Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον πηρα τηλ την lg,και μου ειπανε οτι οσοι αναβαθμιζουν την συσκευη απο το lg suite να κλεισουνε antivirus και firewall,αυτοι μου ειπανε οτι το δοκιμασανε χωρις antiv και το αναβαθμισανε κανονικα..τωρα μενει να το διαπιστωσουμε..οποιος το δοκιμασει ας μας πει να το ξερουμε.

 

Στο netbook που έκανα την αναβάθμιση δεν έχω ούτε antivirus ούτε firewall περα απο τα default των Windows 7. Το είπα απο την αρχή αυτό... ξεφορτωθείτε τις σαβούρες, αλλιως υποστείτε τις συνέπειες.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια παράκληση. την v10d της Vodafone μπορεί να μου την βρεί κάποιος για κατέβασμα;
Link to comment
Share on other sites

Vodafone ζήτησε, αυτήν: http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/GT540/AVDXBK/V10d_00/V10D_00.kdz

 

Προσοχή στο country code, το ABALBK που δόθηκε στο παραπάνω post ίναι η Baltics ROM. Το AVDXBK η Vodafone Greece / Cyprus.

 

Τα country codes τα βρίσκετε εδώ: http://android.modaco.com/index.php?s=&showtopic=311477&view=findpost&p=1421351

Edited by cca

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το pc cuite και παω να κανω συγχρονισμο και μου λεει αποτυχια και να παω στην κεωτικη οθονη το κινητου και να ελενξω αν εχει συνδεθει σωστα...τι συμβαινει ??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το pc cuite και παω να κανω συγχρονισμο και μου λεει αποτυχια και να παω στην κεωτικη οθονη το κινητου και να ελενξω αν εχει συνδεθει σωστα...τι συμβαινει ??

 

Είτε δεν έβαλες σωστά τους drivers, είτε έχεις επιλέξει στο τηλέφωνο να συνδέεται στον υπολογιστή μόνο ως συσκευή αποθήκευσης. Δες το απο εκεί που βλέπεις πόσο χώρο έχεις στο τηλέφωνο, η πρώτη επιλογή.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει με την αναβάθμιση. Κόλλησε για κανένα 5λεπτο στο 4% αλλά ΟΚ.

 

Αγορασμένο από Vodafone αλλά με SIM Wind.

 

Άντε και με επίσημο Froyo ;-P

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει με την αναβάθμιση. Κόλλησε για κανένα 5λεπτο στο 4% αλλά ΟΚ.

 

Αγορασμένο από Vodafone αλλά με SIM Wind.

 

Άντε και με επίσημο Froyo ;-P

 

Froyo? No way... ειδικά αφου ανακοίνωσε το Optimus One που θα τρέχει Froyo απο την αρχή.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ωρα εχω αρχισει την αναβαθιση αλλα εχει κολλησει στο 30% στην αναλυση του τηλεφωνου...ειναι φυσιολογικο αυτο ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ωρα εχω αρχισει την αναβαθιση αλλα εχει κολλησει στο 30% στην αναλυση του τηλεφωνου...ειναι φυσιολογικο αυτο ?

 

Αργεί αρκετά, μην το αγγίζεις εκτός αν πέρασε κανα τέταρτο πια!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

μπορω να παω σε καποιο καταστημα vodafone η LG για να μ κανουν την αναβαθμηση για να ειμαι σιγουρος οτι θα γινει σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Eυτυχως ολα πηγαν καλα...ολοκληρωθηκε η εγκατασταση σε 29:09 λεπτα....

 

εγω με το flashαρισμα με πηρε 10 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα μετράει, αφου του δουλεύει, who cares!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη καλησπερα. εκανα και αυτο που ειπες, αλλα τιποτα!! Η LG μου ειπε οτι το ψαχνουν απο τα κεντρικα, γιατι εκατονταδες τηλεφωνα επαθαν το ιδιο.... περιμενω να με ειδοποιησουν για το τι θα γινει.... δηλαδη αν θα βρουν καποιο τροπο να μου τον πουνε, η να στειλουν κουριερ να το παρει....

Εσυ κανενα αλλο νεο/κολπο??

Link to comment
Share on other sites

εγω με το flashαρισμα με πηρε 10 λεπτα

 

Μη σου πω και ΟΥΤΕ...:p

Το καλο ηταν οτι δεν εχασα καν επαφες!(οπως οταν περασα απο 1.6 σε 2.1):)

Link to comment
Share on other sites

τωρα μενει να το διαπιστωσουμε..οποιος το δοκιμασει ας μας πει να το ξερουμε. εγω παντως την επαθα την ζημια,τωρα μενει να μου ερθει το αλλο και να το δοκιμασω.

 

 

 

σου ειπαν οτι θα σου το αλλαξουνε, η το πηραν ηδη πισω και περιμενεις να σου στειλουν καινουριο? και που το πηγες? στην LG, η εκει που το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

τωρα μενει να μου ερθει το αλλο και να το δοκιμασω.

 

σου ειπαν οτι θα σου το αλλαξουνε, η το πηραν ηδη πισω και περιμενεις να σου στειλουν καινουριο? και που το πηγες? στην LG, η εκει που το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.και εμενα κολησε στην αναβαθμηση και δεν επανερχεται με τιποτα. καμια ιδεα για το τι κανουμε. δηλαδη το τηλεφωνο ανοιγει και μου βγαζει το σημα τησ lg η αν πατησω volume- download mode απο κι και περα τι?
HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

σου ειπαν οτι θα σου το αλλαξουνε, η το πηραν ηδη πισω και περιμενεις να σου στειλουν καινουριο? και που το πηγες? στην LG, η εκει που το αγορασες?

 

αυριο θα παω στην vodafone να τους το δωσω για αντικατασταση απο εκει το πηρα,μιλησα και με την lg και μου ειπε οτι θα γινει η αντικατασταση κανονικα,θα σας ενημερωσω αυριο να σας πω τι εγινε..

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω στην vodafone να τους το δωσω για αντικατασταση απο εκει το πηρα,μιλησα και με την lg και μου ειπε οτι θα γινει η αντικατασταση κανονικα,θα σας ενημερωσω αυριο να σας πω τι εγινε..

 

εμενα μου ειπε η LG, οτι περιμενουν απαντηση απο τα κεντρικα, γιατι λενε οτι κανονικα αμα διακοπει η αναβαθμιση, βγαινει εκτος εγγυησης το κινητο. Αλλα επειδη συνεβη σε παρα πολλα κινητα αυτο, περιμενουν διευκρινηση απο τα ¨¨κεντρικᨨ¨τα οποια δεν ξερω ποια ειναι. Αυτο μας ελειπε, να μην μας το περασουν στην εγγυηση, και μας πουνε οτι φταιμε κι ολας!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπε η LG, οτι περιμενουν απαντηση απο τα κεντρικα, γιατι λενε οτι κανονικα αμα διακοπει η αναβαθμιση, βγαινει εκτος εγγυησης το κινητο. Αλλα επειδη συνεβη σε παρα πολλα κινητα αυτο, περιμενουν διευκρινηση απο τα ¨¨κεντρικᨨ¨τα οποια δεν ξερω ποια ειναι. Αυτο μας ελειπε, να μην μας το περασουν στην εγγυηση, και μας πουνε οτι φταιμε κι ολας!

 

αν ισχυει αυτο που λες,τοτε θα γινει χαμος αυριο στην vodafone!αναβαθμιση καναμε δεν πειραξαμε κατι απο το τηλ,φιλε μου δεν καταλαβαν καλα,θα μου το αντικαταστησουνε,δεν θα καθησω χωρις τηλ επειση ετσι θελουν αυτοι!

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα post περί προβλημάτων ας ποστάρουμε τίποτε διαφορετικό ....

 

Χρησιμοποιείται κάποιο εναλλακτικό market;

Από εφαρμογές και games ;

 

Προσωπικά έχω να προτείνω για παιχνίδια το angry birds που επιτέλους παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα και τα κλασικά papper toss , Mystique chapter 3 ,Gem miner

 

Από apps όχι τίποτε το ιδιαίτερο . Advanced Task Killer, Popup sms (προσωπικά αρκετά χρήσιμη εφαρμογή) ,barcode scanner ,εορτολόγιο και τον εναλλακτικό αρκετά καλό browser Dolphin HD

Link to comment
Share on other sites

tvme για το πρόγραμμα της τηλεόρασης

Soundhound και Shazam για να βρίσκετε τα τραγούδια που σας αρέσουν

webriver για news

Beautiful widgets(αυτά θέλουν το κατιτίς τους)

Barcode scanner οπως λέει και ο tayler7 οπωσδήποτε!

Astro file manager(αλήθεια το κινητό δεν έχει file manager απο τη μάνα του;)

Titanium Backup(για rooted phones)

και adfree(πάλι για rooted phones)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...