναι... κακη, απλα τα χρωματα απεικονιζονται ρεαλιστικα.

Για δειτε το συντομο βιντεο για τις οθονες των hd2, desire...

Σε καμια περιπτωση η οθονη του hd2 δε θεωρειται κακη, το αντιθετο θα ελεγα. Η διαφορα στο βιντεο, ομως, ειναι παραπανω απο εμφανης.

Το "προβλημα" της οθονης του desire hd ειναι η αναλυση (χαμηλη για το μεγεθος της - χωρις να προβληματιζει παντως) και τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για και λέτε οτι είναι η κορυφαία συσκευή αυτή τη στιγμή για την HTC, και ότι δεν μπορεί να μην έχει βάλει τα καλύτερα σε αυτή.....

Μήπως ... λέω τώρα εγώ ... μήπως εχει κράτηση τα καλά - σωστά χαρακτηριστικά για να πα παρουσίαση σε κινητό με win mobile 7? Όχι τίποτε άλλο αλλά για να έχει κάτι ακόμα καλύτερο να δείξει με τα win7.

Ποιο σωστό δεν ακούγετε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για και λέτε οτι είναι η κορυφαία συσκευή αυτή τη στιγμή για την HTC, και ότι δεν μπορεί να μην έχει βάλει τα καλύτερα σε αυτή.....

Μήπως ... λέω τώρα εγώ ... μήπως εχει κράτηση τα καλά - σωστά χαρακτηριστικά για να πα παρουσίαση σε κινητό με win mobile 7? Όχι τίποτε άλλο αλλά για να έχει κάτι ακόμα καλύτερο να δείξει με τα win7.

Ποιο σωστό δεν ακούγετε αυτό?

 

Αντικειμενικα, η htc εχει βαλει σε αυτο το τηλεφωνο την καλυτερη cpu της, την μεγαλυτερη ram, τη μεγαλυτερη οθονη και σωμα αλουμινιου.

Μεχρι τωρα ειναι η κορυφαια της συσκευη.

Τι θα κανει απο κει και κατω, δεν ξερω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου ένα κορυφαίο τηλέφωνο της ΗΤC που να είχε μπαταρία της προκοπής; Καλή και χρυσή η εταιρεία αλλά το θέμα της αυτονομίας είναι το μεγάλο της αγκάθι και δεν το βλέπω να το ξεπερνάει σύντομα (από ότι φαίνεται δεν την ενδιαφέρει κιόλας).

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο φαίνεται εκπληκτικό και είναι το πρώτο που με βάζει σε σκέψεις για αντικατάσταση του Ν1...

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

στο παρακατω βιντεο http://techblog.gr/techtv/htc-desire-hd-hands-on-9935/ ασχολειται αρκετα με navigation προκειται για το google maps ή ειναι κατι αλλο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...