Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια.

καλη χρονια.

μηπως ξερετε απο που μπορω αγορασω 6310?

θελω 3 κομματια.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 2 weeks later...
αρχισε να μου κανει κολπα το κινητο και να μου λεει να βαλω την καρτα ΣΙΜ. βγαζω την μπαταρια την ταρακουναω λιγο και ολα καλα. εχετε να προτεινετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ! θέλω να αγοράσω το 6310i καινούριο . κοίταξα στο expansys και έχει, αλλά λέει ότι είναι ανακατασκευή . τι ακριβώς εννοεί ? μπορείτε να μου πειτε κάποιο άλλο κατάστημα, ηλεκτρονικό η μη που να το πουλάει καινούριο ?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο ebay θα βρεις αφού αφιερώσεις χρόνο και χρήμα - πολύ λιγότερο πάντως σε σχέση με το fleamarket πχ. Εγώ προσωπικά πήρα 5 με αυτό τον τρόπο (τα 3 τα πούλησα στο fleamarket σε εξαιρετικές τιμές μια και τα ψάχνει πολύς κόσμος).
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ! θέλω να αγοράσω το 6310i καινούριο . κοίταξα στο expansys και έχει, αλλά λέει ότι είναι ανακατασκευή . τι ακριβώς εννοεί ? μπορείτε να μου πειτε κάποιο άλλο κατάστημα, ηλεκτρονικό η μη που να το πουλάει καινούριο ?

Κατάστημα nokia shop στο Π. Φάληρο ήξερα ότι εχει καινούργια, δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Τυχαίνει να χρησιμοποιώ ακόμα ένα 6310i και θέλω να του πάρω μια καινούργια μπαταρία. Αυτή που έχει είναι η BPS-2.

Επειδή είχαν κυκλοφορήσει διάφορες μπαταρίες για αυτό το κινητό, γνωρίζετε πια έχει την μεγαλύτερη διάρκεια κι επίσης κάποιο μαγαζί που να μπορώ να αγοράσω μια;

 

Ευχαριστώ.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Η original είναι στα 1100mAh, αλλά σε ενημερώνω ότι η τιμή της sto eBay είναι

στο 1/3 και πιο κάτω - δηλ. καμία σχέση με Γερμανό κλπ.

 

Συγκεκριμένα, πήρα 2 κομμάτια στα $10 (και οι δύο & με έξοδα αποστολής)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Οι μπαταρίες που αγόρασες είναι BPS-2 3.6V;

Αυτή που έχει το κινητό μου δεν γράφει πόσα mAh είναι...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Ένα 6310i,προορισμένο για την ευρωπαική αγορά,μπορεί να λειτουργήσει στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας των Η.Π.Α;
Link to comment
Share on other sites

@obaino

 

Είναι 1100mAh, αλλά όχι φυσικά original Nokia. Έχω την εντύπωση όμως ότι είναι καλύτερες.

Μπορείς να βρεις και στα 1200 αλλά και στα 4000(!!!) από US sites.

 

@DENIOR

 

Φυσικά, αφού είναι tri-band συσκευή - δηλαδή Ευρώπη κλπ (GSM 900/1800) & USA (GSM 1900).

Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας, είχα πάρει μια αυθεντική Νοkia (και μάλιστα τη χρυσοπλήρωσα στα 22 € φιλική τιμή), η οποία μετά από μία εβδομάδα που δεν τη χρησιμοποίησα νέκρωσε. Σε ερώτησή μου σε κατάστημα Γερμανού μου είπαν ότι θα επανέλθει με ισχυρό "σοκ" τάσης, το οποίο και έκανα (2 εβδομάδες αργότερα),. χωρίς αποτέλεσμα όμως. Πάει η μπαταριούλα... :(

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας, είχα πάρει μια αυθεντική Νοkia (και μάλιστα τη χρυσοπλήρωσα στα 22 € φιλική τιμή), η οποία μετά από μία εβδομάδα που δεν τη χρησιμοποίησα νέκρωσε. Σε ερώτησή μου σε κατάστημα Γερμανού μου είπαν ότι θα επανέλθει με ισχυρό "σοκ" τάσης, το οποίο και έκανα (2 εβδομάδες αργότερα),. χωρίς αποτέλεσμα όμως. Πάει η μπαταριούλα... :(
Κάνε το εξής: Αφαίρεσε την μπαταρία απο το κινητό για ενα 24ωρο και μετά αφού την τοποθετήσεις πάλι στο κινητό, βάλτο στη φόρτιση για κανένα 12ωρο...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι αυτό... Τίποτα...
Δοκίμασε πάλι, κάποια στιγμή θα δουλέψει... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδια ξερετε που θα βρω το 5,50 firmware? Ειναι ευκολο να το εγκαταστησω;Καποιο link με το συγκεκριμενο firmware?pm please
Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα κατάστημα Nokia και με €15 αν θυμάμαι καλά σου περνάνε την v7.00 και ξεμπερδεύεις.

 

Τώρα αν εσύ θες να μπλέξεις με καλώδια κλπ, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας.

Κ εγω παιδια εχω το 6310i, το αγορασα το 2003 τελη Αυγουστου, κ ακομα η μπαταρια κραται 5-6 ημερες..

Στην αρχη χωρις την δονηση πηγαινε 10 -14 ημερες...

Τρομερο κινητο, ακομα κ σημερα δουλευει μια χαρα, χωρις καμμαι βλαβη τοσα χρονια.

Πριν ενα μηνα πηρα το 3110c, και 8α δουμε ποσο 8α αντεξει...

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Υπάρχει τρόπος να σβήσω κάποιους ηχους κλήσης που έχουν περαστεί στην μνήμη του κινητού? Επίσης,έχω την v4.80, αξίζει να το αναβαθμίσω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...