Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για μενα καμια λυση κανεις?????? ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΝΕΚΡΟ ΞΑΝΑΛΕΩ!!!! καμια ιδεα??? (εκτος απο το να το πεταξω απο τον 5ο οροφο κατω...)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω δοκιμασε να κανεις hard reset. κρατα πατημενα τα home, search και volume up για μερικα δευτερολπετα (υποθετω δοκιμασες να βγαλεις τη μπαταρια για λιγο)
Link to comment
Share on other sites

κι αυτο το δοκιμασα, αλλα τιποτα!! εντελως νεκρο!! δεν ξερω τι, αλλα κατι εκαψε!! ουτε με το ρευμα ουτε με τη μπαταρια, τιποτα. καμια ενδειξη ζωης!! κμια αλλη ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη απ οτι βλεπουμε, ειναι φουλ αναξιόπιστη η νεα μας συσκευη!!!!! να τη χαιρομαστε!!

 

εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το κινητο (ακομα). εφυγα απο την sony ericcson βρηκα την υγεια μου:)

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη απ οτι βλεπουμε, ειναι φουλ αναξιόπιστη η νεα μας συσκευη!!!!! να τη χαιρομαστε!!

 

Καμμια φορα ειναι και απροσεκτα τα χερακια μας αδερφε...;)

Δεν γινεται ολοι οι υπολοιποι να μην ειχαμε ΚΑΝΕΝΑ προβλημα....οσοι εχετε προβλημα Η καποια ρυθμιση αγνοειται να κανετε Η τα pc σας ειναι που κανουν τη *δουλεια*.....pc με φορτωμενα προγραμματα/διεργασιες ανοιχτες/και γενικα ασταθες ΔΕΝ τα εμπιστευεσαι για τετοιες δουλειες που εχουν ρισκο.

Οσο για το κινητο σου να το εκαψες οπως λες απλα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

Βγαλε μπαταρια και αστο ετσι μερικες ωρες.....οταν την ξαναβαλεις βαλτο στο φορτιστη σου και δες αν φορτιζει ΠΡΙΝ δοκιμασεις να το ανοιξεις...

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

το κινιτο φορτιζει και συνδεετε με υπολογιστη....αλλα δεν μπορω να κανω τα κλασικα βιματα διλαδι να ανοιξω την επιλογη On the phone: Settings => Applications =>Development(its the last option)=>USB debugging(the first option)...γτ ουσιαστικα δεν υπαρχει λιτουργικο μεσα...σε 5 λεπτα κατευαζω την ελλινικη εκδοση στον pc....με το νετβοοκ που προσπαθουσα να την βαλω με αυτον τον τροπο που μου λες...ποτε δεν γινοταν γτ παδα εβγαζε προβλιμα κατσε να δω με το pc....παντοσ το κινιτο συνδεετε με pc

 

Αν εκανες την πρωτη αποπειρα με το netbook να γιατι ειχες προβλημα.....τα netbookακια καλα χρυσα αλλα οχι για τετοιες δουλειες ρε παιδια....

Link to comment
Share on other sites

Καμμια φορα ειναι και απροσεκτα τα χερακια μας αδερφε...;)

Δεν γινεται ολοι οι υπολοιποι να μην ειχαμε ΚΑΝΕΝΑ προβλημα....οσοι εχετε προβλημα Η καποια ρυθμιση αγνοειται να κανετε Η τα pc σας ειναι που κανουν τη *δουλεια*.....pc με φορτωμενα προγραμματα/διεργασιες ανοιχτες/και γενικα ασταθες ΔΕΝ τα εμπιστευεσαι για τετοιες δουλειες που εχουν ρισκο.

Οσο για το κινητο σου να το εκαψες οπως λες απλα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

Βγαλε μπαταρια και αστο ετσι μερικες ωρες.....οταν την ξαναβαλεις βαλτο στο φορτιστη σου και δες αν φορτιζει ΠΡΙΝ δοκιμασεις να το ανοιξεις...

 

φιλε μου εχω κανει το προηγουμενο κινητο μου LG Arena πολλες φορες αναβαθμιση και με LG update tool κια με KDZ δν μπορει να φταιω εγω που δεν κανει Ypdate

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω κανει το προηγουμενο κινητο μου LG Arena πολλες φορες αναβαθμιση και με LG update tool κια με KDZ δν μπορει να φταιω εγω που δεν κανει Ypdate

 

To arena ηταν android?

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες την πρωτη αποπειρα με το netbook να γιατι ειχες προβλημα.....τα netbookακια καλα χρυσα αλλα οχι για τετοιες δουλειες ρε παιδια....

 

georgi εδω θα διαφωνησω. εγω με notebook το εκανα και ολα πηγαν Ρολοι :D

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...παω να κατευασω μια εφαρμογη απο το μαρκετ και μ λεει "η ληψη δεν ηταν επιτυχης, προσπαθιστε ξανα."...ξερει κανεις κατι για αυτο??
Link to comment
Share on other sites

georgi εδω θα διαφωνησω. εγω με notebook το εκανα και ολα πηγαν Ρολοι :D

 

ΝΕΤbook γραφω βρε οχι NOTEbool....netbook τα μικρα τις κου******ες εννοω!:lol:

(κουτσου-λιες ειναι η λεξη που γραφω αλλα βλεπω την αναγνωριζει *καπως*:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, εγω με netbook την έκανα την δουλειά, αλλά σε καθαρό μηχάνημα, φορτωμένα μόνο το windows και το πρόγραμμα τις LG.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

σε καθαρό μηχάνημα, φορτωμένα μόνο το windows και το πρόγραμμα τις LG.

 

γιαυτο και δεν ειχες προβλημα ;) (αν και παλι ρισκο ειναι!)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...εχω στον υπολογιστη μου 300ιες θυρες...και οταν το κινιτο συνθεθει 3ις φορεσ σε μια μετα νεκρωνει και δεν ξανασυνδεετε ειναι δινατον...δεν μου συνδεεται τωςρα σε καμια!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...εχω στον υπολογιστη μου 300ιες θυρες...και οταν το κινιτο συνθεθει 3ις φορεσ σε μια μετα νεκρωνει και δεν ξανασυνδεετε ειναι δινατον...δεν μου συνδεεται τωςρα σε καμια!!!

 

Τι λες τωρα,ο καθενας και αλλο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το κινητο σου να το εκαψες οπως λες απλα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

Βγαλε μπαταρια και αστο ετσι μερικες ωρες.....οταν την ξαναβαλεις βαλτο στο φορτιστη σου και δες αν φορτιζει ΠΡΙΝ δοκιμασεις να το ανοιξεις...

 

Δεν φορτίζει, δεν ανοίγει, δεν κάνει τίποτα!

Τη διαδικασία την έκανα με θρησκευτική ευλάβια, αφού είχα διαβάσει όλα τα προβλήματα που γράφτηκαν εδώ μέσα. Ο υπολογιστής είναι σταθερός, καθαρός και δεν έκανε καμία άλλη εργασία. Στο 4% που κάποιοι είχαν πρόβλημα, εμένα σταμάτησε 2-3 λεπτά και μετά συνέχισε. Πήγε στο 30, στο 50 % και τελικά έφτασε στο 91 %. Σε όλη τη διάρκεια, το κινητό έκανε κάνα δυο επανεκκινήσεις. (έτσι έπρεπε να γίνει?). Στο 91 % λοιπόν, έμεινε γύρω στα 12 λεπτά, (εγώ ανέβασα πίεση), και τελικά μου έγραψε ότι δεν υπάρχει επιοινωνία με το τηλέφωνο. Αφού το δοκίμασα 15 φορές πριν το ξεσυνδέσω και δεν έγινε τίποτα, διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο είναι νεκρό εντελως. Ούτε φορτίζει, ούτε ανοίγει, ούτε με hard reset, ουτε με usb - βγαλμενη μπαταρια - και πιεζοντας το volume down, TIPOTA. Πως να το εκκινήσω ξανά?

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΤbook γραφω βρε οχι NOTEbool....netbook τα μικρα τις κου******ες εννοω!:lol:

(κουτσου-λιες ειναι η λεξη που γραφω αλλα βλεπω την αναγνωριζει *καπως*:lol: )

 

συγνωμη κυριε προφεσορα για το λαθος... θα προσπαθησω να μην το ξανακανω:)

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το κινητο σου να το εκαψες οπως λες απλα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

Βγαλε μπαταρια και αστο ετσι μερικες ωρες.....οταν την ξαναβαλεις βαλτο στο φορτιστη σου και δες αν φορτιζει ΠΡΙΝ δοκιμασεις να το ανοιξεις...

 

Δεν φορτίζει, δεν ανοίγει, δεν κάνει τίποτα!

Τη διαδικασία την έκανα με θρησκευτική ευλάβια, αφού είχα διαβάσει όλα τα προβλήματα που γράφτηκαν εδώ μέσα. Ο υπολογιστής είναι σταθερός, καθαρός και δεν έκανε καμία άλλη εργασία. Στο 4% που κάποιοι είχαν πρόβλημα, εμένα σταμάτησε 2-3 λεπτά και μετά συνέχισε. Πήγε στο 30, στο 50 % και τελικά έφτασε στο 91 %. Σε όλη τη διάρκεια, το κινητό έκανε κάνα δυο επανεκκινήσεις. (έτσι έπρεπε να γίνει?). Στο 91 % λοιπόν, έμεινε γύρω στα 12 λεπτά, (εγώ ανέβασα πίεση), και τελικά μου έγραψε ότι δεν υπάρχει επιοινωνία με το τηλέφωνο. Αφού το δοκίμασα 15 φορές πριν το ξεσυνδέσω και δεν έγινε τίποτα, διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο είναι νεκρό εντελως. Ούτε φορτίζει, ούτε ανοίγει, ούτε με hard reset, ουτε με usb - βγαλμενη μπαταρια - και πιεζοντας το volume down, TIPOTA. Πως να το εκκινήσω ξανά?

 

ακολουθεις τις οδηγιες που ανεφερα πιο πανω και στο KDZ UPDATER πατας full screen θα δεις ενα παραθυρο που λεει Mode βαλε εσυ Cs -emergency

Μην ανχονεσαι υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες :shifty:

 

plug it in to computer and when it comes up on the device manager as a usb modem, right click and disable and try and flash it again.

Πατας Vol down+camera button+power

Ακολουθας πιστα τις οδηγιες μου και βαζεις το V20a μονο αν δεν εχεις παρει το κινητο απο την vodafone

 

HOW TO INSTALL ANDROID 2.1 ON OPTIMUS

1. Download Kdz Updater

2. Download the V20Baltics or Greek V20a firmware

3. Download and install LGAndroidDriver(If you had installed Pc suite or Lg mobile update tool, skip this )

4. Important

  • On the phone: Settings => Applications =>Development(its the last option)=>USB debugging(the first option).A pop up will appear saying this option is for developers and blabla.... press ok
    this setting will allow content to be copied in ROM, meaning that you can install android 2.1 to phone
  • Uncheck mass storage on the phone's sd card settings

5. Connect Phone to the computer

6. On from the archive with flasher run Windows Enabler, it should appear in the tray and click at him, appears on

7. Now close all open windows on pc you dont wanna neither KDZ Updater failure nor pc crash during the update

8. Run the flasher itself: (Click on the buttons to enable them)

  • -Select type 3GQCT
  • -Specify path to firmware(Its recommended to put the firmware on desktop)
  • -Press start(its the big ?????? button) and wait for notice of termination

*On win 7 run both windows enabler and launcher as admin

 

During the update phone's screen get blue.When update ends the phone restarts with the new firmware automatically.

Make sure the phone has enough battery and dont unplug the usb cable

Use it on your own.

 

Special thanks to @acolozarov and androidfun.ru

Πηγη

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

ακολουθεις τις οδηγιες που ανεφερα πιο πανω και στο KDZ UPDATER πατας full screen θα δεις ενα παραθυρο που λεει Mode βαλε εσυ Cs -emergency

 

Αγαπητε mixli βλεπω οτι εισαι ''καραασχετος'' απο την τεχνολογια. εννοειται οτι κανω πλακα :) λεω να σου κοψουμε ενα μισθο για ολες τις βοηθειες που εχεις προσφερει σε ολους μας :D

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπει το τηλεφωνο! επειδη ειναι νεκρο, μου λεει συνδεστε το τηλεφωνο! κι εγω το εχω συνδεδεμενο!
Link to comment
Share on other sites

Aναβαθμισα σε 2.1 με το μαμα εργαλειο και το τηλεφωνο πεταει.

Πολυ καλυτερη αποκριση απο πριν, καθολου κοληματα! Ουτε στα τηλεφωνηματα κολαει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...