Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να ξεχωρίσω ένα 6310 από 6310i ?

 

Ο πιο απλός είναι από το χρώμα της οθόνης και των πλήκτρων, στο 6310i είναι μπλε.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο απλό 6310 τί χρώμα έχουν? (just in case..)

 

Επίσης, επειδή δεν έχω πρόσβαση στο buy and sell, αν κάποιος διαθέτει προς πώληση μια τέτοια συσκευή ή γνωρίζει που μπορώ να βρω αυτή την στιγμή, ας μου στείλει PM.

 

Edited by nervous

-----------------------------------------

Συχνές απορίες για το Buy and Sell (17/07/05)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο απλό 6310 τί χρώμα έχουν? (just in case..)

 

Επίσης, επειδή δεν έχω πρόσβαση στο buy and sell, αν κάποιος διαθέτει προς πώληση μια τέτοια συσκευή ή γνωρίζει που μπορώ να βρω αυτή την στιγμή, ας μου στείλει PM.

 

Edited by nervous

-----------------------------------------

Συχνές απορίες για το Buy and Sell (17/07/05)

 

Το κλασσικό, παλιό κίτρινο

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κατι μου θυμιζει αυτη η ιστορια. Γνωστος εχει κινησει γη και ουρανο για να βρει ενα 6210 η 6310 για το ιδιο αυτοκινητο.... Γιατι θελει να το μεταπουλησει και δεν παει να το δωσει μετο carkit αδειο! Το κακο ειναι οτι οπου ρωτησα 6210 δεν υπαρχει και δεν το παιρνουν πια γιατι συνηθως ειναι σε κακη κατασταση... και 6310 πολυ δυσκολα... Σε τιμες πανω απο 60-70 ευρω και οχι και στην καλυτερη τους.....

 

 

Κυκλοφορούν πολλά τέτοια, έφερνα ένα διάστημα. Μέχρι και ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ στο κουτί τους

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως για πολλούς είναι η μόνη λύση.. Εκτός από τις περιπτώσεις των car kit που αναφέρθηκαν πιο πάνω, είναι ίσως το μοναδικό κινητό που η μπαταρία του κρατάει πάνω από 10 μέρες.. Σκέψου πόσο απαραίτητο είναι αυτό σε ένα μέρος χωρίς ρεύμα, σε camping, σε άτομα που ταξιδεύουν κλπ. Εκτός αυτού είναι ένα από τα καλύτερα κινητά που έχει βγάλει η Nokia, πρωτοποριακό για την εποχή του (bluetooth κλπ).. Βέβαια η τιμή που ζητάει το πιο πάνω site αγγίζει τα όρια της κλοπής, αλλά φαίνεται ότι θα υπάρχουν άτομα που δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς, έτσι μόνο εξηγείται...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tελευταία είχα δει καινούρια στο http://www.expansys.com.gr/ . Για μεταχειρησμένα μπορείς να δεις σε site δημοπρασιών όπως το http://www.fleamarket.gr.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρειαζομαι την βοηθεια σας ! εχω ενα νοκια 6310 και ειχε να λειτουργησει περιπου ενα χρονο ! οταν πηγα ομως να το ανοιξω μου ελεγε RESTRICTED PHONE ! και ζητα καπιον κωδικο !!!!! :lol: :lol:

any ideas ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Μάλλον πρόκειται για κάποιο 6310i από τις πρώτες παρτίδες οι οποίες είχαν έρθει τότε με κατεστραμμένο ελληνικό T9 οπότε ήταν απαραίτητη η αναβάθμιση του firmware, θυμάμαι (διότι την έκανα) μάλιστα πως ήταν διαθέσιμη 1 μήνα μετά την πρώτη κυκλοφορία της συσκευής.

 

Να απευθυνθείς στην Alpha Copy ή σε κάποιο Nokia Club για αναβάθμιση λογισμικού.

 

Υ.Γ.

Θα έπρεπε να επισκέπτομαι πιο συχνά το παρόν θέμα . . .

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

σήμερα απέκτησα και εγώ το 6310i και έχω μια απορία. :happy:

Πέρασα κάποιους ηχους κλήσης μέσω μιας υπηρεσίας και θα ήθελα να τους διαγράψω...μήπως γνωρίζει κανεις πως γίνετε αυτό?

 

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 'πα και το κανα :oops:

 

http://img319.imageshack.us/img319/6654/6310i6vi.th.jpg

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

 

Brand new από eBay στα €150. Άσχημα είναι? :p

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει μία αλλαγή οθόνης για το 6310i;
all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν hands free του τύπου ''μπουμ'' για το 6310i γιατι η nokia δεν βγάζει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Kalispera paides..gnorizei kanenas pote tha vgei to neo 6310i>>>:rolleyes: :rolleyes: ...kai peite mou se poia katastimata polountai m'endiaferei n'agoraso to 6310i..giati itan to kalitero kai mou to eixan klepsei tote(to afisa to kinito se kafeteria sto Monastiraki eno to ksexasa na to paro)..Pira til ti NOKIA shop kai den iparxei pleon..brika to expansys alla einai se aggliki ekdosi;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τι εννοείς το "νέο 6310i"? Οσα πωλούνται πλέον ως "καινούρια" είναι συνήθως ανακατασκευασμένα από τη Nokia...

 

Δε νομίζω να παράξει ποτέ ξανά το 6310i η Nokia (γι'αυτό και το δικό μου το φυλάω ως κόρη οφθαλμού πλέον, ενώ έχω κι άλλο ένα καβάτζα)...

 

Πάντως οι περισσότεροι λένε ότι ο "αντικαταστάτης" του είναι το Ε60. Θα συμφωνήσω εν μέρει, καθώς το Ε60 είναι αρκετά σοβαρό, στιβαρό και καλά εξοπλισμένο (όπως ήταν και το 6310i για την εποχή του). Από εκεί και πέρα όμως, το 6310i παραμένει σταθερή αξία. Εργαλείο σκέτο. :)

 

Edit: υπάρχει και το 6230i, επίσης πολύ καλό (αλλά πλέον σχετικά ξεπερασμένο).

 

2ο edit: εχμ, την πάτησα σαν πραγματικός newbie στα fora (όπως βλέπω και κάτω από το E60 avatar μου)... Δεν είδα την ημερομηνία της τελευταίας δημοσίευσης... :O

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

το Ε60 αντικαταστατης του 6310?μπα με τιποτα,τετοια κινητα δεν ξαναβγαινουν πλεον,οντως ανακατασκευαζουν 6310 και τα πουλανε ακομα και τωρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Ξέρεται πόσο κάνει ένα 6310ι και πόσοι το ψάχνουν ακόμα και σήμερα. 200€ +. Εγώ έχω ένα Ε60 αλλά απογοητεύθηκα. Η μπαταρία κραταει το πολυ 2 ημέρες, και από λήψη σήματος δεν είναι και ότι καλύτερο. Το ξαναέβαλα στο κουτί του και αναμένω την καινούργια αναβάθμιση, αν δεν το ξεφορτωθω ενδιάμεσα. Ξαναγύρισα στο 6310ι. Πραγματικά αξεπέραστο.:X
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ισως τελικα να ψαξω στο e-bay για κανενα 6310i ,αφου ρωτησω πρωτα το κονε μου .Πραγματικα ειναι αξεπεραστο ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το Ε60 αντικαταστατης του 6310?μπα με τιποτα,τετοια κινητα δεν ξαναβγαινουν πλεον,οντως ανακατασκευαζουν 6310 και τα πουλανε ακομα και τωρα.

Δεν ήταν τυχαίο που έβαλα τη λέξη αντικαταστάτης σε "". ;)

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...