Jump to content

Microsoft Windows 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά κανείς δεν έχει πρόβλημα με τις βιντεοκλήσεις μέσω facebook στα 8.1?Διαβάζω σε ξένα forums ότι είναι πλέον κοινό πρόβλημα.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ σήμερα να περάσω τα 8 από usb stick...

έχω ήδη δημιουργήσει το partition που θα κάνω την εγκατάσταση...θέλω να κρατήσω και τα 7 που έχω και να δουλέψω λίγο τα 8 για να δω τι παίζει..

το θέμα είναι ότι ενω γίνεται κανονικά η εγκατάσταση,στο restart δεν μου βγει η επιλογή να διαλέξω λειτουργικό αλλά bootαρω κατευθείαν στα 7...τι παίζει να κάνω λάθος??:O

το laptop μου είναι Dell xps 702x

και ο σκληρός που κάνω την εγκατάσταση είναι ένας SSD samsung...το partition είναι χωρητικότητας 40gb!!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν απο 1 χρονο αγόρασα ενα hp υπολογιστή με 8 !

δεν θελω να περιγράψω για το μοντέλο το αμα είναι καλό κ.τ.λ.

αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι στο task manager ενω το pc ειναι 2.50 ghz (intel core i5) αυτό τρεxει με 2.95 ghz

και το ερώτημα μου είναι αν όντως το pc που αγόρασα ειναι 2.50 η τελικά αμα μου βγήκε καλύτερο!

 

http://i44.tinypic.com/ekoz5x.jpg

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν απο 1 χρονο αγόρασα ενα hp υπολογιστή με 8 !

δεν θελω να περιγράψω για το μοντέλο το αμα είναι καλό κ.τ.λ.

αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι στο task manager ενω το pc ειναι 2.50 ghz (intel core i5) αυτό τρεxει με 2.95 ghz

και το ερώτημα μου είναι αν όντως το pc που αγόρασα ειναι 2.50 η τελικά αμα μου βγήκε καλύτερο!

 

http://i44.tinypic.com/ekoz5x.jpg

λογικά μπαίνει σε turbo boost, δλδ όταν τρέχει μόνο μια εφαρμογή και χρειάζεται παραπάνω δύναμη ενεργοποιεί το turbo boost, ένας πυρήνας υπερχρονίζεται, το κανουν όλα τα τελευταία σοκετ (i3, i5, i7).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Θελω να δημουργησω ενα session των 8 πανω σε ενα usb stick για χρηση σε ενα συγκεκριμενο λαπτοπ. Δεν μπορεσα να βρω κανενα λειτουργικο οδηγο στο internet γι αυτο, αλλα ξερω οτι γινεται.. Ιδεες?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας....

Είχα όλη την μουσική μου μέσα σε σκληρό και αφού την "είδα" μέσα από τα windows 8.1, διαπιστώνω ότι κάποια τραγούδια τα βλέπω ως "παπακια" ( τα στοιχεία τους). Επιθυμώ να αλλάξω τα στοιχεία τους και να προσθέσω φώτογραφίες του άλμπουμ τους. Κάποια συμβουλή για κάποιο πρόγραμμα; Ο media player ο "μαμά" δεν είναι και ότι καλύτερο για αυτή τη δουλειά.....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας....

Είχα όλη την μουσική μου μέσα σε σκληρό και αφού την "είδα" μέσα από τα windows 8.1, διαπιστώνω ότι κάποια τραγούδια τα βλέπω ως "παπακια" ( τα στοιχεία τους). Επιθυμώ να αλλάξω τα στοιχεία τους και να προσθέσω φώτογραφίες του άλμπουμ τους. Κάποια συμβουλή για κάποιο πρόγραμμα; Ο media player ο "μαμά" δεν είναι και ότι καλύτερο για αυτή τη δουλειά.....

 

id3tag. Δεν θυμάμαι αν υποστηρίζει και εικόνες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

όντας λιγάκι άσχετος με τα pc έδωσα τον υπολογιστή μου σε έναν φίλο για να μου κάνει φορμάτ.

 

το φορμάτι έγινε σωστά,άλλωστε μου είχε ξανακάνει και τον εμπιστέυομαι,τα windows αναβαθμίστηκαν από 8 σε 8.1 αλλά από τότε δεν παίζει κανένα βίντεο.όχι από το internet,αλλά μέσα από τον υπολογιστή.το περίεργο είναι ότι έχω δοκιμάσει διαφορετικούς players(bs,power dvd,ακόμα και τον windows) και σε όλους φαίνεται ότι το βίντεο παίζει,έχει μια χαρά ήχο αλλά από εικόνα τίποτα..έχει κανένας καμία ιδέα αλλά να μου το εξηγήσετε απλά ε?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Με τον VLC που έχει δικούς του codecs δοκίμασες; Αν ναι, ψάξε για τις τελευταίες ενημερώσεις της κάρτας γραφικών.
Link to comment
Share on other sites

Με τον VLC που έχει δικούς του codecs δοκίμασες; Αν ναι, ψάξε για τις τελευταίες ενημερώσεις της κάρτας γραφικών.

 

γιες!!σε πρώτη φάση δουλεύει!

θενξ Δον!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κάτι περίεργο. Έχω κάποιες ταινίες σε avi τις οποίες πριν από μήνες έβλεπα κανονικά. Χθες έβαλα και πάλι να δω μια από αυτές και πια μου λέει ότι είναι κατεστραμμένα αρχεία που δεν μπορεί να τα διαβάσει. Από τότε δεν άλλαξα τίποτα παρά μόνο την ενημέρωση σε 8.1. Άλλες ταινίες που έχω παρόμοιο χρόνο να δω τις έπαιζε κανονικά. Βγάζει κανείς άκρη;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κάτι περίεργο. Έχω κάποιες ταινίες σε avi τις οποίες πριν από μήνες έβλεπα κανονικά. Χθες έβαλα και πάλι να δω μια από αυτές και πια μου λέει ότι είναι κατεστραμμένα αρχεία που δεν μπορεί να τα διαβάσει. Από τότε δεν άλλαξα τίποτα παρά μόνο την ενημέρωση σε 8.1. Άλλες ταινίες που έχω παρόμοιο χρόνο να δω τις έπαιζε κανονικά. Βγάζει κανείς άκρη;

Με τη μετάβαση σε 8.1 αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα στο laptop με GOM player. Στο pc με 8.1 κανένα πρόβλημα...

Άλλαξα player και όλα καλά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με τη μετάβαση σε 8.1 αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα στο laptop με GOM player. Στο pc με 8.1 κανένα πρόβλημα...

Άλλαξα player και όλα καλά.

 

Δοκίμασα Vlc, Bs player και Windows media player. Και τα 3 το ίδιο αποτέλεσμα. Μήπως είχαν ημερομηνία λήξης και σάπισαν; :p

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με την εμφανιση του skype και αλλων εφαρμογων απο το store.με ενοχλει που οταν μπαινω skype μπαινει σε fullscreen και ετσι αν θελω να κοιταω κατι στο internet ταυτοχρονα δεν μπορω.δεν μου εμφανιζει μπαρα εργασιων δηλαδη.και αντιστοιχα οταν ειναι στο ιντερνετ το skype δεν εμφανιζεται ανοιχτο στη μπαρα εργασιων.καμια ιδεα πως αλλαζει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με την εμφανιση του skype και αλλων εφαρμογων απο το store.με ενοχλει που οταν μπαινω skype μπαινει σε fullscreen και ετσι αν θελω να κοιταω κατι στο internet ταυτοχρονα δεν μπορω.δεν μου εμφανιζει μπαρα εργασιων δηλαδη.και αντιστοιχα οταν ειναι στο ιντερνετ το skype δεν εμφανιζεται ανοιχτο στη μπαρα εργασιων.καμια ιδεα πως αλλαζει αυτο?

 

Ψαξε να βρεις το κανονικο Exe για κατ3βασμα απο το skype. Com και βγαλε αυτο του store.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στα win 8, ενώ κατεβάζει τις ενημερώσεις, τις κάνει εγκατάσταση, μετά την επανεκκίνηση μου βγάζει μήνυμα "αποτυχία ρύθμισης παραμέτρων ενημερώσεων, επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων".Έκανα επαναφορά συστήματος σε προηγούμενο σημείο και ξανά τα ίδια.Άρχισα να κάνω, μία μία τις αναβαθμίσεις, εγκατάσταση και σε κάποιες απ'αυτές μου βγάζει το ίδιο.Υπάρχει καμία λύση;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει προκύψει ένα περίεργο πρόβλημα στο ultrabook μου μετά απο την αναβάθμιση από 8 σε 8.1 .

Το πρόβλημα είναι πως η ανάλυση στους περιηγητές του internet όπως και σε διάφορα αναδυόμενα παράθυρα ρυθμίσεων του υπολογιστή και όχι μόνο, είναι χαμηλή και θαμπή.

Η ανάλυση της οθόνης είναι στο maximum δηλαδή 1980χ1020 οπότε δεν μπορώ να καταλάβω απο που προέρχεται το πρόβλημα!

Ξαναγύρισα στα windows 8 και όλα καλά με τις αναλύσεις, μετά πάλι στα 8.1 και ξανά τα ίδια προβλήματα.

Έχεις κάποιος κάποια λ΄θση στο πρόβλημα αυτό;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά, εγώ έχω λάπτοπ lenovo g585 και όταν έκανα την αναβάθμιση, δεν είχα κάποιο πρόβλημα και μην σου πω ότι είναι καλύτερα με τα 8.1

Σου προτείνω να κοιτάξεις τα γραφικά σου μήπως κάτι έχει πειραχτεί, κατά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προκύψει ένα περίεργο πρόβλημα στο ultrabook μου μετά απο την αναβάθμιση από 8 σε 8.1 .

Το πρόβλημα είναι πως η ανάλυση στους περιηγητές του internet όπως και σε διάφορα αναδυόμενα παράθυρα ρυθμίσεων του υπολογιστή και όχι μόνο, είναι χαμηλή και θαμπή.

Η ανάλυση της οθόνης είναι στο maximum δηλαδή 1980χ1020 οπότε δεν μπορώ να καταλάβω απο που προέρχεται το πρόβλημα!

Ξαναγύρισα στα windows 8 και όλα καλά με τις αναλύσεις, μετά πάλι στα 8.1 και ξανά τα ίδια προβλήματα.

Έχεις κάποιος κάποια λ΄θση στο πρόβλημα αυτό;

 

Φαντάζομαι θέλει απεγκατάσταση του driver της κάρτας γραφικών και εγκατάσταση του driver για τα 8.1.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά, εγώ έχω λάπτοπ lenovo g585 και όταν έκανα την αναβάθμιση, δεν είχα κάποιο πρόβλημα και μην σου πω ότι είναι καλύτερα με τα 8.1

Σου προτείνω να κοιτάξεις τα γραφικά σου μήπως κάτι έχει πειραχτεί, κατά την αναβάθμιση.

 

ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ FACEBOOK ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΕΙΣ?

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ LAPTOP SONY VAIO ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΕΙΣ.

 

Ομάδα Διαχείρισης: Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης!

Edited by mcde
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια αμεση λυση διοτι φευγω το βραδυ ταξιδι,αγορασα το πρωι ενα sony,και εχει τα win8 επανω,νεος χρηστης,υπαρχει κποιο tiles να παιζει avi αρχεια ?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια αμεση λυση διοτι φευγω το βραδυ ταξιδι,αγορασα το πρωι ενα sony,και εχει τα win8 επανω,νεος χρηστης,υπαρχει κποιο tiles να παιζει avi αρχεια ?

 

Μπορεις με την δοκιμαστική έκδοση του power DVD για 15 ημέρες.

Δεν εχω δοκιμάσει αλλα,η κλασικα με bsplayer ή vlc σε desktop mode.

http://apps.microsoft.com/windows/en-us/app/powerdvd-mobile/e1dd130e-d240-4c57-947c-0809b0b93acf

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με την δοκιμαστική έκδοση του power DVD για 15 ημέρες.

Δεν εχω δοκιμάσει αλλα,η κλασικα με bsplayer ή vlc σε desktop mode.

http://apps.microsoft.com/windows/en-us/app/powerdvd-mobile/e1dd130e-d240-4c57-947c-0809b0b93acf

 

ευχαριστω πολυ......να εισαι καλα...βλεπεις νεος στα 8αρια....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...