Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφιστε παιδια γιατι εγω εχω μηνει χορισ κινιτο αυτην την στιγμη και ποιος ξερει ποια θα μου στελνει μυνιμα :) ............
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

manthos1978

 

Αν δεν κανει συγχρονισμο τις επαφες τσεκαρε οτι ειναι τυπου google και οτι ειναι ενεργοποιημενα τα backround data και ειδικοτερα οι contacts

 

Παιδια εβαλα και γω το ελληνικο firmware και εχω τα ιδια προβληματα με ολους σας. Το Τ9 πληκτρολογιο δεν εχει αγγλικα και ελληνικα ταυτοχρονα και πρεπει να το γυριζω πλσαγια για να γραφω αγγλικα μεσα στα ελληνικα. Το Sims δεν τρεχει καν και δεν εχει Τ9 στο search του market. Αρκετα εκενυριστικα αλλα γενικα αξιζει το κοπο.

 

Σχετικα με τη περιορισμενη μνημη εχετε βρει καμμια λυση? Σε ενα τορρεντ πρηκα ενα παιχνιδι που δεν εμπαινε καν αφοτου ειχα σβησει σχεδον ολες τις εφαρμογες με σχεδον 100 μεγκα ελευθερο χωρο! Εγω θελω να το κανω root για να σβησω ολες τις αηδιες οπως το sims facebook foursquare και δε συμμαζευεται. Ξερετε πως γινεται ?

 

Επισης εχω ακουσει κατι για το Apps2sd αλλα δεν εχω ιδεα τι ειναι και πως το βαζω μηπως ξερετε καμμια σελιδα με οδηγιες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διαβάζω 2 μέρες όσα λέτε εδώ μέσα και αποφάσισα σήμερα να κάνω την αναβάθμιση! Πήρα και τηλέφωνο την LG και ρώτησα μερικές λεπτομέρειες, και έτσι ξεκίνησα....... Όταν έφτασε στο 91 % (!!!!!!), περίμενα αρκετή ώρα, και στο τέλος έγραψε ότι δεν υπάρχει επικοινωνία με το τηλέφωνο..... και τελικά διακόπηκε. Το διά ταύτα είναι ότι το τηλέφωνο είναι εντελώς νεκρό!!! Δεν ανοίγει, δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ!!! Κάηκε? Ξέρει κανείς?? Παίρνω πάλι την LG τηλέφωνο, και κλείνει η γραμμή!! 30 φορές πήρα και κόβουν τη γραμμή....... Ποιος γνωρίζει να μου πει κάτι? υποθέτω ότι κάηκε ο επεξεργαστής? Το τροφοδοτικό? Τι άλλο έχει για κάψιμο? Και λέτε να υπάρχει η εγγγύηση? (3 μέρες το έχω).....
Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω το ιδιο εχω παθει......αλλα εμενα μου ανοιγει και φορτιζει και μου γραφει μονο LG με ασπρα γραμματα.... εχω πανικοβλιθειι
Link to comment
Share on other sites

δεν την εκοψα ρε πο***η μου.....εκει που γινοταν μου πεταξε το μυνιμα και δεν ηξερα τι να κανω..δεν ειναι σωατο αυτο..να μου διακοπτη μονο του την αναβαθμιση

 

Μην ανχονεσαι υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες :shifty:

 

plug it in to computer and when it comes up on the device manager as a usb modem, right click and disable and try and flash it again.

Πατας Vol down+camera button+power

Ακολουθας πιστα τις οδηγιες μου και βαζεις το V20a μονο αν δεν εχεις παρει το κινητο απο την vodafone

 

HOW TO INSTALL ANDROID 2.1 ON OPTIMUS

1. Download Kdz Updater

2. Download the V20Baltics or Greek V20a firmware

3. Download and install LGAndroidDriver(If you had installed Pc suite or Lg mobile update tool, skip this )

4. Important

  • On the phone: Settings => Applications =>Development(its the last option)=>USB debugging(the first option).A pop up will appear saying this option is for developers and blabla.... press ok
    this setting will allow content to be copied in ROM, meaning that you can install android 2.1 to phone
  • Uncheck mass storage on the phone's sd card settings

5. Connect Phone to the computer

6. On from the archive with flasher run Windows Enabler, it should appear in the tray and click at him, appears on

7. Now close all open windows on pc you dont wanna neither KDZ Updater failure nor pc crash during the update

8. Run the flasher itself: (Click on the buttons to enable them)

  • -Select type 3GQCT
  • -Specify path to firmware(Its recommended to put the firmware on desktop)
  • -Press start(its the big ?????? button) and wait for notice of termination

*On win 7 run both windows enabler and launcher as admin

 

During the update phone's screen get blue.When update ends the phone restarts with the new firmware automatically.

Make sure the phone has enough battery and dont unplug the usb cable

Use it on your own.

 

Special thanks to @acolozarov and androidfun.ru

Πηγη

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το εξης:

 

Βγαλτε τη μπαταρια ενω ειναι αποσυνδεδεμενο απο τον υπολογιστη και κρατατε πατημενο το πληκτρο που αυξανει την ενταση ενω το συνδεετε.Θα πρεπει να μπει σε emergency mode. Μετα ξαναβαλτε τη μπαταρια καο δοκιμαστε να κανετε update i restore. Ελπιζω να βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

παναγια μου τρεμο ...παω να δοκιμασω

 

βασικα περνας το 4 βημα αφου το κινητο δεν ανοιγει

αλλα μπορει να χασεις και εγγυηση ετσι μπαινοντας απο πισω Οποτε.. κανε οτι θες..

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

το κινιτο φορτιζει και συνδεετε με υπολογιστη....αλλα δεν μπορω να κανω τα κλασικα βιματα διλαδι να ανοιξω την επιλογη On the phone: Settings => Applications =>Development(its the last option)=>USB debugging(the first option)...γτ ουσιαστικα δεν υπαρχει λιτουργικο μεσα...σε 5 λεπτα κατευαζω την ελλινικη εκδοση στον pc....με το νετβοοκ που προσπαθουσα να την βαλω με αυτον τον τροπο που μου λες...ποτε δεν γινοταν γτ παδα εβγαζε προβλιμα κατσε να δω με το pc....παντοσ το κινιτο συνδεετε με pc
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω ακριβως τι λες αλλα ξεχασα να πω οτι ισως πατας το πληκτρο που μειωνει την ενταση και οχι αυτο που την αυξανει. Δεν θυμαμαι ποιο ακριβως ειναι
Link to comment
Share on other sites

εγω να το φτιαξω θελω.....αμα δεν φτιαχτει θα απευθηνθω στην lg...και κυριολεκτικα θα τους τα χωσω....:D
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον μιχαλη, θα σας πω ακριβως τι εχει γινει και που ειμαστε.

 

Το update απο το προγραμμα της LG σταματησε στο 4% και δεν προχωρουσε,

μετα απο restart του κινητου κολουσε σε μια οθόνη με το σημα της lg.

το προγραμμα της LG δεν μπορει πλεον να κανει αναβάθμιση ακομα και σε "Download Mode" άρα μαλλον ο μονος τροπος ειναι με το kdz update.

 

τωρα εχουμε κολλήσει στο error που βγαζει το update

Upgrade Error

WParam: 100

LParam: 6

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε Χάρη

 

το δοκιμασα μια δευτερη φορα και το κινητο δούλεψε κανονικα!!!!

 

για κανε και εσυ μια δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

ναι με download mode ξεκινάς το προγραμμα για το update και μην ξεχασεις να απενεργοποίσεις το lg modem απο το device manager
Link to comment
Share on other sites

δεξι κλικ στο "ο υπολογιστης μου" , ιδιοτητες, διαχείριση συσκευων και θα το βρεις καπου εκει στα modem, αλλα απλα κανε απενεργοποίηση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...