Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://1.bp.blogspot.com/_d_jqcbEJYM8/S9kY3g5PAZI/AAAAAAAABPk/OxmmMpEOm6k/s1600/LG_GT540_Optimus.jpg

 

Πολλά υποσχόμενη mid-range android συσκευή από την LG , review συσκευής http://www.gsmarena.com/lg_gt540_optimus-review-472.php

Edited by sakiss
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύω ότι το κινητάκι είναι best value for money, λίγο πολύ έχει τα πάντα και κάνει 200 ευρώ. Το μόνο που με ξενερώνει είναι το ότι δεν ξέρουμε αν θα πάρει αναβάθμιση σε 2.2 ή έστω 2.1, αλλά και πάλι δε με χαλάει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το update se 2.1 έχει αναφερθεί κάτι εδώ

 

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/312159/2-1-release-due-in-july-2010/

Έχεις αγοράσει το κινητό; Αν ναι, μπορείς να μας πεις τα θετικά -αρνητικά της συσκευής. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στη διαφήμιση ότι στον media player μπορείς να αλλάζεις track κάνοντας shake τη συσκευή, καλό! :)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγοράσει το κινητό; Αν ναι, μπορείς να μας πεις τα θετικά -αρνητικά της συσκευής. :)

 

Ναί φίλε μου έχει 10 μέρες περίπου που το έχω αγοράσει. Είναι το πρώτο μου touch screen κινητό οπότε δεν έχω να το συγκρίνω με κάτι άλλο. Μετά απο μέρες ψαξίματος κατέληξα σ'αυτό περισσότερο λόγο τιμής αλλά εως τώρα έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος για τα λεφτά που έδωσα, η απόκριση της οθόνης είναι πολύ καλή χωρίς κανένα πρόβλημα, το internet ταχύτατο όπως και όλο γενικά το κινητό χωρίς καμία καθυστέριση εκτελεί ότι του λες. Η φωτογραφική του μηχανή είναι κάπως μέτρια και δεν έχει flash. Το GPS σου σε βρίσκει σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα, το μέγεθος ικανοποιητικό και το βάζεις στην τσέπη χωρίς να σε ενοχλεί. η μπαταρία του θεωρώ ότι αδειάζει γρήγορα αλλά δεν εχω με κάτι άλλο να την συγκρίνω. Επίσης δεν υποστηρίζει multi touch και δεν ξέρω αν αυτό ωφείλετε στο κινητο η στο firmware, με συνέπεια παιχνίδια κυρίως emulators να μην παίζονται όπως πρέπει. Απο εκεί κ πέρα ότι άλλη απορία έχετε εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τη vodafone το πήρα 239 ευρώ. Για gps δεν έχω κάποιο πρόγραμμα παρά μόνο κάποια μικρά προγραμματάκια απ το market που σου δείχνουν μόνο τη θέση σου.
Link to comment
Share on other sites

209 από Πλαίσιο !

Η μπαταρία δεν είναι και ότι καλύτερο...με μέτρια χρήση τηλ. και ίντερνετ θέλει κάθε μέρα σχεδόν φόρτιση.

Οτι αφορά το gps δεν κατάλαβα τι παίζει με το maps ! Δεν ξέρω γιατί δεν λειτουργεί η επιλογή " η τοποθεσία μου " και γενικά αν μπορούμε να βάλουμε κάποιο gps software

Link to comment
Share on other sites

209 από Πλαίσιο !

Η μπαταρία δεν είναι και ότι καλύτερο...με μέτρια χρήση τηλ. και ίντερνετ θέλει κάθε μέρα σχεδόν φόρτιση.

Οτι αφορά το gps δεν κατάλαβα τι παίζει με το maps ! Δεν ξέρω γιατί δεν λειτουργεί η επιλογή " η τοποθεσία μου " και γενικά αν μπορούμε να βάλουμε κάποιο gps software

το maps της google θέλει δεδομένα από internet αν δεν έχεις κάποια σύνδεση στο internet δεν δουλεύει

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

elohim το φορτίζεις κάθε μέρα όντως? :blink:

 

Με ψιλοπροβληματίζει αυτό, αλλά σκέφτομαι μήπως επειδή είσαι ακόμα στη πρώτη βδομάδα δε το αφήνεις από τα χέρια σου. :p

 

Θα περιμένω να μας πεις και σχόλια μπαταρίας next week.

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι η Lg δεν έχει βελτιωθεί στον τομέα αυτονομία μπαταρίας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο τη vodafone το πήρα 239 ευρώ. Για gps δεν έχω κάποιο πρόγραμμα παρά μόνο κάποια μικρά προγραμματάκια απ το market που σου δείχνουν μόνο τη θέση σου.

 

Η συσκευη εχει τιποτα σημαtακια της vodafone επανω ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso.arxeia PDF pos ginetai na diavasei to kinito?

Kατεβασσε αυτο

 

http://www.androlib.com/android.application.com-adobe-reader-Fimz.aspx

Eπισης μη γραφεις greeklish γιατι απαγορευεται.

Το πηρες απο vodafone?

Aν ναι εχει τιποτα σηματακια της πανω στη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγορασα το lg optimus μπορει καποιος να με βοηθησει με το λειτουργικο android 1.6..δηλαδη τι προγραμματα μπορουμε να βαλουμε στο κινητο, πως τα βαζουμε, και που τα βρισκουμε αυτα τα προγραμματα..
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγορασα το lg optimus μπορει καποιος να με βοηθησει με το λειτουργικο android 1.6..δηλαδη τι προγραμματα μπορουμε να βαλουμε στο κινητο, πως τα βαζουμε, και που τα βρισκουμε αυτα τα προγραμματα..

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115 :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγορασα το lg optimus μπορει καποιος να με βοηθησει με το λειτουργικο android 1.6..δηλαδη τι προγραμματα μπορουμε να βαλουμε στο κινητο, πως τα βαζουμε, και που τα βρισκουμε αυτα τα προγραμματα..

Ο πιο απλός τρόπος είναι μέσω του Android Market το οποίο θα το βρείς μέσα στο menu του κινητού σου. Επίσης για να ξεκλειδώσουν πολλές υπηρεσίες θα πρέπει να κάνεις στην αρχή ένα log in με έναν λογαριασμό google (αν δεν έχεις μπορείς να δημιουργήσεις έναν δωρεάν).

 

Το αγόρασα και εγώ το κινητό, η μπαταρία με μέτρια χρήση κρατάει περίπου 1 ημέρα :( επίσης δεν μπορώ να βρω πως γίνετε να βλέπεις την ώρα που σου έστειλε κάποιος μήνυμα!! Όχι την ώρα που το παρέλαβε το κινητό αλλά την ώρα που το έστειλε αυτός. (πχ αν κάποιος στείλει sms στις 6 το πρωί και εγώ ανοίξω το κινητό στις 11 μου εμφανίζεται ότι το μήνυμα στάλθηκε στις 11 και όχι στις 6!!). Κατά τα άλλα είμαι ευχαριστημένος. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παραγγειλει απο το e shop και περιμενω να το παραλαβω οποτε στο θεμα με τα μυνηματα δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα πρεπει λογικα να εχει τα στοιχεια μηνυματος και το βλεπεις εκει (εδω τα εχουν παλια κινητα). για το θεμα της μπαταριας μια μερα ειναι πολυ λιγο εκτοw εαν το χρησιμοποιεις ασταματητα αλλα παρε τηλεφωνο στην lg να ρωτησεις. Εγω θελω να μαθω για εφαρμογες, πως τις βαζεις στο κινητο και τι κανουν. Στο topic android σαυτο το site χανεσαι. Ειμαι εντελως ασχετος με το android
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παραγγειλει απο το e shop και περιμενω να το παραλαβω
Το έφερε το e-shop το κινητό? Μπορείς να στείλεις το link?
στο θεμα με τα μυνηματα δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα πρεπει λογικα να εχει τα στοιχεια μηνυματος και το βλεπεις εκει (εδω τα εχουν παλια κινητα)
Και όμως!! στις λεπτομέρειες μηνύματος εμφανίζεται μόνο η ώρα που παρελήφθη το μήνυμα! Ελπίζω να μην μπορώ να το βρω εγώ γιατί όπως λες και εσύ, παλιά κινητά το έχουνε! Και είναι και βασικό να ξέρεις τι ώρα σου έστειλε μήνυμα ο άλλος
για το θεμα της μπαταριας μια μερα ειναι πολυ λιγο εκτοw εαν το χρησιμοποιεις ασταματητα αλλα παρε τηλεφωνο στην lg να ρωτησεις.
Έχω πάρει, Η LG το δίνει 2.5 ώρες χρόνο ομιλίας οπότε δεν περίμενα και κάτι παραπάνω. Εξ άλλου και άλλοι χρήστες που το έχουν πάνω κάτω τα ίδια λένε. Θα αρχίσουμε να μειώνουμε φωτεινότητα να κλείνουμε εφαρμογές να συνδεόμαστε μόνο σε 2G δίκτυο, μπας και δούμε άσπρη μέρα :lol: Επίσης όπως έχει ξανααναφερθεί το ξυπνητήρι δεν χτυπάει αν έχεις κλειστό το κινητό, όπως συμβαίνει όμως και σε άλλα Smartphones.
Link to comment
Share on other sites

To e shop το ειχε μεχρι εχθες τωρα εχει εξαντληθει αλλα λογικα θα το ξαναφερουν.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001292

 

Για το ξυπνητηρι πρωτη φορα το ακουω οτι δεν χτυπαει αμα ειναι κλέιστο ... μειονεκτημα αυτο......αλλα απο οτι διαβασα για το android υπαρχουν χιλιαδες εφαρμογες οποτε ισως βρουμε και ξυπνητηρι να χτυπαει...

Link to comment
Share on other sites

 

Για το ξυπνητηρι πρωτη φορα το ακουω οτι δεν χτυπαει αμα ειναι κλέιστο ... μειονεκτημα αυτο......αλλα απο οτι διαβασα για το android υπαρχουν χιλιαδες εφαρμογες οποτε ισως βρουμε και ξυπνητηρι να χτυπαει...

κατα τ αλλα..smartphone σου λεει μετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...