Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλήρωσα κι εγώ τα κερατιάτικα τελικά και του έβαλα ελληνικά σε nokia shop.

 

Όμως βάζω την SIM και δε βρίσκει δίκτυο.Εν τω μεταξύ επειδή δεν το χρησιμοποιώ εγώ, μέχρι να του βάλουμε ελληνικά δεν έγινε χρηση του και δεν ξέρω αν πριν την επίσκεψη στο nokia shop έβλεπε δίκτυο ή όχι.Έχετε υπ' όψιν τί παίζει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έπρεπε με το που το αγόρασες να έβαζες μια SIM ώστε να δεις ότι δουλεύει και βρίσκει δίκτυο. Τώρα να στο χάλασαν στο Nokia Shop χλομό το βλέπω. Δοκίμασε από τις Ρυθμίσεις (δεν έχω πρόχειρη αυτή την στιγμή την συσκευή) να δεις αν βρίσκει δίκτυα γενικά, αν όχι τότε έχεις τεχνικό αν ναι τότε κάτι πάει στραβά με την κάρτα SIM -η συσκευή είναι 7ετίας, δεν λέω ήταν πολύ καλή για την εποχή της (το καλύτερο μονόχρωμο επαγγελματικό GSM/2 τηλέφωνο της Nokia) αλλά ... σήμερα είναι παλιατσούρα (με μεγάλη μπαταρία :D) όπως και να το κάνουμε.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έπρεπε με το που το αγόρασες να έβαζες μια SIM ώστε να δεις ότι δουλεύει και βρίσκει δίκτυο. Τώρα να στο χάλασαν στο Nokia Shop χλομό το βλέπω. Δοκίμασε από τις Ρυθμίσεις (δεν έχω πρόχειρη αυτή την στιγμή την συσκευή) να δεις αν βρίσκει δίκτυα γενικά, αν όχι τότε έχεις τεχνικό αν ναι τότε κάτι πάει στραβά με την κάρτα SIM -η συσκευή είναι 7ετίας, δεν λέω ήταν πολύ καλή για την εποχή της (το καλύτερο μονόχρωμο επαγγελματικό GSM/2 τηλέφωνο της Nokia) αλλά ... σήμερα είναι παλιατσούρα (με μεγάλη μπαταρία :D) όπως και να το κάνουμε.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Νέο update:

Γενικά βρίσκει το δίκτυο το κινητό και λειτουργεί.Όμως, ανά τακτά χρονικά διαστήματα (αρκετά σχυνά), χάνει το δίκτυο στα καλά καθούμενα.Όχι το σήμα έτσι;Μιλάμε όλο το δίκτυο.

 

Το γεγονός όμως ότι σε γενικές γραμμές βλέπει το δίκτυο, μου δείχνει ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας το κινητό (επειδή το είχα παραγγείλει από Αγγλία), αλλά μάλλον έχει τεχνικό πρόβλημα σα συσκευή.Έχω δίκιο στο σκεπτικό μου;

 

Σε αυτή την περίπτωση σκέφτομαι να στείλω μήνυμα σε αυτόν που μου το έστειλε, να δω τι θα πει.

 

nervous σε εσένα λειτουργεί κανονικά;Ρωτάω επειδή παρήγγειλα από τον ίδιο με 'σένα.

Link to comment
Share on other sites

nervous σε εσένα λειτουργεί κανονικά;Ρωτάω επειδή παρήγγειλα από τον ίδιο με 'σένα.

 

Ναι,το δικο μου λειτουργει κανονικα ,χωρις προβλημα

Στειλε μηνυμα στον seller.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας!! Μόλις αγόρασα το NOKIA 6310i από το εξωτέρικο αλλά δυστυχώς διαπίστωσα ότι δεν έχει ελληνικά!! Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να πάω για να μου εγκαταστήσουν την Ελληνική γλώσσα!!

 

Ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Shop ή 9volto.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth του 6310i υποστηρίζει handsfree και carkit ή είναι μόνο για ασύρματη μεταφορά δεδομένων;
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

paidia pou mporo na bro Nokia 6310i kainourio sto kouti ? yparxi stin ellada tetio modelo kai se pio katastima ?..efxaristo.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κι εγω θα το παραγγειλω αυτες τις μερες απο εξωτερικο.Σε μαγαζι ΝΟΚΙΑ ποσο σας πηραν για να βαλουν τα Ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το δικο μου αποθηκευει γυρω στα 160-170 sms. Καπου εκει..

Ειχα την εντυπωση πως αυτα τα κινητα κρατανε πανω απο 250 μηνυματα..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το Bluetooth του 6310i υποστηρίζει handsfree και carkit ή είναι μόνο για ασύρματη μεταφορά δεδομένων;

 

Μια χαρα υποστηριζει handsfree kai carkit :D

 

paidia pou mporo na bro Nokia 6310i kainourio sto kouti ? yparxi stin ellada tetio modelo kai se pio katastima ?..efxaristo.

 

Με μια απλουστατη αναζητιση

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32216

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια, μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να δω αν το 6310i που εχω ειναι φτιαγμενο απο τη μαμα Νοκια η αν ειναι ανακατασκευης (refurbished) ?

 

Oποιος μπορει να βοηθησει...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο θρύλος ξαναζει !

 

http://img692.imageshack.us/img692/6907/6310.jpg

 

Τώρα που το χρησιμοποιώ καταλαβαίνω στην πράξη γιατί είναι τόσο φημισμένο αυτό το κινητό ! :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ο θρύλος ξαναζει !

 

Τώρα που το χρησιμοποιώ καταλαβαίνω στην πράξη γιατί είναι τόσο φημισμένο αυτό το κινητό ! :)

 

Το εχω και εγώ σε άψογη κατάσταση ασημόχρυσο με original ακουστικά, μπαταρίες ,βάση φότρισης και θήκη special krussel

Edited by stendor
Αφαίρεση εικόνας για να μικρύνει το ποστ
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

To i είναι. Το έφερα από Αγγλία (στην Ελλάδα ζητάνε 130 με 150 ευρώ και είναι και μέτρια). Του έβαλα σε Νοκια Σοπ τα ελληνικά και την τελευταία έκδοση λογισμικού (v7 είναι) και τώρα είναι άψογο σε όλα. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκ Γερμανίας.

 

Σε "ζηλεψα" και το ξαναχρησιμοποιω και εγω (ως δευτερο για το watch up μου). Ως πρωτο εχω το Ν95 8GB

 

ΑΝΙΚΗΤΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το Ν95 8, το αναπολώ συχνά! Απίστευτο κινητό αλλα δυστυχώς πια η μπαταρία του κρατάει μια μέρα το πολύ και με δυσκολεύει. Χρησιμοποιήσα λίγες μέρες το 6310i και το έχω και εγώ σα δεύτερο του Ν97. Είναι φοβερό κινητό πραγματικά. Απλά, αν έχεις συνηθίσει σε κάποια πράγματα σου "κακοφαίνεται" λίγο σε κάποιες ελλείψεις. Π.χ. κάμερα ή ένα τσεκάρισμα μειλ στα γρήγορα.

 

Γενικά όμως δεν παίζεται. Σκέφτομαι να το κάνω "κύριο" για κάποιες μέρες για να δω αν θα το συνηθίσω ξανά. Ξαναγύρισα 10 χρόνια πίσω, στα μονόχρωμα χρόνια! Ξέθαψα και logomanager/Oxygen και θυμάμαι τα παλιά! :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το Ν95 8, το αναπολώ συχνά! Απίστευτο κινητό αλλα δυστυχώς πια η μπαταρία του κρατάει μια μέρα το πολύ και με δυσκολεύει.

 

Λογικα θα μιλας παρα πολυ. Εγω με μετρια εως λιγη χρηση πιανω 3ημερο ανετα.

Και εχω την εντυπωση πως το το τελευταιο fιrmware (Νοεμβριος 2009) η διαρκεια της μπαταριας εχει βελτιωθει αρκετα:)

 

Οσο για το 6310i ..τι να λεμε τωρα...

Το κινητο εχει irda, bluetooth, java, φοβερη μπαταρια, κρασαρει σπανιοτατα, εχει εγγραφη συνομιλιας (που πολλα κινητα απο τη μανα τους δεν εχουν), αψογη φωνητικη κληση, πολυ καλη μεταπωλητικη αξια, ΑΨΟΓΗ ποιοτητα ακουστικου και μικροφωνου.

Το μονοπραγματικα που του λειπει ειναι το ραδιοφωνο (θα μπορουσαν να του βαλουν οπως ειχανε βαλει στο 8310, 6510, 7210 που ηταν και προγενεστερα μοντελα)

 

RESPECT

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω 6310 που να ειναι στα σιγουρα made in germany???

 

ελληνικα πως περναω και με τι χρεωση;

 

Μια βολτα απο τα γνωστα καταστηματα στην Ομονοια. Πας και το βλεπεις. Κατω απο την μπαταρια γραφει απο που ειναι.

 

Αλλα θα το πλερωσεις αδρα (140-170 ευρω)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...