Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρακαλω πολυ, οποιος ειναι οικοδομος, να περασει να παρει και το δικο μου τουβλο!!!! ολα πηναιναν καλα με το GT μεχρι που εχτες το βραδυ επαψε να αναγνωριζει την καρτα sim. δεν ειναι απο VODAFON το τουβλο μου. καμμια ιδεα για το τι σκτ να κανω? πηγα να του κανω παλι update αλλα δεν μπορω, στις ρυθμησεις δεν με αφηνει να κανω τιποτα. συνεχεια μου πεταει ενα μηνυμα,η εφαρμογη ρυθμισεις(διεργασια com.android.settings)διεκοπηκε ξαφνικα.

 

@EDIT: ΕΚΑΝΑ RESET ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕ !!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΤΙΣ 2,1

Edited by VickNick

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναβαθμίστικα σε 2.1 και όλα ΟΚ. Ταχύτητα και πολλές βελτιώσεις αλλά και ένα bug να το πώ.

Στην τρίτη οθόνη ή μία δεξιά από την κεντρική είχε default το widget του facebook. Από τότε κάθε προσπάθεια αφαιρεσης ή μετακίνησης αποτυγχάνει. Διαγράφετε προσωρινά και ύστερα από λίγο επανέρχετε ακόμη και άν έχω άλλο widget αποπάνω. Καμμία σκέψη;;;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορεις αν ειναι ευκολο να μας πεις πια εκδοση ειχες και απο που ειχες αγορασμενο το κινητο?

 

το κινητο αγορασμενο απο wind πριν 10 μερες περίπου, και είχε μέσα τη v10d. Την πρωτη φορα που προσπαθησα να αναβαθμησω το προγραμμα δεν προχωρουσε στο κατεβασμα του πακετου. Χτες πηγε κανονικα. Ανοιξα το lg update και μετα συνδεσα το κινητο. Το εντοπισε και βρηκε οτι υπηρχε αναβαθμιση...Κανενα προβλημα με κλησεις η καποιο αλλο (περα απο το κλασικο τριξιματακι που κανει η οθονη αλλα και την αυξημενη πιεση που χρειαζεται στο back

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να παρω την lg να μου κανουν αυτοι την αναβαθμιση.εχο v10d αγορασμενο απο vodafone.λετε να κανουν καλυτερη δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν, να τους παρεις τηλ για να δεις, αν δεχονται κι ολας να το κανουν

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

γιατι επελεξες emergency mode σου ειχε γινει τουβλο ?

 

Όχι δεν ήταν τούβλο.

Την πρώτη φορά που ξεκίνησα την αναβάθμιση, δεν είδα ότι το πρόγραμμα θέλει ΜΕΓΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ του παραθύρου για να φαίνονται όλες οι επιλογές.

Ξεκίνησε λοιπόν και βγάζει στο κινητό την Μπλε οθόνη που έγραφε Emergency mode. Αφού έκανε κάποιο κομμάτι της αναβάθμισης (χωρίς να ξέρω πόσο γιατί δεν έβλεπα την μπάρα) σταμάτησε και έγραψε failed αλλά το κινητό ήταν μια χαρά (για καλή μου τύχη!).

Απλώς είχε ακόμα την 1.6.

Μετά μπήκα στο φόρουμ εδώ, είδα κάποια ποστ που έλεγαν να ανοίξω το παράθυρο (ή μήπως ήταν το δικό σου ποστ; δεν θυμάμαι!) και να βάλω αυτό το MODE.

E, λοιπόν όλα ρολόι!

 

Και να προσθέσω ότι τα κολλήματα με τερματισμό κλήσης, τα κολλήματα όταν είναι σβησμένη η οθόνη, το συνεχές ξαναδιάβασμα της SD κάρτας και το αντίστοιχο γκλινγκλον-notification είναι παρελθόν!!!

Πλέον η συσκευή είναι ΚΑΙ κινητό.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος και ανυπομονώ για app2sd!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως αγοραζουμε εφαρμογες απο το mymarket χωρις την χρηση πιστωτικης καρτας?

 

Ακομα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να αγορασεις εφαρμογη για την ελλαδα,αλλα και να υπηρχε φανταζομαι οτι η αντικαταβολη θα ειναι αδυνατη σαν τροπος πληρωμης...:lol::p

μονο πιστωτικη φιλε μου η χρεωση στο λογαριασμο σου (αν μιλαμε για συμβολαιο αλλα και παλι δυσκολο το βλεπω)

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να αγορασεις εφαρμογη για την ελλαδα,αλλα και να υπηρχε φανταζομαι οτι η αντικαταβολη θα ειναι αδυνατη σαν τροπος πληρωμης...:lol::p

μονο πιστωτικη φιλε μου η χρεωση στο λογαριασμο σου (αν μιλαμε για συμβολαιο αλλα και παλι δυσκολο το βλεπω)

 

Που θα βρουμε αυτο το app http://www.appbrain.com/app/sms-missed-call-popup-notifier/com.nikb.notifier??

Link to comment
Share on other sites

 

Υπομονη οπου να ναι θα μπορουμε και εμεις να αγοραζουμε εφαρμογες στην ελλαδα...τωρα οσο αφορα την συγκεκριμενη δεν χρησιμοποιω και ουτε προκειται παρομοια εφαρμογη γιατι εκτος απο επιβαρυνση στο κινητο (μονιμος ανοιχτη θα ειναι για να *πιανει* τις κλησεις και μηνυματα) με βολευει μια χαρα και οπως ειναι το κινητο:)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη οπου να ναι θα μπορουμε και εμεις να αγοραζουμε εφαρμογες στην ελλαδα...τωρα οσο αφορα την συγκεκριμενη δεν χρησιμοποιω και ουτε προκειται παρομοια εφαρμογη γιατι εκτος απο επιβαρυνση στο κινητο (μονιμος ανοιχτη θα ειναι για να *πιανει* τις κλησεις και μηνυματα) με βολευει μια χαρα και οπως ειναι το κινητο:)

 

 

Δεν νομιζω να βολευει οπως ειναι... αμα σε παρουν τηλεφωνο, η σου στειλουν μηνυμα αντε να παρεις χαμπαρι με ενα μικρο εικονιδιο στο notification bar... ειχα το sms popup ...βολευε για τα μηνυματα αλλα για τις κλησεις δεν εχει κατι αντιστοιχο....εβαλα εχθες το handcent αλλα μου εστελναν ενα μηνυμα και χτυπουσε λες και ερχοταν δυο και στο notification bar εβγαζε 2 εικονιδια τα οποια το ενα επρεπε να μπεις στο ειδοποιησεις για να το σβησεις..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω αγοράσει το κινητό πριν 3 βδομάδες απο το you.gr. Μπορώ να πω πως ήμουν πολύ ενθουσιασμένη βέβαια είναι και το πρώτο touch screen που έχω με wi-fi και τα σχετικά. Το θέμα είναι ότι την πρώτη εβδομάδα μου έβγαλε πρόβλημα στο σήμα. το πήγα στο service μου άλλαξαν πλακέτα, το χρησιμοποιήσα για 2 βδομάδες και χθες μου έβγαλε πάλι πρόβλημα σήματος. Και μου είπαν πως θέλει απλά αναβάθμιση στο 2,1.Άκόμα δεν το πήρα στα χέρια μου ελπίζω να ειναι οκ απο εδώ και πέρα. Αν εξαιρέσουμε όμως το προβληματάκι με το σήμα το κινητό είναι πολύ καλό τουλάχιστον για μένα.

Θα ήθελα απλά να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή μου. Έχω κατεβάσει το pc suite αλλά τίποτα. Το κουτί μέσα δεν είχε cd, Έχει μήπως κανένας καμοιά ιδέα για το τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να βολευει οπως ειναι... αμα σε παρουν τηλεφωνο, η σου στειλουν μηνυμα αντε να παρεις χαμπαρι με ενα μικρο εικονιδιο στο notification bar... ειχα το sms popup ...βολευε για τα μηνυματα αλλα για τις κλησεις δεν εχει κατι αντιστοιχο....εβαλα εχθες το handcent αλλα μου εστελναν ενα μηνυμα και χτυπουσε λες και ερχοταν δυο και στο notification bar εβγαζε 2 εικονιδια τα οποια το ενα επρεπε να μπεις στο ειδοποιησεις για να το σβησεις..

 

Για τα μηνύματα χρησιμοποιώ το SMS Popup (με απλή αναζήτηση στο market θα το βρεις) πιστεύω πως είναι αρκετά χρήσιμο και απλό με κάποιες ενδιαφέρουσες ρυθμίσεις. Μόλις σου έρχεται μήνυμα σου βγαίνει ένα popup με τα περιεχόμενα του μηνύματος . Το βασικό είναι ότι δεν χρειάζεται να κατεβάσεις νέο app για τα μηνύματα . Χρησιμοποιεί το μαμίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων . Τσέκαρέ το

Edited by Tayler7
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα απλά να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή μου. Έχω κατεβάσει το pc suite αλλά τίποτα. Το κουτί μέσα δεν είχε cd, Έχει μήπως κανένας καμοιά ιδέα για το τι να κάνω;

 

Όντως δεν δίνουν το pc suite σε cd .Νομίζω σε κανένα κατάστημα . Δες εδώ τις οδηγίες για το πως θα εγκαταστήσεις ότι χρειάζεται για να τρέξει το pc suite και μόλις συνδέσεις το κινητό σου δες στο notification bar ένα μήνυμα που θα σου έχει βγάλει. Πάτα το και πάτα μοντάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου εκανε κ μενα αυτο το νουμερο με το 2G σημα με vodafone

αλλα απο την ωρα που ενεργοποιησα την ρυθμιση GSM WCDMA προτιμωμενα κ οχι αυτοματα

σταματησε κ με μια γραμμη 2g παιρνει κ αν το χασει τελειως μολις το βρει ξαναπαιρνει βασικα το δοκιμασα σε υπογειο χωρις σημα ποσο μαλον 3g δεν ξερω αν απλα ετυχε αλλα στοπ

εκδοση 1.6 ακομα

(μην ψαχνετε για κομματα τελειες δεν υπαρχουν)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω αγοράσει το κινητό πριν 3 βδομάδες απο το you.gr. Μπορώ να πω πως ήμουν πολύ ενθουσιασμένη βέβαια είναι και το πρώτο touch screen που έχω με wi-fi και τα σχετικά. Το θέμα είναι ότι την πρώτη εβδομάδα μου έβγαλε πρόβλημα στο σήμα. το πήγα στο service μου άλλαξαν πλακέτα, το χρησιμοποιήσα για 2 βδομάδες και χθες μου έβγαλε πάλι πρόβλημα σήματος. Και μου είπαν πως θέλει απλά αναβάθμιση στο 2,1.Άκόμα δεν το πήρα στα χέρια μου ελπίζω να ειναι οκ απο εδώ και πέρα. Αν εξαιρέσουμε όμως το προβληματάκι με το σήμα το κινητό είναι πολύ καλό τουλάχιστον για μένα.

Θα ήθελα απλά να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή μου. Έχω κατεβάσει το pc suite αλλά τίποτα. Το κουτί μέσα δεν είχε cd, Έχει μήπως κανένας καμοιά ιδέα για το τι να κάνω;

 

http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

πηγαινε σε αυτο το σαιτ και κατεβασε το εργαλειο υποστηριξης lg mobile συνδεσε το τηλεφωνο με το pc και τρεξτο για να εγκαταστησει στο pc τους usb drivers

θα κανει 3-4 συνεχομενες εγκαταστασεις μην σε φοβισει αυτο

μετα αυτοματα αφου τελειωσουν οι εγκαταστασεις θα δει το κινητο και μ αυτο το εργαλειο θα κανεις και την αναβαθμιση σε 2.1 θα σου το πει και το προγραμμα οτι υπαρχουν διαθεσιμες αναβαθμισεις

αν αποφασισεις να κανεις την αναβαθμιση κανε backup πρωτα τα αρχεια σου και τις επαφες σου στην sd

Link to comment
Share on other sites

Στην κυρια οθονη εχει εικονιδιο του facebook (για την εκδοση 2.1)...προσπαθω να το σβησω αλλα δεν σβηνει...καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Στην κυρια οθονη εχει εικονιδιο του facebook (για την εκδοση 2.1)...προσπαθω να το σβησω αλλα δεν σβηνει...καμια βοηθεια?

 

Εγώ το έσβησα κανονικά. Νούμερα μου έκανε με το Status Widget, δεν έσβηνε. Η λύση που βρήκα, πήγα στο Settings -> Applications, πάτησα menu -> filter, διάλεξα "running applications", βρήκα το "Lg home" πάτησα πάνω του, μετά "Force Stop" και τέλος "Clear Data". Αυτό σβήνει όλες της ρυθμίσεις της home screen, αλλά το συνέφερε επίσης και έσβησα οτι ήθελα μετά.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Το εσβησα..θελω να μου πει κανεις εαν εχει προβλημα με την απενεργοποιηση του τηλεφωνου..παταω το κουμπι για να βγαλει την επιλογη απερνεργοποιηση τηλεφωνου και κανει κατι κολπακια, δεν παινει μερικες φορες
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει κανενα κολπο για το πως μπορω να βαλω αριθμους στις οδους του igo ας μου στειλει pm

 

Βάλε το παρακάτω αρχείο (αφού αλλάξεις το όνομά του σε Lang_Greek.gro) στο φάκελο lang που βρίσκεται με την παρακάτω διαδρομή (σβήσε ότι άλλο ελληνικό έχεις όπως επίσης και τις άλλες γλώσσες εκτός από τα αγγλικά).

(στην SD): iGO-->content-->lang και ξανατρέξε τον wizard(οδηγό) για τις αρχικές ρυθμίσεις και διάλεξε πάλι ελληνικά.

 

Το πιο γρήγορο και ωραίο πρόγραμμα πλοήγησης που δοκίμασα στο GT450 είναι το NDRIVE (έχει και αποφυγές).

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το δοκιμασα στο πλαισιο.Μια χαρα γρηγορο ειναι...απλως ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι ιδεα μου η οχι οτι η εχει καπως σκληρη αισθηση το touch....δεν γλυστραει ευκολα το δαχτυλο πανω στην οθονη...?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το δοκιμασα στο πλαισιο.Μια χαρα γρηγορο ειναι...απλως ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι ιδεα μου η οχι οτι η εχει καπως σκληρη αισθηση το touch....δεν γλυστραει ευκολα το δαχτυλο πανω στην οθονη...?

 

οντως δεν γλυστραει ευκολα... η lg θα βγαλει καινουργια κινητα...περιμενε να δεις κι'αυτα..

Link to comment
Share on other sites

οντως δεν γλυστραει ευκολα... η lg θα βγαλει καινουργια κινητα...περιμενε να δεις κι'αυτα..
Το optimus one περιμενω πως και πως.....απο specs παντως χτυπαει κορυφη στα budget smartphone...να το δουμε και επι του πρακτεου.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το δοκιμασα στο πλαισιο.Μια χαρα γρηγορο ειναι...απλως ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι ιδεα μου η οχι οτι η εχει καπως σκληρη αισθηση το touch....δεν γλυστραει ευκολα το δαχτυλο πανω στην οθονη...?

 

Αμα *μπιχλιασει* μετα απο λιγο καιρο μια χαρα γλυστραει...:lol:

βασικα καλο ειναι να μπαινει μεμβρανη (εχω παρει απο το πλαισιο) που και πιο ευκολα γλυστραει το δαχτυλο αλλα και δεν κανει γρατζουνιες η οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Αμα *μπιχλιασει* μετα απο λιγο καιρο μια χαρα γλυστραει...:lol:

βασικα καλο ειναι να μπαινει μεμβρανη (εχω παρει απο το πλαισιο) που και πιο ευκολα γλυστραει το δαχτυλο αλλα και δεν κανει γρατζουνιες η οθονη...

 

Εχεις φωτο απο την μεμβρανη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...